Dlaczego bitcoin jest tak drogi? Analiza opinii ekspertów

Każdy, kto zna cenę Bitcoina, prawdopodobnie zastanawiał się więcej niż raz: „Dlaczego cena Bitcoin jest tak wysoka?” Z czego to jest zrobione? Inwestorzy, którzy aktywnie monitorują trendy, próbując przewidzieć kierunek zmian cen tej kryptowaluty, szukają odpowiedzi na główne pytanie:„Czy powinniśmy inwestować pieniądze w Bitcoin?” .

Kurs Bitcoin dzisiaj

Eksperci nadal analizują cenę Bitcoin i sporządzają prognozy. W momencie pisania tego tekstu koszt najpopularniejszej kryptowaluty wynosi 6 649 USD. Obecnie kurs Bitcoin zmierza w kierunku przejścia na trend „uparty”, a „niedźwiedzie” nastroje na rynku kryptograficznym stopniowo się zmniejszają. Istnieją jednak pułapki. Eksperci nie spieszą się z zachęcaniem inwestorów, sugerując, że wzrost może być krótkoterminowy.

Wzrost i spadek bitcoinów od momentu ich powstania

Bitcoin wzrósłdo bezprecedensowych wartości w porównaniu z liczbą, od której wszystko się zaczęło. Ci, którzy mieli szczęście zdobyć monetę w przystępnej cenie, nie mogli sobie wyobrazić, co czeka na nich już po kilku latach.

Każdy zna braci bliźniaków Winklevoss, którzy w 2013 r. Zainwestowali około 11 mln USD w bitcoiny, aw grudniu 2017 r. Stali się sławni na całym świecie, stając się pierwszymi miliarderami bitcoinów w historii i właścicielami około 1% całkowitego obrotu tej kryptowaluty.

„Digital Gold” doświadczyło oszałamiających wzrostów i spadków, zmuszając inwestorów do dosłownego uzależnienia się od trendów na rynku kryptograficznym.

Pod koniec 2017 r. I na początku 2018 r. Prawie wszyscy zZ zainteresowaniem śledziłem gwałtowny wzrost wartości najpopularniejszej kryptowaluty, która osiągnęła 20 000 USD, przekraczając cenę złota 12 razy. Następnie niektórzy eksperci przewidywali, żestopa bitcoinów wzrośniedo 50 000 USD, zachęcając inwestorów do nie tracenia czasu i inwestowania w „cyfrowe złoto”. Inni byli przekonani, że Bitcoin był„bańką” , która wkrótce wybuchłaby. Jeszcze inni powstrzymywali się od komentowania i po prostu śledzili najnowsze wiadomości, aby dowiedzieć się, jaki los czeka Bitcoin.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, kto miał rację. Po starcie spadł kurs najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, przełamując ocenę psychologiczną 6000 USD w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Prognoza cen Bitcoin w najbliższej przyszłości

Każdy inwestor, który zainwestował w tę kryptowalutę, jest zainteresowany jej prognozami kosztów. Jak mówią, ilu ekspertów, tyle opinii.

Na przykład Todd Gordon, który założył TradingAnalysis.com, uważa, że ​​Bitcoin wkrótce spadnie do 4000 USD, ale niemal natychmiast wejdzie w fazę aktywnego wzrostu - a do 2019 r. Jego cena osiągnie 10 000 USD.

Jego założenie nie jest bezpodstawne. Ekspert przeanalizował trend wzrostu wartości od 2015 r. I doszedł do wniosku, że współczynnik korekty poniżej 19 000 USD jest nieznaczny. Uważa, że ​​straty finansowe zostaną wkrótce zrekompensowane, ponieważ rynek kryptowalut nie porusza się nieregularnie, ale ma dobrą „orientację techniczną”.

Gordon nie jest jedynym, który wierzy w szybki wzrost bitcoinów. Cryptocurrency CEOWymiana BitMEX Arthur Hayes jest przekonany, że koszt najpopularniejszej kryptowaluty do końca tego roku może wynosić 50 000 USD.

Uważa, że ​​większość transakcji odbywa się głównie na rynku azjatyckim. „Jeśli cena wzrośnie lub spadnie, jeśli Bill Gates nazywa Bitcoin oszustwem, możesz otworzyć krótki - proszę. Nie przeszkadza mi to wcale. Jeśli uważasz, że cena osiągnie 1 milion USD w ciągu kilku miesięcy - kup. Nie przeszkadza mi to. Po prostu zapewniamy możliwość handlu ”- mówi ekspert.

Cryptotrader Willy Woo przedstawił mniej optymistyczną prognozę. Uważa on, że niestabilna sytuacja na rynku kryptowalut i handel Bitcoinami w wąskim korytarzu w pobliżu znaku 7 000 USD będzie krótkotrwały, po czym cena spadnie i może być ustalona na 5000 USD. Wyjaśnia swój punkt widzenia przez połączenie dużej zmienności najpopularniejszej kryptowaluty i jej niskiej aktywności transakcyjnej.

Z kolei Brian Statland, prezes Equity Armor Investments, przeprowadził własne badania. W rezultacie stwierdzono, że ruch indeksu zmienności CBOE (VIX) i koszt Bitcoin podążają podobną ścieżką z miesięczną różnicą. Zauważył, że indeks CBOE (VIX) odzwierciedla oczekiwania rynku na zmienność aktywów indeksu S & P 500.

Niezwykły związek nawiązali naukowcy z Stevens Institute of Technology w Hoboken, New Jersey, którego grupą kieruje Feng May. Przeanalizowali posty o kryptowalutach publikowanych przez użytkowników w Internecie i ustaliliże cena bitcoin jest związana z nastrojem publicznym. Chociaż jest to logiczne wyjaśnienie, społeczeństwo omawia wszystko, co dzieje się w tej dziedzinie w sieci, łącząc różne aspekty - ustawodawstwo, inwestycje, wydobycie. Dlatego też opinie wpływają również na popyt na kryptowalutę i odpowiednio wpływają na jej cenę.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple na konferencji Boston Sector Insight 2018, powiedział, że cena Bitcoin jest kontrolowana przez Chiny. Tam pracuje czterech górników, kontrolując ponad połowę bitcoinów w obiegu.

Czy powinienem teraz inwestować w Bitcoin?

To pytanie dotyczy wielu inwestorów, ale nikt nie może udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej jednak eksperci zgadzają się co do jednej rzeczy: radzą inwestować w Bitcoin tak bardzo, jak nie jest strasznie stracić. Należy to robić ostrożnie, po przeanalizowaniu nie tylko trendu rynkowego kryptowaluty ustalonego w danym momencie, ale wielu innych aspektów, na przykład innowacji legislacyjnych w odniesieniu do walut cyfrowych.

Źródło:Login Casino