Rosyjskie kryptowaluty, które stały się popularne [pełna lista]

Kryptowalutystały się najbardziej dyskutowanym tematem dekady, ale wiele państw długo traktowało je negatywnie lub całkowicie ignorowało ich istnienie. Stosunek władz rosyjskich do kryptowalut jest nadal niejednoznaczny. Większość Banku Centralnego proponuje zakaz ich używania, a prezydent Federacji Rosyjskiej zlecił odpowiednim departamentom opracowanie odpowiedniej cyfrowej waluty państwowej, zwanej Crypto Ruble. I to nie będzie pierwsza rosyjska kryptowaluta, ponieważ już kilka rosyjskich projektów kryptograficznych zostało już wydanych w Rosji.

Wszystkie rosyjskie kryptowaluty

Na tle powszechnego szumu kryptograficznego rosyjscy programiści również nie stali z boku. Do tej pory wydali już kilka kryptowalut, które choć nie są znane na całym świecie, mocno zakorzeniły się na rynku i są przedmiotem wymiany na giełdach.

Rucoin

Kryptowaluta Rucoin została opracowana w celu rozwiązywania problemów klientów i uaktualniania systemów lojalnościowych na rynkach. Według badań ponad 67% osób uczestniczy w różnych programach bonusowych, ale w większości przypadków otrzymane rabaty i bonusy pozostają niewykorzystane. Wynika to z faktu, że często rabaty i bonusy są oferowane dla produktów, których użytkownik nie potrzebuje teraz lub nie są wcale potrzebne.

Deweloperzy Rukoin zaczęli rozwiązywać problem braku popytu na programy lojalnościowe, tworząc rodzaj wymiany, w której uczestnicy mogli wymieniać między sobą nagromadzone punkty lub wymieniać je na pieniądze fikcyjne.Sukces projektu zależy od tego, ile platform handlowych będzie w stanie przyciągnąć jako partnerów.

Kryptowaluta działa na algorytmie DPoS, gdzie obowiązek weryfikacji jest podzielony między zwykłe węzły komunikacyjne i węzły główne. Maksymalnaemisjato 500 milionów monet. Do tej pory tokeny są nadal sprzedawane jako część ICO, a perspektywy przyszłego rozwoju projektu są nieznane.

Sibcoin

Chervonets syberyjskie wydane w 2015 r. I jest systemem płatności kryptowalut, którego celem jest szerokie wykorzystanie zarówno w Internecie, jak i poza nim.

Maksymalna emisja monet to 24 miliony Weryfikacja transakcji w systemie następuje natychmiast dzięki zastosowaniu technologii InstantX. Kolejną zaletą kryptowaluty jest zastosowanie technologii Darksend, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.

Projekt uzyskał już aprobatę społeczności kryptograficznej i obecnie prowadzi handel na kilku popularnych giełdach. Oprócz zakupu, złote monety SIB można również uzyskać przezkucie , posiadając udział w monetach lub wykorzystującgórnictwo .

Fale

Projekt kryptowalutyWavesjest uważany za jeden z najbardziej udanych i popularnych projektów tworzonych na terytorium Federacji Rosyjskiej. Waves to nie tylko kryptowaluta, ale także platforma do tworzenia własnych tokenów, które będą wykorzystywane w programach finansowania społecznościowego. Projekt jest pod wieloma względami podobny do słynnego Ethereum. Tak jak on, Waves pozwala na tworzenie kryptowaluty na podstawie inteligentne umowyi nie jest zorientowany na rozwój jako kalkulacja waluty.

Oficjalna premiera platformy Waves miała miejsce w 2015 r. Projekt został opracowany przez rosyjskiego biznesmena Aleksandra Iwanowa. Sieć działa w oparciu o ulepszony model algorytmu PoS, a mianowicie algorytm Leased PoS (LPoS), który zapewnia możliwość dzierżawy środków na masternody.

Dziś jest to jeden z niewielu rosyjskich projektów powszechnie znanych poza granicami kraju. Początkowy koszt żetonu Waves wzrósł z 0,5 do 5 USD, a dziś można go znaleźć na wielu giełdach kryptowalut.

Crypto-rubel

Niedawno władze rosyjskie postanowiły wydać krajową kryptowalutę o nazwie Crypto-rubel. Według władz kryptowaluta powinna opierać się na całkowicie nowymblockchainie , opracowanym od podstaw i nie mającym związku z oryginalną technologią. Do tej pory Biała Księga nie wprowadziła jeszcze nowej kryptowaluty dla społeczeństwa, ale jeśli śledzisz wypowiedzi urzędników, rubel cyfrowy będzie miał następujące funkcje:

 • kwestia rubli kryptograficznych będzie kontrolowana przez państwo;
 • transakcje w systemie powinny podlegać opodatkowaniu;
 • Koszt krypto-rubla będzie powiązany z fiat rublem;
 • adres kryptowaluty użytkownika będzie powiązany z systemem usług publicznych;
 • Prywatne wydobycie będzie niedostępne.

Powierzenie rozwoju projektuinstytucje państwowe. Podsumowując, rosyjska kryptowaluta narodowa będzie cyfrowym analogiem rubla, działającym w systemie zbudowanym na łańcuchu blokowym, gdzie każda akcja użytkownika będzie kontrolowana przez władze. Łańcuch bloków kryptowaluty prawdopodobnie zostanie zamknięty, więc zwykli użytkownicy nie będą mogli uzyskać przejrzystych informacji o transakcjach w sieci.

Dokładna data wydania rosyjskiej kryptowaluty nie została jeszcze nazwana. Według polityków przybliżona emisja planowana jest na drugą połowę 2019 roku.

Bitruble

Dobrze znany system płatności QIWI w 2015 r. Ogłosił zamiar wydania własnej kryptowaluty zwanej Bitruble, która według deweloperów powinna kosztować około Bitcoin.

Kardynalnie nowe zasady nie są włączone do systemu, ale jako podstawa brany jest klasyczny blokowy bitcoin, ale zgodnie z planem deweloperów, maksymalna emisja w systemie nie będzie ograniczona i nowe monety będą wydawane w razie potrzeby.

Tkeycoin

Tkeycoin to nowa rosyjska kryptowaluta, która pozycjonuje się jako zasób przeznaczony dla społeczeństwa. Główną misją twórców jest umieszczenie globalizacji i rozwoju powszechnego stosowania kryptowalut we wszystkich sektorach gospodarki, poprzez stworzenie zrównoważonego mechanizmu łączącego kryptowaluty i społeczeństwo.

Dzięki Tkeycoin możesz kupować, wymieniać i przenosić towary lub usługi przy minimalnych kosztach. Platforma była więc obiecującapomysły:

 • stworzenie jednolitego rynku, na którym dostawcy mogą składać dowolne towary;
 • tworzenie możliwości dla freelancerów do handlu ich usługami;
 • zminimalizować wydatki na platformie o 45-50% ze względu na unikalną strukturę platformy.

Wszystkie obliczenia w systemie zostaną wykonane za pomocą wewnętrznego tokena TCD.

PutinCoin

Kryptowaluta PutinCoin została pierwotnie utworzona bez szczególnej powagi, ale tylko po to, by oddać hołd krajowi. Nie jest to projekt, który wprowadza pewne znaczące zmiany, ale ze względu na to, że nazwa kryptowaluty to imię znanego polityka i prezydenta, monety zdołały przyciągnąć uwagę, a ich tempo rośnie w momentach jasnych wydarzeń politycznych związanych z politykiem. Maksymalna emisja monet to 84 miliony.

Eter - rosyjska kryptowaluta?

Wiele przypisujeEthereumrosyjskim kryptowalutom i przy tej okazji na forach pojawiły się poważne bitwy więcej niż raz. Twórcą kryptowaluty jest Vitalik Buterin - kanadyjski programista pochodzenia rosyjskiego, który był powodem klasyfikacji kryptowaluty jako rosyjskiego programisty.

Warto zauważyć, że oprócz Witalija projekt Ethereum został opracowany przez kilku innych programistów, którzy wnieśli znaczący wkład w jego rozwój:

 • Gavin Wood wynalazł język programowania Solidity, w którym zapisywane są inteligentne umowy Ethereum;
 • Jeff Wilk - kolejny założyciel Ethereum, który rozpoczął pierwszą realizację projektu w Go.
 • Joseph Lubin uczestniczył w tworzeniu Fundacji Ethereum, która gwarantuje uczciwość i niezależność sieci.

Zatem spośród czterech założycieli Ethereum tylko jeden jest pośrednio powiązany z Federacją Rosyjską, co nie pozwala nazwać Eteru rosyjską kryptowalutą. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że rodzina Vitalików wyemigrowała do Kanady, gdy miał zaledwie sześć lat.

Sam projekt ma oficjalną rejestrację adresu prawnego w Szwajcarii, mieście warsztatu. Został tam również uruchomiony.

Ustawa o kryptowalutach w Rosji

W styczniu 2018 r. Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej wprowadziło nowy pakiet ustaw, który reguluje sytuację kryptowalut w kraju i ich obieg. Projekt zawiera następujące postanowienia:

 • aktywa cyfrowe nie mają statusu instrumentu płatniczego;
 • handel kryptowalutami może być prowadzony wyłącznie w wyznaczonych miejscach zarejestrowanych przez osoby prawne lub prywatnych przedsiębiorców;
 • użytkownikom rynku kryptowaluty zostanie przyznany status kwalifikacji, natomiast użytkownicy niewykwalifikowani mogą nabyć kryptowalutę jednej próbki na kwotę nieprzekraczającą 50 000 rubli.
 • tylko osoby prawne mogą wydawać nowe kryptowaluty;
 • dozwolone jest wymienianie aktywów cyfrowych na inne waluty wyłącznie za pośrednictwem rachunków otwartych zgodnie z zasadami banku centralnego;
 • Kryptowaluta górnicza kwalifikuje się jako przedsiębiorstwo prywatne;
 • inteligentna umowa jest równoważna umowie elektronicznej;
 • tworzenie notatek głównych i wydawanie żetonów osoba musi dostarczyć rządowi informacji o sobie i wszystkich osobach, na rzecz których działalność jest prowadzona.

Jednocześnie należy zauważyć, że rachunek nie wskazuje podatków, które uczestnicy rynku będą musieli zapłacić, i nie zawiera sankcji stosowanych w przypadku nieprzestrzegania ustalonych zasad. Obecny rachunek można nazwać szkicem, który będzie dalej dopracowywany i uzupełniany, dlatego kryptowaluta w Rosji nadal działa zgodnie z nie do końca zdefiniowanymi zasadami.

Wniosek

Podsumowując, można stwierdzić, że przyszła oficjalna rosyjska kryptowaluta będzie zdecentralizowana, co oznacza, że ​​będzie całkowicie kontrolowana przez państwo. Ale takie dążenie rządu do kontrolowania wykorzystania kryptowaluty znacząco hamuje rozwój przemysłu kryptowalut w Federacji Rosyjskiej. Na poziomie legislacyjnym pozycja monet cyfrowych nie jest jeszcze w pełni skonsolidowana i najprawdopodobniej przedłożony projekt ustawy zostanie zmieniony więcej niż raz.

Pomimo rygoru rządu wobec kryptowalut, w Rosji jest już kilka obiecujących projektów blockchain, które są skierowane na rynek globalny.