Farma górnicza Bitcoin - co to jest, jak zarabiać pieniądze

We współczesnym świecieBitcoinjest coraz częściej nazywany analogiem złota. Górnictwo lubwydobycieBitcoin jest skomplikowaną procedurą, ponieważ ilość tej waluty jest ograniczona. Dlatego złożoność wydobycia wzrasta tylko z czasem.

Czym jest farma bitcoin

Farma Bitcointo kompleks sprzętu komputerowego, który wykonuje obliczenia w wymaganym trybie. W wersji klasycznej farma górnicza jest kaskadą kart wideo podłączonych do kilku lub jednego komputera. Można również użyć centralnego procesora dla górnictwa. Jednak jego wydajność w procesie obliczania tego typu danych jest niewystarczająca.

Z czasem wzrasta liczba kart graficznych używanych do pracy w farmach bitcoin. Z tego powodu instalowane są mocniejsze zasilacze. W takim przypadku zapewniony jest pełny system chłodzenia. Gdy zapotrzebowanie na kryptowalutę zaczęło gwałtownie rosnąć, całe górnictwo z dużymi obszarami i szafami serwerowymi przeznaczono na górnictwo. Wzrosły również koszty energii elektrycznej. Jednak nawet w tym przypadku zwrot z inwestycji nie został zmniejszony. Nawet po gwałtownym spadku kursu w 2011 r. Liczba górników nie zmniejszyła się.

Przeciętnie liczba nagród za wydobycie jest ograniczona przez specjalne algorytmy systemowe. W tym przypadku dystrybucja środków jest wprost proporcjonalna do mocy wydawanej na gromadzenie kryptowaluty. Dosłownie od pierwszego miesiąca pojawienia się Bitcoin wBardziej dalekowzroczni, dalekowzroczni użytkownicy zaczęli montować oddzielne instalacje górnicze. Dla niektórych farma bitcoinów stała się głównym źródłem dochodów dla innych - wzbogacenie. Reszta zaczęła próbować zarabiać na wydobywaniu bitcoinów za późno.

Pobieranie wirtualnej waluty jest złożonym procesem, który wymaga udziału sprzętu komputerowego o znacznej mocy. Górnik powinien mieć dużo pieniędzy, aby zainwestować w zakupy sprzętu. Wynikiem ekstrakcji jest definicja nowego bloku przez wygenerowanie poprawnego kodu skrótu. Nowo odkryta jednostka systemu Bitcoin uwierzytelnia transakcję, przechowując ważne informacje o niej we wspólnej bazie danych. Aby uniknąć podwójnego wykorzystania bitcoinów, transakcja jest potwierdzana na 6 nowych blokach.

Co 2 tygodnie system zwiększa złożoność zadań matematycznych w oddzielnej kolejności dla każdej farmy Bitcoin, jednocześnie zmniejszając szybkość obliczania nowych bloków. Jeśli porównasz wymagania, które istniały, gdy pojawiła się wirtualna waluta z obecnymi, dziś wymagania dla farm górniczych są surowe. Ponadto różnią się w określonych warunkach. Płatności na rzecz uczestników są dokonywane z ostatnich wpłat.

Niezbędny sprzęt lub jak zbudować gospodarstwo

Aby wydobycie przyniosło dobry dochód, konieczne jest podejście do jego stworzenia z najwyższą odpowiedzialnością. Budowanie farmy obejmuje następujące kroki:

 • kup wiele dobrych kart wideochłodzenie, lepszy stosunek ceny haszyszu;
 • zakup oddzielnego silnego źródła zasilania dla głównej instalacji - każda płyta zużywa ponad 300 watów;
 • konstrukcja podobna do szafy serwerowej. Planowane rozwiązanie jest montowane i montowane na nim;
 • zapewniona jest cyrkulacja powietrza i chłodzenie;
 • podłączyć zespół do komputera, a jego - do puli;
 • rozpocząć wydobycie.

Płyta główna dla górnictwa jest niezbędnym elementem każdej farmy Bitcoin. W procesie jego wyboru należy wziąć pod uwagę koszt części (może być niedrogi). Jednak porty powinny być jak największe. Powinny być tak wygodne, jak to możliwe dla użytkownika. Obecnie oferta obejmuje płyty, które są umieszczone jako specjalne deski do wydobycia. Na przykład ta lista zawiera Biostar, a także ASRock. Konfiguracja karty wideo to kolejny ważny krok. Aby zakończyć pracę, musisz wyłączyć wszystkie niepotrzebne funkcje w BIOS-ie. Na przykład jest to port USB 3.0, dźwięk.

Procesor górniczy

Nowoczesna farma bitcoin o dużej mocy nie może działać bez niezawodnego procesora. Eksperci twierdzą, że wydobycie na procesorze nie ma znaczenia. Dlatego możesz wybrać niedrogi i prosty model procesora dla farmy. Zalecane jest uwzględnienie gniazda płyty głównej. Ważne jest, aby procesor pobrał pracę górnika i Windowsa 10. Do takich zadań dobrze nadaje się procesor BOX, a także Celeron G1840.

Dysk twardy, pamięć RAM

Na gospodarstwo będzie wystarczająca ilość 4 GBniedroga pamięć. W takim przypadku pamięć powinna być odpowiednia dla płyty głównej. Dysk twardy dla farm górniczych może być również niedrogi. Odpowiednią opcją w tym przypadku jest 128 GB SSD.

Karty wideo

Być może jest to najważniejszy punkt podczas tworzenia farmy komputerowej. Wybór opiera się na wysokości zarobków z wydobycia na niektórych mapach. Na przykład na kartach AMD zaleca się wydobycie Ethereum. Jeśli chodzi o karty Nvidii, nadają się one do gromadzenia Zcash. Konieczne jest, aby karta wideo miała dobry system chłodzenia. Listę popularnych kart wideo i ich wydajność można znaleźć wtego materiału .

Zasilacze

Zanim utworzysz farmę Bitcoin, musisz zadbać o zakup dobrego zasilacza od sprawdzonego producenta z certyfikatem 80+. Zapisz na tym przedmiocie nie jest zalecane. Ponadto konieczne jest posiadanie co najmniej jednego zasilacza w magazynie. Urządzenie nie powinno działać z pełną wydajnością (100 W należy przechowywać w magazynie). Podczas łączenia kilku bloków z jedną farmą obciążenie między nimi powinno być równomiernie rozłożone.

Pule Windows i tuning dla górnictwa

Aby zarobki były zadowalające, należy wziąć pod uwagę wszystkie kwestie podczas tworzenia gospodarstwa. Dlatego konieczne jest zainstalowanie wszystkich aktualizacji sterowników dla wybranego sprzętu. Powinieneś także ustawić plik stronicowania na 20 GB. W przypadkukart wideo do podkręcaniai zdalnego sterowania komputerami zaleca się pobranie i zainstalowanie MSI Afterburner oraz monitorowanie systemu - HWiNFO64 (niewarunek wstępny).

Proces wydobywania bitcoinów

Przede wszystkim musisz stworzyć portfel. Następnie musisz sprawdzić adres portfela (długa sekwencja cyfr i liter):

Gdy portfel zostanie utworzony, musisz dołączyć do jakiejś puli. Jest to grupa górników bitcoinów, którzy łączą własne zasoby obliczeniowe. Znaczenie pracy zbiorowej polega na tym, że nagroda jest przyznawana za bloki. Średnio utworzony blok kosztuje 12,5 bitcoinów.

Aby wydobyć bitcoiny, włącz swojego górnika. Następnie należy otworzyćpulę , aby zachować nazwę użytkownika, hasło. Proces wydobywania bitcoinów jest aktywowany. Użytkownik zacznie generować kule, pokazując udział w tworzeniu następnego bloku. W oparciu o cechy wybranej puli, uczestnictwo zostanie nagrodzone określoną liczbą bitcoinów. Ważne jest, aby upewnić się, że adres portfela został poprawnie wprowadzony podczas procesu rejestracji. Dzięki odpowiedniemu podejściu można szybko zdobyć kryptowalutę online na korzystnych warunkach.

Ile przynosi gospodarstwo, czy jest opłacalne

Przed podjęciem działania konieczne jest obliczenie przybliżonych zarobków w gospodarstwie. Następnie obliczymy, jaki dochód przyniesie farma kryptowalut. Na przykład:

 • koszt Radeona R9 380x wynosi około 250 USD;
 • stała cena energii elektrycznej - 0,07 USD za kilowat na godzinę;
 • pobór mocy - 375 W (dla wygody obliczeń komputer zużywa więcej);
 • kursBitcoin - 7200 dolarów za VTS (w momencie przygotowania tego materiału).

W związku z tym, jeśli karta wideo ma moc 0,5 Ghash /s (z wyłączeniem zużycia energii elektrycznej), użytkownik otrzymuje 0,11 USD za godzinę. Można stwierdzić, że taki dochód jest nieopłacalny nawet w idealnych warunkach pracy. Dlatego gospodarstwo, które działa w domu, nie jest w stanie osiągnąć zysku.

Farma, która umożliwia produkcję bitcoinów, składająca się z 6 kart wideo, zużywa pewną ilość zasobów. Innymi słowy, wraz ze wzrostem mocy współczynnik strat zaczyna wzrastać w bezpośrednim stosunku.

Dla ASIC

Farmy bitcoinów odkładają na bok i przenoszą się do cięższej artylerii. Jeśli farma jest utworzona z najlepszegokontrolera ASICAntMiner S9, otrzymujemy następujące dane:

 • koszt tego projektu wynosi około 1700 USD;
 • cena energii elektrycznej wynosi 0,07 USD za kilowat na godzinę;
 • gospodarstwo górnicze zużywa 360 kW (wyłączając komputer);
 • kurs pozostaje niezmieniony.

Wydajność tej instalacji jest 28 tysięcy razy większa niż wydajność karty graficznej. W związku z tym takie samodzielne gospodarstwo pozwala zarabiać tyle samo - 0,11 USD za godzinę. Rosnące bitcoiny nawet na najpotężniejszym sprzęcie nie przyniosą dużych dochodów.

Rentowność wydobycia bitcoinów w ASIC:

Wielu użytkowników zapyta, co jest przyczyną niskich zarobków. Nawet w przypadku najmocniejszej instalacji okaże się, że wydamy 0.18369518 BTC w wolnym dostępie przy obecnej złożoności sieci. Do tegookres takiego zysku nie pozwoli na pokrycie nawet kosztów energii elektrycznej.

Wniosek

Obecnie wydobycie Btcoin jest działalnością konkurencyjną. Z czasem użytkownicy z nowoczesnym sprzętem stają się coraz bardziej. Można stwierdzić, że górnictwo wydobywcze nie jest w stanie generować dochodu. Jego zwrot wynosi zero. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest monitorowanie forów górniczych innych kryptowalut. Liczba uczestników jest tam znacznie niższa. Dostępna zdolność przeciętnego użytkownika może przynieść pożądany dochód.