Platforma Ethereum: perspektywy i prognozy na 2019 r

W 2017 r. Świat był w faliICO- startupów, jeden po drugim, zaczął produkować tokeny, otrzymując dziesiątki milionów dolarów na inwestycje. Z liczby pomyślnie zakończonych ICO można wywnioskować, że ludzie są zainteresowani tego rodzaju inwestycjami, mając nadzieję na uzyskanie dochodów w przyszłości. Z kolei noweprojekty Blockchainnadal pojawiają się w setkach. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jak powiązać technologię blockchain z startupem i zacząć produkować tokeny. Głównym pytaniem dla zespołu nowego ICO jest stworzenie własnego bloku blockchain lub użycie jednej z istniejących witryn.

Funkcje platformy Ethereum

Obecnie główną platformą do tworzenia nowych projektów jestEthereum . Jest to szeroko dostępny system blockchain z otwartym źródłem i funkcjonalnością, który umożliwia tworzenieinteligentnych umówdo zarządzania tymi projektami. Mówiąc najprościej, platforma umożliwia programistom tworzenie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji.
Dzięki Ethereum mogliśmy zobaczyć alternatywne zastosowania ICO. Na przykład projekt finansowania miejskiej formacji Japonii lub ożywienia gospodarczego wsi Niszawakura. Jak dotąd Ethereum pozostaje najszybciej rozwijającą się platformą blockchain, która wykazuje pozytywne tempo wzrostu udziału w rynku wśród altcoinów.

„Zdałem sobie sprawę, że użycie blockchaina dla kryptowaluty jest tylko pierwszym użyciem. Kiedy wymyśliłem Ethereum, przedstawiłem kilka aplikacji, ale ludzie z całego świata podnieśli go i zaczęli zastanawiać się, co jeszcze możesz zrobićzrobić na blockchain ”- powiedział Vitaly Buterin w blockchain - narodziny nowej sesji panelu ekonomicznego.

Norma ERC20

Należy zauważyć, że tokeny znajdujące się w TOP-20 najbardziej dochodowych aktywów blockchain używają standardu ERC20, opracowanego na łańcuchu bloków Ethereum, który jest rodzajem interfejsu dla tokenów. Zawiera standardowy zestaw funkcji dla optymalnego istnienia tokenów i zapewnia możliwość ich wykorzystania przez osoby trzecie. Standard ERC20 ma na celu zapewnienie, że programy i aplikacje, od kryptograficznych portfeli po wymianę, mogą swobodnie korzystać ze wszystkich tokenów utworzonych w Ethereum. Ze względu na ten standard pojawiło się wiele żetonów, niektóre z nich stały się droższe niż zwykłe kryptowaluty . Niewątpliwie ERC20 stało się dobrym rozwiązaniem dla rynku kryptowalut, pozostawiając niedoskonałość Bitcoinów daleko w tyle.

Ethereum Network Growth

Współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin, jest przekonany, że platforma, jako zdecentralizowana sieć światowa, będzie w stanie zarządzać różnymi typami aplikacji. Pomimo faktu, że założyciele Ethereum skupiają się na decentralizacji i transakcjach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, możliwości rozwoju sieci osiągają swoje granice. Zdarzały się przypadki, gdy kolejka zamrożonych transakcji została utworzona w sieci Ethereum. Wynika to z dużej ilości operacji spowodowanych masowym napływem osób chętnych do uczestnictwa w ICO.

Dowód pracy

Funkcje eteryczne z wykorzystaniem algorytmu konsensusu „Dowód pracy” . Algorytm ten ma znaczący słaby punkt - aby zapewnić bezpieczeństwo, musisz wykonać bezużyteczną pracę, aby zmarnować moc obliczeniową i zasoby. Dlatego Ethereum Digiconomist wymaga w przybliżeniu tyle samo energii, co Mołdawia.

Kto „oddycha z tyłu” powietrza?

Alternatywą dla ICO jestplatforma Waves . Działa trochę inaczej, ale zapewnia prawie takie same funkcje jak sieć Ethereum. Zasób został uruchomiony w 2016 roku i szybko stał się popularny. W przeciwieństwie do Ethereum platforma Waves nie obsługuje ERC20. Ale jednocześnie pozwala tworzyć nowe kryptowaluty i tworzyć aplikacje. Ponadto główna różnica polega na tym, że Waves pracuje dla Proof-of-Stake. W tym systemie zaletą wygenerowania następnego bloku jest uczestnik, którego bieżące saldo jest większe. PoS motywuje do gromadzenia funduszy, co jest sprzeczne z ideą decentralizacji sieci.

Platforma Waves opiera się na tokenie tytułowym, który jest głównym narzędziem do prowadzenia ICO. Tak więc rozwój tokena Waves wynika z rozwoju samej platformy blockchain. Tokeny utworzone na platformie są sprzedawane na tych giełdach, na których kryptowaluta Waves jest już reprezentowana, ponieważ integracja została już przeprowadzona z tymi witrynami. Fale mają oczywiście wiele perspektyw, ale nie bez ryzyka. Pierwszym z nich są błędy techniczne, które w tym przypadku powodują obniżenie kosztu żetonów, co zniechęca starterów ICO. Drugim ryzykiem jest to, że ostatnio platformaogłosił utworzenie organizacji, która powinna opracować standardy sprawozdawczości, podatki i księgowość, a także zajmować się aspektami regulacyjnymi dla ICO. Ale regulacja jest często powodem do niepokoju w dziedzinie kryptowaluty.

Istnieje kolejna obiecująca platforma dla nowo przybyłych do przygotowania i przeprowadzenia ICO -KickICO . Oto niezbędna podstawa przygotowania ICO do funkcjonalności platformy. Oszczędza to czas i pieniądze na tworzenie strony docelowej. KickICO działa poprzez wdrażanie inteligentnych umów, które uważa się za spełnione po spełnieniu określonych warunków. Inteligentne umowy oparte są na Ethereum i wspierają wyżej wymienioną normę ERC20.

Platforma oferuje również inwestorom możliwość otrzymania żetonów platformy wraz z żetonami nowego startupu. Jeśli projekt nie pojawi się nagle w ICO, inwestor pozostanie KickCoin. Ze względu na to, że usługa jest młoda, trudno ocenić jej perspektywy. Jednak tempo moderacji w KickICO jest teraz bardzo powolne, ponieważ ponad 30 aplikacji w ciągu dnia może ustawiać się w kolejce.

W kontekście mówienia o platformach ICO nie można nie przypomnieć COMSA. Platforma została uruchomiona w październiku 2017 r. Na podstawie blockchainNEM . Technologia polega na jednoczesnym korzystaniu z publicznych bloków bloków (Bitcoin, Ethereum, NEM). Token ICO wydany przez platformę może być konwertowany między wspomnianymi blokami bloków. Pomysł jest dobry, ale ostatnio świat dowiedział się o poważnej kradzieży funduszy z platformy Coincheck w wysokości 533 milionów dolarów w kryptowalucie NEM, co jest znaczącozniszczył wiarygodność zasobu.

Niezależnie od przypadku, alternatywne platformy ICO najczęściej wykorzystują doświadczenie i bazę techniczną Ethereum. Należy również przypomnieć, że ICO w Ethereum rejestruje bardzo dużą publiczność. Tylko w grudniu ubiegłego roku stronę projektu odwiedziło 8,6 mln osób, co wskazuje na perspektywy wzrostu kapitalizacji Ethereum.

Telegram i blockchain TON

Przypominamy również, że Telegram planuje stworzyć blockchain, który może stać się poważnym konkurentem dla Ethereum. Celem nowego projektu TON jest nie tylko stworzenie kryptowaluty dla wewnętrznych potrzeb komunikatora, ale także stworzenie podstaw do posiadania nowych ICO. Dzięki obliczeniom kryptowaluty Gram za pośrednictwem komunikatora, użytkownicy będą mogli odmówić przelewów pieniężnych, wysyłając środki przez granice międzynarodowe, wysyłać sumy pieniędzy prywatnie z powodu szyfrowania w aplikacji, dokonywać mikropłatności, na które nakładane są duże prowizje na karcie kredytowej.

Blokada TON powinna składać się z kilku elementów. Pierwszy (usługi TON) - tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i usług inteligentnych umów za pomocą wygodnego interfejsu. Drugi (TON DNS) - umożliwia wywołanie usług /botów w sieci blockchain za pomocą zwykłych nazw lub fraz. Trzecia (TON Payments) to platforma, która może przeprowadzić do 1 miliona transakcji na sekundę. Czwartym elementem jest rzeczywisty mechanizm, który zagwarantuje maksymalną szybkość transakcji. Dlatego problem skalowania rozwiązano za pomocą „automatycznych wideł wewnętrznych”blockchain TON będzie nieskończony. Perspektywy ICO Telegram nie można lekceważyć, ponieważ miliony ludzi na całym świecie korzystają z sieci społecznościowej. Nie bez powodu wnioski na 3,8 miliarda dolarów zostały zebrane na etapie przedsprzedażnym, zamiast oczekiwanych 850 milionów dolarów

.

Prognozy kapitalizacji Ethereum

Ponieważ dokonaliśmy przeglądu głównych trendów w rozwoju platform ICO, nie możemy pominąć prognoz kapitalizacji Ethereum. Pomimo tego, że kryptowaluta przetrwała hardfork, dziś Ethereum wzmocniło swoją pozycję w parze wymiany z dolarem amerykańskim. Udział w rynku w 2017 r. Wzrósł w taki sposób, że „eter” zdołał ustanowić kilka rekordów jednocześnie w całej historii swojego istnienia. Kryptowaluta wykazała niesamowity wzrost w 2017 r. Z 8 do 1000 USD. W styczniu 2018 r. Zarejestrowano nowy rekord w wysokości 1423 USD.

Według badania przeprowadzonego przez CoinDesk, 36,7% uczestników rynku kryptograficznego wysoko ocenia Ethereum pod względem protokołu i inteligentnych umów, ale tylko 18,8% uważa, że ​​„eter” może pokonaćBitcoini stać się główną kryptowalutą na rynku. Warto również zauważyć, że ostatnia agencja ratingowa Weiss Ratings opublikowałabadanie , w którym Ethereum otrzymało najwyższą ocenę, wyprzedzając Bitcoin. Raport powiedział, że kryptowaluta wygrywa dzięki łatwym aktualizacjom technologii i lepszej prędkości, pomimo pewnych wąskich gardeł.

W styczniu 2018 r. Ethereum osiągnęło poziom kapitalizacji na poziomie 120,60 mld USD, chociaż na początku 2018 r. Liczba ta była dwa razy mniejsza. Chociaż obiecujące platformy są zaangażowane w eliminowanie błędów lub przygotowywanie się do startu (jak TON), na blockchainieEthereum stworzy wiele projektów. Może to pozytywnie wpłynąć na koszty samej kryptowaluty. Udostępnienie innowacyjnych produktów przy użyciu inteligentnych umów może podwoić koszty „eteru”. Analitycy twierdzą, że ze względu na rosnące zainteresowanie projektami blockchain na platformie Ethereum do końca roku 1ETH może kosztować 2400-2600 USD.

Trudno jest przewidzieć, jaka kapitalizacja będzie w przyszłości, ponieważ plany Buterina na 2019 r. Wskazują na wzrost skalowalności systemu do poziomu Visa i MasterCard. Przeniesienie Ethereum do systemu „Proof-of-Stake” zwiększy przepustowość sieci, co wpłynie na wzrost zainteresowania Ethereum. Ale w ten sposób ci, którzy mają węzeł o dużej równowadze, będą mieli przewagę w górnictwie. PoS motywuje do gromadzenia funduszy, co jest sprzeczne z ideą decentralizacji sieci. A jeśli komuś uda się zdobyć 51% pojemności mieszania, uzyska kontrolę nad transakcjami, które mogą zaalarmować tych, którzy chcą zainwestować w kryptowalutę.