ShapeShift

Przegląd ShapeShift. Zalety i wady

ShapeShiftto szwajcarska usługa przeznaczona do szybkiej i bezpiecznej wymiany kryptowalut. Został założony w 2014 roku przez Erica Vorgesa.

Interfejs witryny działa w języku angielskim, rosyjskim, ukraińskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, japońskim, polskim i innych językach.

Usługa ma aplikację mobilną dostępną dla Androida i IOS. Dla użytkowników jest to szczególnie wygodne, ponieważ można dokonać wymiany walut w ciągu kilku minut w telefonie. Programiści stworzyli rozszerzenia dla przeglądarek Chrome i Firefox, w wyniku czego na stronach płatności pojawia się wtyczka dla towarów, dzięki czemu można płacić za zakupy w altcoinach, które są natychmiast przekazywane doBitcoin .

W 2017 roku ShapeShift przejął producenta portfelaKeepkeyi włączył go do giełdy.

Usługa obsługuje również protokółSegregated Witness .

Na stronie znajduje się również program partnerski. Jeśli zintegrujesz API na swojej stronie, możesz zarobić 25% łącznych żetonów kupionych lub sprzedanych przez poleconego. Aby wziąć udział w programie, musisz skontaktować się z obsługą klienta i wypełnić formularz na stronie.

Rejestracja i weryfikacja

Nie ma potrzeby rejestracji i weryfikacji na stronie. Usługa nie wymaga podawania jakichkolwiek danych osobowych, a nawet adresu skrzynki pocztowej. Wystarczy przejść do serwisu i dokonać wymiany kryptowaluty.

Wymiana kryptowaluty naShapeShift

Usługa nie tylko nie musi się rejestrować, ale nie ma potrzeby uzupełniania salda usługi. Aby rozpocząć wymianę, wybierz walutę, którą chcesz wymienić, a którą chcesz otrzymać. Wymiana nie działa z fiat money, ale działa z ponad 5 tuzinami najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Dash, Monero, Zcash i wiele innych.

Wymiana pozwala szybko przełączać się z jednej waluty na drugą.

Na przykład chcesz wymienić Bitcoin na Eter. Następnie musisz wybrać Bitcoin jako wejście, a Eter jako token wyjściowy. Wprowadź adres Ether z portfela Etheric w górnym polu (adres docelowy) i adres bitcoin (adres zwrotny). Kliknij „Zgadzam się na warunki”, a następnie kliknij „Rozpocznij transakcję”.

ShapeShift utworzy dla Ciebie adres depozytu bitcoin (jest to adres, na który wyślesz bitcoin z portfela bitcoin). Wyślij swój bitcoin na ten wygenerowany adres. To wszystko. Po kilku chwilach transmisja zostanie szybko wysłana do Ciebie.

Brak e-maili i haseł. Nie jest wymagany długi proces rejestracji. Brak kont. Brak ofert i zamówień. Bez tarcia. I nie należy wysyłać twoich pieniędzy na scentralizowaną wymianę.

Celem ShapeShift jest bycie najszybszym, najbardziej prywatnym i najwygodniejszym sposobem wymiany walut cyfrowych, a kurs wymiany zawsze pozostanie konkurencyjny.

Przydatne wskazówki:

  • Możesz określić dokładną liczbę monet do odbioru(na przykład użyteczne jest użycie Litecoin do zapłaty za fakturę Bitcoin). Podczas składania zamówienia wystarczy kliknąć „Wymagana kwota”.
  • Otrzymany kurs wymiany jest ustalany w momencie otrzymania depozytu. Może się nieznacznie różnić (lepiej lub gorzej) od stawki widocznej na stronie głównej.
  • Uważaj, aby nie wysłać więcej niż „Limit depozytu”. Jeśli to zrobisz, zostanie automatycznie zwrócony na adres, który wysłałeś. Małe depozyty (
  • Małe depozyty są przetwarzane z zerowymi potwierdzeniami. Duże depozyty czekają na co najmniej 1 potwierdzenie.
  • Możesz ponownie wykorzystać adresy depozytów. Jeśli tak, przeliczona kwota zostanie wysłana na ten sam adres wyjściowy, co poprzednio.
  • ShapeShift jest przeznaczony głównie do użytku jako API.
  • Jedną z zalet ShapeShift jest brak „poślizgu cen”. Oznacza to, że otrzymujesz pewien kurs wymiany dla swojego zamówienia, który nie zmienia się w zależności od wielkości zamówienia.
  • W przypadku niepowodzenia zamówienia i podania adresu zwrotnego usługa automatycznie zwraca środki.

Dostępne są dwie opcje wymiany: do szybkiej wymiany wystarczy podać adres portfela, który ma wysłać altcoin i adres portfela do odebrania. Aby zapewnić dokładną wymianę, musisz określić liczbę wymienianych monet. W takim przypadku używane są tylko jednorazowe adresy kryptowaluty.

Witryna zawiera informacje o kosztach kryptowaluty, fluktuacjikurs wymiany w procentach, a także statystyki wymiany.

Usługa określa również minimalną i maksymalną kwotę do wymiany.

W jakich krajach działa?

Ta usługa działa we wszystkich krajach świata. Osoba z dowolnego zakątka globu ma możliwość wejścia na stronę i wymiany kryptowaluty.

Prowizje

Wymiana nie pobiera opłaty za wymianę kryptowaluty. Zarabia różnicę w stawkach żetonów. Płatność jest dokonywana tylko górnikom, którzy potwierdzają płatność.

Bezpieczeństwo

Ta strona nie jest interesująca dla hakerów, ponieważ nie ma procesu rejestracji i możliwości przechowywania walut na giełdzie. Wymiana odbywa się w minutach, czas trwania transakcji zależy od kwoty wymiany.

Wsparcie

Możesz skontaktować się z obsługą klienta przez telefon lub za pośrednictwem formularza zwrotnego na stronie. Użytkownicy w przeglądach często skarżą się, że zespół pomocy technicznej nie reaguje przez długi czas. Czasami odpowiedź musi czekać kilka dni.

Zalety i wady ShapeShift

Korzyści Wady
Brak długiego procesu rejestracji i weryfikacji
Możliwość wymiany około 50 tokenów
Aplikacja mobilna
Jej wtyczka do przeglądarki, która pozwala natychmiast obliczyć
bitcoiny w sklepach
52]
Nie można handlować żetonami
Nie działa z walutą fiat

Użytkownicy lubią tę usługę, ponieważ tutaj możesz zapisaćanonimowość i szybko wymieniać żetony nawet przez telefon komórkowy. Zwróć także uwagę na możliwość szybkiej wymiany altcoinów na Bitcoin i możliwość płacenia za zakupy w sklepach. Jeśli korzystasz z tej usługi, podziel się wrażeniami z tej wymiany w komentarzach.