Jak spieniężyć Bitcoin - metody przeglądu i porównania

Każdego dnia kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne, i tak czy inaczej wszyscy już o nich słyszeli. W niektórych krajach bitcoin można obliczać w sklepach i restauracjach lub płacić rachunki za media, ale w większości krajów kryptowaluta pozostaje po drugiej stronie gospodarki, a aby w pełni spłacić, należy najpierw wypłacić pieniądze.

Czy można wypłacić Bitcoin

Formalnie bitcoiny nie mogą być zrealizowane, ponieważ monety cyfrowe nie mają fizycznego nośnika, ale reprezentują pewną wartość i można je wymienić na inne pieniądze.

Bitcointo najsłynniejsza kryptowaluta. Jest sprzedawany i kupowany na wielu znanych usługach świadczących usługi finansowe. Posiadacz monet musi jedynie wybrać dogodny sposób i sprzedać bitcoin z maksymalnym zyskiem dla siebie.

Jak sprzedawać bitcoin

Każda metoda sprzedaży Bitcoin ma swoje własne cechy, zalety i wady. Która z opcji jest najbardziej opłacalna, każdy decyduje o sobie. Dla kogoś najważniejsza jest szybkość wymiany i dla szybkiej transakcji jest on gotowy zapłacić wysokie prowizje. Inni wręcz przeciwnie - szukają sposobów na jak najkorzystniejsze stawki i minimalne prowizje.

Wybierając metodę sprzedaży, należy zwrócić uwagę na trzy główne kryteria:

 • Bezpieczeństwo. Metoda sprzedaży musi być wiarygodna i wolna od ryzyka oszustwa i utraty środków.
 • Rentowność. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na stawkę bitcoin ustaloną w serwisie sprzedaży i naprowizje
 • Wygoda. Sprzedaż powinna być wygodna, zajmować jak najmniej czasu i być przeprowadzana w celu zaakceptowania waluty.

Możesz sprzedać Bitcoin za ruble, dolary, euro lub dowolną inną walutę fiducjarną poprzez usługi specjalne lub w drodze bezpośredniej umowy z kupującym. Istnieją 4 sposoby sprzedaży:

 • Wymiana kryptowalut.Są to duże platformy handlowe, które specjalizują się w sprzedaży i kupowaniu monet cyfrowych. Liczba bitcoinów, które można sprzedać za pośrednictwem giełdy, jest prawie nieograniczona. Większość usług nie pobiera opłaty za wymianę, ale będziesz musiał zapłacić za wypłatę środków z platformy.
 • Wymienniki internetowe.Specjalne platformy, na których kurs wymiany jest ustalany przez administrację i mogą znacznie różnić się od rynku, ale pieniądze na sprzedaż trafią bezpośrednio do wybranego systemu płatności bez dodatkowego wycofania środków z prowizją. Nie każda usługa wymiany pobiera opłaty za wymianę, niektóre z nich są wliczone w ustaloną stawkę.
 • ATM kryptowaluty.Możesz sprzedawać bitcoiny za gotówkę w specjalnych terminalach kryptowaluty samoobsługowej. Z reguły prowizja w nich waha się w granicach 5%, a stawka jest ustalana w czasie rzeczywistym na podstawie danych z dużych giełd kryptowalut. Główną cechą tej metody jest to, że gotówkę można otrzymać natychmiast. Wadą jest to, że bankomaty kryptowalutowe nie są zbyt popularne w krajach WNP.
 • BezpośrednispedycjaIstnieje możliwość sprzedaży bitcoinów za zgodą stron poprzez bezpośrednie przekazywanie środków. Aby to zrobić, po prostu znajdź kogoś, kto chce kupić monety i uzgodnić warunki transakcji. W takim przypadku nie musisz płacić prowizji pośrednikom, ale musisz podjąć próbę znalezienia nabywcy.

Metoda

Świadczenia

Wady

Komisja i kurs

Wymiana

Niezawodny sposób sprzedaży.
Szeroki zakres limitów i wybór walut.

Po sprzedaży musisz dodatkowo wypłacić pieniądze z giełdy.
W przypadku niektórych zasobów wymagana jest rejestracja i weryfikacja karty banku
.
Wyzwanie dla początkujących.

Uczciwa stawka rynkowa i niskie opłaty za wymianę (do 0,3% za transakcję).
Prowizja za wypłatę środków z giełdy od 0 do 10% w zależności od waluty.

Wymienniki

Szeroka gama systemów płatności, za które możesz uzyskać pieniądze na
Bitcoin.
Szybka wymiana.
Duży wybór usług w Internecie.
Zniżki dla stałych klientów.

Ograniczona rezerwa walutowa.
Usługi mogą pobierać wysokie opłaty za wymianę.

Kurs jest poniżej rynku.
Prowizje wahają się od 10% do 12% (mogą być zawarte w kursie wymiany).

ATM

Szybki sposób na zdobycie gotówki.

Sieć terminali ATM kryptowaluty też nie jestrozwinięte, dlatego trudno je znaleźć
.

Kurs to prawie rynek.
Prowizje od 2% do 10%.

Tłumaczenie na żywo

Brak prowizji.
Możesz uzgodnić umowę na dowolnych warunkach.

Potrzeba czasu, aby znaleźć nabywcę.
Istnieje ryzyko wpadnięcia na oszusta.

Prowizje i stawki są negocjowalne.

Gdzie sprzedawać bitcoin

Wymienniki

Sprzedaż za pośrednictwem usług wymiany jest łatwa i szybka. Z reguły wystarczy, aby użytkownik wybrał jedną z usług, która spełnia wymagania i umożliwia wymianę we właściwym kierunku, ustawienie kwoty wymiany i wysłanie transakcji. Pieniądze są przekazywane na konto sprzedającego w terminie określonym przez usługę, z uwzględnieniem odpisu prowizji. Większość usług nie wymaga rejestracji w celu przeprowadzenia operacji wymiany, ale zarejestrowani użytkownicy mogą otrzymać dodatkowe premie podczas wymiany w formie rabatu na prowizję za usługę.

Wśród popularnych usług:

 • Indacoin . Platforma została utworzona w 2014 r., Jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i ma siedzibę główną w Londynie. Wymiana usługi odbywa się bez rejestracji. Możesz sprzedać bitcoin za 700 walut, w tym inne monety cyfrowe i podstawowe pieniądz fiat. Wpływy ze sprzedaży trafiają na kartę bankową.

 • Coinmama . Usługa działa od 2013 roku i cieszy się dobrą opinią. Sprzedaż jest obsługiwana na platformie.wszystkie główne kryptowaluty, w tym bitcoin, dla fiatas - dolar i euro. Wszystkie transakcje są przeprowadzane za pomocą portfeli kryptowaluty i kart bankowych.

 • Changelly . Jest to automatyczna usługa wymiany natychmiastowej, która działa z powodzeniem od ponad trzech lat. Interfejs platformy to angielski, ale wymiana walut jest dostępna dla obywateli wszystkich krajów. Możesz uzyskać pieniądze ze sprzedaży na dowolnej karcie bankowej. Za swoje usługi serwis wycofuje stałą prowizję w wysokości 0,5%.

 • Paxful . Jest to usługa peer-to-peer, która łączy kupujących i sprzedawcę cryptomonet, a także zapewnia funkcjonalność umożliwiającą szybką i bezpieczną wymianę. Usługa obsługuje ponad 300 różnych systemów płatności, w tym karty kredytowe. Możesz sprzedawać bitcoiny na hrywien, rubli, dolarów, euro i innych walutach krajowych.

 • Bestchange . Witryna monitorująca, która śledzi wszystkie usługi wymiany. Gromadzi informacje o przeglądach, limitach, kursach i prowizjach każdej usługi, co pozwala szybko znaleźć wymiennik, który wykonuje transfery we właściwym kierunku i określa rentowność każdego z nich. W serwisie można znaleźć sposoby sprzedaży bitcoinów dla dowolnej waluty. W celu szybkiego wyszukiwania w lewym okienku witryny należy podać parę dla wymiany (w pierwszej kolumnie wybrać BTC, a po prawej - system płatności, na przykład PrivatBank, Sberbank, Yandex.Money itp.), Po czym lista wszystkich uruchomionych usług wymiana w danym kierunku. Na liściePlatformy testowane przez serwis, są też wymienniki, które pozwalają na wymianę Bitcoin na gotówkę na Ukrainie iw Rosji, a niektóre usługi świadczą usługi dostarczania gotówki do domu.

Giełda papierów wartościowych do Fiata

Giełdy kryptowalut już dawno przestały działać wyłącznie z kryptowalutą i są teraz platformami wielofunkcyjnymi, które umożliwiają wymianę funduszy w dowolnym kierunku. Aby dokonać transakcji na giełdzie, należy się zarejestrować. W niektórych przypadkach może być również wymagana weryfikacja tożsamości. Dowód tożsamości jest wymagany głównie w przypadku dużych transakcji.

Zanim dokonasz wymiany, będziesz musiał początkowo uzupełnić portfel zapasów o niezbędną kwotę i poczekać, aż pieniądze dotrą do Twojego konta.

Istnieją dwie metody sprzedaży na giełdach:

 1. Sprzedawca może wymienić swoje monety po bieżącym kursie wymiany i natychmiast otrzymać niezbędną walutę na konto;
 2. Złóż zlecenie sprzedaży, wskazując w nim stopę gotowości do sprzedaży swoich aktywów.

W tym drugim przypadku sprzedaż nastąpi, gdy istnieje nabywca lub gdy kurs wymiany osiągnie znak ustalony przez sprzedającego. Po zawarciu transakcji sprzedaży pieniędzy należy wycofać się z wymiany dowolną dogodną metodą.

Zasadniczo giełdy nie pobierają opłaty za uzupełnienie konta w ramach wymiany, ale prowizja za wypłatę środków z platformy Fiata może osiągnąć 10%.

Najpopularniejsze giełdy w Internecie:

 • CEX.IO- kryptowalutaExchange, działający od 2013 roku i zarejestrowany w Wielkiej Brytanii. Wymiana jest otwarta na jedną z największych basenów dla górniczych kryptowalut, a głównym celem twórców była chęć stworzenia możliwości szybkiego spieniężenia Bitcoina. Aby dokonać sprzedaży w serwisie, należy się zarejestrować. Prowizje za wypłatę środków z 1,2% do 2,5%. Wypłata Fiata może być dokonana na kartę bankową w dolarach, rublach lub euro.

 • EXMOto wiodąca rosyjskojęzyczna giełda kryptowalut w ratingach, założona na początku 2014 roku. Transakcje na giełdzie są dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zasób umożliwia natychmiastową wymianę lub sprzedaż Bitcoinów na zamówienie. Wypłaty mogą być dokonywane na kartę bankową, Perfect Money, AdvCash, Payeer i inne popularne systemy płatności w Rosji i WNP w rublach, dolarach lub euro. Opłaty za wypłatę różnią się od 0 do 7% w zależności od wybranej waluty i systemu płatności.

 • Livecointo popularna giełda zarejestrowana w 2015 r. I obsługująca ponad 300 walut. Weryfikacja na giełdzie nie jest wymagana, ale może być wymagana przy zawieraniu transakcji na dużą kwotę. Możesz wypłacić środki z wymiany po wymianie na sześć sposobów. Opłata zależy od waluty i systemu wypłat i waha się od 1% do 6%.

 • LocalBitcoinsto giełda kryptowalut, która implementuje metodę bezpośredniej sprzedaży kryptowaluty między użytkownikami. W przypadku sprzedaży Bitcoin musisz wybrać jedną z reklam, która pokazuje kurswymiana i kierunki płatności. Usługa ma system depozytowy, giełda działa jako gwarant w przeprowadzaniu transakcji i chroni sprzedawców i kupujących przed oszustwami. Usługa ma duży wybór systemów płatności do zapłaty.

bankomaty i terminale

Terminale samoobsługowe kryptowaluty nie różnią się zbytnio od zwykłych. Metoda dokonywania płatności w nich jest również podobna do urządzeń, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Aby sprzedać Bitcoin za pomocą funkcji terminala, kryptowaluta musi zostać przeniesiona na adres podany w menu, po czym użytkownik otrzyma równowartość w gotówce.

Prowizja za sprzedaż przez terminal może być nieco wyższa niż w przypadku transakcji online. Jest to związane przede wszystkim z kosztowną konserwacją sieci. Ta metoda jest odpowiednia głównie dla właścicieli Bitcoinów, którzy potrzebują niezawodnego sposobu na szybkie uzyskanie gotówki.

Sieć bankomatów kryptowalut w krajach WNP dopiero się rozwija, a obecnie można je znaleźć głównie w stolicach i większych miastach.

Sprzedaż bezpośrednia

Sprzedaż bezpośrednia jest najbardziej opłacalna, ponieważ nie wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji pośrednika. Ta metoda będzie wygodna dla tych, którzy mają przyjaciół, którzy chcą nabyć aktywa kryptowaluty.

Jeśli w kręgu znajomych nie ma kupującego, możesz skorzystać z jednej z tablic ogłoszeń i wybrać kupującego oferującego wygodny sposób i korzystny kurs lub umieścić reklamę na sprzedażpoczekaj na odpowiedź. Każdy system płatności może zostać wybrany jako metoda płatności. Wadami tej metody jest ryzyko wpadnięcia na oszusta i czas spędzony na poszukiwaniu nabywcy.

Wniosek

Istnieje wiele sposobów na spieniężenie Bitcoina, ale każdy właściciel tej kryptowaluty powinien sam wybrać najbardziej optymalną opcję. Jeśli mówimy o dużej kwocie, powinieneś zaufać sprawdzonym usługom, które mogą zagwarantować integralność transakcji.