Jak kupić bitcoin na Ukrainie - lista najlepszych usług

Bitcointo pierwsza i najbardziej popularna kryptowaluta. Jego kapitalizacja stanowi jedną trzecią całego rynku, który jest pełen sprzedawców gotowych zaoferować różne sposoby nabycia. Dzisiaj zajmiemy się, jak kupić Bitcoin dla hrywny.

Jak kupić Bitcoin przez Privat24

Usługa Komisja

Minimalna
kwota zakupu
Opis
Bitcoin24 Exchange Zgodnie z warunkami systemu płatności 200 hrywien Półautomatyczna usługa wymiany, która oferuje zakup i wymianę ośmiu popularnych kryptowalut
Bitcoin24 0% dla wymiany w trybie ręcznym

2% dla wymiany w trybie automatycznym
1000 hrywien Prosta usługa oferująca wymianę w dwóch kierunkach:
Privat24-Bitcoin i Bitcoin-Privat24
Bank BTC 4% 500 hrywien Zapewnia funkcję wymiany bitcoinów i portfeli. Zakupione monety są przechowywane na koncie.
UkrCash 10% 10 000 hrywien Ten kierunek wymiany jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników wymiennika.
BTC - Handel 0,05% dla każdej transakcji

1% na wycofanie
Minimalna kwota uzupełnienia rachunku hrywny wynosi 500 hrywien

Minimalna kwota transakcji wynosi 0,001 BTC
Wymiana dla transakcji między użytkownikami.
E-Armor Nieokreślone (uwzględnione w kursie wymiany) 900 hrywien Usługa wymiany młodych. Oferty Partnerprogram przyciągający nowych użytkowników.
Ultra Obmen 2% 0,02 BTC Automatyczny wymiennik. Zapewnia użytkownikom system bonusowy i program partnerski.
24Pay.Me 17% 10 000 hrywien Wymiennik wymaga rejestracji i weryfikacji przy zakupie bitcoinów.
Bitcoin Obmen 0,5 - 3% 0,01 BTC Łatwa w obsłudze usługa wymiany.
E-BTC 0% dla kart PrivatBank

3% dla kart innych banków
10 dolarów Strona wymaga rejestracji na giełdę.
Zmieniacz bitów 2% 0,01 BTC Kolejna całodobowa usługa, która nie wymaga rejestracji.
Bitxfy 1,5% 0,051 BTC Wygodny mobilny portfel. Aplikacja jest dostępna dla systemów iOS i Android.

Jak kupić Bitcoin za gotówkę

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz kupować online, powinieneś szukać sprzedawców, którzy wyrażają zgodę na osobiste spotkanie. Niektóre z wymienników internetowych oferują również tę funkcję, na przykładE-Armor . Jednak najbardziej kompletna lista takich sprzedawców znajduje się na specjalnej stronieLocalBitcoins .

Idziemy na stronę, wprowadzamy wymaganą kwotę, miasto i wybieramy walutę. Określamy gotówkę jako metodę płatności. Kliknij „szukaj”. System da nam wszystkich użytkowników, którzy oferują sprzedaż podczas spotkania. Większość z nich wskazuje minimalną i maksymalną kwotęumowa. Należy również wziąć pod uwagę ocenę sprzedającego i liczbę opinii na jego temat.

Aby rozpocząć transakcję, należy zarejestrować się na stronie. Żadne dodatkowe informacje nie są wymagane, wystarczy adres e-mail. W przyszłości możliwe będzie potwierdzenie numeru telefonu i zweryfikowanie tożsamości w celu zwiększenia poziomu zaufania innych uczestników.

Aby rozpocząć zakup, kliknij „Kup”, wprowadź wymaganą ilość, napisz wiadomość do sprzedawcy w specjalnym formularzu i wyślij zapytanie. Średni czas odpowiedzi konkretnego użytkownika jest wskazany w jego profilu na stronie. Podczas osobistego spotkania nie zapomnij o elementarnych środkach bezpieczeństwa. Nie zawieraj dużych transakcji z nowo zarejestrowanymi sprzedawcami bez ocen i recenzji.

Zakup Bitcoin przez terminal (ATM)

Teraz jest inny sposób na zakup bitcoina - specjalnych szyfrów. Zostały założone na świecie od dawna, ale dotarły na Ukrainę dopiero w zeszłym roku.

Pierwszy z nich został zainstalowany w Odessie. Obsługiwana jest zarówno wymiana hrywny na BTC, jak i wymiana w przeciwnym kierunku. Znajduje się w centrum handlowym „Kadorr” przy ulicy Ekaterininskaya 27/1. Notatki są akceptowane od 100 do 500 hrywien i wydawane są tylko kwoty będące wielokrotnością 500 hrywien.

W Kijowie takie systemy kryptograficzne są obsługiwane przez giełdęKuna Exchange . Początkowo było napisane około sześciu kawałków w całej stolicy, ale teraz mapa projektu pokazuje tylko dwa. Znajdują się na następujących ulicach:

  • Górny wał 10
  • ul. Basseynaya 2

Planowana jest również instalacja.takie urządzenia w Charkowie. Najpierw musisz zeskanować adres portfela z aplikacji w telefonie za pomocą wbudowanego aparatu. Następnie należy wprowadzić kwotę 500 UAH, a bitcoiny zostaną automatycznie przeniesione.

Zakup jest dokonywany zgodnie z aktualną stawką kryptowaluty wymaganą od platformy Kuna. Twórcy zauważają również, że projekt jest nadal w trybie testowym. Numer telefonu jest dostępny do pomocy technicznej, gdzie możesz skontaktować się w przypadku problemów. Po zakończeniu testów każdy będzie mógł kupić takie terminale do instalacji, a już ponad sto wniosków o ich zakup.

Gdzie lepiej kupić bitcoin?

Pomimo obfitości różnych opcji zakupu, wybierzemy tylko najlepsze. Spośród wszystkich metod zaproponowanych powyżej najbardziej opłacalne są zakupy na giełdzie i osobiście.

Wymiana pozwala na zakup kryptowaluty po cenie, która jest prawie taka sama jak stopa rynkowa, ponieważ transakcja występuje między użytkownikami. Prowizje są minimalne, a duża liczba monet jest zawsze dostępna. Ta metoda wydaje się trudna dla początkujących, ale nie jest wymagana żadna specjalna wiedza.

Zakup gotówkowy jest odpowiedni dla osób, które z jakiegoś powodu nie chcą korzystać z karty bankowej i poszukują większej anonimowości podczas pracy z kryptowalutami. Tutaj mówimy o dużych kwotach transakcji. Powinieneś być ostrożny i współpracować tylko z zaufanymi sprzedawcami.

Wykorzystanie wymienników jest nieopłacalne.w ogóle, ponieważ ich właściciele są zbyt przewartościowani i pobierają duże opłaty za transfery. Ponadto nie wszystkie takie usługi obsługują automatyczną wymianę, a czasami trzeba czekać na ręczne potwierdzenie transakcji przez wiele godzin. Istnieją sytuacje, w których kurs wymiany na wymienniku może być z jakiegoś powodu bardziej opłacalny niż rynek, ale w większości przypadków ich użycie jest nieuzasadnione.

Sieć kryptomatów na Ukrainie wciąż nie jest rozwinięta, a ich wykorzystanie jest nieefektywne. Nie ma potrzeby opuszczać domu, aby kupić kryptowalutę. Prawdopodobnie urządzenia te powinny być postrzegane jako przejście od bankomatów i pieniędzy Fiata do zdecentralizowanych kryptowalut i bloków.

Jak sprzedawać bitcoin?

Łatwo jest sprzedawać bitcoiny na Ukrainie. Wszystkie podstawowe metody zakupu opisane w tym artykule można wykorzystać do sprzedaży. Możesz zostać sprzedawcą na LocalBitcoins i przesłać kryptowalutę podczas spotkania z kupującym na hrywny lub dolary. Jeszcze łatwiejszym sposobem jest zawieranie transakcji na BTC-Trade. Większość wymienników wspiera również odwrotny kierunek i zmienia bitcoin na Privat24 lub Liqpay, chociaż stawka jest inna niż na rynku

Wniosek

Obecnie rynek kryptowalut rośnie w szybkim tempie, a także Ukraina nie jest oszczędzana. W Internecie jest sporo sprzedawców, od których można kupić Bitcoiny z karty bankowej i za gotówkę. W tej recenzji okazało się, że najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tych witryn, które oferują użytkownikom możliwość zawierania transakcjimiędzy sobą. Scentralizowane wymienniki pobierają jednak zbyt wiele prowizji i stawiają kurs w niekorzystnej sytuacji dla kupującego. Wraz z pojawieniem się nowych usług, konkurencja wzrośnie z łatwością nabywania kryptowaluty na różne sposoby.