Sprzęt górniczy kryptowaluty (Farm, ASIC, GPU) - kompletny przewodnik

Górnicza kryptowalutajest bardzo dochodowym i obiecującym biznesem. Jeśli wcześniejsze górnictwo było zainteresowane tylko maniaków komputerowych i entuzjastów kryptowalut, teraz kryptowaluta górnicza jest bardzo popularna wśród wszystkich i wszystkiego, nawet dla ludzi naprawdę odległych od branży kryptowalut. Takie globalne szaleństwo w kryptowalutach i górnictwie tłumaczy się tym, że większość ludzi postrzega je jako prawdziwą okazję do zarabiania pieniędzy, a to dotyczy pasywnych zarobków.

Jednak nie wszystko jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pęd wokół wydobywania walut cyfrowych doprowadził do tego, że złożoność sieci zaczęła systematycznie rosnąć, konkurencja w przemyśle stała się trudniejsza, a czasami niezbędne wyposażenie do wydobycia jest po prostu niemożliwe do zakupu. W związku z tym, jeśli naprawdę chcesz zarabiać pieniądze, a nie tylko wyrzucić kilkaset lub tysiące dolarów w błoto, musisz od razu przejść do kwestii organizowania swojej działalności wydobywczej. Nowicjusze gubią się w niezrozumiałych terminach i absolutnie nie rozumieją, jak wybierać urządzenia górnicze, jaki rodzaj Internetu jest potrzebny do wydobycia, czy można kopać na starym komputerze lub jak znaleźć skuteczne rozwiązanie, które pozwoli im zarabiać na wydobyciu w domu. Jeśli rozpoznasz siebie w tym opisie, ten artykuł pomoże ci znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

Co jest potrzebne do wydobycia? Lista niezbędnego sprzętu

Czy wiesz, co bez wydobycia jest niemożliwe? Oczywiście bez sprzętu. Na pewno potrzebujeszpewne umiejętności i wiedza, ale to maszyny są podstawą działalności górniczej, ponieważ twoja maszyna górnicza nie jest najmniejszym czynnikiem decydującym o rentowności Twojej firmy. Dlatego na początku warto dowiedzieć się, na jakim sprzęcie można wydobyć kryptowaluty.

Teoretycznie następujące urządzenia są przeznaczone do kryptowalut górniczych:

 • Procesor lub centralny procesor - układ scalony lub jednostka elektroniczna, która jest głównym elementem sprzętu komputera osobistego lub innego sprzętu (początkowo do wydobycia używano tylko procesorów centralnych).
 • Procesor graficzny lub procesor graficzny (karta graficzna) jest oddzielnym urządzeniem komputerowym odpowiedzialnym za renderowanie grafiki (tj. Przetwarzanie i wyświetlanie grafiki).
 • Układ FPGA lub programowalna przez użytkownika matryca bramki jest układem wykorzystywanym do tworzenia własnej cyfrowej struktury układu scalonego.
 • Górnik ASIC jest układem scalonym zaprojektowanym specjalnie w celu rozwiązania określonego rodzaju problemu.

W zależności od wyposażenia wyróżnia się następujące główne typy górnictwa:

 • Górnictwo na procesorze . Procesor górniczy - kryptowaluta górnicza wykorzystująca moc obliczeniową procesora komputerowego. Obecnie wydobywanie większości walut cyfrowych na procesorach stało się absolutnie nieopłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Ten typ wydobycia jest szczególnie energochłonny inieefektywne, co oznacza, że ​​koszty wydobycia będą wielokrotnie przekraczać dochód, co nie pozwoli na osiągnięcie zysku. Dotyczy to jednak daleko od wszystkich kryptowalut. Istnieją waluty cyfrowe (na przykład zcash lub monero), które pierwotnie zostały stworzone przez programistów w taki sposób, aby uniemożliwić wydobycie ich na Asiki lub karty graficzne. Warto zauważyć, że nawet wydobywanie takich kryptowalut na procesorze nie gwarantuje przyzwoitego zysku.

 • Górnictwo na kartach wideo . Wydobywanie GPU zastąpiło przestarzałe wydobycie na procesorze, ponieważ nawet jeden procesor GPU może obliczyć kilka razy więcej skrótów niż jakikolwiek procesor. Ponadto stało się możliwe wydobywanie kryptowalut za pomocą nie jednej, ale kilku kart graficznych naraz (tak zwana farma kryptograficzna). Z reguły jedna płyta główna umożliwia instalację jednego procesora. W przypadku gospodarstwa jedna płyta główna może pomieścić do ośmiu kart na raz. Pojawienie się farm kryptowalut doprowadziło do gwałtownego wzrostu haszyszu.

 • Wydobycie FPGA nie jest obecnie szczególnie popularne, chociaż był okres rozwoju kopalni kryptowaluty, gdy FPGA wiązała duże nadzieje. FPGA różniły się wysoką wydajnością, stosunkowo niskim poborem mocy, ale koszt sprzętu był bardzo wysoki. W rezultacie, pomimo wszystkich zalet, układy FPGA nie mogły wytrzymać kart wideo i układów ASIC.

 • Górnictwo górników ASIC . W trakcie ewolucjiDeweloperzy górniczej kryptowaluty doszli do wniosku, że stworzenie specjalistycznego sprzętu, który rozwiąże tylko pewien rodzaj problemów, zmaksymalizuje szybkość obliczeń, a tym samym zwiększy wydajność kilka razy, a także zminimalizuje zużycie energii. W ten sposób pojawili się górnicy ASIC. Takie potężne urządzenie wytwarza wspaniały haszysz, ale nie jest „uniwersalnym żołnierzem” - może jedynie odszyfrować konkretny algorytm szyfrowania, ale robi to bardzo dobrze i szybko. Pojawienie się górników ASIC spowodowało, że wydobycie GPU takich algorytmów, jak SHA-256, Scrypt, X11, Qubit i Quark było absolutnie nieopłacalne.

Pojawia się jednak całkowicie logiczne i logiczne pytanie: „Dlaczego potrzebujesz kopalni na karcie graficznej, jeśli potrafisz kopać na znacznie bardziej wydajnym sprzęcie?”. Głównym powodem, dla którego farmy kart wideo są nadal poszukiwane przez górników, jest brak górników ASIC przeszkolonych w odszyfrowywaniu niektórych algorytmów.

Obecnie istnieją górnicy ASIC do wydobywania walut cyfrowych, które działają na podstawie następującychalgorytmów :

 • SHA-256 (Bitcoin, Bitcoin Cash, Syscoin, Peercoin, Namecoin itp.);
 • X11 (waluty Dash, Pura itp.);
 • Ethash (plotka głosi, że chiński producent sprzętu górniczego Bitmain stworzył asyn-miner dla kryptowaluty górniczej Ethereum, Ethereum Classic, Metaverse ETP, Ubiq itp.);
 • Scrypt (Litecoin, Dogecoin, B3Coin, Bitdeal itp.);
 • Equihash (Zcash, Komodo i inni);
 • Blake (2b) (Decred, Siacoin).

Warto zauważyć, że projektowanie obwodów specjalistycznych -przyjemność, delikatnie mówiąc, nie jest tania, a opracowanie takiego urządzenia zajmuje zbyt wiele czasu. Opracowanie nowego górnika ASIC i jego uruchomienie w masowej produkcji trwa co najmniej rok lub dwa lata i kilka milionów dolarów. W związku z tym nikt nie stworzy górników ASIC dla wszystkich algorytmów. Takie urządzenia są tworzone w najpopularniejszych kryptowalutach, których wydobycie jest opłacalne i wysoce opłacalne.

Ponadto jedną z poważnych wad górnika ASIC jest jego wysoka cena. Nie wszyscy są skłonni wydać dużo pieniędzy na zakup górnika ASIC, ale wolą zacząć od tańszych kart wideo.

Jeśli nie wiesz, jak wydobyć kryptowaluty najwyższej klasy, ta tabela pomoże ci zrozumieć ten problem.

Nazwa kryptowaluty Urządzenie do wydobycia
Bitcoin ASIC
Ethereum Karty wideo
Bitcoin Cash ASIC
Falowanie Premin
Litecoin ASIC
Dash ASIC
NEO Premin
NEM Premin
Monero Karty wideo, procesory
Ethereum Classic Karty wideo

Jak i po co górnik otrzymuje nagrodę?

Po uporządkowaniu sprzętu zajmijmy się teraz najprzyjemniejszym - nagrodą, jaką kryptowaluta górników. Skąd pochodzą te pieniądze i co należy zrobić, aby je zdobyć?

Więc górnictwokryptowaluta to proces odszyfrowywania bloków przez rozwiązywanie złożonych problemów obliczeniowych. Główną ideą górnictwa jest właśnie otrzymanie wynagrodzenia za zamknięcie bloku. W związku z tym wynagrodzenie przysługuje górnikowi (lub grupie górników), który jako pierwszy znajdzie właściwe rozwiązanie algorytmu kryptograficznego mieszania.

Rozwiązaniem są obliczenia matematyczne oparte na wynikach obliczeń poprzednich bloków (tzn. Nie można zamknąć bloku, jeśli nie znamy rozwiązania poprzedniego bloku). Historia tworzenia bloków i transakcji to łańcuch bloków. Każdy blok składa się z podpisów kryptograficznych dla bloku i transakcji w bloku. Za przeprowadzenie transakcji użytkownicy sieci płacą pewną kwotę pieniędzy - prowizję, która staje się wynagrodzeniem górnika, w końcu górnicy są odpowiedzialni za terminowe i skuteczne przeprowadzenie operacji online. Rozwiązanie zawiera adres portfela dla systemu decyzyjnego, który następnie otrzymuje wszystkie opłaty transakcyjne wraz z nagrodą za blok, a następnie blok jest zapisywany w łańcuchu wszystkich systemów współudziałowych.

Każda jednostka ma swój własny poziom złożoności, który z reguły stale rośnie w czasie. Ma to na celu zapewnienie, że szybkość generowania nowych bloków jest względnie stała.

Jak wybrać sprzęt górniczy

Do wyboru sprzętu dla górniczej kryptowaluty należy podchodzić z najwyższą powagą i świadomością, ponieważ pochodzi ona od twojegosprzęt będzie zależał od rentowności Twojej działalności wydobywczej. Będziesz musiał kupić dokładnie taki sprzęt, który zapewni Ci najwyższą wydajność przy najniższych kosztach utrzymania. Powinieneś również wybrać sprzęt, który będzie Twoim „zębem”, ponieważ sprzęt nie może samodzielnie monitorować i gwarantować ci nieprzerwanej pracy. To będzie Twoja odpowiedzialność za utrzymanie sprzętu, będziesz musiał stale analizować skuteczność swojej pracy, dostosowywać ją itd.

Przed wybraniem sprzętu najpierw musisz zdecydować, którą kryptowalutę (lub kilka kryptowalut) zamierzasz wydobywać, z którym algorytmem będziesz współpracować, a następnie zapoznasz się z górnikami, którzy odszyfrowują ten konkretny algorytm. Wybierając walutę cyfrową, musisz zwrócić uwagę na wydobycie, które kryptowaluta zapewni Ci maksymalny zysk. Analizuj różnemonety , czytaj recenzje analityków, zwracaj uwagę na dynamikę ceny kryptowaluty i złożoność jej algorytmu.

Teraz, gdy zdecydowałeś się na kryptowalutę, możesz wyszukać sprzęt, który może wydobywać te monety. W tym pytaniu na ratunek przyjdzie kalkulator, który obliczy dla ciebie zysk, który możesz uzyskać, wydobywając określoną kryptowalutę na określonym sprzęcie w określonych warunkach (taryfaenergia elektryczna, cena kryptowaluty i złożoność sieci). Znajdź kalkulator górniczy online dla różnych kryptowalut (lub kalkulatora rentowności górnictwa). Wybierając z listy rozwijanej na przemian różne modele kart graficznych lub górników ASIC, które odpowiadają Ci pod względem ceny, wydajności i jakości, możesz wybrać sprzęt, który zagwarantuje Ci najwyższy możliwy zysk.

Wymagany sprzęt do wydobywania bitcoinów

Obecnie pierwsza kryptowaluta na świecie może być eksploatowana wyłącznie na górnikach ASIC. Wybierając górnika Bitcoin, należy zwrócić uwagę na następujące parametry urządzenia:

 • Szybkość mieszania jest głównym wskaźnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę (mierzonym w terahesh, gigahesh lub megahesh na sekundę). Im wyższy jest hashrate (lepiej wybrać górnika z haszyszem powyżej 1 th /s), tym szybciej górnik będzie w stanie znaleźć właściwe rozwiązanie i zamknąć blok, co oznacza, że ​​więcej szans na uzyskanie pożądanej nagrody. Ponadto okres zwrotu nakładów górnika i wysokość zysku, który będzie można uzyskać w przyszłości, zależy również od tego parametru. Warto zauważyć, że ślepa pogoń za imponującym hashratem nie jest tego warta, ponieważ górnicy z bardzo wysokim haszyszem z reguły zużywają ogromne ilości energii elektrycznej i są bardzo drogie.

 • częstotliwość mikroprocesora. Ten parametr powie Ci, ile operacji Twój górnik będzie w stanie wykonać na sekundę. Wybierając górnika spróbujwybierz górnik ASIC o najwyższej częstotliwości mikroprocesora.

 • zużycie energii. Bardzo ważny parametr, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają dostępu do taniego źródła energii. Zużycie energii przez górnika ASIC określi również okres zwrotu, jak również wielkość przyszłego zysku. Im wyższa moc sprzętu, tym większy będzie jego pobór mocy. Musisz znaleźć opcję kompromisu, która będzie miała najwyższą szybkość mieszania przy najniższym możliwym zużyciu energii.

 • koszt. Kluczowym pytaniem jest, ile kosztuje ten lub ten górnik ASIC i czy mogę go kupić. Z reguły górnicy ASIC, którzy wykazują znaczny haszysz przy stosunkowo niskim zużyciu energii, są bardzo drogie, co oznacza, że ​​nie każdy może sobie pozwolić na zakup tego urządzenia. Ponadto nie zawsze na początkowym etapie takie inwestycje mogą być uzasadnione (nie należy kupować takiego sprzętu na kredyt). Koszt zakupu zależy również od ceny sprzętu.

Najpopularniejsze modele górników ASIC do wydobywania bitcoinów to:

 • Bitmain Antminer S9 (14 TH /s; 1340 W);
 • Bitmain Antminer S7 (4,73 TH /s; 1293 W);
 • WhatsMiner M3 (12,5 TH /s; 1576 W);
 • DragonMint T1 z Halong Mining (16 TH /s; 1600 W);
 • Avalon 6 (3,5 TH /s; 1200 W).

Roztwory do ekstrakcji Ethereum

Szczególnie popularne są obecnie estry górnicze. Obecnie uważa się, że eterum może być moje wyłącznie na kartach wideo. Ostatnio jednak pojawiają się pogłoskiNajwiększy producent górników ASIC, chińska firma Bitmain, opracował górnik ASIC, który odszyfrowuje algorytm Ethash i już przygotowuje się do wysyłki pierwszych górników. Społeczność eteryczna jest poważnie zaniepokojona i zamierza walczyć z górnikami ASIC. Chociaż nie można twierdzić, że możliwe jest wydobycie emisji na górniku ASIC, rozważymy jedynie opcję wydobywania na kartach wideo.

Obecnie uważa się, że najbardziej opłacalne jest stworzenie gospodarstwa, które składa się z co najmniej sześciu kart wideo. Mniej kart graficznych czyni wydobycie eteru nieopłacalnym. Oczywiście należy postępować wyłącznie z własnego budżetu, ale najlepiej byłoby zakupić osiem kart graficznych naraz, ponieważ takie gospodarstwo zapewnia optymalny stosunek dochodów i kosztów dla przeciętnego górnika.

Oczywiście najłatwiej jest kupić farmę górniczą. Na rynku są gotowe farmy, ale trzeba za nie zapłacić. Dużo taniej jest zmontować platformę do wydobycia własnymi rękami. Będziesz potrzebował tego wszystkiego do wydobycia eteru:

 • sześć do ośmiu kart wideo;
 • płyta główna;
 • procesor;
 • RAM;
 • pamięć fizyczna;
 • zasilanie;
 • piony;
 • adapter Wi-Fi;
 • przypadek;
 • określona wiedza i umiejętności.

Konieczne będzie wykonanie rysunku, określenie rozmiaru kratownicy i umiejętne umieszczenie całego sprzętu, aby zapewnić wystarczające chłodzenie (lepiej użyć aluminiowej ramy i podstawki, aby swobodnie umieścić swójsprzęt).

Oprócz liczby kart wideo, jakość gospodarstwa domowego wpływa również na jakość kart wideo. Z punktu widzenia górnictwa jakość karty wideo zależy od następujących głównych cech:

 • szybkość pamięci (lepiej wybrać na karcie ze standardową pamięcią DDR 5);
 • rozmiar pamięci (im więcej, tym lepiej; co najmniej dwa gigabajty);
 • szerokość magistrali (lepiej wybrać kartę z 256-bitową magistralą).

Warto zauważyć, że w praktyce niektóre karty graficzne lepiej radzą sobie z niektórymi walutami, a inne z innymi (analogicznie do górników ASIC). W związku z tym, na początek, musisz zdecydować, które wydobycie kryptowaluty jest Twoim priorytetem i dopiero potem wybrać odpowiedni sprzęt.

Obecnie najpopularniejszymi kartami graficznymi do wydobywania eterum są karty producenta NVIDIA, w tym GTX 1060, 1070 i 1080, a także ich ulepszone wersje z przedrostkiem Ti. Potrzebne są również karty graficzne AMD RX 470, 480, 570 i 580. Ich wydajność jest niższa w porównaniu z najlepszymi NVIDIA, ale cena jest zauważalnie niższa.

Rodzaje sprzętu, cechy charakterystyczne


Asic Miner GPU (karta graficzna) CPU (jednostka centralna) FPGA
Moc Wysoki Stosunkowo wysoki (w zależności od modelu) Niski Wysoka (niższa niż górnika ASIC, ale wyższa niż karty graficznej)
Pobór mocy Stosunkowo niska (w zależności od modelu) Stosunkowo wysoki(zależy od liczby kart wideo i modelu) Wysoki Niski
Wydajność + + - -
Wszechstronność - + + -
Niezawodność Wysoki Średnia Niski Średnia
Trafność Przestarzałe szybko Nie stają się tak szybcy Przestarzałe szybko Nie stają się tak szybcy

Ile energii zużywa górnictwo?

Wydobycie kryptowaluty jest procesem bardzo energochłonnym, a rentowność działalności górniczej zależy bezpośrednio od ceny, po której kupujesz energię elektryczną.

Oznacza to, że najbardziej opłacalne jest wydobywanie walut cyfrowych w krajach, w których taryfy za energię elektryczną są dość niskie. Mówimy o krajach takich jak Rosja, Ukraina, Chiny itp. Ponadto szczególnie korzystne jest angażowanie się w działalność wydobywczą „zielonej” energii elektrycznej, to znaczy energii elektrycznej wytwarzanej przy użyciu alternatywnych źródeł - wiatru, promieniowania słonecznego, wody itp. Takiej sztuczki używają ogromne farmy górnicze do kryptowaluty, aw takich krajach znajdują się prawie wszystkie baseny górnicze. To pozwala im zminimalizować koszty energii, co w konsekwencji prowadzi do maksymalizacji ich zysków.

Oczywiście, aby wymienić konkretną liczbę, ile zużywa górnictwo energii elektrycznej, niewydaje się możliwe. Na przykład największe gospodarstwo górnicze w Rosji zużywa trzysta tysięcy kilowatów energii elektrycznej miesięcznie. Ale jest absolutnie jasne, że tylko farma przemysłowa może wykazać takie liczby. Koszt energii elektrycznej w gospodarstwie domowym będzie znacznie niższy i będzie zależał bezpośrednio od zużycia energii przez sprzęt górniczy oraz stawki, z jaką kupujesz energię elektryczną od lokalnego dostawcy. W związku z tym, aby uzyskać przynajmniej przybliżoną koncepcję kosztu energii elektrycznej, rozważamy konkretne przykłady.

Zużycie pojedynczego ASIC-górnika Antminer S9 wynosi około 1,340 W energii elektrycznej, biorąc pod uwagę wydajność zasilania. W związku z tym w dniu ciężkiej pracy sprzęt ten zużyje 32,16 kW /h.

Na Ukrainietaryfa za energię elektrycznądla ludności wynosi 168 kopiejek. za kWh, odpowiednio, za dzień trzeba zapłacić 54 hrywien lub około 2 dolarów (w wysokości 26 UAH za dolara), miesięcznie - 1621 hrywien lub około 62 dolarów, za rok - 19720,5 hrywien lub prawie 758 dolarów.

W Rosji koszt energii elektrycznej w różnych regionach jest inny. W Moskwie taryfa energii elektrycznej dla ludności wynosi 5,38 rubli za kW /h, w Jekaterynburgu - 3,71 rubli za kW /h, aw Irkucku - 1,01 rubli za kW /h. W związku z tym dzień pracy takiego górnika ASIC w Moskwie będzie kosztować 173 rubli lub około 3 dolary (w wysokości 58 rubli za dolara), w Jekaterynburgu - 119 rubli lub około 2 dolarów, aw Irkucku - 32,5 rubli lub 0 , 5 dolarów. Tak więc na rok pracy górnikaw Moskwie będziesz musiał zapłacić 63152,6 rubli, czyli około 1080 dolarów, w Jekaterynburgu - 43 550 rubli, czyli około 750 dolarów, aw Irkucku - tylko 11 855,8 rubli, czyli około 205 dolarów.

Obliczmy koszty energii farmy górniczej, która składa się z ośmiu kart NVIDIA GTX 1070. W tym przypadku nasze gospodarstwo zużyje 28,8 kW /h dziennie, co będzie kosztować 48,38 hrywien lub 1,85 dolara miesięcznie - 1451,5 hrywien, czyli około 55 USD za rok - 17,660 hrywien, czyli około 674 USD (dla Ukrainy). Dla Rosji dzień pracy takiej farmy w Moskwie będzie kosztować 155 rubli lub 2,7 dolara, w Jekaterynburgu - 106,8 rubli lub około 1,84 dolara, aw Irkucku - 30 rubli lub około 0,5 dolara. Tak więc na rok pracy górnika w Moskwie trzeba zapłacić 56554.6 rubli, czyli około 975 dolarów, w Jekaterynburgu - około 39 000 rubli, czyli około 672 dolarów, aw Irkucku - tylko 10 617 rubli, czyli około 183 dolarów.

Najlepszy sprzęt do wydobycia 2018 - najpopularniejsze modele

Najlepsze karty graficzne:

GPU Pojemność pamięci Typ pamięci Shader Processory Częstotliwość GPU Częstotliwość pamięci TP TDP Moc
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB (128 bitów) GDDR5 768 1392 MHz 1750 MHz 14 nm. 75 W 1x6Pin
Geforce GTX 1060 3-6 GB (192 bity) GDDR5 1280 1708 MHz 2000 MHz 16 nm. 120 W 1x6Pin
Geforce GTX 1070 8 GB (256 bitów) GDDR5 1920 1683 MHz 2000 MHz 16 nm. 150 W 1x8Pin
NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11 GB (352 bity) GDDR5 3584 1582 MHz 1375 MHz 16 nm. 250 W 2x8Pin
AMD Radeon RX 580 4-8 GB (256 bitów) GDDR5 2304 1120 MHz 2000 MHz 14 nm. 150 W 1x6Pin

Najlepsi górnicy ASIC:

Nazwa sprzętu Heshrayt Zużycie energii elektrycznej
Górnicy ASIC do kryptowaluty górniczej na SHA-256 (Bitcoin, BitcoinCash itp.)
Antminer S7 4,86 ​​TH /s 1210 watów
Antminer S9 14 TH /s 1475 W
Ebit E9 Plus Miner 9 TH /s 1305 watów
Avalon6 3,5 TH /s 1050 watów
Górnicy ASIC do kryptowaluty górniczej na Scrypt (Litecoin, Dogecoin itp.)
Antminer L3 + 504 MH /s 800 Watów
INNOSILICON A4 + Dominator 280 MHash /s 1000 watów
Górnicy ASIC dla górniczych kryptowalut na X11 (Dash, StartCoin itp.)
Antminer D3 15 GH /s 1200 watów
iBeLink DM11G 11 GH /s 730 W
INNOSILICON A5 30 GH /s 750 watów

Pełna lista sprzętu górniczego

Górnik Moc Wydajność Cena
AntMiner S1 180 Gh /s 2,0 W /Gh 299,0 USD
AntMinerS2 1000 Gh /s 1,1 W /Gh 229,0 USD
AntMiner S3 441 Gh /s 0,77 W /Gh 382,0 USD
AntMiner S4 2000 Gh /s 0,7 W /Gh 1400,0 $
AntMiner S5 1155 Gh /s 0,51 W /Gh 370,0 $
AntMiner S5 + 7722 Gh /s 0,44 W /Gh 2307,0 USD
AntMiner S7 4,73 Th /s 0,25 W /Gh 479,95 USD
AntMiner S9 13,5 T /s 0,098 W /Gh 1 987,95 USD
AntMiner U1 2 Gh /s 1,25 W /Gh 29,0 USD
AntMiner U2 2 Gh /s 1,0 W /Gh 49,66 USD
AntMiner U3 63 Gh /s 1,0 W /Gh 38,0 $
ASICMiner BE Blade 11 Gh /s 7,72 W /Gh 350,0 USD
ASICMiner BE Cube 30 Gh /s 6,67 W /Gh 550,0 USD
ASICMiner BE Sapphire 0 Gh /s 7,59 W /Gh 20,0 USD
ASICMiner BE Tube 800 Gh /s 1,13 W /Gh 320,0 USD
ASICMiner BE Prisma 1400 Gh /s 0,79 W /Gh 600,0 USD
Avalon Batch 1 66 Gh /s 9,35 W /Gh 1299,0 $
Avalon Batch 2 82 Gh /s 8,54 W /Gh 1499,0 $
Avalon Batch 3 82 Gh /s 8,54 W /Gh 1499,0 $
Avalon2 300 Gh /s N /A 3075,0 $
Avalon3 800 Gh /s N /A N /A
Avalon6 3,5 T /s 0,29 W /Gh 499,95 $
bi * furia 5 Gh /s 0,85 W /Gh 209,0 $
BFL SC 5Gh /s 5 Gh /s 6,0 W /Gh 274,0 $
BFL SC 10 Gh /s 10 Gh /s N /A 50,0 USD
BFL SC 25 Gh /s 25 Gh /s 6,0 W /Gh 1249,0 $
BFL Little Single 30 Gh /s N /A 649,0 $
BFL SC 50 Gh /s 50 Gh /s 6,0 W /Gh 984,0 $
BFL Single „SC” 60 Gh /s 4,0 W /Gh 1299,0 $
BFL 230 GH /s Rack Mount 230 Gh /s N /A 399 USD (używane)
BFL 500 GH /s Mini Rig SC 500 Gh /s 5,4 W /Gh 22484,0 USD
BFL Monarch 700GH /s 700 Gh /s 0,7 W /Gh 1379,0 $
BitFury S.B. nie dotyczy N /A N /A
Bitmine.ch Avalon Clone 85GH 85 Gh /s 7,65 W /Gh 6489,0 USD
Black Arrow Prospero X-1 100 Gh /s 1,0 W /Gh 370,0 $
Czarna strzałka Prospero X-3 2000 Gh /s 1,0 W /Gh 6000,0 USD
Blue Fury 3 Gh /s 1,0 W /Gh 140,0 USD
BTC Garden AM-V1 310 GH /s 310 Gh /s 1,05 W /Gh 309,0 $
BTC Garden AM-V1 616 GH /s 616 Gh /s 1,05 W /Gh 350,0 USD
CoinTerra TerraMiner IV 1600 Gh /s 1,31 W /Gh 1500,0 USD
Drillbit N /A N /A N /A
HashBuster Micro 20 Gh /s 1,15 W /Gh 688,0 $
HashBuster Nano N /A N /A N /A
HashCoins Apollo v3 1100 Gh /s 0,91 W /Gh 599,0 $
HashCoins Zeus v3 4500 Gh /s 0,67 W /Gh 2299,0 $
HashFast Baby Jet 400 Gh /s 1,1 W /Gh 5600,0 $
HashFast Sierra 1200 Gh /s 1,1 W /Gh 7080,0 USD
HashFast Sierra Evo 3 2000 Gh /s 1,1 W /Gh 6800,0 USD
Klondike 5 Gh /s 6,15 W /Gh 20,0 USD
KnCMiner Mercury 100 Gh /s 2,5 W /Gh 1995 1995.0
KnC Saturn 250 Gh /s 1,2 W /Gh 2995,0 USD
KnC Jowisz 500 Gh /s 1,2 W /Gh 4995,0 $
KnC Neptune 3000 Gh /s 0,7 W /Gh 12995,0 $
LittleFury N /A N /A N /A
Metabank 120 Gh /s 1,42 W /Gh 2160,0 USD
NanoFury /IceFury 2 Gh /s 1,25 W /Gh nie dotyczy
NanoFury NF2 4 Gh /s 1,35 W /Gh 50,0 USD
BPMC Red Fury USB 2,5 Gh /s 0,96 W /Gh 44,99 $
ROCKMINER R3-BOX 450 Gh /s 1,0 W /Gh 200,0 USD
ROCKMINER R4-BOX 470 Gh /s 1,0 W /Gh 210,0 USD
ROCKMINER Rocket BOX 450 Gh /s 1,07 W /Gh 599,0 $
ROCKMINER R-BOX 32 Gh /s 1,41 W /Gh 65,0 $
ROCKMINER R-BOX 110G 110 Gh /s 1,09 W /Gh 88,0 $
ROCKMINER T1 800G 800 Gh /s 1,25 W /Gh 325,0 $
Spondooliestech SP10 Dawson 1400 Gh /s 0,89 W /Gh 2845,0 $
SP20 Jackson 1,3-1,7 Th /s 0,65 W /Gh 248,99 USD
Spondooliestech SP30 Yukon 4500 Gh /s 0,67 W /Gh 4121,0 USD
Spondooliestech SP31 Yukon 4900 Gh /s 0,61 W /Gh 205,0 USD
Spondooliestech SP35 Yukon 5500 Gh /s 0,66 W /Gh 225,0 USD
TerraHash Klondike 16 5 Gh /s 7.11 W /Gh 250,0 USD
TerraHash Klondike 64 18 Gh /s 7,06 W /Gh 900,0 USD
TerraHash DX Mini (pełny) 90 Gh /s 7,11 W /Gh 6000,0 USD
TerraHash DX Large (pełny) 180 Gh /s 7.11 W /Gh 10500,0 USD
Twinfury 5 Gh /s 0,85 W /Gh 216,0 USD
Avalon USB Nano3 3,6 Gh /s 0,85 W /Gh 55,0
GekkoScience 9,5 Gh /s 0,33 W /Gh 49,97 USD

Czy można kopać bez własnego sprzętu?

Obecnie istnieją następujące metody kryptowaluty górniczej:

 • Solo mining- wydobywanie walut cyfrowych przy użyciu wyłącznie własnej mocy obliczeniowej bez udziału innych uczestników. Aby wydobycie solo było opłacalne, musisz kupić dobry, drogi i wydajny sprzęt.
 • Górnictwo w basenach . W tej metodzie górnicy są łączeni w celu wspólnego wydobywania kryptowaluty, a nagroda, jaką otrzymują za zamknięcie bloku, jest dzielona na wszystkich członków puli proporcjonalnie do dostarczonej mocy obliczeniowej. Aby skorzystać z tej opcji, musisz również kupić dobry, potężny sprzęt górniczy do walut cyfrowych, aby uzyskać przyzwoity zysk.
 • Cloud Mining(lub wydobycie w chmurze). W ten sposóbprzewiduje możliwość wydobywania walut cyfrowych bez własnego sprzętu. Górnicy jednocześnie wypożyczają sprzęt do wydobywania kryptowaluty, a otrzymana nagroda jest rozprowadzana wśród wszystkich użytkowników. Wyróżnia się następujące typy górnictwa w chmurze: wykorzystanie zdalnego sprzętu; wirtualne wydobycie; moc obliczeniowa wypożyczalni.

Ponieważ cena dobrej farmy lub kopalni górnika ASIC, to wypożyczanie sprzętu (mówimy o górnictwie chmury) może być doskonałym wyjściem. W tym roku wydobycie w chmurze to świetna inwestycja pod względem zwiększenia aktywów. Ponadto, wydobywanie w chmurze jest niezwykle proste, ponieważ nie musisz wybierać sprzętu, kupować go, obliczać kosztów energii elektrycznej, wykonywać stałej kontroli nad gospodarstwem, instalować oprogramowania itp.

W tej opcji wypożyczysz moc obliczeniową od firm, które mają potężne centra danych z farmami górniczymi do kryptowaluty, które mają dostęp do taniego źródła energii elektrycznej. Płacisz pewną opłatę za moc obliczeniową i, z reguły, niewielka prowizja (nie wszystkie firmy pobierają prowizję), która w rzeczywistości jest zapłatą za konserwację elektryczności i sprzętu.

Często firmy te oferują możliwość wydobycia powietrza, bitcoinów i lightcoinów. Aby to zrobić, używają najpotężniejszych górników ASIC i kart graficznychśrednia nie pozwoli. Ponadto sprzedaż takiego sprzętu może być ograniczona, ponieważ działające urządzenia są kupowane w dużych ilościach odpowiednio przez duże firmy, o wiele łatwiej jest kupić kontrakt od usługi górniczej w chmurze niż starać się uzyskać kosztowny, ograniczony sprzęt.

Wybierając usługę wyszukiwania w chmurze, musisz być bardzo ostrożny, aby nie uzależniać się od oszustów. Obecnie najbardziej niezawodne usługi wyszukiwania w chmurze toHashFlareiGenesis Mining . Oczywiście kontrakty szybko się rozrastają, więc musisz poczekać, aż złapiesz kawałek ciasta.

Wniosek

Teraz możesz śmiało powiedzieć, że wiesz wszystko o sprzęcie górniczym i jesteś dobrze zorientowany w tej kwestii. Z pewnością wybrałeś już najbardziej odpowiednią opcję i jesteś gotowy do zarabiania na kryptowalutach górniczych. Zanim zaczniesz, rozważ ważenia i wady, oceń ryzyko i dopiero wtedy podejmij decyzję. Powodzenia w górnictwie!