Połowa bitcoinów: jaka będzie nagroda za blok w 2020 r.?

Emisje bitcoinów są ograniczone do 21 milionów monet. W związku z tym górnictwo ma pewien próg. Wydanie Monety przebiega zgodnie z planem, co wiąże się ze stopniowym zmniejszaniem wynagrodzenia za znalezienie bloku. Połowa wynagrodzenia ma miejsce raz na cztery lata i wpływa nie tylko na zarobki górników, ale również na koszt cyfrowego złota.

Co to jest blok?

Bitcoin działa na technologii blockchain , która polega na tworzeniu bloków informacji o zakończonych transakcjach. Nowe bloki są tworzone przez stałe utrwalanie informacji o nowych transakcjach w sieci i zawierają informacje o wszystkich poprzednich operacjach.

Każdy blok zawiera indywidualny nagłówek i ma unikalne rozwiązanie. Aby go wygenerować, górnicy z pomocą technologii komputerowej muszą rozwiązać hash i znaleźć podpis. Górnik, któremu się to uda, otrzymuje wynagrodzenie ustalone przez sieć, a wszystkie nowe transakcje dodane przez ten blok są uważane za potwierdzone. Informacji w podpisanym bloku nie można zmienić.

Sieć Bitcoin jest zaprojektowana tak, że średnio 6 bloków jest generowanych na godzinę, a co 2016 bloków każdy klient Bitcoin porównuje szybkość tworzenia bloków ze standardowymi wskaźnikami wymaganej prędkości i ustawia nową złożoność sieci.

Dlaczego bitcoin jest zmniejszony o połowę?

Głównym celem Bitcoin jest stworzenie metody obliczeniowej alternatywnej dla systemów bankowych i pieniędzy fiatnom. Główną wadą zwykłegometoda - inflacja.

Aby zapobiec inflacji, do kodu bitcoin włączono kilka czynników regulacyjnych:

  • ograniczone emisje;
  • rosnąca złożoność;
  • zmniejszenie o połowę nagrody za blok.

Przekrawanie (zmniejszenie o połowę) jest częścią regulacji wewnątrzsystemowej, która zapobiega zbyt szybkiemu inflacji i tworzeniu nowych bloków i monet. Po każdej połówce górnik, który podpisze blok, otrzyma połowę nagrody. Nagroda zmniejsza się automatycznie po wyodrębnieniu ostatniego bloku z limitu 210 tys. Przydzielonego przez system.

Jaka jest obecna nagroda za blok bitcoin?

W ciągu 8 lat istnienia pierwszej kryptowaluty nagroda zmniejszyła się już dwukrotnie, a ostatnia połówka miała miejsce w 2016 r., W której ustalono, jaki blok bitcoinów i nagroda jest dla niego. Po podjęciu decyzji o bieżącym bloku górnik otrzymuje 12,5 VTS w nagrodę. Zdaniem ekspertów po zmniejszeniu o połowę w 2016 r. Górnictwo zatrzymało niewielką liczbę użytkowników, a nowe szybko zajęły ich miejsce.

Połowa Bitcoinów w historii i jej konsekwencje

Od momentu uruchomienia w 2009 r. Początkowe wynagrodzenie wynosiło 50 BTC. Pierwsze zmniejszenie o połowę nastąpiło w 2012 r., Po czym wynagrodzenie spadło do 25 VTS. Nie odnotowano gwałtownych skoków kursu, ale koszt jednego BTC stopniowo wzrastał z 12 do 500 USD, a najwyższy wzrost wyniósł 1200 USD.

Następne zmniejszenie o połowę miało miejsce latem 2016 r. Po tymstawka Bitcoinrównież zaczęła rosnąć i rosnąćStyczeń 2017 r. Wynosił 1100 USD, a na początku 2018 r. Bitcoin osiągnął szczyt 20 000 USD

.

Data następnej obniżki wynagrodzenia jednostkowego

Występuje co 210 tysięcy bloków połówek. Aby je zdobyć, trwa 4 lata. Zgodnie z danymipół-licznika , oczekuje nas 21 maja 2020 r., A po nim nagroda wyniesie 6,25 BTC zamiast obecnego 12,5 BTC.

Wnioski

Na podstawie statystyk poprzednich obniżek wynagrodzeń można stwierdzić, że kolejna połowa bitcoinów nie przyniesie ostrych skoków kursu, ale zaobserwowane zostaną tendencje do stopniowego wzrostu wartości. Aby zrekompensować utracone wynagrodzenie, można zalecić podwyższenie opłat prowizyjnych w systemie.