Co to jest fundusz kryptograficzny i jak on działa [+ lista funduszy]

Przemysł walut cyfrowych przyciąga inwestorów o dużym i szybkim dochodzie, co jest możliwe tylko w warunkach aktywnego rozwoju nowej branży. Ale nie każdy jest w stanie znaleźć czas i pragnienie odkrycia nowego rynku, w które inwestuje się znacznie inaczej niż na przykład inwestowanie na giełdzie.

Możliwe jest inwestowanie w kryptowalutępoprzez transfer jej aktywów w zarządzaniu zaufaniem do profesjonalistów. W tym celu stworzono specjalne fundusze kryptograficzne. O nich dzisiaj i porozmawiaj.

Co to jest fundusz kryptowaluty?

Fundusze kryptowaluty- organizacje, które świadczą usługi w zakresie handlu i inwestowania w waluty cyfrowe prywatnym inwestorom. Fundusz kryptograficzny to analogia funduszy inwestycyjnych, tylko jego obszar działalności ogranicza się do rynku kryptowalut.

Takie organizacje oferują współpracę potencjalnym inwestorom, w których ich kapitał inwestycyjny będzie zarządzany przez specjalistów. Zespół ekspertów na rynku kryptowalut przeprowadzi operacje z walutami cyfrowymi, które zgodnie z ich analizą i opinią mogą przynieść zysk, który zostanie przekazany inwestorom. Oczywiście nie będzie to bezpłatne, za ich usługi fundusze kryptograficzne pobierają opłatę prowizyjną. Niektóre fundusze pobierają prowizję od zysków, niektóre z kapitału inwestycyjnego.

Przy składaniu wniosku o fundusz kryptowalutowy inwestor przekazuje swoje fundusze, aby zaufać zarządowi, a firma zobowiązuje się do zarządzania nimi w celu zwiększenia i opłacenia dochodów w odpowiednim czasie. WFundusz kryptowalut ceł obejmuje:

 • kompetentna formacjaportfela inwestycyjnegodla klienta;
 • poszukiwanie potencjalnego potencjału zarobkowego;
 • wybór strategii zarządzania;
 • analiza inwestycji;
 • ocena ryzyka.

Wszystkie istniejące fundusze kryptowalut można podzielić na dwie kategorie. Fundusze inwestujące wyłącznie w startupy opracowane w ramachICO . Taki zysk funduszy zależy głównie od rosnącej popularności produktów firmy.

Fundusze hedgingowe kryptowaluty, które zajmują się wyłączniehandlem kryptowalutami , i to on określa rentowność funduszu.

Dlaczego potrzebujemy funduszy kryptowaluty

Wraz z rosnącą popularnością kryptowaluty wzrosła również liczba osób, które chcą zainwestować w tę młodą i szybko rozwijającą się sferę. Ale nie każdy ma ochotę szczegółowo zbadać cechy rynku lub wystarczająco dużo czasu, aby stale monitorować kryptowaluty. Niemal każdego dnia na rynku pojawiają się nowe, obiecujące waluty, które mogą przynieść znaczne dochody, inwestując w początkowych etapach, ale jeśli handlowcy z wieloletnim doświadczeniem mogą natychmiast ocenić perspektywy konkretnej kryptowaluty, nie zawsze jest to oczywisty fakt dla początkujących.

Dla początkujących fundusze inwestycyjne kryptowaluty są szansą na inwestowanie przy minimalnym ryzyku, ponieważ profesjonalni handlowcy są zaangażowani w dystrybucję kapitału inwestycyjnego oraz dla inwestorów z doświadczeniemJest to okazja, aby zmniejszyć koszty związane z zyskiem.

Rynek kryptowalut jest raczej niestabilny, dzięki czemu może przynieść większe dochody niż rynek akcji, ale także liczba sytuacji siły wyższej w nim jest znacznie wyższa. Profesjonalni handlowcy mogą to wykorzystać na swoją korzyść, ale dla początkujących często ma to negatywne konsekwencje. Jednym z obowiązków funduszu kryptowalut jest uznanie prawidłowej alokacji finansów i minimalizacji ryzyka podczas skoków kursu.

Czy warto inwestować w fundusze kryptograficzne

Jeśli inwestor jest dobrze zorientowany w świecie walut cyfrowych i podstaw handlu, a także posiada niezbędną rezerwę tymczasową, nie potrzebuje usług pośrednika. W odwrotnej sytuacji firmy inwestujące w kryptowaluty pozwalają inwestować w świat walut cyfrowych przy minimalnej wiedzy i kosztach czasu.

Warto pamiętać, że we współpracy z funduszem kryptograficznym inwestor traci część zysku przeznaczonego na opłacenie usług firmy. Złożenie aktywów do funduszu kryptowalut jest mądrą decyzją dla początkujących inwestorów, zdolnych do zwiększenia kapitału i zminimalizowania ryzyka, ale powinieneś starannie wybrać firmę powierniczą. Nieudana działalność inwestycyjna spółki ze względu na brak doświadczenia kierownictwa nie obejmuje płatności na rzecz inwestorów. Często zdarzają się przypadki ukrycia piramidy finansowej pod przykrywką funduszu inwestycyjnego.

Jak wybrać fundusz inwestycyjny kryptowaluty

Aby przybysz mógł się zorganizowaćstabilny dochód, powinieneś przenieść swoje finanse na zaufane osoby zarządzające. Profesjonalizm firmy można ocenić tylko poprzez analizę jej wcześniejszych działań. Wybierając fundusz inwestycyjny kryptowaluty, zdecydowanie należy zwrócić uwagę na siedem kluczowych wskaźników:

 1. Historia i osiągnięcia firmy.Przede wszystkim, w celu oceny wyników funduszu inwestycyjnego, konieczne jest przeanalizowanie sukcesu jego pracy w poprzednich okresach. Należy rozumieć, że podczas handlu niemożliwe jest całkowite działanie bez wypłat, ale ich liczba i czas trwania mogą wskazywać, w jaki sposób kierownictwo firmy jest w stanie poradzić sobie z nimi i jak prawidłowo ukształtować portfel inwestycyjny. Doświadczenie firmy w tej dziedzinie może również stać się gwarancją profesjonalizmu.
 2. Otwartość zespołu i statystyki.Dobrze jest, jeśli fundusz kryptowalutowy dostarcza kompletnych informacji o swoim zespole, nie krępuj się nazywać prawdziwych imion i udostępniać otwarte statystyki dotyczące jego działalności. Zastąpienie tych informacji obietnicami i opis korzyści płynących ze współpracy powinny zaalarmować potencjalnego inwestora. Dla takiej obiecującej strony może nie być ukrywanie produktywnego funduszu inwestycyjnego i piramidy finansowej, która w każdej chwili może przestać istnieć, anulując kapitał inwestorów.
 3. Formalna zgoda stron.Warto współpracować tylko z tymi organizacjami, którestanowić okazję do zawarcia formalnej zgody stron. W przeciwnym razie inwestor pozostaje bezbronny w aspekcie prawnym.
 4. Adekwatność kosztów usług.Fundusze kryptowalut zajmują się opłatami prowizyjnymi. Niektóre firmy pobierają odsetki od zysków, niektóre pobierają stałą stopę procentową od całego majątku, a system płatności kombinowanych jest możliwy. Należy rozumieć, że żaden profesjonalny przedsiębiorca nie będzie pracował za grosze, a tym bardziej za darmo. Wybierając fundusz inwestycyjny, lepiej jest stosować strategię podziału zysków z zespołem specjalistów, zamiast powierzać swoje środki kierownictwu początkującego, ale na bardziej atrakcyjnej prowizji.
 5. Planowanie strategiczne.Każdy krypto-fundusz ma własną opracowaną strategię zarobkowania. Wiele osób stosuje długoterminowe taktyki inwestycyjne w niezawodnych projektach przy minimalnym ryzyku, dla innych ryzykowne inwestycje wydają się być w większości opłacalne. Każda z opcji ma prawo do istnienia, którego sukces można prześledzić, analizując istniejące doświadczenie fundacji. Ważne jest, aby strategia opracowana przez ekspertów była odpowiednia dla inwestora w zależności od stopnia ryzyka.
 6. Reputacja.Zanim zaufasz swoim finansom w zarządzaniu, powinieneś szukać opinii inwestorów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ich treść, ale także na styl pisania i wyjątkowość. Identyczne recenzje napisane przez nieżyjący język od różnych użytkowników mogą wskazywać, że są fałszywe.
 7. Legalność.Rynek kryptowalut rozwija się tylko i w wielu krajach nie ma prawnej regulacji działalności firm kryptowalutowych. W niektórych stanach kryptowaluta jest zabroniona, ale gdzieś stopniowo przechodzi na poziom stanu. Wybierając fundusz kryptograficzny, powinieneś wziąć pod uwagę przepisy prawne, w jakim kraju jest on podporządkowany i czy jego działalność jest legalna.

Jeśli fundusz ma wewnętrzną kryptowalutę, nie byłoby zbędne zwracanie uwagi na jego notowania, które również odzwierciedlają reputację firmy.

Lista funduszy kryptograficznych

Blockchain Capitalto fundusz kryptowalutowy założony w 2013 r. Przez Barta i Bradforda Stevensów oraz Brock Pierce. Fundacja działa w Stanach Zjednoczonych i podlega prawu amerykańskiemu. Przede wszystkim fundusz inwestuje w projekty, które mogą być przydatne do rozwoju technologii blockchain. Wśród atutów firmy można znaleźć tak prestiżowe projekty, jak Ripple, Kraken, Coinbase, Wave, ShapeShift, BitGo, Civic i inne. Opłaty za fundusze są dynamiczne i zależą od zainwestowanej kwoty i nie ma minimalnego progu wejścia.

Pantera Capitalto długotrwały fundusz, który z powodzeniem działa od 2003 r. Jest to fundusz inwestycyjny venture założony przez Dana Morehead, który od 2013 r. Inwestuje wyłącznie w branżę blockchain. Fundusz pracuje nad strategią, która przynosi umiarkowany stabilny dochód i słynie z profesjonalnego zespołu handlowców i ekspertów od kryptowalut. Nie ma widocznego progu wejścia. Aby rozpocząć współpracę z fundacją,Każdy inwestor powinien skontaktować się indywidualnie z zespołem funduszu.

Fundusz Token Fund- na szczycie rankingu funduszy kryptograficznych w krajach WNP. Jest to fundusz funduszu kryptowalutowego założony przez Vladimira Smerkisa i Wiktora Szpakowskiego. W celu współpracy inwestor powinien zakupić wewnętrzną platformę kryptowaluty, a zysk zostanie naliczony proporcjonalnie do inwestycji każdego inwestora. Nie ma minimalnego progu wejścia, tak jak nie ma potrzeby identyfikowania osoby.

TumbleBitTAAS Fund - fundusz został założony w 2016 r. Przez przedsiębiorcę Ruslan Gavrilyuk. Współpracując z funduszem, inwestorzy mogą liczyć na kwartalną wypłatę 50% całkowitego dochodu funduszu. Usługa Komisji wynosi 25%, brakuje minimalnego progu.

Zalety i wady inwestowania w fundusze kryptograficzne

Korzyści
Wady
Zarządzanie kapitałem prowadzone jest przez profesjonalnych handlowców i ekspertów rynku kryptowalut
w przypadku swoich usług usługa pobiera opłaty, co pociąga za sobą część utraty zysków dla inwestorów
minimalizacja ryzyka z powodu prawidłowego tworzenia portfela inwestycyjnego
istnieje ryzyko wpadnięcia na oszustów lub nieprofesjonalistów
nie wymaga czasochłonnego i dodatkowego badania rynku
nadaje się do dużych i małych stolic
przeważająopcja dla początkujących

Wnioski

Wydajność 75% istniejących funduszy kryptowalutowych budzi uzasadnione wątpliwości. Jednak przy właściwym wyborze organizacji, której kierownictwo ma specjalistów, ta metoda inwestowania jest najłatwiejsza i najwygodniejsza dla początkujących inwestorów. Dystrybucja finansów poprzez zarządzanie zaufaniem jest w stanie zminimalizować ryzyko dla inwestora, ale będziesz musiał poświęcić część dochodu, która nie byłaby możliwa, gdyby nie profesjonalna pomoc.