Jak kupić Litecoin (lightcoin) - szczegółowe instrukcje

Prawdopodobnie już wiesz, żeLitecoin , który jest wymieniony na giełdach jako LTC, jest jedną z najstarszych kryptowalut, która stale plasuje się wśród 8 największych pod względem kapitalizacji. Zakup LTC, zwany także „srebrem kryptowaluty”, może być świetnym sposobem na inwestowanie wolnych pieniędzy i osiąganie znaczących zysków w przyszłości. Aby dowiedzieć się, jak kupić kryptowalutę Litecoin, przeczytaj nasze instrukcje dla początkujących.

Wybór portfela Litecoin

Aby kupić lightcoin, będziesz potrzebować portfela do przechowywania wirtualnych pieniędzy. Wybór i zainstalowanie portfela nie zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli będziesz postępować zgodnie z naszymiinstrukcjami krok po kroku .

Możesz kupić dowolną kwotę LTC lub jakąkolwiek jej część, na przykład 0,5 lub 0,1 LTC. Należy pamiętać, że niektóre kryptobirdy i wymienniki online ustalają minimalną kwotę zakupu, która jest obliczana w $.

Jak naładować portfel Litecoin

Mamy więc portfel i kwotę, którą można wydać na zakup kryptowaluty.

Uwaga: możesz kupić lightcoin zarówno dla klasycznych walut, jak i dla kryptowalutyBitcoin , za które możesz kupić prawie wszystkie rodzaje wirtualnych walut, nawet tych najmniejszych. Wstępny zakup Bitcoin może znacznie uprościć „wejście” do innych kryptowalut. Jak kupić Bitcoin, przeczytaj tenmateriał .

Gdzie kupić Litecoin? Istnieje kilka opcji:

 • Wymienniki internetowe;
 • Cryptobirgy;
 • Wymiana z innymi ludźmi na zwykłe pieniądze.

Rozważwięcej każdej z tych opcji.

Wymienniki internetowe

 • Indacoinjest popularną usługą wymiany międzynarodowej. Ogromny plus obecność wersji rosyjskiej i możliwość zakupu kryptowaluty dla kart Visa /MasterCard. Waluta wejściowa - USD.
 • AlfaCashier . Wymiennik obsługuje wiele funkcji do zakupu. Możesz kupić cache Bitcoin dla dowolnej innej kryptowaluty, a także dla Perfect Money, Flexepin, MoneyPolo itp., Dostępny jest transfer SWIFT.

Przed wymianą uważnie przejrzyj kurs i warunki. Ważne jest, aby wiedzieć, że kurs wymiany jest gorszy o około 1-1,5% gorszy niż na giełdach. Ponadto istnieje minus - liczne prowizje, które koniecznie zajmą znaczną część tłumaczenia. Ale jest zaleta - ta metoda jest niezwykle prosta dla początkujących.

Zakup Litecoin na giełdzie

Jeśli zastanawiasz się, jak opłacalnie kupić lightcoin, prawdopodobnie znajdziesz główny sposób kupowania - za pośrednictwem specjalistycznych giełd kryptowalut - platform do handlu walutą wirtualną. Ich lista z aktualnym kursem LTC, aktualizowana w czasie rzeczywistym, można zobaczyćtutaj .

Lista zweryfikowanych wymian, w których Litecoin można kupić:

 • Livecoin- wymiana obsługuje język rosyjski i ma dość prosty interfejs. Z korzyści - umiarkowana prowizja, brak minimalnego depozytu i zaakceptowane płatności dolarów, euro i rubli;
 • HitBTCto dość prosty interfejs i umiarkowane opłaty. Płatności są akceptowane w USD;
 • EXMO- tutaj możesz kupić LTC za ruble. Duża liczba wersji językowych sprawiaPraca z wymianą jest znacznie wygodniejsza.

Tłumaczenie na żywo

Jeśli masz przyjaciela lub znajomego, który chce sprzedać twoje lightcoins, będzie to najlepszy sposób na ich zakup - bez żadnych prowizji i weryfikacji. Po prostu uzgodnij wymianę i metodę płatności, a także napraw kurs.

Korzystając z powyższych metod, można kupić Litecoin w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie lub w dowolnym innym kraju na świecie.

Aby porównać metody zakupu, należy wziąć pod uwagę tabelę:

Metoda Zalety Wady Prowizje
Wymiennik - Duży wybór usług;
- Istnieją miejsca monitorowania wymienników i kursów;
- Automatyczna wymiana dostępna;
- Usługi dla stałych klientów oferują zniżki;
- Duży wybór metod płatności.
- Kurs wymiany w usługach wymiany jest niższy niż rynek;
- Ograniczona rezerwa punktów wymiany;
- Mogą zostać dodane dodatkowe opłaty;
Od 10 do 12% w zależności od wymiennika i metody płatności.
Wymiana - Wymiana o wysokiej niezawodności;
- Szeroki zakres limitów zakupu i sprzedaży;
- Dobra zmiana kursu;
- Można pracować z innymi parami fiat waluty i kryptowaluty.
- Ograniczona liczba metod płatności;
- Niezrozumiały mechanizm działania dla początkujących;
- Opłaty za transakcje;
- Weryfikacja (przelewy bankowe) i związane z tym opóźnienia.
Od 0% do 10% w zależności od metody i waluty. Do 0,3% za transakcję.
Bezpośrednie tłumaczenia - Możeszuzgodnić dogodną metodę;
- Stawka negocjowana.
- Oszustwo;
- Koszty czasowe negocjacji;
- Czas poświęcony na znalezienie drugiej strony transakcji.
Brak (do negocjacji)

Jak sprzedawać Litecoin

Jeśli zdecydujesz się sprzedać Litecoin, możesz również skorzystać z naszego przewodnika, który można łatwo przekształcić w przewodnik sprzedaży. Możesz sprzedać lightcoin w taki sam sposób, w jaki go kupiłeś:

 • Wymienniki;
 • giełdy kryptowalut;
 • Bezpośrednie tłumaczenie.

Wszystkie akcje tym razem będą w odwrotnej kolejności. Na giełdzie lub w internetowym wymienniku musisz znaleźć odpowiednią parę lub znaleźć osobę, która zgodzi się na zakupLTC .

Ogólne wnioski:

 1. Aby kupić Litecoin, musisz najpierw zarejestrować portfel;
 2. Możesz kupić dowolną liczbę monet lub dowolną część z 1 LTC;
 3. Możesz kupić LTC na giełdzie, w giełdzie lub przelewem bezpośrednim;
 4. Kupowanie na giełdzie kryptowalut jest najbardziej opłacalną opcją.

Dobry kurs!