Kuna

Przegląd KUNA. Zalety i wady

Dzisiaj, mimo żekryptowalutastała się popularnym trendem, nie ma wielu giełd, które są skierowane do użytkowników z Europy Wschodniej. Jedną z takich platform transakcyjnych jestKUNA Exchange , którą rozważymy w tym przeglądzie.

Przegląd KUNA

Kuna to giełda papierów wartościowych do handlu kryptowalutami od ukraińskich deweloperów. Platforma oferuje wsparcie zarówno dla przedsiębiorców, jak i prostych przedsiębiorców. Twórcy zapewniają, że ich usługa jest najłatwiejszym sposobem zakupu i sprzedaży kryptowaluty w Europie Wschodniej.

Pojawienie się KUNA na rynku sięga wiosny 2016 r. I jest własnością agencji wymiany KUNA Bitcoin Agency, która jest znana z tworzenia różnych projektów blockchain. Twórcą jest Mikhail Chobanyan, znany również z wiodącej licencji Bitcoin Ukraine i Bitcoin Foundation Ukraine.

Latem 2017 r. Zespół przeprowadził SCO w celu pozyskania dodatkowych funduszy. W tym czasie wystawiono na sprzedaż 100 000 KUN, ale nie udało się zebrać niezbędnej kwoty, a inwestorzy otrzymali wszystkie fundusze, które udało im się pozyskać.

Jesienią zespół uruchomił sieć kryptomatów na Ukrainie. Pierwsze takie urządzenia zostały zainstalowane w Kijowie. Ułatwiająnabywanie bitcoinówi są łatwe w użyciu jako zwykłe bankomaty.

Interfejs wymiany jest dostępny w kilku językach. Są wśród nich angielski, rosyjski, ukraiński i chiński.

Webmasterom oferowane są widżety do wyświetlania kosztów kryptowaluty w UAH. Z ich pomocą możesz umieścić na swojej stronie aktualny kurs w pięknym stylu do wyboru.

Rejestracja i weryfikacja

Ta wymiana nie dotyczy tych platform, które wymagają zbyt wielu osobistych danych użytkownika. Aby się zarejestrować, musisz podać tylko adres e-mail i aktywować go linkiem z listu. Cały proces nie zajmuje dużo czasu i nie powinien powodować żadnych trudności. Aby przeprowadzić pełny handel, nie wymaga się żadnej weryfikacji, a wszystkie funkcje giełdy są dostępne natychmiast.

Wpłata i wypłata pieniędzy

Uzupełnienie konta na giełdzie i wycofanie środków jest możliwe przy pomocy kryptowaluty i przy pomocy hrywny. Aby to zrobić, przejdź do strony „Zasoby”. Platforma niezależnie wygeneruje dla każdej waluty adres do transferu monet.

Jeśli chcesz uzupełnić konto hrywny, możesz skorzystać z kilku sposobów. Platforma obsługuje standardowe karty bankowe Visa lub Mastercard i depozyty za pośrednictwem Geo. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, będziesz musiał dodać mapę na stronie „Zarządzanie kartami”.

Jak handlować na KUNA

Aby kupić lub sprzedać kryptowalutę, musisz przejść do sekcji „Transakcje”. Na górze możesz zobaczyć listę wszystkich dostępnych par handlowych. W momencie pisania tego tekstu wymiana obsługuje następujące elementy:

 • BTC /UAH
 • ETH /UAH
 • WAVES /UAH
 • GBG /UAH
 • BCH /UAH
 • XRP /UAH
 • BCH /BTC
 • GOL /GBG
 • KUN /BTC
 • RMC /BTC
 • R /BTC
 • ARN /BTC
 • EVR /BTC
 • B2B /BTC
 • EOS /BTC
 • FOOD /BTC
 • OTX /BTC

Na stronie każdego z nich wykres ostatniego dnia jest wyświetlany w odstępach co godzinę. Nie przewiduje się żadnych poprawek ani narzędzi analitycznych, wyświetlana jest tylko cena i ilość transakcji.

Poniżej znajdują się okulary z nakazami kupna i sprzedaży oraz informacje o ofercie. Interfejs kryptograficzny jest bardzo minimalistyczny i nie jest przeciążony niepotrzebnymi funkcjami.

Jak kupić Bitcoin na KUNA

Aby kupić BTC, musisz wybrać odpowiednią parę handlową i przejść do jej strony. W polu „cena” podaj żądaną cenę zakupu, aw polu „ilość” - ile monet chcesz kupić. Kliknij przycisk „Kup BTC”. Jeśli w szklance jest zamówienie na sprzedaż o cenie niższej lub równej Twojej, środki zostaną natychmiast przelane na Twoje konto. Jeśli określisz cenę poniżej rynku, zamówienie zostanie dodane do zakupionego szkła. W ten sam sposób możesz sprzedawać bitcoiny.

Komisja

Prowizje na giełdzie nie są zbyt wysokie i mniej więcej odpowiadają prowizjom konkurentów. Jednak KUNA ma również prowizję za deponowanie środków. Przy składaniu rachunku pobierana jest opłata w wysokości 1% + 5 hrywien. Wypłata wynosi tylko 1%. Przy zawieraniu transakcji kupna lub sprzedaży platforma zajmuje 0,25%.

Deweloperzy ćwiczą również dodawanie monet za opłatą. Na przykład, jeśli chcesz dodać token, który używa platformy Ethereum lub Waves, będziesz musiał zapłacić 0,5 BTC za aukcję. Jeśli token ma zostać dodanyużywa innego łańcucha bloków, jego rozmieszczenie będzie kosztowało 1 BTC.

Wielkość obrotu

Średni dzienny obrót na giełdzie wynosi 35 bitcoinów. Obecnie jest to ponad 350 tysięcy dolarów. Wynik ten nie jest zły dla platformy skierowanej do ograniczonej liczby krajów. Najpopularniejsze pary handlowe z Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Deweloperzy dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników i nalegają na konieczność korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego, co minimalizuje ryzyko włamania na konto. Jest on dostarczany przez usługę Google Authenticator. Aplikacja pobrana na smartfon zostanie użyta do uzyskania specjalnego tymczasowego hasła dostępu do witryny. Ponadto istnieje opcja w ustawieniach, która umożliwia włączenie wysyłania e-maili w celu potwierdzenia wypłat z konta. Historia odwiedzin na koncie pozwala sprawdzić, czy ktoś inny ma dostęp do Twojego konta.

Wymiana ze swojej strony zapewnia bezpieczeństwo funduszy użytkowników poprzez przechowywanie kryptowaluty w tzw. Zimnych portfelach. Deweloperzy uważają bezpieczeństwo za jeden z najważniejszych priorytetów i uruchomili program, który pozwala profesjonalistom i zwykłym użytkownikom otrzymywać nagrody za znalezienie luk w platformie. W ten sposób możesz zarobić od kilkudziesięciu do kilku tysięcy dolarów. Wysokość wynagrodzenia zależy odzakres znalezionej dziury bezpieczeństwa.

Wsparcie, według użytkowników, działa dobrze. Dostęp do usługi można uzyskać w kilku językach, a odpowiedzi są bardzo szybkie.

Zalety i wady

Teraz trzeba dowiedzieć się, jakie mocne strony ma wymiana i czy nie jest to bez wad.

Korzyści Wady
1. Orientacja na Europę Wschodnią.Obecnie nie ma wielu regionalnych platform handlowych, które podkreślają ten rynek.
2. Obsługa kart bankowych.Łatwo jest uzupełnić konto hrywny w KUNA i teraz bardzo łatwo jest kupić bitcoiny.
3. Nie ma potrzeby weryfikacji.Możesz pracować na giełdzie natychmiast po rejestracji i nie musisz potwierdzać swojej tożsamości.
4. Dobre wsparcie techniczne.Wsparcie dla użytkowników jest wielojęzyczne i realizowane jak najszybciej.
5. Łatwość użycia.Wygodny minimalistyczny interfejs sprawia, że ​​ta wymiana przypomina najprostszy wymiennik. Jest dobrze przystosowany dla początkujących użytkowników, ponieważ łatwo będzie poradzić sobie z funkcjami nawet dla tych, którzy nie mają doświadczenia w dziedzinie handlu.
6. Możliwość dodawania żetonów.Zespół projektowy zapewnia usługi lokowania monet za niewielką kwotę. Może to być dobry początek dla wielu startupów blockchain.
1. Niska popularność.Strona nadal nie jest dobrze znana w porównaniu z większymi konkurentami. Z tego powodu wolumen obrotu nie jest tak duży.jak mogłoby być.
2. Brak wsparcia dla innych pustych walut.Depozyt z karty jest obecnie możliwy tylko w UAH. Dodanie dolarów lub euro może pomóc przyciągnąć wielu nowych użytkowników.
3. Niedogodna grafika.Interfejs jest zbyt uproszczony w niektórych miejscach i brakuje wielu znanych funkcji. Na przykład wykresy kursów zawierają zbyt mało informacji i nie mają narzędzi do pracy z nimi.

Wniosek

KUNA Exchange to doskonały sposób na zdobycie najpopularniejszej kryptowaluty na Ukrainie dla początkujących. Deweloperzy skupili się na łatwości użytkowania i zgromadzili zespół profesjonalistów. Największym problemem strony jest jej niska popularność poza przestrzenią poradziecką. W przyszłości twórcy prawdopodobnie będą w stanie wyeliminować tę wadę. Czy próbowałeś skorzystać z tej platformy transakcyjnej? Jeśli tak, zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami i pozostawienia recenzji o KUNA Exchange w komentarzach.