Jak utworzyć portfel IOTA [kompletny przewodnik]

IOTAto unikalna kryptowaluta zaprojektowana w celu znaczącej modernizacji całego znanego świata poprzez połączenie firm high-tech i IoT. Aby potwierdzić transakcje w systemie, wykorzystywany jest specjalny dziennik Tangle, który działa na podstawie acyklicznego wykresu, który umożliwia natychmiastowe przelewanie dowolnych kwot bez prowizji systemowej. Eksperci nazywają rozwój technologii projektu „Blockchain 3.0” i obiecują wielki sukces w przyszłości. Aby jednak cieszyć się wszystkimi zaletami żetonów i przechowywać je przez długi czas, powinieneś otrzymać niezawodny portfel. O tym i rozmawiajcie w tym materiale.

Jak wybrać portfel IOTA

Dla inwestorów kryptowalutowych kwestia bezpiecznego przechowywania kryptoaktywnych aktywów zawsze była kluczowa. Na szczęście szybki rozwój tej branży doprowadził do wielu nowych rozwiązań w zakresie przechowywania i wygodnego korzystania z tokenów. IOTA to stosunkowo nowa kryptowaluta działająca na algorytmie znacznie różniącym się od istniejących, więc lista odpowiednich portfeli jest ograniczona.

Typ portfela
Opis Marki
Portfel internetowy
Najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowaluty, zapewniający dostęp do środków za pośrednictwem połączenia internetowego ze specjalną usługą. Ten rodzaj portfela jest odpowiedni dla użytkowników, którzy muszą dokonywać szybkich transakcji i mieć stały dostęp.
GUI IOTA Light Wallet, CarrIOTA
Portfel mobilny
Metoda przechowywania tokenów na urządzeniu mobilnym. Portfele mobilne zapewniają szybki dostęp, łatwe zarządzanie funduszami i możliwość używania kodu QR do szyfrowania numeru portfela.
IOTA Wallet, Nelium, Trinity
Portfel biurkowy
Niezawodny i wygodny sposób przechowywania kryptowaluty, w której klucze prywatne są przechowywane na komputerze PC, a dostęp do nich odbywa się za pomocą specjalnych programów.
Nostalgia IOTA Light Wallet, IOTA Desktop wallet, Trinity
Portfel sprzętu
Umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych na autonomicznym urządzeniu bez dostępu do Internetu, co zapewnia niezawodny system bezpieczeństwa. Wszystkie transakcje i połączenia są potwierdzane przez wprowadzenie kodu PIN.
Ledger Nano SIOTA
Portfel papierowy
IOTA
Innym sposobem przechowywania klucza prywatnego w trybie offline jest wydrukowanie klucza na papierze.
Specjalne skrypty, które można znaleźć w pomocy internetowej, aby je wygenerować.

Zanim utworzysz portfel dla IOTA, określ cel, dla którego zostanie on użyty. Wybierz rodzaj portfela, który powinien być zgodny z potrzebą częstości używania dla wygody użytkownika. Wszystkie portfele zapewniają dostęp za darmo, a ich instalacja zajmuje od 3 do 10 minut.

Portfele na komputer stacjonarny zapewniają dostęp tylko z komputera, na którym są zainstalowane, co sprawia, że ​​nie są zbyt wygodne dla szybkotransakcje, ale zwiększa bezpieczeństwo.

Z drugiej strony, wersje mobilne są bardzo wygodne do dokonywania płatności natychmiastowych, ale mniej bezpieczne. W przypadku długotrwałego przechowywania, przy braku portfela sprzętowego, podstawową opcją jest portfel papierowy. Bezpiecznie przechowuje dane i zezwala na transakcje, ale wymaga ochrony przed uszkodzeniami fizycznymi - zaleca się laminowanie arkusza, na którym zapisany jest klucz.

Jak utworzyć portfel dla IOTA

Rozważ wszystkie opcje tworzenia portfela IOTA w porządku. Ponieważ portfel przeglądarki (internetowej) nie jest najlepszą opcją do przechowywania kryptowaluty, przechodzimy natychmiast do przewodnika tworzenia innych typów.

Portfel na pulpit dla IOTA

Jeśli wybrałeś oficjalny portfel, będziesz musiał pobrać i zainstalować oprogramowanie dla swojego systemu operacyjnego z oficjalnej strony projektu lub poprzez łącze.

Interfejs graficzny programu obsługuje język rosyjski. Aby go wybrać, przejdź do karty „Widok”, wybierz funkcję „Zmień język” w górnym menu głównego okna programu i dokonaj wyboru, klikając żądany język.

Program będzie wymagał wyboru pomiędzy wersjamiLight NodelubFull Node . Późniejsze wersje można zmienić za pomocą ustawień programu. Wersja Light Node umożliwia pracę z tokenami za pośrednictwem zdalnego węzła znajdującego się w zasobie innej firmy. Pełny węzeł wymaga pobrania kompletnego węzła transakcji. W wersji ciężkiej potrzebujesz więcej niż dziesięć gigabajtów.wolne miejsce na dysku twardym na komputerze. Wybierz wygodną wersję i kliknij „Start”. W wersji lekkiej powinieneś dokonać wyboru usługi hostingowej z oferowanych opcji.

Następnym krokiem jest ustawienie hasła Seed, które powinno zawierać 81 znaków łacińskich i liczbę 9. Fraza powinna być napisana tylko dużymi literami. Główna trudność polega na tym, że program szyfruje wprowadzone znaki. Najłatwiej to zrobić w notatniku, a następnie skopiuj go na konsolę. Seed służy do autoryzowania i przywracania dostępu do portfela. Musi być bezpiecznie przechowywany. Wprowadź hasło i potwierdź akcję, klikając przycisk „Wyszukaj przestrzeń adresową”.

Po instalacji musisz wejść do portfela kryptograficznego, wprowadzając zestaw kodu źródłowego.

Po udanej autoryzacji saldo i karty zostaną wyświetlone w górnej części strony, co pozwoli Ci poznać historię transakcji i otrzymywać i wysyłać płatności. Aby uzyskać numer portfela, przejdź do karty „Odbierz” i użyj funkcji „Snap to Tangle”.

Po zakończeniu transakcji zostanie dostarczony klucz publiczny, który może zostać wykorzystany do otrzymywania transakcji.

Portfele mobilne

Aby uzyskać szybki dostęp do swoich finansów z dowolnego zakątka planety, zaleca się korzystanie z aplikacji mobilnych. Pulpit IOTA i mobilny portfel można synchronizować. Jeśli masz już adres portfela, w aplikacji mobilnej możesz szybko uzyskać autoryzacjęSeed klucz pomoc.

 1. Ustaw IOTA aplikacji Portfel gry rynkowej lub AppStore.
 2. Aby otworzyć portfel IOTA, kliknij odpowiednią ikonę na pulpicie wyświetlacza.
 3. Jeśli jesteś już zarejestrowany w systemie i chcesz uzyskać mobilny dostęp do tokenów, powinieneś wybrać zakładkę „Login” i wprowadzić hasło klucza. Aby się zarejestrować, wybierz „Generuj materiał siewny”, a system automatycznie wygeneruje materiał siewny dla nowego portfela, który będzie musiał zostać skopiowany i zapisany w osobnym pliku lub lokalizacji.

 1. Aby uzyskać autoryzację, użyj Seed, który należy wstawić w odpowiednie pole. Aby nie wprowadzać klucza przy każdej autoryzacji, należy zaznaczyć funkcję „Zapamiętaj ziarno”.

W mobilnej wersji oficjalnej torebce IOTAWallet nie obsługuje języka rosyjskiego. Możesz zobaczyć wszystkie zakończone transakcje w zakładce „Transfery”, a „Adresy” wyświetla wszystkie połączone adresy portfela.

Portfel papierowy

Aby utworzyć portfel papierowy dla IOTA, istnieje oficjalna usługaIOTA Paper Wallet . W określonym polu należy wprowadzić 81-cyfrowy kod materiału siewnego, skompilowany zgodnie z ogólnymi wymaganiami klucza. Następnie kliknij przycisk „Utwórz”. Lewa strona będzie zawierać określony klucz prywatny i jego kod QR, prawa strona będzie zawierała klucz publiczny i jego kod QR, które mogą być przekazywane stronom trzecim, aby mogły przeprowadzać transakcje na koncie.

Możesz przenieść klucz na papier, klikając przycisk „Drukuj”, aby go wydrukować lub przepisując goręce Aby nadal korzystać z możliwości wysyłania transakcji, wystarczy zalogować się do dowolnego portfela za pomocą wygenerowanego klucza.

Nowe portfele na IOTA

Niewielki wybór portfeli wymiany walut sprawia, że ​​ monety IOTAnie są całkiem wygodne w użyciu. Firma obiecuje rozszerzyć zakres i wprowadzić nowe metody przechowywania tokenów w najbliższej przyszłości. Obecnie opracowywane są cztery nowe portfele IOTA.

Portfel Trinity

Rozwój portfela rozpoczął Charlie Varley, student Uniwersytetu w Londynie, który był podstawą jego pracy naukowej nad stworzeniem alternatywnego portfela dla IOTA. Kilka miesięcy temu programiści projektu wspierali inicjatywy Charliego, a teraz planuje się stworzenie bardziej zaawansowanego mobilnego portfela IOTA Wallet z dodatkowymi funkcjami do wygodnego korzystania z tokenów. Aplikacja mobilnaTrinity Walletjest już dostępna w wersji beta dla Androida i IOS.

Portfel Nelium

Nelium to kolejny przyszły portfel kryptowaluty IOTA. Jego główną cechą będzie brak konieczności ręcznego łączenia, wprowadzania haseł, zmiany kluczy i utrzymywania ręcznego rozliczania. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie dostępu do tokenów, ale jednocześnie niezawodne. Portfel będzie kompatybilny z systemami operacyjnymi Android i iOS.

CarrIOTA

CarrIOTA - internetowy menedżer kryptowalut IOTA. Jego twórcy twierdzą, że usługa pozwoli nie tylko na korzystanie ze wszystkichzalety zarządzania portfelem internetowym, ale także realizacja głównego zadania projektu - zarządzanie gospodarstwem domowym i biznesem przy użyciu tokenów. Ponadto usługa znacznie ułatwi uzupełnianie i wycofywanie funduszy IOTA za pomocą kart kredytowych i systemu płatności PayPal.

Ledger Nano S IOTA

Kryptowaluta IOTA jest kompatybilna z portfelem sprzętowymLedger Nano S . Portfel Ledger Nano S umożliwia przechowywanie żetonów bez stałego połączenia z siecią. To niezawodna metoda jest „na zimno” do przechowywania kluczy kryptograficznych i zatwierdzania transakcji, który jest powszechnie używany do Bitcoin, Ethereum i kilku innych altkoinov, aw niedalekiej przyszłości będzie dostępna dla IOTA. Portfel Hardware Ledger Nano S jest podłączony do komputera za pomocą złącza USB dla łatwości obsługi jest wyposażony w wyświetlacz OLED, i korzystać z potwierdzeniem transakcji wychodzących poprzez naciśnięcie przycisku znajdującego się na panelu bocznym dla bezpieczeństwa.

Porady dotyczące bezpieczeństwa i odzyskiwania portfela

 • Utrzymywanie funduszy nagiełdach kryptowalutnie jest bezpieczne. Wymiany często podlegają atakom DDOS, a konta użytkowników są zhakowane.
 • Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową portfela, aby przywrócić środki w przypadku siły wyższej.
 • Używaj tylko silnych haseł składających się z cyfr, wielkich i małych liter oraz znaków specjalnych. Hasła nie zalecają korzystania z danych osobowych i danych osobowych, które mogą być znane osobom trzecim.
 • Pobieranie oprogramowania do portfeli powinno odbywać się tylko z oficjalnej strony projektu lub oficjalnych sklepów na Androida i iOS.
 • Regularnie aktualizuj oprogramowanie i programy antywirusowe na swoich urządzeniach.
 • Tajny klucz Seed powinien być przechowywany w bezpiecznym, niedostępnym miejscu. Wyrażenie nie powinno zawierać wskazówek dotyczących przynależności do portfela kryptowaluty.
 • Nie zaleca się korzystania z zasobów stron trzecich do generowania kluczy do generowania kluczy.
 • Przywrócenie dostępu do portfela i przechowywanych na nim monet jest łatwe do wykonania przy użyciu frazy Seed. W przypadku jej utraty nie będzie można przywrócić dostępu do portfela. Tajny klucz zaleca się przechowywać w kilku kopiach, na różnych urządzeniach iw formie papierowej.

Wnioski

Pomimo faktu, że zespół IOTA zaczął rozwijać swój projekt w 2015 r., Opcje przechowywania żetonów są nadal reprezentowane w ograniczonych ilościach. Dlatego posiadacze monet oczekują na wydanie nowych, zapowiedzianych metod, wśród których na szczególną uwagę zasługuje pierwszy portfel internetowy dla IOTA, CarrIOTA i możliwość przechowywania kluczy na zdalnym urządzeniu za pomocą portfela sprzętowego Ledger Nano S.