Pożyczki zabezpieczone kryptowalutą zyskują na popularności: jaka jest tajemnica?

Potrzebujesz „prawdziwych pieniędzy”, ale nie chcesz rozstać się z oszczędnościami kryptowaluty, oczekując, że z czasem wartość twojego majątku wzrośnie? Następnie możesz skorzystać z usługi pożyczek zabezpieczonych dowolną kryptowalutą. Warunki uzyskania pożyczki mogą zostać wybrane przez ciebie, a pod koniec okresu kredytowania możesz zwrócić pożyczkę i odzyskać podwyższone zabezpieczenie lub po prostu przenieść zabezpieczenie na pożyczkodawcę, co jest równoznaczne ze sprzedażą kryptowaluty. Wybór zależy wyłącznie od chęci i sytuacji na rynku.

Dlaczego pożyczki na bezpieczeństwo kryptowaluty stają się alternatywą dla zwykłej kryptowaluty?

Kryptokredyty są doskonałą alternatywą dla sprzedaży twoich kryptoaktywnych zasobów. System został zaprojektowany w taki sposób, aby z jego pomocą można jednocześnie zapisywać zasoby cyfrowe i otrzymywać bezpłatne fundusze, które można wydać na inwestowanie, handel lub inne osobiste potrzeby.

Kryptoinwestorzy często borykają się z takim problemem, gdy potrzebują fiat pieniądza, ale trudno jest zdecydować się na wymianę kryptowalut lub nie chcą sprzedawać swoich oszczędności cyfrowych, ponieważ często wiąże się to z utratą dalszych zysków. Po pierwsze, pożyczki zabezpieczone kryptowalutami mają na celu rozwiązanie tego problemu.

Zamiast sprzedawać bitcoin po nieopłacalnej cenie, możesz złożyć wniosek o pożyczkę na jego zabezpieczenie, określając jednocześnie optymalne warunki dla siebie. Kwota, czas trwania pożyczki i sposób otrzymania pieniędzy są wybierane przez kredytobiorcę.

Po zaakceptowaniu wniosku przez pożyczkodawcę zastawiona kryptowaluta jest wysyłana do depozytariusza, a kwota pożyczki zostaje przekazana pożyczkobiorcy. Po upływie okresu kredytowania kwota pożyczki będzie musiała zostać zwrócona lub przeniesione zabezpieczenie zostanie ostatecznie umorzone na rzecz pożyczkodawcy.

Program kryptokredytowy realizuje wzajemnie korzystne relacje między kredytobiorcą a pożyczkodawcą. Zawarcie tego typu transakcji ma wiele zalet dla obu stron:

 • łatwy sposób uzyskania darmowych pieniędzy w obiegu;
 • możliwość zarabiania na udzielaniu pożyczek przy minimalnym ryzyku;
 • minimalne odsetki za korzystanie z funduszy kredytowych;
 • zdolność do samodzielnego wyboru warunków i walut;
 • kryptograficznie bezpieczne transakcje;
 • brak pośredników w transakcjach.

Zapotrzebowanie na tę usługę jest również zapewnione przez niechęć inwestorów do rozstania się z aktywami podjętymi w dłuższej perspektywie.

Jakie są korzyści dla kredytobiorcy z pożyczkami P2P na bezpieczeństwo Bitcoin?

W tradycyjnych metodach udzielania kredytów klienci instytucji finansowych są zmuszeni do zaakceptowania warunków pożyczkodawcy. Kredyt zabezpieczony przez Bitcoin jest realizowany za pośrednictwem systemu P2P, czyli pieniądze są pobierane bezpośrednio od pożyczkodawcy i bez pośredników, a nie z tak zwanego „funduszu” firmy. Pozwala to na wybór warunków uzyskania pożyczonych środków, waluty i sposobu uzyskania. Ponadto metoda ta znacznie obniża koszty wydawania pożyczek, ponieważwyeliminowanie konieczności płacenia za usługi ogromnej liczby pośredników i pracowników.

Finansowe jest korzystne dla pożyczkodawcy jest jasne, ale jaka jest korzyść dla kredytobiorcy? Z pewnością tak jest, w przeciwnym razie ta metoda kredytowania nie zyskałaby popularności wśród użytkowników posiadających aktywa w wysokości kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Załóżmy, że pożyczkobiorca ma tyle pieniędzy, ile potrzebuje w kryptowalucie, ale w tej chwili chce kupić towary lub usługi, które są sprzedawane wyłącznie na pieniądze fiat. Zgodnie z tradycyjnym schematem należałoby sprzedać kryptowalutę lub, na przykład, wymienić Bitcoin na ruble w jakimś wymienniku lub LocalBitcoins, aby zapłacić za zakup, pozbawiając się w ten sposób cennego składnika. Oznacza to, że w momencie sprzedaży zysk zostanie już ustalony.

Poprzez umieszczenie kryptowaluty w zamian za kaucję kredytobiorca otrzymuje niezbędną kwotę pieniędzy i zachowuje możliwość skorzystania z przyszłego wzrostu kryptomonety. Na przykład zamiast natychmiastowej sprzedaży bitcoinów i płacenia za zakup samochodu, możesz użyć bitcoinów jako obietnicy uzyskania darmowych środków.

Średnia roczna stopa procentowa wynosi mniej niż 15%, a niektóre usługi oferują od 6% rocznie. Przez długi czas koszt najlepszych kryptowalut rośnie o setki procent. Okazuje się, że uzyskanie pożyczki i spłacenie odsetek, kredytobiorca nadal będzie czerpać korzyści, aw rzeczywistości może go stracić, sprzedając monety natychmiast.

W kategoriach pieniężnych można to wyrazić w następujący sposób.Przypuśćmy, że pożyczkobiorca bierze pożyczkę w wysokości 1 BTC = 4400 USD, a do końca okresu kredytowania zwraca ją i odbiera monety, które w obecnym tempie wynoszą już 6000 USD. Zatem zysk z pożyczki wyniesie 1600 USD minus odsetki od żądanej kwoty pożyczki.

Bezpieczeństwo pożyczek P2P zabezpieczonych kryptowalutą

Pożyczki P2P zabezpieczone kryptowalutą można nazwać najmniej ryzykownym sposobem uzyskania darmowych pieniędzy fiat. Po pierwsze, kredytobiorca nie musi już martwić się o utracone korzyści. Oczywiście każdy inwestor stara się sprzedać kryptę po najlepszej cenie i poważnie obawia się, że w przyszłości stawka może stać się znacznie mniejsza, pozostawiając ją na czerwono przy dłuższym utrzymaniu składnika aktywów lub znacznie wyższym, pozbawiając potencjalny zysk, ponieważ monety będą już sprzedawane w niższej koszt.

Kryptokredyty całkowicie rozwiązują ten problem. Kredytobiorca zachowuje możliwość uzyskania jeszcze większych korzyści z inwestowania w aktywa cyfrowe, a jeśli pożyczka nie zostanie spłacona przed terminem zapadalności, możemy założyć, że została ona sprzedana po kursie w momencie pożyczki.

Kredyty P2P są również chronione od strony technicznej. Kredyty kryptowalutowe są wydawane bezpośrednio od użytkownika do użytkownika bez pośrednictwa trzeciej strony prawnej. Na przykład platforma P2P firmy Biterest nie korzysta z zewnętrznych zasobów pamięci masowej stron trzecich, tzn. Kredytobiorcy nie przenoszą swojej kryptowaluty do pamięci masowej do organizacji zewnętrznej. Ich depozyty są przechowywane bezpośrednio na blockchain.bitcoin

Najlepsze zabezpieczenia przed włamaniem lub kradzieżą są uzyskiwane na platformach, które używają adresów Multisignature. Przed zawarciem umowy każda strona, a mianowicie pożyczkobiorca, pożyczkodawca i pośrednik usługowy, tworzą klucze prywatne, na podstawie których w przyszłości tworzony jest adres multisig, w którym zabezpieczenie będzie przechowywane.

Aby wykonać dowolną operację za pomocą monet dodatkowych, do podpisania transakcji potrzebne są co najmniej dwa klucze prywatne. Tym samym zastaw pozostaje bezpiecznie chroniony i nie może zostać skradziony przez żadną ze stron. Prawdopodobieństwo włamania lub ataku hakerów jest niemożliwe, ponieważ wszystkie klucze są przechowywane po różnych stronach, w żaden sposób nie powiązane ze sobą. Osoba atakująca może uzyskać bitcoiny tylko wtedy, gdy włamano się do protokołu sieciowego Bitcoin, ale taka sytuacja jest niemożliwa.

Jaką usługę kredytową wybrać?

Wraz z popularyzacją monet cyfrowych rozwija się stopniowo sektor kredytowy w zakresie bezpieczeństwa kryptowaluty. Liderem w branży niezależnych pożyczek P2P jest usługa Biterest. Jego twórcy wyznaczyli trzy ważne cele:

 • stworzenie całkowicie bezpiecznego środowiska dla transakcji kredytowych zabezpieczonych walutami cyfrowymi;
 • aby całkowicie zdecentralizować proces transakcji w celu zmniejszenia ryzyka oszustwa przez pośredników;
 • zapewniają kredytodawcom możliwość zarobków o niskim ryzyku i zapobiegają utracie zysków inwestycyjnych przez kredytobiorców z kryptoinwestorów.

Biterestjest usługą depozytową, która monitorujespełnienie przez strony warunków, ale nie działa jako pośrednik między stronami i nie przechowuje zastawów i kluczy. Jest to kluczowa cecha tego zasobu, co daje mu znaczącą przewagę nad konkurentami, którzy samodzielnie wystawiają pożyczki lub przejmują odpowiedzialność za przechowywanie zabezpieczenia.

Model wdrożony w usłudze ma wyższy stopień bezpieczeństwa, przy zachowaniu bezpośredniej interakcji między użytkownikami. Korzystając z usług tej usługi, możesz wystawić pożyczkę na zabezpieczenie Bitcoin, którego koszt stale rośnie i według analityków może osiągnąć cenę 50 tysięcy dolarów za 1 BTC.

Tworząc warunki pożyczki, użytkownicy usług mają możliwość niezależnego określenia:

 • kwota pożyczki;
 • odbieranie waluty;
 • warunki pożyczki;
 • zniżka od wartości zabezpieczenia;
 • metoda notowań.

Niedawno Biterest rozszerzył swoją funkcjonalność. Wcześniej kredytobiorcy musieli w pełni wprowadzić warunki wniosku o pożyczkę, teraz istnieje możliwość wyboru jednej z opcji oferowanych przez kredytodawców. Tak więc teraz możesz uzyskać pożyczkę natychmiast i bez prowizji dla kredytobiorcy.

Aby uzyskać natychmiastową pożyczkę, wystarczy trzy proste kroki:

 1. Naoficjalnej stronie internetowej usługiwybierz sekcję „Uzyskaj pożyczkę” i znajdź w niej reklamę kredytodawcy, która spełnia wszystkie wymagania. Aplikacja będzie zawierała szczegółowe informacje o warunkachkredytowanie: możliwe warunki, stopa procentowa, waluty i tak dalej.
 2. Zgadzam się z warunkami reklamy, którą lubisz, i przekazujesz depozyt zabezpieczający.
 3. Uzyskaj pieniądze z kredytu.

Pożyczkodawca zobowiązuje się do zakończenia transferu środków kredytowych na warunkach określonych we wniosku. Zgodność ze wszystkimi warunkami określonymi w aplikacji jest ściśle kontrolowana przez administrację usługi. Jeśli zostały naruszone, konto pożyczkodawcy zostaje zablokowane, a kredytobiorca otrzymuje klucze do zwrotu zabezpieczonych monet.

Do dyspozycji użytkowników usługi jest wiele opcji przesyłania środków kredytowych. Usługa współpracuje z następującymi systemami płatności:

 • PayPal;
 • WebMoney;
 • Portfel QIWI;
 • Yandex.Money;
 • Przelewy bankowe, w tym przelewy międzynarodowe.

Usługa Biterest to całkowicie bezpieczny sposób na uzyskanie pożyczki zabezpieczonej kryptowalutą. W przeciwieństwie do większości konkurentów platforma ta nie ma fizycznego dostępu do bitcoinów dodatkowych. Administrowanie zasobem nie ma technicznej możliwości zobaczenia kluczy prywatnych użytkowników, ponieważ nie są one powiązane z częścią serwerową platformy. Para kluczy do potwierdzania transakcji jest generowana bezpośrednio w przeglądarce danego użytkownika lub niezależnie ładuje swój klucz publiczny, który służy do utworzenia adresu wielostanowiskowego. Gwarantuje to, że dostęp do zabezpieczenia jest równomiernie rozdzielany między trzy strony, które kontrolują jego lokalizację na adres multisig w blockchain. Platformy,osoby korzystające z usług stron trzecich nie mogą zagwarantować i kontrolować bezpieczeństwa zobowiązań swoich użytkowników, dlatego oferują ubezpieczenie depozytu w przypadku kradzieży lub ataku hakerów.

Ważną zaletą uzyskania pożyczki przez Biterest są niskie prowizje. Za swoje usługi platforma pobiera 2,5% rocznie kwoty pożyczki od pożyczkodawcy. Uzyskanie pożyczki przez ogłoszenie kredytodawcy odbywa się bez obciążania prowizji od kredytobiorcy, jeżeli poprzez złożenie wniosku na platformie - 0,5% rocznie kwoty kredytu. Zaletą uzyskania pożyczki poprzez ogłoszenie pożyczkodawcy - natychmiastowe otrzymanie środków poprzez umieszczenie wniosku o pożyczkę na platformie - kredytobiorcy mogą wybrać, kiedy są gotowi zapłacić depozyt. Kryptowaluta może zostać przeniesiona natychmiast, aby zabezpieczyć aplikację, a tym samym jej atrakcyjność w oczach pożyczkodawcy zostanie znacznie zwiększona lub zastaw może zostać przeniesiony po zaakceptowaniu wniosku przez pożyczkodawcę.

Czy mogę otrzymać pożyczkę w rublach lub bitcoinach

Kredytobiorcy samodzielnie ustalają większość parametrów przyszłej transakcji kredytowej, w tym wybierają walutę do otrzymania pożyczki. W szczególności usługa Biterest pozwala na składanie wniosków o pożyczkę w fiat i kryptowalutę. Ale nie mylcie się z uzyskaniem pożyczki przez Bitcoin z uzyskaniem Bitcoin na kredyt.W Biterest nie jest możliwe uzyskanie kryptowaluty na kredyt, ale tylko w celu natychmiastowego otrzymania środków.

Dla kwot, któreponad 5000 USD, kryptowaluta jest jedynym właściwym sposobem na uzyskanie pieniędzy. Ponadto kredytobiorca może wycofać kryptowalutę do Fiata, jeśli ma taką potrzebę. Niewielu użytkowników uważa, że ​​otrzymywanie dużych kwot pieniędzy na ich konta bankowe, w tym karty bankowe, może powodować niepotrzebne podejrzenia co do źródła tych funduszy lub nawet zamrozić wychodzące transakcje z ich konta.

Ponieważ kryptowaluta jest tylko sposobem na otrzymanie środków, kwoty otrzymane i spłacone są ustalane w dolarach, a nie w kryptowalutach. Ostateczna kwota, którą pożyczkobiorca zwraca pożyczkodawcy, zależy od stopy kryptowaluty wobec dolara w momencie spłaty.

Wniosek

Udzielanie pożyczek na kryptowalutę jest najlepszym sposobem uzyskania darmowych pieniędzy dla inwestorów, co pomaga zachować ich kapitał. Głupotą jest zaprzeczanie faktowi, że biorąc pod uwagę potencjał wzrostu Bitcoinów, sprzedaż go w celu rozwiązania bieżących problemów finansowych nie jest racjonalnym działaniem.

Korzystając z usługi Bitterest, kryptoinwestorzy rzeczywiście mają możliwość zabicia dwóch ptaków jednym kamieniem: zachowują zysk z posiadania kryptowaluty i otrzymują niezbędne fundusze. Dzięki dobrze funkcjonującej pracy i starannie przemyślanemu schematowi realizacji, obie strony przy zawieraniu transakcji nawiązują korzystną współpracę i nie ryzykują utraty oszczędności. Preferując ten rodzaj pożyczek, nie spełnisz zniewalającego interesu, ale wręcz przeciwnie, możesz uzyskaćnajbardziej dochodowa pożyczka.