Yobit

Przejrzyj YoBit. Zalety i wady

YoBitto duża wymiana kryptowalut z dużą liczbą par kontaktów. Platforma zyskała niejednoznaczną reputację przez lata swojej pracy, co nie przeszkadza w utrzymaniu wysokiego wolumenu obrotu.

Nie ma dokładnych informacji o twórcach giełdy Yobit w Internecie lub jakimkolwiek innym źródle. Wiadomo, że domena platformy yobit.net została zarejestrowana w lipcu 2014 r., A giełda rozpoczęła działalność w styczniu 2015 r. Uroczysty wątek z ogłoszeniem uruchomienia platformy na forum BitcoinTalk datowany jest na 5 stycznia 2015

Użytkownicy giełdy kryptowalut Yubit zgadzają się, że jej twórcy pochodzą z krajów WNP, prawdopodobnie z Federacji Rosyjskiej. Powodem jest obecność rosyjskiej wersji strony i duże uprawnienia operatora usług wsparcia o pseudonimie Matveevka. Ale dokładne informacje, których wymiana nie jest dostępna.

Oprócz wersji rosyjskiej strona platformy jest tłumaczona na język angielski i chiński. Interfejs strony startowej witryny:

Dodatkowo rozwinięta aplikacja na Androida Yobit.net. Program jest dostępny do pobrania na Google Play Market. Większość użytkowników nie może go poprawnie uruchomić.

Główną cechą Yobit jest ogromna liczba altcoinów. Według tego wskaźnika wymiana zajmuje pierwsze miejsce wśród głównych giełd kryptowalut. I to był jeden z powodów zwiększenia oglądalności strony w latach 2017-2018. Zapłacony i reklamowy Yobit. Firmaużywał marketingu tłumu na forach tematycznych dotyczących kryptowaluty i inwestowania.

Użytkownicy często nazywają Yobit Exchange oszustwem z powodu podejrzanych działań, takich jak opóźnienia transakcji, blokady konta, manipulacje na rynku. Doszło do tego, że skargi dotyczące oszustw na organy regulacyjne były stale przesyłane na platformę. Dlatego w marcu 2017 r. Roskomnadzor postanowił odmówić dostępu do strony internetowej yobit.net rosyjskim użytkownikom Internetu.

Przedstawiciele giełdy znaleźli wyjście z sytuacji, tworząc alternatywny adres Yobit.io. Zarówno yobit.net, jak i yobit.io są legalne. Na nich dostępna jest autoryzacja z tymi samymi danymi.

Oprócz manipulacji na rynku, opóźnień transferu i blokad, Ebit jest odnotowany na fikcyjnej liście kryptowalut. Nie chodzi tu o małe monety, ale o największe monety:Fale ,Bitcoin Gold ,Lisk . W czerwcu 2016 r. Platforma Waves zwróciła uwagę inwestorów na fikcyjną parę handlową WAV /BTC na giełdzie Yobit. W tym momencie żetony projektu znajdowały się na prywatnych kontach inwestorów i nie można było nimi swobodnie handlować. Podobna sytuacja miała miejsce później z Bitcoin Gold.

W grudniu 2017 r. Media elektroniczne poinformowały o bankructwie giełdy Yobit. Te oskarżenia nie są prawdziwe, ponieważ upadłość ogarnęła południowokoreańską platformę Youbit. Niektóre portale publikowały fałszywe wiadomości z powodu podobieństwa nazw giełd.

Jak zarejestrować się w Yobit

Rejestracja na stronie yobit.net zajmuje jedną minutę. Aby otworzyć nowykonta wypełniają standardowy formularz: login, adres e-mail, hasło.

Rozwiąż captcha, zgadzaj się z zasadami i warunkami strony. Następnie aktywuj swoje konto, klikając link w polu e-mail.

Nie istnieją żadne ograniczenia geograficzne dotyczące nowych kont. Nie ma również informacji o oficjalnej jurysdykcji Yobit. Dlatego wymiana działa bez regulacji.

Weryfikacja YoBit

Jedną z cech platformy jest całkowity brak weryfikacji. Użytkownicy nie muszą potwierdzać swojej tożsamości, niezależnie od stosowanych metod płatności lub liczby transakcji. Konta nie są ograniczone. To jedna z przyczyn rosnącej popularności Yobita.

Wpłata i wypłata środków

Witryna obsługuje transakcje kryptowalut, transfery z kart wirtualnych i systemy płatności elektronicznych. W związku z tym użytkownicy mają bogaty wybór.

Dostępne metody transferu funduszy (z wyjątkiem kryptowaluty):

 • QIWI - 1% prowizji;
 • Perfect Money - uzupełnianie bez prowizji 0%;
 • Payeer - 0%;
 • AdvCash - 0% za USD, 3% za RUR;

Wypłaty:

 • QIWI - 7%;
 • Perfect Money - 9%;
 • Payeer - 5%;
 • AdvCash - 0% za USD, 3% za RUR;
 • Do karty Mastercard Virtual (QIWI) - 6% + 70 RUR;
 • Webmoney (QIWI) - 7%;
 • Konto mobilne (QIWI) - 6%.

W przypadku kryptowalut prowizja jest ustalana indywidualnie. Po wycofaniu środków użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Jak uzupełnić YoBit

Zarówno uzupełnienie, jak i wycofanie środków z wymiany stają się prawdziwym dylematemwielu użytkowników, nawet biorąc pod uwagę fakt, że minimalny depozyt na giełdzie wynosi 10 rubli, a minimalna wypłata zależy od wybranego systemu. Jeśli mówimy o transferach fiat, główne problemy pojawiają się w systemach Paayer, AdvCash, PerfectMoney. Opóźnienie wejścia /wyjścia wynosi od kilku godzin do kilku miesięcy. Typowe problemy to:

 • Niewielkie transfery przechodzą bez problemów, a kwoty od 1000 rubli i powyżej „zawieszają się”;
 • Usługa wsparcia ignoruje żądania klientów.

Opóźnienia w transferach z systemów płatności wynoszą 99% na samej giełdzie. Użytkownicy wielokrotnie kontaktowali się z obsługą AdvCash, Perfect Money i Payeer, otrzymując potwierdzenia, że ​​środki zostały przelane na Yobit. Warto wziąć pod uwagę, że maksymalna kwota wypłaty jest również podyktowana zasadami każdego z tych systemów. Najprawdopodobniej opóźnienia są związane z ręcznym przetwarzaniem transakcji. Skargi użytkowników są rozpatrywane selektywnie. Wielu musi szukać satysfakcji za pośrednictwem platform innych firm. Oznacza to, że strategia wszystkich skarg działa na wszystkich frontach.

W przypadku przelewów kryptowalutowych nie wszystko idzie gładko. Częstym problemem są wyłączone lub nieaktywne portfele. W takim przypadku użytkownicy nie mają dostępu do swoich monet. Pojawiają się trudności i podczas aktualizacji - adresy portfeli zmieniają się, a monety wysyłane na giełdę „zamarzają”.

Przy tłumaczeniu najlepszych kryptowalut ( Bitcoin ,Litecoin ,Ripple ,Monero ,Ethereum ) pojawiają się problemy rzadziej. Przed wprowadzeniem lub wypłatą środków zalecamyspójrz na status portfela i poznaj najnowsze wiadomości z giełdy. Wiele twierdzeń górników, którzy kopią w portfelach yobitów, to małe monety: długa synchronizacja, wyłączenie.

Inną alternatywą podczas pracy z wagą są kody Yobit. Jest to analogowy kod WEX i EXMO. Tylko jeśli „kupony” z tych wymian są dostępne na wymiennikach, kod Yobit można wymienić na czacie lub na forum. Znalezienie drugiej strony transakcji za pomocą kodu jest trudne.

Jak handlować na Yobit

Yobit - przestrzeń altcoinów. Dzięki liczbie pozycji handlowych platforma będzie dawać kursy na najlepszych giełdach na rynku. W obrocie znajdują się zarówno duże kryptowaluty, jak i bardzo małe. Handlowcy i inwestorzy są zainteresowani słowami i nazywają Ebit tak zwaną wymianą shitcoinów.

Zgodnie z aktualnymi danymi Coinmarketcap, 488 monet jest przedmiotem obrotu na Yobit. Wśród nich jest wiele nieaktywnych widelców z niepełnosprawnymi portfelami i nieaktywnym zespołem programistów. Pary handlowe są powiązane z Bitcoin, Dollar, Rubel, Waves, Ethereum i Dogecoin.

Gdy wejdziesz na stronę yobit.net, gość natychmiast wchodzi do interfejsu handlowego. Odpowiada za zakładkę „Handel”.

Nie ma znaczących różnic w porównaniu z innymi platformami:

 • Wykres ze świecznikami i skalowaniem czasu;
 • Kupno i sprzedaż paneli;
 • Historia transakcji według rynku;
 • Kieliszek zamówień Kup /Sprzedaj.

Jak anulować zamówienie na YoBit? Aby anulować bieżące zamówienie, przejdź do sekcji historii zamówień i kliknij krzyżyk:

Obsługiwane kryptowaluty, prowizje i wolumen obrotu

PatrzWszystkie dostępne pary do licytowania można znaleźć w zakładce Rynek. W momencie pisania tego podręcznika obsłużono 6 662 aktywnych par.

Najwyższą aktywność handlową obserwuje się w parach najlepszych kryptowalut: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Ethereum, Waves. Aktualne 10 największych dziennych obrotów na Yobit.

A łączny dzienny obrót na giełdzie wynosi 3000 BTC.

Prowizja od transakcji na platformie wynosi 0,20% dla wszystkich operacji, niezależnie od wielkości podmiotów gospodarczych.

Jedną z cech handlu na Yobit są regularne „pampasy” martwych monet. Zwykle wszystko dzieje się zgodnie z następującym schematem: giełda dodaje mało znaną monetę, której cena znacznie spada po wystawieniu na aukcję. Altcoin staje się niepłynny - nie występuje handel parami. Następnie bot handlujący imituje aktywność. Kurs rośnie i przyciąga uwagę handlowców. Wchodzą na rynek, a potem okazuje się, że portfel kryptowaluty jest nieaktywny. Takie Pampy spowodowały skargi na opłaty Yobita i oszustwa.

Przed wymianą z monetą o niskim kapitale sprawdź status portfela i jego cenę na innych giełdach. W 90% przypadków takie manipulacje są wykonywane za pomocą altcoinów, które nie są wymienione w witrynach innych firm.

Czasami użytkownicy sami prowadzą pampy, dając sobie nawzajem sygnały w pokojach rozmów lub sieciach społecznościowych. Jest to możliwe dzięki ogromnej liczbie niepłynnych monet o martwym rynku.

Dodatkowa funkcjonalność

Oprócz handlu na giełdzie Yobit dostępne są dodatkowe funkcje i funkcje. Rozważ główne.

InvestboxYobit - lądowania analogowe, deponowanie kryptowaluty. Giełda oferuje złożenie kryptowaluty i otrzymanie za nią odsetek. Stawka od 0,1 do 20% za dzień /tydzień /miesiąc. Na przykład w przypadku Bitcoin Yobit oferuje 0,1% miesięcznie, w przypadku fal i dogekiny - 0,1% dziennie. Najwyższe stawki, do 20%, oferowane są dla nowych kryptowalut. Prawie wszystkie z tych monet szybko spadają w stosunku do Fiata /Bitcoina po dodaniu do InvestBox, więc inwestorzy tracą pieniądze. Aby zarobić odsetki, gracze muszą zagrać w kości 5 razy w ciągu dnia.

Kości to gra losowa, w której stawiasz na liczbę 52. 49, 50, 51 to martwe liczby, analogia Zero w ruletce. Dają stronie matematyczną przewagę nad graczami. Inwestorzy inwestujący używają bota do kości i betzbota yobita do automatycznego przewijania pięciu zakładów.

Darmowe monety na Yobit są rodzajem żurawia, na którym rozprowadzane są dodatkowe monety różnych kryptowalut. Na przykład płatności nie są lepsze niż Freebitco.in.

Czat - dostępny po prawej stronie witryny. Aby rozpocząć komunikację, musisz mieć 100 000 Satoshi na swoim koncie.

Addcoin - funkcja dodawania nowej kryptowaluty do giełdy. Dostępne są następujące stawki: bezpłatnie; Premium - 0,1 BTC i 4-7 dni na aukcję; Wyłącznie - 0,5 BTC i 2-3 dni na aukcję. W porównaniu z innymi giełdami - to bardzo mało. Co wyjaśnia liczbę kryptowalut na Yobicie.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Brak weryfikacji jest uważany przez część przedsiębiorców za oznakę niewiarygodności witryny. Nieprzestrzeganie standardów KYC /AML otwiera drzwi Yobit dla oszustów, którzy pralipieniądze Drugim niepokojącym momentem jest brak informacji prawnych. Nazwy twórców giełdy pozostają tajne, nie ma żadnych rejestracji, licencji i gwarancji.

Dla bezpieczeństwa użytkowników na giełdzie wprowadzono dodatkowe środki:

 • Automatyczna dystrybucja listów do skrzynki elektronicznej w celu uszkodzenia wypłat;
 • Wysyłanie specjalnych kodów podczas uzyskiwania dostępu do konta z nowego adresu IP;
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe;
 • Blokowanie wypłaty środków przy zmianie danych osobowych i ustawień bezpieczeństwa;
 • Zamrożenie wypłaty pieniędzy z powodu podejrzenia włamania.

Włamanie na konto następuje z powodu niedokładnych użytkowników. Na przykład dane ich kont przechwytują strony phishingowe. Regularnie występują problemy z wejściem, które wyświetla komunikat tymczasowo wyłączony. Giełda blokuje konto z różnych powodów: brak aktywności, manipulacje na rynku, przeciążenie systemu mikropozycjami.

Aby skontaktować się z obsługą klienta, skorzystaj z systemu biletowego na stronie internetowej w sekcji Wsparcie. Jak pokazuje praktyka, użytkownicy muszą czekać na odpowiedzi od agentów wsparcia przez dni, tygodnie, miesiące. Operatorzy usług pomocy selektywnie przeglądają skargi i skargi, często ignorując klientów. Aby przyspieszyć rozwiązywanie sporów, użytkownicy korzystają z forów stron trzecich, pisząc Yobit w Telegram. Większość zgadza się, że jakość usług wsparcia na giełdzie jest niska.

Mocne i słabe strony

Wymieniamy główne plusy i minusy wymiany Yobit w formacie tabeli.

Zalety Minusy
Obsługiwane są najlepsze kryptowaluty i prawie 500 altcoinów;
Kwalifikująca się Komisja Handlu - 0,20%;
Posiadanie własnej strony docelowej z oprocentowaniem depozytów kryptowaluty - InvestBox;
Dostępny próg notowań na giełdzie (do 0,5 BTC dla nowej monety);
Brak weryfikacji;
Prosty i intuicyjny interfejs platformy;
Żuraw z dystrybucją monet;
Rosyjskojęzyczna wersja strony i serwis wsparcia w języku rosyjskim;
Dostępne są publiczne API i prywatne klucze API do automatyzacji handlu;
Kości;
Czat do komunikacji z innymi przedsiębiorcami i inwestorami;
Potwierdzenia 2FA i e-mail jako mechanizmy obronne;
Program polecający.
Brak dowodów na status prawny i prawny wymiany;
Opóźnienia w zdeponowaniu i wypłacie środków za pomocą różnych metod;
Wyłączanie portfeli kryptowaluty;
Manipulacje handlowe z botami;
Martwe monety i widelce na liście;
Program z atrakcyjnym oprocentowaniem depozytów w podejrzanych walutach w InvestBox;
Blokuj użytkowników bez normalnego wyjaśnienia;
Straszne informacje zwrotne od obsługi klienta - użytkownicy czekają na odpowiedzi przez kilka miesięcy;
Zła reputacja na wielu forach i stronach tematycznych;
Aplikacja mobilna dla Androida nie działa;
Niestabilne działanie witryny jako całości - często spowalnia, niektóre funkcje nie są dostępne.

Wnioski

Yobit to giełda, której popularność rośnie wraz ze wzrostem całego rynku kryptowalut. Strona oferuje wyjątkowewybór alctcoins do licytacji, szereg dodatkowych usług: lądowanie, dys, żuraw. Jednocześnie reputacja giełdy jest niejednoznaczna. Zanim zaczniesz handlować na Yobit, zastanów się dwa razy nad wszystkimi możliwymi zagrożeniami. Sieć ma wiele negatywnych opinii na temat pracy giełdy. Obok absurdalnych stwierdzeń, że „adres portfela został zhakowany”, istnieją dość realne opinie na temat uzupełniania i wypłat środków, które utknęły na kilka miesięcy. Wielu zgadza się, że to Scam, a jego właściciele myślą o tym, jak zarobić więcej na klientach.

Podsumowując materiał, zwracamy uwagę na główne punkty:

 • Yobit pojawił się na rynku w 2015 r. Wymiana ta została rzekomo założona przez przedsiębiorców z WNP, chociaż nie ma dokładnych informacji o właścicielach i założycielach;
 • Biuro obsługuje wkład /wyjście funduszy za pośrednictwem elektronicznych systemów płatności i wirtualnych kart. Ciągle występują opóźnienia podczas transferów;
 • Dostępnych jest ponad 6000 par i prawie 500 kryptowalut. Prowizja za wszystkie transakcje wynosi 0,2%;
 • Standard interfejsu transakcyjnego. Sam proces licytacji charakteryzuje się manipulacjami, pampami i zrzutami. Dzienny obrót - 2500-3500 BTC;
 • Dodatkowe funkcje Yobit: kran, lądowanie, dys. Niskie opłaty za aukcje są głównym powodem dużej liczby monet;
 • Usługa wsparcia Exchange rzadko odpowiada na skargi klientów, możliwe jest blokowanie kont.

Jeśli wcześniej pracowałeś z Yobit Exchange, zostaw swoją opinię w komentarzach.