Ile kosztuje Bitcoin: prognoza na 2020 rok

Bitcoinbył prawdopodobnie najgorętszą ofertą inwestycyjną wszech czasów. Kiedyś można było kupić za zwykłe grosze. Co teraz? W 2017 r. Cena jednej monety pobiła rekord i kosztowała 20 000 USD, ale została następnie skorygowana przez rynek. Niemniej jednak niektórzy ludzie uważają, że jest za późno, aby kupić Bitcoin, a dalsze inwestycje nie będą miały sensu. Jednak bardziej dogłębne badanie tego zagadnienia pokazuje, że Bitcoin dopiero zaczyna nabierać tempa. Rozważmy kilka podstawowych czynników wskazujących, że kryptowaluta będzie nadal rosła w przyszłości.

Co spowodowało wzrost Bitcoin

Aby podkreślić korzyści płynące zinwestowaniaw Bitcoin, ważne jest rozbicie głównych czynników jego wzrostu w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach. Bitcoin różni się od klasycznych walut tym, że został zaprojektowany, aby rosnąć w wartości, a nie odwrotnie. Zrozumienie, co to oznacza, jest ważne dla inwestowania w kryptowalutę.

Prawdopodobnie wiesz, że liczba bitcoinów, które można wydobyć, jest ograniczona do 21 milionów. Podczas gdy rządy drukują nowe pieniądze, gdy im się podoba, liczba nowych Bitcoinów wchodzących na rynek jest ściśle kontrolowana i ma ścisły limit.

Oprócz tego, że całkowita liczba bitcoinów jest ograniczona, wejście nowych monet na rynek spowalnia, ponieważ ich wydobycie staje się coraz trudniejsze. Kiedyś było możliwe wydobycie na komputerze domowym i uzyskanie 50+ bitcoinów. Teraz, aby utworzyć blok, musisz dołączyćkopalnie górnicze, łączące moc komputera osobistego z innymi komputerami lub kupują drogie specjalistyczne urządzenia do wydobycia.

Liczba bitcoinów otrzymanych za utworzenie bloku jest zmniejszana około dwa razy na cztery lata. Do końca listopada 2012 r. Nagrodą za odnaleziony blok było 50 bitcoinów. Przez 9 lat istnienia Bitcoin liczba ta zmniejszyła się o 4 razy - do 12,5 bitcoinów. Poniżej możesz zobaczyć, jak w ostatnich latach spadła nagroda za blok:

  • Od 2009 r. Do 2012 r. - 50 BTC.
  • Od 2012 r. Do 2016 r. - 25 BTC.
  • Od 2016 r. Do chwili obecnej - 12,5 BTC.

Według szacunków w 2020 r. Górnicy będą mogli uzyskać tylko 6,25 bitcoinów.

Jest to chyba najważniejszy punkt w zakresie inwestowania. Bitcoin CreatorSatoshi Nakamotouważał, że zmniejszając liczbę nowych Bitcoinów wchodzących na rynek, wartość monety będzie rosła, w przeciwieństwie do walut krajowych doświadczających stałej amortyzacji.

Od momentu powstania cena bitcoinów stale rośnie. Pod koniec 2013 r. Osiągnął 1000 USD, a następnie gwałtownie spadł. Bitcoin został przeszacowany z powodu spekulacji, które mogą wystąpić na wszystkich rynkach finansowych.

Często wzrost cen może spowodować lawinę. Prawdopodobnie zauważyłeś, że widząc wzrost cen, ludzie zaczynają kupować bardziej aktywnie, z obawy przed jeszcze większym wzrostem cen. Tworzy masową histerię. Ceny w tym scenariuszu mogą być sztucznie zawyżone.

Bitcoin byłzawyżonyw 2013 r., Więc jego cena byładostosowane do rynku. Gdy ceny szybko rosną w krótkim czasie, musisz uważać na inwestowanie. Nie ma znaczenia, czy kupujesz akcje, nieruchomości, bitcoiny czy coś innego.

Nie zapomnij o szumie. W 2013 r. Było dużo szumu wokół Bitcoin i duża liczba nowych użytkowników dołączyła do społeczności Bitcoin. W tym czasie Bitcoin był we wszystkich wiadomościach, duże firmy zaczęły zdawać sobie sprawę z nieskończonych możliwości kryptowaluty, a sławni ludzie zaczęli o tym mówić i zwracali na to uwagę. Takie podniecenie stymuluje popyt, a wzrost popytu pociąga za sobą wzrost cen.

Ostatnio rynki akcji były niezwykle gorączkowe. Jeśli cierpią, inwestycje w Bitcoin mogą zapewnić bezpieczeństwo funduszy. Gdy na giełdach pojawiają się kryzysy, ludzie tracą wiarę w systemy finansowe, a nawet zaczynają się waluty krajowe i panika. Na przykład w 2008 r. Ceny złota wzrosły ze względu na fakt, że ludzie inwestowali swoje pieniądze w złoto i inne aktywa fizyczne zamiast inwestować je w akcje lub walutę.

Big Ups and Downs of Bitcoin

W ciągu całej historii istnienia było kilka przypadków, w których Bitcoin stracił ponad 40% swojej wartości. Jednak później był zawsze przywracany:

  • Czerwiec - listopad 2011: od 32 do 2 USD (–94%)

  • Czerwiec 2012: od 7 do 4 USD (–36%)

  • kwiecień 2013 r .: od 266 do 54 USD (–79%)

  • listopad 2013 r. - styczeń 2015 r .: od 1.166 USD do 170 USD (–87%)

  • Wrzesień 2017: od 5 000 do 2 972 USD (–40%)

  • styczeń 2018: od 19 000 USD do7600 $ (–60%)

Ile będzie kosztować Bitcoin w 2020 i 2022 r .: prognozy ekspertów

Tom Lee, jeden z najlepszych badaczy kryptowaluty Wall Street i współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, uważa, że ​​w 2020 r. Bitcoin będzie kosztował 25 000 USD, a do 2022 r. Osiągnie 55 000 USD.

Inny ekspert i kryptoinwestor, Petros Anagnostu, założyciel agencji konsultingowej Crypto Solutions i portal informacyjnyICO Timelineuważa, że ​​Bitcoin czeka na niewiarygodny skok: do końca 2020 r. Możemy spodziewać się wartości od 50 000 do 100 000 USD za jedną bitcoin

Daniel Harrison, redaktor portaluCoinspeakeri konsultant blockchain podczas prezentacji w 2014 r., Powiedział, że Bitcoin osiągnie 2 400 USD w 2017 r. Jego nowa prognoza jest dość śmiała: do 2020 r. Bitcoin będzie kosztował 30 000 USD. Według Daniela na koszt Bitcoin mają wpływ trzy czynniki: wartość konsumenta (sieć brutto), wartość parzystości /emisji i wartość inwestycji.

John McAfee, założyciel znanej firmy produkującej oprogramowanie antywirusowe, McAfee planuje wprowadzić swoje bitcoiny do co najmniej 2020 roku. Według jego obliczeń zysk z pewnością nie będzie niższy niż 100% i może osiągnąć maksymalną stawkę 2400%. Ponadto John uważa, że ​​w momencie wydobycia ostatniego Bitcoina jego wartość wyniesie setki milionów dolarów.

Najprawdopodobniej jednak najbardziej odważną prognozę wyraził Jameson Lopp, inżynier, autor artykułów o kryptowalutach i twórca tablicy wyników onlineSatoshi.Info . Lopp wierzy, że do 2020 rokurok, Bitcoin będzie kosztował 250 000 USD. Liczba ta została uzyskana przez śledzenie dziennej zmiany cen Bitcoin przez 7 lat (z wyjątkiem 2014 r., na który wpływ miał spadek giełdy Mt. Gox). Według obliczeń Loppa, Bitcoin stale pokazuje dzienne wzrosty wartości od 2010 roku.

Podsumowując

Przewidywanie przyszłości jest trudne, ale jedno jest pewne: jeśli giełdy będą cierpieć w najbliższej przyszłości (a jest to bardzo prawdopodobne), ceny Bitcoinów jako alternatywnej waluty mogą gwałtownie wzrosnąć. Najprawdopodobniej koszt bitcoinów będzie stale rósł, co każdy inwestor powinien wziąć pod uwagę, aby zainwestować swoje pieniądze w bitcoiny na czas i zwiększyć kapitał do 2020 roku.