10 największych międzynarodowych agencji oferujących usługi ICO

Rynek początkowej oferty monet odnotował silny wzrost pod koniec 2017 r. I na początku 2018 r. Spadek rynku kryptowalut w listopadzie i grudniu 2018 r. Miał negatywny wpływ na przemysł, ale od 2019 r. Społeczność kryptowalut czeka na trend wzrostowy.

Z drugiej strony rynek stał się bardziej wymagający.Dostęp do ICOjest obarczony coraz większym ryzykiem, które można pokonać dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu. Te dwie zasady powinny leżeć u podstaw wyboru agencji marketingowej ICO, która będzie promować projekt.

Na podstawie przeprowadzonej analizy kwalifikacji zawodowych i doświadczenia personelu opracowano międzynarodowy ranking 10 najlepszych agencji marketingu ICO.

1. Bitcoin Suissehttps://www.bitcoinsuisse.ch

Firma specjalizująca się w zarządzaniu aktywami kryptowaluty, oferująca tworzenie i promowanie projektów ICO. Z siedzibą w szwajcarskim Cryptodolina (Canton of Zug) w 2013 roku. Do najbardziej znaczących klientów należą XTZ (206 mln USD opłat), Status (100 mln USD funduszy inwestorskich), Ambrosus (61 mln USD przyciągniętych inwestycji), a łączne opłaty wszystkich ICO utrzymały się na poziomie zbliżonym do 1 mld franków (franki szwajcarskie są prawie równoważne dolarom) .

Założyciel agencji, Niklas Nikolaysen, pracował przez 14 lat jako programista, a następnie zaczął studiować sektor finansowy, aw 2013 r. Założył Bitcoin Suisse. Jest ideologicznym inspiratorem powstania kryptodolin w kantonie Zug. W 2016 roku znalazł się w pierwszej 100 najbardziej wpływowychSzwajcarscy bankierzy. Arthur Wailoyan, który obecnie kieruje firmą, pracuje w sektorze finansowym i inwestycyjnym od ponad 25 lat i jest założycielem Credit Suisse, drugiego co do wielkości banku w Szwajcarii.

Wśród niedociągnięć jest nacisk na zarządzanie aktywami, a nie na ICO.

2. AmaZixhttps://www.amazix.com

Główna strona agencji marketingowej informuje, że łączna kwota przyciągniętych inwestycji wynosi 1,3 mld USD, a wśród najbardziej znanych klientów są Bancor (153 mln USD w opłatach podczas ICO), WePower (40 mln USD w inwestycjach), GBX (20 mln USD zebrane fundusze).

Założycielem agencji jest Jonas Karlberg, który od ponad 20 lat pracuje w dziedzinie handlu, IT i zarządzania franczyzą. Karlberg jest także założycielem skandynawskiego stowarzyszenia blockchain. Wśród współzałożycieli są Luke Sanders, który ukończył University of London i pracował w dziedzinie projektowania stron internetowych, oraz Paolo Antsiano, który ma ponad 20-letnie doświadczenie na wysokich stanowiskach w różnych firmach.

Wśród niedociągnięć można zauważyć, że główny nacisk kładzie się na kampanię marketingową projektu, która czasami powoduje cierpienie części technicznej.

3. The Element Grouphttps://elementgroup.com

Agencja oferuje kompletny pakiet projektu ICO, w tym część techniczną, prawną i marketingową. Wśród klientów są takie giganty jak WAX (80 milionów dolarów zebrane podczas ICO), Enigma (45 milionów dolarów), RCN (37 milionów dolarów opłat).

Założycielem jest Stan Miroshnik (Stan Miroshnic). Stan rozpoczął swoją karierę w dużej mierzeMorgan Stanley Bank Holding, gdzie później został dyrektorem wykonawczym. Oprócz bankowości Miroshnik pracował w sektorze inwestycyjnym, a całkowite doświadczenie w sektorze finansowym wynosi 15 lat. Współzałożyciele, Maria Khaustova, nazywana legendą rosyjskiego cryptoindustry, Konstantin Antropov z 13-letnim doświadczeniem w zarządzaniu aktywami, oraz Kirsten Barnett, specjalizująca się w inwestycjach i pracująca jako doradca w ponad 25 nowych firmach, również pracują dla zespołu agencji.

Wśród niedociągnięć agencji można wyróżnić konkretny nacisk na obszar zarządzania aktywami, więc posiadanie ICO należy do usług dodatkowych.

4. ICO Boxhttps://icobox.io/

Największa rosyjska agencja marketingowa, której największymi klientami są INS (zebrane 60 mln USD), Crypterium (opłaty wyniosły 51 mln USD), Saifu (13 mln USD przyciągniętych inwestycji).

Założyciel agencji Nick Evdokimov w dziedzinie technologii blockchain działa od 2011 r., Opanowując przemysł na długo przed tym, zanim stał się „głównym nurtem”. Na jego koncie posiadającym ponad 100 ICO łączne opłaty wynoszą około 650 milionów USD. Zespół agencji składa się z 25 specjalistów z różnych dziedzin, co zapewnia profesjonalne zintegrowane podejście do przygotowania i promocji projektu ICO.

Wśród niedociągnięć można wyróżnić wysokie ceny nawet według standardów rynku międzynarodowego i braku dialogu między klientem a wykonawcą w trakcie projektu.

5. Znacznik priorytetu http://ptoken.io

Agencja specjalizuje się w doradztwie, a także w części technicznej, finansowej i marketingowej promocji projektów ICO, STO i IEO. Firma jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, a agencja ma biura w Moskwie, Londynie, Seulu i Singapurze.

Wśród największych klientów są Faceter (28,6 mln USD inwestycji), ModulTrade (12,2 mln USD) i Playkey (10,5 mln USD pozyskanych środków). Łączna kwota przyciągniętych inwestycji wynosi około 120 milionów USD.

Założyciel agencji, Victor Larionov, pracuje w dziedzinie finansowania przedsięwzięć od ponad 15 lat. Doświadczenie w technologii blockchain i przemyśle ICO to ponad dwa lata. Larionov prowadzi również szereg projektów w centrum badawczym Skołkowo. Katerina Volkova, wiceprezes agencji, ukończyła rosyjski Uniwersytet Ekonomiczny w Plechanowie, studiowała w Niemczech i Francji, otrzymała tytuł magistra zarządzania międzynarodowego, uczestnik wielu międzynarodowych konferencji w dziedzinie biznesu, polityki i ekonomii. Arthur Boytsov, który ma dwa wyższe wykształcenie, inżynier-technolog i ekonomista, pracuje jako wiceprezes firmy. Przed dołączeniem do zespołu Priority Token Arthur pracował w Korei Południowej, Finlandii i USA.

Wśród niedociągnięć agencji można wyodrębnić jedynie niewystarczające doświadczenie w precyzyjnej pracy na skalę międzynarodową, ale silny zespół eliminuje niekorzystną sytuację.

6. Blockchain Valley Ventureshttps://bvventures.ch

Szwajcarska agencja ICO zaangażowała się również w projekty kapitału podwyższonego ryzyka.inwestowanie. Na liście największych klientów stoją Smart Containers (15,4 mln dolarów), Modum (13,5 mln dolarów), Lykke (8,9 mln USD przyciągniętych inwestycji).

Założyciel agencji, Heinrich Zetlmayer, pracuje od ponad 10 lat w dziedzinie usług konsultingowych, jest współzałożycielem Management & amp; Advisory Services Ltd. Był członkiem zarządu Lykke, od którego zaczyna się historia agencji Blockchain Valley Ventures.

Wśród niedociągnięć wyróżniamy koncentrację na rynku europejskim, a zwłaszcza na rynku szwajcarskim.

7. Crowd Createhttps://crowdcreate.us

Amerykańska agencja marketingowa, najszybciej rosnąca w opinii Forbesa. Najbardziej znanymi klientami są Bezant (27,5 mln USD opłat), Bit Clave (25,5 mln USD w inwestycjach), Open Platform (18 mln USD w przyciągniętych funduszach).

Współzałożyciel Jeffrey Maganis pracował wcześniej w PIMCO, jednej z największych firm inwestycyjnych na świecie, a następnie był handlowcem w Wall Street Hedge Fund, a całkowite doświadczenie w dziedzinie finansów i inwestycji wynosi ponad 10 lat. Partner Jeffreya, Ivan Kan, zdołał współpracować z założycielem Binance cryptobirth w Fusion Systems.

Wadą jest brak nacisku na ICO, agencja zajmuje się ogólnie marketingiem.

8. BlackBallhttps://blackball.space

Rosyjska agencja marketingowa ICO, która dynamicznie rozwija się dzięki dużemu i doświadczonemu zespołowi. Agencja ma ponad 40 osób, a współzałożyciel Alexander Klimov pracuje w branży marketingu cyfrowego od ponad 10 lat i 4 lata w dziedzinie kryptowaluty i inwestycji.

Wanchain (36 mln USD inwestycji), Pillar (21,9 mln USD inwestycji) i Adex (11,8 mln USD) należą do klientów agencji o wysokim statusie.

Wśród niedociągnięć zwracamy również uwagę na większy nacisk na rynek europejski, ale agencja ma doświadczenie na arenie międzynarodowej.

9. Foxtail Marketinghttps://foxtailmarketing.com

Amerykańska agencja marketingowa ICO oferująca szereg usług w zakresie uruchamiania i promowania projektów „podstawowej oferty monet”. Substratum (13,8 mln USD), Soma (6 mln USD), Aeron (5,8 mln USD) należą do najbardziej znanych klientów.

Mike Templeman założył agencję ponad 5 lat temu, aw tym czasie firma stała się jedną z najszybciej rozwijających się agencji marketingowych w USA. Templeman pisze również artykuły dla renomowanych publikacji, takich jak Entrepreneur Magazine, Forbes itp., I bierze udział w międzynarodowych konferencjach.

Wśród niedociągnięć można wskazać fakt, że agencja specjalizuje się przede wszystkim w komponencie treści.

10. Sparkchainhttps://www.sparkchain.com

Do najbardziej znanych klientów należą Simple Token (21,7 mln USD opłat), Compcoin (15 mln USD inwestycji) i Coin Dash (7 mln USD). Agencja jest dobrze znana w międzynarodowych edycjach, jednak istotną wadą jest brak informacji o zespole, więc Sparkchain zamyka naszą ocenę.