Ramy czasowe dla handlu kryptowalutą - opis i typy

Popraw swoją strategię handlową, biorąc pod uwagę cały obraz!

Podobnie jak tradycyjne aktywa, kryptowaluta może być analizowana w wielu przedziałach czasowych. Może to być tylko jedna minuta (M1) lub pełny miesiąc (MN). Profesjonalni handlowcy kryptograficzni korzystają z wielu analiz czasowych, aby uzyskać ogólne informacje na temat trendów rynkowych.

To, co wygląda na pozytywny trend w godzinowym przedziale czasowym (H1), może w rzeczywistości być ujemne, gdy oglądamy czterogodzinny przedział czasowy (H4). Przegląd bardziej kompletnego obrazu i ogólnie sytuacji rynkowej, zapewniony przez kilka ram czasowych, daje przedsiębiorcom informacje o ogólnym kierunku rynku i pomaga im uniknąć przykrych niespodzianek. Ważne jest również, aby zauważyć, że w pewnym momencie każdy przedsiębiorca musi zrobić małą przerwę w analizie kryteriów, na których zwykle skupia się, aby zobaczyć globalny obraz. Takie przerwy pomogą nie przegapić zbliżającego się odwrócenia klucza lub nawet prostego podejścia do ważnego poziomu oporu /wsparcia. W przypadku poziomów po prostu nie widać ich w niższych ramach czasowych.

Na powyższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć, jak różne trendy są określane na wykresie tego samego instrumentu w zależności od przedziału czasowego.

Jak rozpocząć skuteczną analizę wielu ram czasowych?

Ramy czasowe, które wybierzesz dla swojej strategii handlowej, będą zależały od tego, kim jesteśinwestorem kryptograficznym . Długoterminowi handlowcy nie otrzymająwiększe korzyści z godzinowych lub mniejszych ram czasowych, podczas gdy handlowcy z dnia na dzień nie powinni patrzeć przede wszystkim na tygodniowe lub miesięczne ramy czasowe.

Najpierw musisz użyć pewnego rodzaju terminala handlowego lub platformy. Na przykład w MetaTrader możesz przenieść kilka wykresów na tym samym instrumencie do obszaru roboczego, a następnie wybrać wymagane okresy i ustawić potrzebne ramy czasowe. W lewym oknie masz możliwość poruszania się po dużej liście zasobów, które chcesz wyświetlić. Możesz dodać najciekawsze z listy obserwowanych. Tuż nad wykresami znajdują się kontrolki, które pomogą Ci ustawić wymaganą liczbę okien wykresów z różnymi ramami czasowymi.

W większości przypadków maksymalnie trzy lub cztery ramy czasowe są maksymalne. W przypadku dwóch będziesz miał wysokie prawdopodobieństwo pominięcia ważnych danych, pracy z pięcioma lub więcej harmonogramami w tym samym czasie i zwracanie należytej uwagi na każdy z nich również nie będzie działać.

Aby określić, które ramy czasowe należy wykorzystać, należy najpierw określić wymagany okres. Idealnie taki okres to czas trwania średniej transakcji. Po ustaleniu tego, wybierz krótszy i dłuższy okres na podstawie zasady 4. Oznacza to, że krótszy okres powinien wynosić co najmniej 1/4 okresu pośredniego, a dłuższy okres powinien być przynajmniej 4 razy dłuższy.

Na przykład średniaUmowa intraday trwa około 4 godzin, co oznacza, że ​​szacowany okres wyniesie 4 godziny, młodszy przedział czasowy - godzinę (H1), a główny (D1), ponieważ ramy czasowe H16 prawie nigdy nie mają zastosowania.

Wykorzystanie wielu ram czasowych do wyszukiwania punktów wejścia /wyjścia

Przejdźmy teraz do analizy technicznej. Po pierwsze, rozważ przykład, w którym jesteś handlowcem średnioterminowym. W takim przypadku będziesz potrzebował wykresu dziennego (1D) jako okresu odniesienia, wykresu tygodniowego (1 W) jako ramy czasowej przeglądu globalnego obrazu oraz wykresu czterogodzinnego (4 H) jako przedziału czasowego w zestawie.

Po zidentyfikowaniu opłacalnych długoterminowych i średnioterminowych trendów, można zagłębić się w badanie obrazu w niższych ramach czasowych w celu optymalizacji punktów wejścia i wyjścia. W tym miejscu należy zastosować analizę Fibonacciego lub inne metody wykorzystujące różne wskaźniki lub oznaczyć kluczowe poziomy odwrócenia na wykresie, aby zoptymalizować strategię.

Jeśli twoja strategia opiera się bardziej na analizie technicznej, możesz również dodać ramy czasowe (1H) do głównych, których już używasz do określania rozbieżności w MACD i RSI. Jest to przydatne do uzyskiwania dodatkowych kontroli w wyznaczonych punktach wejścia lub wyjścia.

Typowe błędy

Wielu przedsiębiorców stosuje analizę kilku przedziałów czasowych od dołu do góry (od najkrótszego do najdłuższego), ale jest to dalekie od optymalnego podejścia, ponieważ częstosłuży po prostu do potwierdzenia istniejących odchyleń. Podejście w dół (począwszy od najdłuższego okresu) doprowadzi do znacznie bardziej obiektywnych decyzji.

Innymi słowy, należy użyć najdłuższego przedziału czasowego do analizy obrazu jako całości, orientacyjnego okresu do decydowania o bieżącym kierunku pozycji i najkrótszym czasie do dokładniejszego otwarcia /zamknięcia transakcji.

Ważne: Powinieneś dostać się do niższego (młodszego) przedziału czasowego, tylko jeśli pierwszy pokazuje trendy, które pasują do twojego planu handlowego.

Materiał przygotowany przez kierownika wsparcia technicznego dla przedsiębiorstwaAMarketsRuslan Saakov