Strategia skalowania w Crypto Trading

Skalpowanie jest jednym z najbardziej dochodowych sposobów handlu. Można go uznać za apogeum umiejętności kupca. Ta metoda handlu wymaga doświadczenia i specjalnej „techniki” handlu.

Tak więc skalpowanie zamyka transakcję, gdy mały zysk osiąga kilka punktów. Ten sposób handlu na rynku walutowym narodził się, ale później stał się istotny na rynku kryptowalut. Jednak ta strategia pozwalakryptografomna otrzymywanie do 100% dziennie.

Na rynku kryptowalut można korzystać z tych samych strategii, co na rynku forex. Istnieje wiele sposobów handlu, z których kilka przeanalizujemy dzisiaj.

Pipsowanie

Pipsowanie polega na otwarciu długiej pozycji przez przedsiębiorcę na początku trendu, podczas gdy poziom zysku jest niski, około 10-15 pipsów. Po osiągnięciu zamierzonego zysku transakcja zakupu zostaje zamknięta. Z reguły otwieranie i zamykanie transakcji zajmuje kilka minut.

Z pomocą pipsowania przedsiębiorca może uzyskać niewielkie zyski kilka razy w ciągu dnia. Inwestor ma możliwość przeprowadzenia kilkuset takich transakcji i mieć do kilku tysięcy pipsów zysku dziennie.

Ogólnie rzecz biorąc, brzmi to atrakcyjnie, ale istnieje znaczna wada - wynik handlu jest bardzo nieprzewidywalny. Jeśli rynek ma wysokązmienność , to poziom ryzyka przy takim podejściu wzrasta, a silna zmienność jest częstym zjawiskiem na rynku kryptowalut. Jest wiele przypadków, gdy trader spóźnia się z zamknięciem zlecenia i transakcjązamyka się z wynikiem ujemnym lub w najlepszym przypadku z wynikiem zerowym. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad handlu, za miesiąc będziesz mógł zdobyć do 150 punktów zysku, ale dla takiego handlu musisz mieć nerwy i być przygotowanym na niespodzianki. Podczas rurociągu przedsiębiorca powinien być stale w pobliżu terminala, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że przegapisz moment, w którym zamkniesz operację, aw rezultacie transakcja przejdzie do wartości ujemnej.

Prawdopodobieństwo udanego pipsowania wzrasta, jeśli wszystkie wskaźniki wskazują, że trend będzie albo w górę, albo w dół, a przedsiębiorca był w stanie wejść i otworzyć transakcję we właściwym czasie.

Classic Pipsing

Ta technika jest używana w handlu przez ostrożnych kupców, którzy mają doświadczenie. W takim przypadku wymagana jest uproszczona analiza techniczna. Z reguły szacuje się podaż i popyt, przedsiębiorca znajduje dane na wykresach, ponadto kilka wskaźników służy do uzyskania sygnału o dochodowych punktach wejścia. W skalpowaniu wskaźniki wskazują na niewielkie zmiany cen. Przedsiębiorcy stosujący tę metodę otwierają pozycje w przybliżeniu raz w ciągu 6-12 minut.

Skalpująca kryptowaluta przy wypłacie

Metoda konserwatywna. Tutaj musisz przeanalizować procent wypłaty w ciągu siedmiu dni. Ciekawe wypłaty w ciągu 7 dni od 20% i poniżej, natomiast pozytywny trend dla dnia i ostatniej godziny, ale nie więcej niż 5%.

Jeśli zasady są przestrzegane, możesz otworzyć zamówienie na zakup (w naszym przypadku). Spodziewaj się zamknięcia dnia handlowego nie jest konieczne. Zysk jest ustawionyokoło 10% punktu wejścia.

Co zrobić z negatywnymi transakcjami?

W przypadku skalpingu możliwa jest sytuacja, gdy cena spadnie poniżej punktu otwarcia transakcji. W takich przypadkach trader ma 3 opcje:

  1. Zamknięcie zlecenia z niewielkimi stratami. Wskazane jest, aby natychmiast zamknąć transakcję, jeśli cena spadła. Nic, jeśli małe straty zostaną naprawione, w przyszłości możesz zablokować je przynosząc zyski.

  2. Pozostaw handel otwarty, aż cena powróci do punktu otwarcia. W tym przypadku nie możesz naprawić straty, ale po prostu poczekaj, aż cytaty wrócą. Ale takie oczekiwanie może być przedłużone, a przedsiębiorca przejdzie od statusu skalera do statusu inwestora. Jednocześnie część pieniędzy zainwestowanych w tę operację zostanie zamrożona. Ta metoda ma miejsce, jeśli aukcja jest przeprowadzana bez dźwigni finansowej.

  3. Otwieranie uśredniających zleceń. Możesz otworzyć wiele transakcji, gdy cena spadnie o określoną liczbę punktów. Umożliwi to przeniesienie ostatecznego zysku bliżej ceny otwarcia przy każdej nowej operacji do zakupu, a wszystkie operacje zostaną zamknięte, tylko niewielki skok cen będzie wymagany. Skuteczność tej metody jest wysoka, ale ryzyko jest również duże.

Skalowanie minusów w handlu kryptowalutami

Jedną z głównych wad jest prowizja za wymianę. Handlarze pozycji często nie otwierają transakcji i dlatego wydają niewiele na prowizje, a skalper wykonuje kilkadziesiątki operacji na godzinę, co oznacza odpowiednio duże prowizje.

Często niskie prowizje występują na nowo otwartych lub mało znanych giełdach. Skalper stoi przed wyborem: albo pracować na niezawodnej platformie, na przykład z brokeremAMarkets , albo pracować nad niewiarygodną, ​​ale z niską prowizją. Oczywiście, trader potrzebuje szybkiej i renomowanej platformy transakcyjnej, więc ostatecznie wybór należy do pierwszej opcji.

Dla skalpera zagrożeniem jest bardzo duża zmienność. Jeśli wahania aktywów są silne i nieoczekiwane, straty mogą być duże, a zyski nie będą w stanie ich pokryć.

W związku z tym cryptorok o dużej zmienności może poważnie zaszkodzić skalperowi, a także bardzo zmiennej kryptowalucie, często używanej przez początkujących.

Ryzyko skalpowania jest dość wysokie. Według większości piping jest podobny do ruletki: szczęście czy nie. Klasyczny sposób daje większą jasność, ale kryptorok jest niestabilny, nawet dokładne sygnały nie zawsze działają. W rezultacie analiza skalperów jest nieefektywna iw większości przypadków zależy od szczęścia.

Emocje w skalpowaniu mogą również powodować wiele problemów. Nawet doświadczeni gracze często mają trudności z oceną impulsu emocjonalnego z sensownie intuicyjnego: nie ma na to czasu. W większości przypadków otwierają transakcje, które wydają się opłacalne tylko na pierwszy rzut oka i gdy tylko zaczną myśleć o tym przez kilka minut, rozumieją, że decyzja była błędna. Jednak ta para minut nie jest skalpowana.

Zdrada skalperów iczas, podczas gdy cryptoskalperov częściej niż inni. Na rynku kryptowalut nadal nie ma płynności na dużych tradycyjnych rynkach, więc czasami występują opóźnienia w ułamku sekundy. A skalpery, dla których ważna jest każda sekunda, ponoszą stratę.

Wniosek

Skalowanie jest często używane przez handlowców kryptowalut. Większość giełd nie ma dźwigni, a prowizje są dość duże. Ponieważ nie ma dźwigni, pipsowanie w związku z wieloma transakcjami staje się nieopłacalne, ponieważ po pewnym czasie depozyt zostanie „połączony”. Ponadto większość początkujących użytkowników korzysta z połączeń w handlu, w wyniku czego ryzyko wzrasta kilka razy. I tutaj ponownie zwracamy się do brokera AMarkets, którego dźwignia dla pary BTCUSD sięga 1:10. Tutaj możesz otworzyć oddzielne konto Bitcoin i handlować na głównych kryptowalutach.

Pamiętaj, że na rynku kryptowalut skalping jest bardziej opłacalny, ale wymaga wiedzy, doświadczenia i dyscypliny. Nie spiesz się do basenu z głową, poświęć czas na samodzielną naukę i zacznij handlować z kontem demo.

Źródło:AMarkets