Jak kupić bitcoin - szczegółowe instrukcje

Możesz mówić bez końca, jak ważna jest kryptowaluta we współczesnym świecie, o ich możliwościach i tak dalej i tak dalej. Ale ponieważ czytasz ten materiał, to ogólnie wiesz oBitcoinach , jego zaletach i funkcjach. Jeśli jesteś „przypadkowym pasażerem” na tej stronie, przejrzyj naszą stronę. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat kryptowalut, dlaczego są kupowane i jak je zarobić.

Wybór portfela Bitcoin

Aby kupić Bitcoin, potrzebujesz portfela do przechowywania kryptowaluty. Najbezpieczniejszą opcją są dziś portfele sprzętowe, ponieważ ich złamanie jest prawie niemożliwe - kryptowaluta jest przechowywana niezależnie na oddzielnym urządzeniu, które nie jest podłączone do Internetu.

Najbardziej popularną i niedrogą opcją jestLedger Nano S . Oprócz Bitcoin obsługuje ponad 1000 kryptowalut i tokenów. Ledger Nano S kosztuje tylko 59 euro (dla porównania, najtańsza cena to 85 euro), możesz zamówić bezpłatną przesyłkę ekspresową do Rosji, Ukrainy, Kazachstanu i innych krajów.

Możesz także zainstalować portfel na komputerze lub telefonie komórkowym lub zarejestrować konto online. Jest prosty i szybki. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące wyboru i instalacji portfela Bitcoin, przeczytajtutaj . Możesz przenieść zakupioną kryptowalutę w dowolnym momencie na sprzęt lub dowolny inny portfel.

Wielu użytkowników jest zainteresowanych pytaniem, czy można kupić część Bitcoin. Weź pod uwagę, że możesz kupić kryptowaluty za dowolną kwotę.Nie trzeba kupować 1 bitcoina, zawsze możesz kupić mniejszą jego część. Oznacza to, że możesz kupić pół bitcoina, ćwierć bitcoina, a nawet jedną setną bitcoina lub dowolnego udziału, na przykład 0,03 BTC, 0,58 BTC lub 0,024 BTC.

Jak uzupełnić portfel

Teraz mamy portfel Bitcoin, a także pewną kwotę pieniędzy na zakup kryptowaluty. Logiczne pytanie brzmi: skąd wziąć bitcoiny?

Obywatele krajów WNP mogą rozważyć następujące sposoby zakupu Bitcoin:

 • Usługi online wymiany;
 • giełdy kryptowalut ;
 • Terminale i bankomaty;
 • Wymiana z innymi osobami na kupony upominkowe Fiat.

Rozważ każdą z tych opcji osobno.

Wymienniki

Istnieją wyspecjalizowane usługi w Internecie, które zajmują się wymianą pieniędzy na kryptowalutę online. Istnieje ponad 100 takich wymienników i przynoszą one dobre zyski ich właścicielom.

Wskazówki dotyczące wymiany mogą się różnić:

 • Bankowość internetowa - & gt; Bitcoin;
 • QIWI - & gt; Bitcoin;
 • Yandex Money - & gt; Bitcoin
 • Perfect Money - & gt; Bitcoin;
 • VISA, Mastercard - & gt; Bitcoin;
 • Skrill, Paypal, Payza, Payoneer i inne usługi - & gt; Bitcoin

Sprawdzone wymienniki kryptowalut

USD
Coinmama Cardbit Changelly Indacoin
Prowizje Medium Średnie Niski Medium
min. depozyt Brak Nie Nie Brak
Język rosyjski Jest Brak Jest Jest
Wsparcie walutowe BTC ETH
XRP LTC
(8+ walut)
BTC BTC ETH i
130+ Coin
Monety BTC i 200+
Monety
Visa /MasterCard Tak Tak Tak Tak
Waluta wejściowa USD EURUSD USD EUR
RUB BTC
Go Go Jump Go

Możesz również łatwo kupić Bitcoin dla swojej waluty krajowej, co jest bardzo wygodne i opłacalne, ponieważ nie będziesz obciążony dodatkowymi opłatami i nie stracisz pieniędzy na przeliczeniu waluty. Istnieją nawet wskazówki dotyczące wymiany gotówki na kryptowalutę, które obecnie działają we wszystkich większych miastach.

Zakup Bitcoin dla hrywny (Privat24)

Bankowość internetowa w połączeniu z wymiennikiem internetowym to jeden z najwygodniejszych i najszybszych sposobów na zakup Bitcoina. Usługa wymianyBitcoin24 Exchangeobsługuje ponad sto obszarów wymiany popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Zcash na Privat24, Perfect Money, ADV Cash, Payeer i wiele innych. Aktualizacja kursu wymiany dokonywana jest co minutę, co nie występuje w każdym wymienniku. Główną zaletą dla ukraińskich użytkowników jest możliwośćzakupu Bitcoin w Privat24dla hrywny.

Wymiennik interfejsu Bitcoin24 Exchange

Zespół specjalistów Bitcoin 24 Exchange, oprócz wymiany, opracował algorytmiczny system handlu arbitrażowego, który automatycznie wymienia różnice kursowe między różnymi giełdami. Arbitraż interbashowy to jedyna strategia wolna od ryzyka. Obecnie każdy zarejestrowany użytkownik wymiennika ma możliwość zarabiania kryptowaluty za pomocą modułu inwestycyjnego.

Moduł Invest od Bitcoin24 Exchange

Zakup bitcoinów dla rubli i innych walut za pośrednictwem różnych systemów płatności

Możesz kupić Bitcoin bez prowizji i po korzystnej stawce za pomocą usługiMatbijest wymiennikiem 2w1 z funkcją portfela online do bezpiecznego przechowywania środków. To najłatwiejszy sposób na zakup Bitcoina, który jest odpowiedni nawet dla początkujących. Wszystko czego potrzebujesz to , aby zarejestrować się na stronie internetowej serwisu . Dostępny zakup za pośrednictwem wszystkich popularnych systemów płatności i bankowości internetowej, a także innych kryptowalut. Wymiana, wejście i wyjście bitcoinów odbywa się przez całą dobę w trybie automatycznym. Bitcoiny mogą być przechowywane w bezpiecznym portfelu online, do którego dostęp zapewnia 3-czynnikowe uwierzytelnianie.

Kolejną sprawdzoną usługą wymiany o długiej historii i prawie 30 tysiącami zadowolonych użytkowników jest365Cash . Tutaj możesz kupić bitcoin i kolejne 5 najpopularniejszych kryptowalut po korzystnej stawce, która jest ustalana w momencie składania wniosku. Wymiana jest wykonywana przez operatora lub automatycznietryb i trwa do 10 minut.

Usługa wymiany jest godna uwagi ze względu na wspieranie dużej liczby systemów płatności w celu zdeponowania i wypłaty środków, a także popularnych rosyjskich i ukraińskich usług bankowości internetowej. W ten sposób 365Cash daje Ci możliwość zakupu Bitcoinów za ruble, hrywny lub dolary za pośrednictwem dowolnego systemu wpłat środków wygodnych dla Ciebie.

365Cash strona główna usługi wymiany

Podstawowe zalecenia

Zanim kupisz bitcoin, spójrz na przebieg i warunki wymiennika. Kurs wymiany jest gorszy o około 1-1,5% niż rynek, to znaczygiełdy specjalistyczne . I wreszcie liczne prowizje, które z pewnością „odgryzą” znaczną część twoich środków. Ale z drugiej strony metoda ta znacznie ułatwia zakup BTC. Poniższy zrzut ekranu jest przykładem zakupu BTC dla Visa /MasterCard przez wymiennik.

Zobacz także:Jak kupić Bitcoin na Ukrainie (zbieranie usług) .

Kupowanie Bitcoinów na giełdzie

Więc przeszliśmy do drugiej metody kupowania BTC - poprzez giełdy kryptowalut. Exchange - platforma handlowa. Oznacza to, że kurs na nich jest „czysty”, kształtowany przez podaż na rynku.

Najbardziej znaną usługą służącą do śledzenia giełd handlu kryptowalutami jestCoinmarketcap . Zawiera informacje o wolumenie obrotu w każdej witrynie, a także o aktualnej stawce. Oto lista wymian dla pary Bitcoin-USD:

Przy zakupie lepiej jest skupić się na wymianie z najniższą stawką. W końcu możemy uzyskać BTC w najlepszej cenie. Wśród najbardziejPopularne wymiany obejmują:

Sprawdzone wymiany kryptowalut

Binance CEX.io BitMart Livecoin
Prowizje Niski Medium Średnia Medium
min. depozyt 1 BNB 0 Brak Nie
Język rosyjski Jest Jest Istnieje Jest
Interfejs Średni Proste Średni Proste
Visa /MasterCard Brak Tak Brak Brak
Waluta wejściowa Kryptowaluta EUR
USD RUB
Kryptowaluta USD
RUB
Jump Go Go Jump

Więcej informacji na temat każdej wymiany:

Binancejest zdecydowanie najpopularniejszą giełdą do handlu. Ma najniższe prowizje i wiele innych ciekawych funkcji, takich jak brak weryfikacji tożsamości, wysoki poziom bezpieczeństwa, ogromny wybór walut i imponujący wolumen transakcji. Spośród minusów - wkład środków jest przeprowadzany tylko w kryptowalutach, w związku z tym nie nadaje się do zakupu Bitcoina dla Fiata. Ale z tymNastępująca wymiana sprawdzi się doskonale.

 • CEX.IOjest jedną z niewielu giełd obsługujących Visa /Mastercard, co jest bardzo wygodne dla tych, którzy kupują kryptowalutę po raz pierwszy. Możliwe jest również uzupełnienie depozytu przelewem bankowym bez opłat.
 • BitMartto młoda, szybko rozwijająca się wymiana z milionami wolumenów obrotu. Prowizja od transakcji wynosi 0,05%. Obsługuje tylko wkład środków w kryptowaluty.
 • Livecointo młoda wymiana z dobrymi warunkami dla handlowców. Oferuje niskie prowizje (0,18%) za transakcję, dostępna jest przyzwoita liczba opcji: przelew bankowy, Perfect Money, OKPAY (tylko 0,1% prowizji), Perfect Money i inne.

Recenzje każdej wymiany można przeczytać w naszejocenie giełd .

Zalety wymiany obejmują fakt, że masz możliwość pracy z elastycznym kursem. Koszt BTC zmienia się, więc istnieje szansa na zawarcie umowy na najlepszych warunkach. Chociaż warunki mogą się pogorszyć. Więc to jest miecz obosieczny.

Jeśli chcesz szybko kupić bilę, pracuj po cenie rynkowej. Zazwyczaj jest on automatycznie wprowadzany do komórek zamówienia:

W przypadku wycofania do portfela naliczana jest tylko prowizja sieciowa.

bankomaty i terminale

Bankomaty i terminale z możliwością zakupu Bitcoinów nie są jeszcze powszechne. W Rosji i na Ukrainie jest ich tylko kilka, ale sytuacja zmienia się dość szybko: na stronie znajduje się lista bankomatówCoinATMRadar . Takie urządzenia są łatwe w użyciu - zaledwie kilka operacjiprzy użyciu karty i samego bankomatu, a kryptowaluta zostanie przekazana do twojego portfela. Terminale współpracują z rachunkami.

Przelewy bezpośrednie, karty podarunkowe

Nikt nie anulował takiej opcji jako bezpośredni zakup Bitcoin. Jeśli zrobisz to ze znajomym, wystarczy po prostu uzgodnić dogodną metodę płatności, a także kurs.

Istnieje nawet specjalistyczna usługa wymiany P2P -LocalBitcoins . Ogólnie rzecz biorąc, jest to rodzaj kryptowaluty analogowej tablicy ogłoszeń online. Ktoś sprzedaje bitcoin, a ktoś kupuje. Tam też są opinie o uczestnikach, ich statystykach. Prawdopodobieństwo „wpadnięcia” na oszusta jest dość niskie. Nie ma prowizji jako takich, tylko kurs wymiany jest wyższy niż kurs rynkowy.

W krajach takich jak Austria, Korea Południowa, Meksyk istnieje interesująca opcja zakupu BTC - poprzez karty upominkowe. Wystarczy je uzupełnić o wartości nominalnej, a następnie wprowadzić kod na specjalnej stronie internetowej. „Sprzedawcy” takich kart korzystają z prowizji sięgających 3-8%. Jednak metoda ta jest wciąż pożądana ze względu na jej prostotę.

Aby porównać metody zakupu, należy wziąć pod uwagę tabelę:

Metoda cnoty Wady Prowizje
Wymienniki - Duży wybór usług;
- Istnieją miejsca monitorowania wymienników i kursów;
- Automatyczna wymiana dostępna;
- Usługi dla stałych klientów oferują zniżki;
- Duży wybór metod płatności.
- Kurs wymiany w usługach wymiany jest niższy niż kurs rynkowy;
- Ograniczona rezerwa punktów wymiany;
- majdodać dodatkowe opłaty;
Od 10 do 12% w zależności od wymiennika i metody płatności.
Wymiana - Wymiana o wysokiej niezawodności;
- Szeroki zakres limitów zakupu i sprzedaży;
- Dobry kurs zmieniający się;
- Można pracować z innymi parami fiat waluty i kryptowaluty.
- Ograniczona liczba metod płatności;
- Niezrozumiały mechanizm działania dla początkujących;
- Komisja za transakcję;
- Weryfikacja (przelewy bankowe) i związane z tym opóźnienia.
Od 0% do 10% w zależności od metody i waluty. Do 0,3% za transakcję.
Terminale i bankomaty - Prostota i dostępność;
- Niezawodność;
- Operacje z dużą prędkością.
- Mała sieć ATM;
- Nie najwyższa stawka;
- Dodatkowa Komisja.
2 do 10%.
Tłumaczenia bezpośrednie - Możliwe jest uzgodnienie dogodnej metody;
- Stopa umowna.
- Oszustwo;
- Koszty czasu na negocjacje;
- Czas poświęcony na znalezienie drugiej strony transakcji
Brak (do negocjacji)

Jak sprzedawać i wypłacać bitcoin

Nasz przewodnik po zakupie Bitcoinów można łatwo przekształcić w przewodnik po jego sprzedaży. Nadal masz te same opcje na sprzedaż:

 • Usługi wymiany;
 • giełdy kryptowalut;
 • terminale Bitcoin;
 • Oferty bezpośrednie.

Konieczne jest, aby zrobić wszystko to samo, tylko odwrotnie. Na giełdzie, w wymienniku, poszukaj pary BTC- & gt; USD. W terminalach wprowadź numer swojego portfela i kup Fiat, a także wyszukaj tych, którzy chcą kupićtwój btc.

Podobnie jak w przypadku zakupu, będziesz musiał stawić czoła prowizjom, groźbie stania się ofiarą oszustwa i tak dalej. Wszystko, czego potrzebujesz, to znać adres swojego portfela i nie podawać nikomu hasła.

Jeśli kupiłeś BTC na giełdzie papierów wartościowych i nie zdążyłeś jeszcze wycofać go do portfela, spróbuj zarabiać na handlu. Stawka na tych stronach jest dynamiczna, więc nie ma szans na uzyskanie dodatkowego zysku w fikcyjnej walucie. Albo w kryptowalutach, jeśli handel odbywa się w parach kryptowalut. Standardowa zasada „kupuj nisko - sprzedaj wysoko”. Następnie dokonaj wypłaty pieniędzy za pomocą wygodnej metody.

Na szczególną uwagę zasługujewydobycie chmur . Dla wielu osób zakup całego bitcoina może być dość kosztowny. Eksploracja w chmurze daje możliwość zawarcia korzystnej umowy rocznej z małymi inwestycjami, w których Twoja kryptowaluta będzie wydobywana „w chmurze”.

Możesz również użyć BTC jako metody płatności na różnych stronach internetowych - począwszy od parkietów giełdowych, a skończywszy na biurach bukmacherskich. Nie jest to taki zły pomysł, biorąc pod uwagę dostępność zapasów i rabatów za opłacanie kryptowaluty.

Wniosek

Kolejna lekcja alfabetyzacji kryptowaluty dobiegła końca. Teraz wiesz, jak i gdzie kupić Bitcoin dla Fiata. Nie ma w tym nic trudnego - byłoby pragnienie i środki do kupienia. To, czy powinieneś to zrobić, zależy od ciebie.