Czy powinienem kupić bitcoin w 2019 roku?

Czy powinienem kupić bitcoin w 2019? To pytanie dotyczy nie tylko handlowców, ale także początkujących, którzy chcą zwiększyć swoje bogactwo na głównej kryptowaluty. „Cyfrowe złoto” staje się popularne w każdym zakątku naszej planety i tym większe jest zapotrzebowanie - tym droższe. Ale ryzyko spadku stóp utrudnia wielu inwestorom. W tym artykule pomożemy Ci dowiedzieć się, czy nadal warto kupować Bitcoin.

Aktualna pozycja Bitcoin

Na początku 2018 r. Obserwowaliśmy szybki skok wskaźnika głównej kryptowaluty. Bitcoin osiągnął wartość 20 000 USD i po uruchomieniu kontraktów terminowych na amerykańskich giełdach wydawałoby się, że BTC wystartuje w tym samym czasie. Ale tak się nie stało. Jak się okazało, blockchain wcale nie był przygotowany na taki napływ użytkowników, co doprowadziło do niskiej skalowalności i słabej zdolności do przeprowadzania transakcji w sieci rozproszonej.

Nieco później liczba niepotwierdzonych transakcji wzrosła do 220 tys. Później pojawiły się problemy z płatnościami, wielu użytkowników zaczęło uważnie przyglądać się innym altcoinom. W wyniku tego wielkość krajowego rynku Bitcoinów załamała się. Na początku lutego stopa spadła do 6000 USD.

Wypływ kapitału był niedopuszczalny dla deweloperów, dlatego wykorzystali specjalny mechanizm zwany dozowaniem. Butching to połączenie kilku transakcji w jedną. Pod koniec lutego cena wzrosła do 10 000 USD, ale do dzisiaj tak się nie stało. W momencie publikacji kurs wynosi 6.501 USD (15 czerwca).

Pomimo kłopotówktóre pojawiły się wraz ze stopą BTC, a także z negatywnymi wypowiedziami ekspertów, jako kolejnej „bańki gospodarczej”, waluta cyfrowa nadal walczy o swoje miejsce pod słońcem i nadal pozostaje najpopularniejszą walutą cyfrową na świecie.

Perspektywy bitcoinów na przyszłość

Czy istnieją jakieśperspektywy na bitcoin w 2019 r. ? Niektórzy eksperci przewidują całkowite załamanie się bitcoinów, reszta sugeruje, że w wyniku emisji zbliżającej się do maksymalnej ilości pamięci (21 milionów), tempo przesunie się w górę. Dlatego nie należy się spieszyć do pochopnych wniosków. Przede wszystkim powinieneś rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw zakupowi krypty w 2019 roku.

Dlaczego warto inwestować?

  • Bitcoin jest uważany za obiecującą walutę wśród wielu inwestorów. Każdego dnia coraz więcej dużych inwestorów wykazuje zainteresowanie tym aktywem. A to doprowadzi do tego, że w przyszłości kurs znacznie wzrośnie. Dlatego eksperci zalecają wniesienie wkładu do Bitcoin w 2019 roku.
  • Kwestia zalegalizowania Bitcoina każe nam myśleć o jego korzyściach. Dzisiaj blockchain to technologia przyszłości, która jest już wprowadzana w różnych sektorach gospodarki. W niektórych krajach zasób cyfrowy jest już zalegalizowany i akceptowany jako płatność. To wszystko, jeszcze bardziej zwiększa zapotrzebowanie na ten zasób.
  • Wiemy już, że bitcoin ma ograniczony problem. Obecnie użytkownicy mają już 16,8 mln VTS. W momencie zbliżania się do maksimum i z powodu niewystarczającej podaży na rynku, cena krypty wzrośniew górę. Oznacza to, że im mniejsze będą monety, tym będą droższe.

Dlaczego nie zainwestować?

  • W tej dziedzinie nie bez sceptyków. Wierzą, że oszuści są najbardziej uzależnieni od Bitcoina i jest mało prawdopodobne, że krypta stanie się równa prawdziwym pieniądzom.
  • Ze względu na fakt, że stawkaBTCjest bardzo zmienna i nieprzewidywalna, może to przynieść nie tylko dochód, ale także duże straty materialne. Możesz zarabiać i tracić.
  • W rzeczywistości Bitcoin nie wygląda tak, jak kod komputerowy. A jeśli nagle masz problem z jego sprzedażą, nikt ci nie pomoże. PTS nie ma połączenia z prawdziwym światem.

Co mówią eksperci?

Obecnie eksperci mówią nie tylko o Bitcoinie, ale także o jego dobrze znanych odpowiednikach. Pierwszy analog tocache bitcoin . Twórcy tej waluty są dobrze zaplanowani i pomyślnie wprowadzeni do obiegu. Koszt jego przebiegu rośnie, ale eksperci zalecają zwrócenie uwagi na fakt, że pamięć podręczna Bitcoin nadal nie jest zbyt dobrze promowana, a zatem jej koszt jest na niskim poziomie.

Drugim analogiem jestBitcoin Gold . Po pierwszym uruchomieniu pojawiło się duże zapotrzebowanie. Ale ostatnio popyt spadł i zanim zainwestujesz, powinien być dobrym pomysłem. Chociaż analitycy twierdzą, że ta waluta ma dobry potencjał w przyszłości.

Eksperci twierdzą, że dzisiaj jest najlepszy czas na zakup analogów Bitokin, ponieważ to od nich oczekują wysokiego wzrostu. Najlepiej jest podzielić swoje środki i wnieść wkład nie w jednymwaluty, a od razu w kilku, zmniejszy ryzyko utraty wszystkich inwestycji z powodu spadku stawki.

Plusy i minusy Bitcoin

Zanim zainwestujesz w Bitcoin, musisz ocenić wszystkie jego zalety i wady. Te czynniki pomogą ci lepiej poznać walutę i podjąć świadomą decyzję. Każdy może odnosić się do tej waluty na różne sposoby, ale istnieje szereg niezaprzeczalnych cech.

Zalety bitcoinów:

Bez ograniczeń.W każdej chwili możesz zawrzeć umowę z Bitcoinami, bez limitu kwoty. Brak pośredników.Nie ma potrzeby korzystania z usług strony trzeciej. Prowadzi to do tego, że transakcje będą realizowane szybko, przy minimalnej prowizji. Przejrzystość.Użytkownik może zobaczyć łańcuch transakcji. Brak inflacji.Stopa Bitcoin zależy od wpływu procesów rynkowych. Ekonomia i polityka nie wpływają na zmianę kursu. Ochrona.Portfele Bitcoin, jak również wszystkie bieżące operacje są na wysokim poziomie ochrony, dzięki technologii blockchain.

Główne minusy:

Duża zmienność.Stosunkowo niewielki przepływ bitcoinów na rynku prowadzi do tego, że w przypadku dużej transakcji kurs wymiany może ulec zmianie. Anonimowość.Ktoś uważa, że ​​anonimowość jest dobrym plusem, ale z drugiej strony ten czynnik sprawia, że ​​krypta jest niezwykle atrakcyjna dla oszustów. Ponadto, jeśli stracisz dostęp do swojego portfela, nie możesz go przywrócić. Rozporządzenie.Spotkania Bitcoina takieproblem, jak nadmierna regulacja państwa. W niektórych krajach jest to całkowicie zabronione.

Ryzyko inwestowania w Bitcoin

Oczywiście zawsze istnieje ryzyko. Bardzo ważne jest działanie w granicach dopuszczalnego ryzyka i uważne badanie kryptowaluty, w którą zamierzasz inwestować. W świecie kryptowaluty wiele oszustw. Pamiętaj, aby zbadać wszystkie informacje o giełdzie, w której zamierzasz kupić i sprzedać kryptowalutę. Głównym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest okres stabilnej pracy projektu.

Wniosek

Zanim zaczniesz inwestować w Bitcoin, nie zapomnij o ryzyku. Jedyną zasadą dla wszystkich inwestorów jest nie kupowanie Bitcoinów za ostatnie pieniądze. Jeśli rynek upadł i cena PTS spadła - nie sprzedawaj całej waluty za grosze. Staraj się trzymać Bitcoin do czasu, aż kurs się rozwinie. Podobna taktyka jest zalecana przez wszystkich kryptomistów i kupców.

Materiał został przygotowany przy wsparciu stronykriptonews.com.ua .