Współpraca NASDAQ i Bitcoin: wszystko, co musisz wiedzieć

W pierwszej połowie 2019 r. Druga co do wielkości giełda papierów wartościowych na świecie, NASDAQ, uruchomi kontrakty na główną kryptowalutę Bitcoin. Według Josepha Cristinata, wiceprezesa giełdy, pomimo niedawnego załamania się rynku kryptowalut, kontrakty terminowe będą nadal wydawane.

Poprzednie próby uwolnienia futures Bitcoin

NASDAQnie jest innowatorem w zakresie wprowadzania Bitcoinów na tradycyjną giełdę. W 2017 r. Poinformowano, że Chicago Commodity Exchange i Chicago Options Exchange planują wydanie kontraktów terminowych na pierwszą kryptowalutę. Na tle tych plotek koszt Bitcoina zaczął gwałtownie rosnąć, zbliżając się do poziomu 20 000 USD za monetę. Jednakże, po wydaniu, rozpoczął się spadek wartości, trwający do chwili obecnej.

Według Coinmarketcap, Bitcoin spadł już poniżej 4000 dolarów. Według Banku Rezerw Federalnych w San Francisco uwolnienie kontraktów terminowych przyciągnęło na rynek optymistycznych inwestorów, których wpływy przyczyniły się jedynie do dalszego spadku wartości.

W związku z tym wydawanie kontraktów terminowych na akcje NASDAQ może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne konsekwencje dla całej branży.

Wyniki pierwszych doświadczeń z transakcjami futures

Wbrew oczekiwaniom, na giełdzie Chicago Mercantile Exchange i na giełdzie opcji, obroty na kontrakty terminowe na bitcoiny były początkowo niskie, ale równolegle ze spadkiem wartości bitcoinów rosły również średnie dzienne obroty kontraktami terminowymi.

Zgodnie z danymiChicago Mercantile Exchange, dzienny wolumen obrotu pierwszej kryptowaluty od początku roku wzrósł o 170%. W pierwszym kwartale 2018 r. Średni dzienny obrót wyniósł 1 854 kontrakty, podczas gdy w trzecim kwartale 2018 r. Liczba ta wzrosła już do 5 053 kontraktów.

Równolegle z rosnącą popularnością kontraktów futures na bitcoinyzaobserwowano spadek wartościpierwszej kryptowaluty. W styczniu 2018 r. Koszt osiągnął 17 500 USD przy maksymalnej wartości, a we wrześniu ustalono go powyżej psychologicznej wartości 6 tys. Dolarów, co stało się wytyczną dla ceny Bitcoin w drugiej połowie 2018 r.

Dlaczego NASDAQ uwalnia kontrakty bitcoinowe?

Pomimo załamania się rynku kryptowalut, NASDAQ wierzy w przemysł kryptograficzny w ogólności, aw szczególności w rosnące koszty bitcoinów. Ponadto przedstawiciele giełdy deklarują, że na samym początku tworzenia technologii blockchain wierzyli w jej perspektywy, dlatego wybrali kurs, aby przyciągnąć te technologie do swojej działalności.

Z drugiej strony, giełda NASDAQ jest ubezpieczeniem na przyszłość, ponieważ tradycyjne aktywa, w tym akcje, obligacje lub nieruchomości, są w dużym stopniu zależne od sytuacji gospodarczej w kraju. Biorąc pod uwagę, że dług publiczny Stanów Zjednoczonych wzrósł do 250 bilionów dolarów, fundusze emerytalne są niedofinansowane, a zadłużenie studentów rośnie, a następnie w przewidywalnej przyszłości inwestycje skupią się na aktywach o ograniczonej podaży. Obejmują onemetale szlachetne i kryptowaluty, dlatego chęć rozpoczęcia kontraktów terminowych Bitcoin można uznać za długoterminową perspektywę wymiany NASDAQ.

Nowojorska giełda zaoferuje inwestorom kryptograficznym nieco inne podejście do obrotu kontraktami terminowymi niż wybrały giełdy w Chicago. Główna różnica polega na wyświetlaniu dokładniejszych wskaźników kosztu pierwszej kryptowaluty.

W ramach wydania kontraktu terminowego Bitcoin planuje się współpracę z firmą VanEck Association, która zbierze dane o wartości kryptowaluty na kilkudziesięciu platformach handlowych jednocześnie, a następnie zasugeruje wartość średnią (indeks MVIS). Jednocześnie Chicago Board of Trade zbiera dane tylko z czterech stron, a Chicago Stock Options Exchange wykorzystuje dane tylko z jednej strony. W rezultacie dane są znacznie zamazane. W związku z tym NASDAQ Exchange oferuje najbardziej dokładne wartości futures.

Obecnie giełda rozwiązuje problemy z amerykańską komisją ds. Handlu kontraktami terminowymi na towary, która po uwolnieniu kontraktów terminowych Bitcoin przez giełdy w Chicago zaostrzyła wymogi dotyczące ich uwolnienia.

Bitcoin Futures 2.0 ma zostać wydany na giełdzie w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku.

Możliwe zalety uwolnienia kontraktów terminowych Bitcoin dla cryptoindustry

Uwolnienie kontraktów terminowych Bitcoin na giełdzie NASDAQ oznacza ważny krok dla całej branży kryptograficznej. Pojawienie się kryptowalut na giełdzie automatycznie oznacza wyjście Bitcoinów z cieni i drogę do legalizacji kryptowalut. Możliwe, że uruchomieniekontrakty terminowe na giełdzie zainicjują przyjęcie kryptowaluty jako oficjalnego środka płatniczego w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Obsługa kryptowaluty przez gigantów takich jak NASDAQ, Fidelity lub ICE zwraca zaufanie inwestorów do aktywów. W związku z tym wydanie kontraktów terminowych Bitcoin zapowiada przyciągnięcie inwestorów na rynek kryptowalut i zwiększenie kapitalizacji Bitcoin, która obecnie wynosi około 66,5 miliarda dolarów.

Informacja, że ​​kontrakty futures na Bitcoiny będą nadal wydawane przez giełdy NASDAQ, zatrzymała spadek kosztów kryptowaluty w listopadzie 2018 r., Kiedy to próbowała przebić się przez następny znak psychologiczny w wysokości 3000 USD. Do tej pory kurs ustalono na około 4000 USD, obserwuje się dużą zmienność kryptowaluty.

Jednocześnie Bitcoin nadal wyznacza kierunek rozwoju większości altcoinów (innych kryptowalut), a zatem obrót kontraktami bitcoinowymi na giełdzie otwiera nowe perspektywy dla innych kryptowalut, które mogą mieć wpływ na ich wartość.

Możliwe negatywne aspekty wydania kontraktów terminowych Bitcoin

Kwestia kontraktów terminowych ma swoją wadę. Możliwe jest opracowanie tego samego scenariusza, jak w przypadku uwolnienia kontraktów terminowych przez giełdy w Chicago i dalszego załamania się rynku kryptowalut, co zagroziłoby całej branży.

Źródło:Black Ball