Perspektywy bitcoinów na 2019 r

Cyfrowy rynek walutowy stał się ostatnio jednym z najbardziej atrakcyjnych pod względem inwestycji, a Bitcoin przyciągnął szczególną uwagę, której koszt przekroczył wszystkie początkowo pokładane w nim nadzieje. Ale czy istnieją perspektywy wzrostu Bitcoinów w 2019 r. I czy warto zainwestować w nie oszczędności? Jest to pilne pytanie dla wielu, ponieważ rynek kryptowalut nadal utrzymuje wysoki poziom zmienności.

Bitcoin jako środek płatniczy - czy to prawda?

Bitcoinnie jest bez powodu nazywany walutą przyszłości i wielu ekspertów zgadza się, że może wkrótce stać się głównym środkiem obliczeniowym z pewnością, ale krytycy są przekonani, że funkcjonalność na to nie pozwoli.

Wypłacalność jest głównym składnikiem każdej udanej waluty i ważnym argumentem na rzecz jej wartości. Już teraz Bitcoin możepłacićza zakupy i transakcje w Internecie, co wskazuje, że ludzie są gotowi i chcą zaakceptować to jako płatność. Inną sprawą jest to, że niewiele krajów opracowało system legislacyjny, który mógłby regulować tę kwestię, a pełnoprawne wejście Bitcoinów do gospodarki zależy od prawodawstwa.

W Japonii bitcoin został niedawno uznany za pełnoprawną walutę, a obliczenia w nim dostępne są dostępne nie tylko za zgodą stron w Internecie, ale także w prawie każdym sklepie.

Dodatkowym czynnikiem, który ma negatywny wpływ na wprowadzenie bitcoinów do obliczeń, jest wysoka zmienność stóp. Ale to pytanie zczas się wyczerpie.Kurs Bitcoinpowinien ustabilizować się i rosnąć liniowo umiarkowanie. Wynika to z wielu czynników:

 • ograniczone emisje;
 • stały napływ nowych inwestorów;
 • wzrost złożoności wydobycia i spadek liczby monet wprowadzanych na rynek.

Bitcoin Creator,Satoshi Nakamoto , zainwestował w to mechanizm zapobiegania inflacji i wdrożył system szybkich i bezpiecznych płatności. Ta funkcjonalność wystarczy, aby Bitcoin stał się instrumentem płatniczym przyszłości.

Prognoza dla kryptooptymistów

Optymiści kryptowaluty często porównują bitcoiny z prawdziwym złotem, a nawet przewidują wartość 1 miliona dolarów za 1 monetę. Ich zdaniem, aby określić perspektywy rozwoju Bitcoinów, wystarczy przypomnieć skok wartości złota w czasie kryzysu w 2008 r., Kiedy to wobec deprecjacji walut krajowych cena złota gwałtownie wzrosła z 300 USD za uncję do prawie 2000 USD.

Takie porównanie podano z jakiegoś powodu, ponieważ pod wieloma względami złoto i bitcoiny są podobne, a nawet ilość rezerw złota na Ziemi jest ograniczona, podobnie jak emisje bitcoinów. A przecież złoto też nie jest zabezpieczone i jest tylko metalem, który za obopólną zgodą państw ma wartość. Jest to główna różnica między bitcoinem a złotem, a gdy tylko Bitcoin otrzyma taki sam poziom regulacji rządowych, można bezpiecznie sądzić, że jego wartość znacznie wzrośnie.

Oczywiście więcejOdpowiedni koszt po rozliczeniu na poziomie legislacyjnym to kurs około 60 tys. Dolarów, a takiego wzrostu należy się spodziewać do 2024 r., A na lata 2019-2020 można liczyć tylko na stabilny niewielki wzrost.

Złe perspektywy Bitcoinów

Dla krytyków Bitcoin nadal pozostaje„bańką” , której koszt jest zawyżony na fali popularności i działań spekulacyjnych. W finansowym slangu termin „bańka” odnosi się do aktywów, których wartość nie ma dobrze uzasadnionych powodów, a zatem może upaść wcześniej lub później.

Głównym argumentem krytyków jest to, że Bitcoin znajduje się poza ramami prawnymi i że rządy nie będą legitymizować kryptowalut, a brak jasnych regulacji i ryzyko kradzieży monet bezkarnie stopniowo zmniejszy poziom zaufania do monety, a tym samym jej wartość.

Tak więc, zgodnie z pesymistycznymi prognozami na lata 2019-2020, koszt bitcoinów wyniesie od 3000 USD do 6000 USD za współpracę wojskowo-techniczną, i nie ma powodu, aby oczekiwać jakiegokolwiek uzasadnionego wzrostu.

Opinia eksperta

Według jednego z czołowych analityków rynku kryptowalut i współzałożyciela Fundstrat Global Advisors w niepełnym wymiarze godzin, do 2020 r. Tom Lee powinien wzrosnąć do 25 tys. Dolarów, a do 2022 r. Jego wartość może osiągnąć nawet 55 tys.

Petros Anagnostou, założyciel Crypto Solutions i portal informacyjny ICO Timeline, zapewnia jeszcze lepszą prognozę bitcoinów. Według Petrosado 2020 r. moneta będzie sprzedawana po cenie od 50 do 100 tysięcy dolarów.

Daniel Harrison jest konsultantem Blockchain i redaktorem portalu Coinspeaker, który przewidział Bitcoin na 2017 r. Na 2400 USD za 1 BTC, a jego nowa prognoza na 2020 r. Wynosi 30 000 USD.

John McAfee, założyciel McAfee, który produkuje znane oprogramowanie antywirusowe, planuje utrzymać oszczędności bitcoinów przynajmniej do 2020 roku. Jest przekonany, że ich rentowność w tym przypadku wyniesie co najmniej 100%, a nawet 2400%. A także, jego zdaniem, przed wydaniem ostatniej współpracy wojskowo-technicznej wartość monety może osiągnąć miliony liczb.

A najciekawszą prognozę na 2020 r., Z kursem w wysokości ćwierć miliona dolarów, wyraził Jameson Lopp, założyciel portalu informacyjnego Satoshi.Info, a autor wieloletniej kryptowaluty działa. Jednocześnie, w swojej prognozie, Jameson polegał na obliczeniach harmonogramu zmiany wartości Bitcoin, a kwota 250 000 USD została obliczona z uwzględnieniem dziennej zmiany wartości Bitcoin na 7 lat.

Problemy z bitcoinami i kryptowalutami

Koszt bitcoinów i innych kryptowalut zależy od podaży i popytu na rynku. Ograniczona kwestia i stopniowy spadek napływu nowych monet mają pozytywny wpływ na stopniowy wzrost wartości, ale ważnym czynnikiem jest reputacja kryptowaluty i to, ile inwestorzy są gotowi za nią zapłacić. W tym przypadku kilka czynników ma negatywny wpływ na rentowność Bitcoin:

 • Wysoki koszt.Bitcoin zrobił ogromny skok z kilku centów do kilku tysięcy dolarów na współpracę wojskowo-techniczną. Wielu inwestorów uważa, że ​​jest za późno na inwestowanie w nie pieniędzy, a spadek napływu inwestycji doprowadzi do tego, że bańka stopniowo zacznie się zmniejszać.
 • Zmienność.​​Bitcoin to bardzo zmienny składnik aktywów. Z tego powodu wielu handlowców uczyniło z niego wygodne narzędzie do zarobków, ale wysoka zmienność jest wrogiem inwestorów długoterminowych.
 • Brak zabezpieczenia.Wartość wszelkich pieniędzy polega na tym, kto jest skłonny wymienić dla nich towary i usługi i ile. Za walutami narodowymi stoją banki państwowe i międzynarodowy fundusz pieniężny, który zapewnia, że ​​w dowolnym momencie jednostki pieniężne mogą być wymieniane na towary.Bitcoin nie ma takiego zabezpieczenia , dlatego też, aby zainwestować miliony bez gwarancji, że można je wydać jutro, niewielu jest gotowych.
 • Brak narzędzi do analizy i prognozowania.Zapasy są opłacalną, niezawodną inwestycją, ponieważ inwestor może ocenić przedsiębiorstwo i przewidzieć jego rentowność oraz zysk. W przypadku kryptowalut nie ma jasnej analizy rynku. Nikt nie wie dokładnie, kiedy rynek zaczyna gorączkować. Oblicz, ile możesz zarobić lub stracić na tym problematycznym. Wysokie ryzyko nie pozwala wielu inwestorom wejść na rynek kryptowalut.

Jednak głównym problemem pozostaje zamieszanie legislacyjne. Właściciele bitcoinów są chronieni tylko przez konsensus sieciowy, co gwarantujeuczciwość, poufność oraz niemożność udawania transakcji i monet. Jednocześnie inwestorzy kryptowalut nie są chronieni na poziomie legislacyjnym, a oszustwa związane z kryptowalutami nie są jeszcze zatrzymywane przez prawo w większości krajów, co oznacza, że ​​otwiera ogromne możliwości dla fałszywych programów.

Co może wpłynąć na stopę Bitcoin w 2019 r.

Na szybkość bitcoin ma wpływ wiele czynników. W 2019 r. Będzie zależeć przede wszystkim od kilku kluczowych punktów:

 • Liczba użytkowników. Zapotrzebowanie na bitcoiny jest jednym z kluczowych aspektów rozwoju. Liczba aktywnych użytkowników Bitcoinów nie jest teraz zbyt duża, a stworzenie jasnej regulacji prawnej może radykalnie to zmienić.
 • Konkurencja. Technologie kryptowalutowe rozwijają się dość szybko, a teraz Bitcoin ma wielu silnych konkurentów, którzy mogą przesunąć go z najwyższej pozycji. Jest prawdopodobne, że jeśli przełom technologiczny zostanie dokonany przez konkurentów, wektor uwagi inwestorów może przełączyć się na inną kryptowalutę.
 • Brak ataków i niepowodzeń. Sieć Bitcoin nie jest idealna. Teoretycznie istnieje możliwość tak zwanego51% ataku , gdy większość węzłów komunikacyjnych zostanie przechwycona przez intruzów. Oczywiście każde takie działanie zostanie odzwierciedlone na kursie.
 • Gospodarka światowa. Bitcoin jest walutą zdecentralizowaną, niemniej jednak jego wartość zależy również od ogólnej sytuacji gospodarczej na świecie. Jeśli przyjdzie światkryzys, wielu inwestorów zainwestuje w kryptowalutę, w szczególności w Bitcoin, ponieważ jest to jeden ze sposobów na utrzymanie oszczędności z inflacji, co oczywiście będzie miało pozytywny wpływ na koszty.

Wnioski

Na tle szybko wymierającego zaufania ludzi w strukturach finansowych i walutach krajowych wielu ekspertów i handlowców zgadza się, że można oczywiście oczekiwać pozytywnej dynamiki, a nawet ostrego skoku z Bitcoina. Nie zapominaj, że konsensus sieciowy jest zaprojektowany w taki sposób, że każdego roku wartość monety rośnie, zmniejszając generowanie nowych monet i osiągając szczytową wartość po wydaniu ostatniej monety.