Kryptowaluta górnicza przeglądarki - pełny przegląd, ocena usług

Ostatnio coraz więcej osób chce zaangażować się wwydobyciei zarabiać w ten sposób. Jednak nie każdy ma potężne komputery i wystarczającą wiedzę, aby dostroić górników, aby zaangażować się w wydobycie na karcie graficznej. Rozwiązaniem jest próba rozpoczęcia wydobycia w przeglądarce. Ta metoda jest oczywiście gorsza od zwykłej wydajności, ale pozwala zapoznać się z samym procesem. W tym artykule przyjrzymy się popularnym witrynom górniczym i powiemy więcej o tej metodzie. Należy natychmiast powiedzieć, że ta przeglądarka będzie interesować tylko początkujących i amatorów. Dla doświadczonych górników ten artykuł raczej nie będzie interesujący.

Co to jest górnictwo przeglądarki i jak to działa

Górnictwo w przeglądarce to sposób na wyodrębnienie kryptowaluty za pomocą oprogramowania znajdującego się na stronie i wykorzystującego zasoby procesora. Może to nastąpić zarówno za zgodą użytkownika, jak iw tajemnicy przed nim. Ten ostatni jest czasami wykorzystywany przez webmasterów do zarabiania na stronie. Niektórzy oferują nawet możliwość przełączania się między reklamą a wydobyciem w celu dokonania wyboru. Ta metoda była bardzo popularna w 2017 roku, ale potem coraz więcej przeglądarek zaczęło walczyć z górnikami internetowymi i ograniczyć ich pracę w tle.

Jak wydobyć za pomocą przeglądarki

Jedną z korzyści, które sprawiają, że początkujący użytkownicy wybierają wydobycie za pomocą przeglądarki, jest łatwość użycia i niski próg wejścia. Nie jest wymagane specjalne wyposażenie ani instalacja jakichkolwiek programów. Użytkownik po prostu potrzebujeotwórz stronę i rozpocznij procedurę wydobywania kryptowaluty. Większość z tych usług może wymagać najpierw zarejestrowania konta. Należy jednak natychmiast ostrzec, że takie podejście do wydobycia nie będzie w stanie zapewnić nam materialnego dochodu. Jego wydajność jest znacznie niższa niż w klasycznym górnictwie, nawet przy użyciu tego samego żelaza. Gdzie najlepszym wyborem byłoby dowiedzieć się, jak dostroić górnika. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz tego zrobić, zaleca się przeczytanie tego artykułu.

Ocena usług górniczych przeglądarki

Poniżej przyjrzymy się niektórym z najpopularniejszych usług oferowanych przez użytkowników wyszukiwania w sieci. Nie jest to pełna lista i, jeśli jest to pożądane, można znaleźć inne witryny, które oferują wydobycie online i bez inwestycji. Należy jednak zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, że ​​nowe niezweryfikowane usługi mogą okazać się oszustwem i nie płacić zarobionych pieniędzy swoim użytkownikom. Witryny, które prezentowaliśmy w czasie pisania tego tekstu, działały dobrze i nie powodowały problemów z górnikami.

FreeBitcoin - wydobywanie bitcoinów w przeglądarce

Na stronieFreeBitcoinmożliwe jest wyodrębnienie kryptowalutyBitcoinbezpośrednio na stronie przeglądarki. Rozpoczęcie korzystania z tej usługi jest bardzo proste - wystarczy zarejestrować się na stronie i przejść do sekcji wyszukiwania, do której link znajduje się w górnej części witryny. Twoje statystyki wydobycia zostaną tutaj wymienione. Na liście można znaleźć współczynnik mieszania, liczbę znalezionych haszy, całkowity dochód dla wszystkichczas Poniżej, użytkownik może znaleźć ustawienia procesu ekstrakcji. Można tam określić liczbę strumieni, które będą używane do wydobycia, a także liczbę procentową wykorzystanego procesora. Wartość domyślna wykorzystuje maksimum zasobów, czyli wszystkie rdzenie i pełne obciążenie procesora, ale możesz je zmienić według własnych upodobań. Eksploracja trwa do momentu zamknięcia karty przeglądarki. Jest to wygodne, ponieważ jest opcjonalne na stronie i możesz kontynuować surfowanie.

BrowserMine

BrowserMineto kolejny sposób na generowanie kryptowaluty bezpośrednio w oknie przeglądarki. Otrzymujesz również pieniądze tylko za otwarcie strony. Jest to wygodne, ponieważ nie potrzebujesz żadnych zaproszeń, załączników ani zadań, takich jak wyświetlanie reklamy. Pieniądze zostaną przelane na Twoje konto, gdy będziesz kontynuować swoją działalność. BrowserMine oferuje również możliwość dostosowania mocy, która będzie używana przez witrynę. Jego wzrost pozwala uzyskać więcej zarobków. Moc jest regulowana za pomocą specjalnego suwaka. Usługa wykorzystuje własną jednostkę miary prędkości, która nazywa się BMH /s (Hash Browser Mine na sekundę). Co 10 minut system automatycznie konwertuje zebrane BMH na własną kryptowalutę BrowserMineCoin (BMC). Górnicze bitcoiny, psy lub eter nie są obsługiwane. Minimalna kwota wypłaty wynosi 0,1 BMC. BMC można wymienić na dolary lub ruble, wycofać do portfeli w następujących systemach płatności:

  • Yandex Money
  • Portfel Kiwi
  • Payeer
  • AdvCash
  • Karty kredytowe Visa i MasterCard

To miłe, że programiści zadbali o wygodę wypłaty i oferują tak szerokie wsparcie dla systemów płatności, które pozwolą górnikom z dowolnego miejsca na świecie na zdobycie uczciwie zarobionych pieniędzy. Wszystkie wypłaty mogą być dokonywane na koncie osobistym użytkownika. Środki zostaną przelane dopiero po rejestracji i zalogowaniu. Wszystko, co zostanie wcześniej zarobione, zostanie zapisane na koncie usługi.

Należy zauważyć, że aby kontynuować proces wydobycia, nie trzeba być na stronie, wystarczy, że jest po prostu otwarty w jednej z zakładek. Uruchomienie koparki zmniejsza prędkość całego komputera, więc jeśli odczuwasz dyskomfort, lepiej zmniejszyć zużycie energii. Jednak zarobki będą wtedy mniejsze. Usługa działa dobrze w najnowszych wersjach przeglądarki Chrome, Opera i Firefox. Uwzględniane są również wersje dla urządzeń mobilnych, ale nie zapominaj o wysokim poborze mocy, dlatego zaleca się podłączenie smartfona do źródła zasilania.

Ważne jest również, aby powiedzieć, że BrowserMine może być ograniczony przez niektóre wtyczki przeglądarki do zwalczania reklam, na przykład AdBlock. Jeśli zauważysz, że BMH nie dotarł do konta na górze strony, spróbuj ustawić /wyłączyć rozszerzenia lub zmienić przeglądarkę. Nie należy również próbować otwierać kilku kart, ponieważ skrypt górniczy działa tylko na jednym.

WebMining

Kolejna witryna oferująca mojebezpośrednio na stronie jest popularna usługaWebMining . Ta usługa ma podobną funkcjonalność do poprzedniej i pozwala na ręczne określenie mocy wydanej na wydobycie kryptowaluty. Liczba rdzeni może również zostać zmieniona przez użytkownika. Dzięki temu zawsze możesz otworzyć kartę i kontynuować korzystanie z przeglądarki internetowej. Dla aktywnych użytkowników witryna oferuje tryb turbo. Pozwala uzyskać wzrost prędkości wydobycia w postaci określonych procentów. Będą pobierane za wydobycie określonej ilości WMC. Program skierowań nie będzie brany pod uwagę. Zatem im więcej WMC trzeba było namynit, tym większy będzie procent w trybie turbo.

Aby przerwać wydobycie, nie ma potrzeby opuszczania strony, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Możesz wymieniać WMH (Web Mining Hash) na WMC co półtorej godziny. Odbywa się to za pomocą specjalnego przycisku w górniku. Możesz wypłacić saldo za pośrednictwem swojego konta osobistego. Będzie to używany portfel Payeer. Twórcy usługi sami piszą do FAQ, że ich projekt jest przeznaczony dla amatorów i skupiają się na programie dochodów dla użytkowników w programie partnerskim. Pozwala na uzyskanie do 60 procent zysków z poleconych. Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować link polecający i udostępnić go swoim odbiorcom. Będzie to szczególnie prawdziwe dla blogerów i właścicieli zasobów internetowych.

Ile możesz zarobić?

Jeśli mówimy o wysokości zarobków, trudno będzie określić dokładne liczby. Niestety, strony internetowe nie działajązaoferować kalkulator przybliżonej prognozy zysku. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że nie można zarobić na poważnych kwotach. Prawdopodobnie w najlepszym przypadku, dzięki potężnemu procesorowi, górnictwo internetowe pozwoli Ci płacić za Internet. Generowanie bitcoinów w przeglądarce przynosi o wiele mniej niż produkcja altcoinów przy użyciu górników, dzięki czemu można uzyskać więcej pieniędzy nawet przy słabym żelazie. Co więcej, wydobycie na procesorze nie jest już istotne, więc usługi te są bardziej odpowiednie dla początkujących, którzy nie są w stanie dostroić górników. Jeśli większość mocy procesora jest bezczynna podczas surfowania po Internecie, możesz uruchomić eksplorację sieci w oddzielnej zakładce i przeznaczyć kilka zasobów, aby zarobić dodatkowy grosz. Ale ogólnie rzecz biorąc, jak wspomniano powyżej, wszystko to koncentruje się na początkujących, którzy nie są zbyt biegli w kryptowalutach. Bardziej zaawansowani użytkownicy raczej nie będą zainteresowani w ten sposób i będą korzystać z oddzielnych aplikacji nawet w przypadku braku pełnoprawnej farmy.

Jak zabezpieczyć się przed eksploracją przeglądarek

Niektórzy użytkownicy Internetu napotykają problem, gdy strona internetowa jest zbyt ciężka na komputerze. Jest bardzo prawdopodobne, że ukryty górnik został wbudowany w taką stronę. Takie programy są zazwyczaj dostrojone do górnictwaMonero (Monero)i są wykorzystywane do monetyzacji witryny w tajemnicy przed gośćmi. Niektórzy webmasterzy szczerze o tym ostrzegają i oferują użytkownikomprzełączać się między górnictwem a reklamą. Jeśli znajdziesz witrynę, która używa ukrytego górnika, możesz się jej pozbyć za pomocą jednego z rozszerzeń przeglądarki. W szczególności takie blokowanie może być realizowane za pomocą AdBlock lub UBlock. Przy okazji, nowoczesne przeglądarki obsługują blokowanie ukrytego wydobycia z pudełka i nie są wymagane żadne dodatkowe działania. Na przykład przeglądarka Chrome ogranicza zużycie zasobów na najbardziej żarłoczne strony i przenosi je do trybu oszczędzania energii, który może zostać ręcznie wyłączony przez użytkownika.

Wniosek

Podsumowując, należy stwierdzić, że górnictwo w przeglądarkach nie jest alternatywą dla korzystania z oddzielnych pełnoprawnych programów. Został stworzony raczej w celu zapoznania się z samym procesem i nie powinien być traktowany jako poważne podejście. Jedną z głównych wad może być brak popularnych usług górniczychDogecoin ,LightcoinlubEthereumw sieci. Większość usług korzysta z własnej wewnętrznej kryptowaluty. Nie znajdują się na popularnych giełdach i są używane tylko lokalnie. Wszystkie zyski są następnie zamieniane na inne waluty lub systemy płatności. Nie należy jednak myśleć, że wszystkie takie usługi są rozwodem niedoświadczonych użytkowników. Przeglądy potwierdzają, że płatności, choć niewielkie, są stabilne. Ponadto dodatkowe zarobki można uzyskać dzięki obecności systemu polecania, który zapewnia użytkownikom premie za przyciągnięcie nowych członków.