OKEx

Przejrzyj OKEx. Zalety i wady

OKExjest drugą co do wielkości platformą handlową na świecie do wymiany zasobów cyfrowych i głównym konkurentem Binance. Możesz pracować na stronie zarówno z kryptowalutą, jak i pieniądzem fiat. Oferuje użytkownikom wiele par handlowych i możliwość handlu kontraktami terminowymi. Każdy handlowiec, który szuka wygodnych i funkcjonalnych narzędzi handlowych, powinien z pewnością zwrócić uwagę na ten zasób.

OKEx Exchange Review

Giełda OKEx została zarejestrowana 15 czerwca 2015 r. W Star Sue w Hongkongu. Stosunkowo niedawno siedziba giełdy przeniosła się do bardziej przyjaznej krypto-waluty Malta.

Jedną z głównych cech centrali jest to, że jest ona oferowana nie tylko w wersji internetowej, ale także w wersji desktopowej. Pobierz oprogramowanie do handlu dostępne dla wszystkich systemów operacyjnych: Android, iOS, Mac i Windows.

Jedną z zalet korzystania z tej platformy wymiany jest to, że inwestor nie potrzebuje więcej niż kilka minut, aby przyzwyczaić się do interfejsu, niezależnie od ich doświadczenia w handlu. Obecnie interfejs platformy został przetłumaczony na 10 języków, z których głównymi są angielski, chiński, rosyjski, francuski, hiszpański i turecki.

Wymiana jest świetna dla nowych, doświadczonych handlowców i głównych graczy, ponieważ obsługuje większość walut cyfrowych i nie ma znaczących ograniczeń dotyczących operacji.Nawet bez weryfikacji konta inwestorzy mogą handlować z limitem do 1000 BTC dziennie.

OKEx jest przekonany, że waluty cyfrowe itechnologia blockchainsą w stanie usunąć przeszkody w rozwoju gospodarczym i priorytetowo traktuje tworzenie korzystnych i dogodnych warunków do przeprowadzania transakcji kryptowalutowych.

Obsługiwane kryptowaluty i Fiat

Giełda kryptowalut Okex wspiera zawieranie transakcji z ponad stu odmianami walut cyfrowych, z których można wykonać około 85 par handlowych. Największa wielkość obrotu witryny spada na następujące pary handlowe:

 • BTC /USDT;
 • EOS /USDT;
 • ETH /USDT;
 • LTC /USDT;
 • XRP /USDT;
 • EOS /BTC;
 • TRUE /BTC;
 • ETH /BTC;
 • ETC /USDT.

Waluty Fiata na platformie są przedstawione w formie USD, CNY, RUB, JPY, KRW.

Własna kryptowaluta OKB

Rynek opracował własny token OKB, który uczestniczy w przetargach i może być również wykorzystywany do otrzymywania dodatkowych nagród i dochodowego handlu.

Emisja tokena wyniosła 1 mld OKB, podczas gdy ponad 70% wszystkich monet zostało natychmiast uwolnionych na wolny rynek. W celu stymulowania zainteresowania użytkowników kryptowalutą opracowano unikalny system nagród dla jej posiadaczy. Tak więc każdy właściciel n-tej liczby monet OKB otrzymuje 50% dywidend ze wszystkich opłat prowizyjnych systemu, a także pewne przywileje do płacenia za usługi platformy transakcyjnej.

Jak handlować na OKEx

Witryna OKEx obsługuje bezpośredni handel z fiat waluty , a zatem dość mocno zależy od polityki regulatorów poszczególnych krajów. Mimo to usługa jest dostępna dla większości krajów świata z wyjątkiem:

 • Korea Północna;
 • Iran;
 • Sudan;
 • Malezja;
 • Syria;
 • Bangladesz;
 • Ekwador;
 • Boliwia;
 • Kirgistan;
 • Stany Zjednoczone.

Większość krajów znajduje się na liście zakazów z powodu nałożenia sankcji przez ONZ lub ze względu na stanowisko rządów tych krajów w odniesieniu do zasobów cyfrowych. W szczególności mieszkańcy Stanów Zjednoczonych znajdują się na liście zabronionych użytkowników do rejestracji, ponieważ rząd nie ustalił jeszcze w pełni, czy uwzględnia aktywa kryptowaluty, a także papiery wartościowe lub towary. Pomimo faktu, że można to nazwać całkowicie lojalną szarą pozycją, administracja giełdy się z tym nie zgadza i zablokowała dostęp dla osób z całego kraju. Jednak każdy zakaz terytorialny na giełdzie jest łatwo zarządzany za pomocą przeglądarki VPN lub TOR.

Rejestracja i weryfikacja

Witryna nie obsługuje transakcji z kont demo lub anonimowych, dlatego aby uzyskać dostęp do funkcjonalności, musisz najpierw się zarejestrować. Utwórz nowe konto na oficjalnej stronie giełdy. Do tego potrzebujesz:

 1. Przejdź do strony głównej i kliknij przycisk „Zarejestruj” znajdujący się w prawym górnym rogu.
 2. Wprowadź prawidłowy adres e-mail lub numer telefonu komórkowego.
 3. Ustaw hasło konta od 6 do 32 znaków za pomocąobowiązkowa zawartość dwóch rejestrów, liter i cyfr i powielać ją w następnym wierszu.
 4. Przeczytaj i zaakceptuj warunki korzystania z platformy.
 5. Zakończ proces rejestracji, klikając odpowiedni interaktywny przycisk na końcu formularza.

Następnie użytkownik otrzyma wiadomość e-mail lub wiadomość SMS z dalszymi instrukcjami aktywacji konta.

Możesz także zarejestrować się za pomocą aplikacji mobilnej lub stacjonarnej. Wymagane oprogramowanie należy najpierw pobrać z oficjalnej strony giełdy lub Google Play i AppStore.

Handlowcy, którzy chcą uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności platformy, muszą przejść procedurę weryfikacji konta. Pierwszą rzeczą, którą musisz określić w formularzu - kraj zamieszkania.

Po tym polu zostanie zmieniona zgodnie z przynależnością terytorialną. Mieszkańcy krajów WNP w pierwszym etapie będą musieli określić w odpowiednich polach pełne dane i dane paszportowe, a następnie kliknąć przycisk „Prześlij”.

Na drugim etapie weryfikacji będziesz musiał wypełnić rozszerzony profil użytkownika, na końcu którego usługa poprosi Cię o dołączenie autoportretów z cofnięciem paszportu.

Weryfikacja nie jest obowiązkową procedurą, ale znacznie zwiększa bezpieczeństwo konta i rozszerza limity transakcji. Ponadto tylko zweryfikowani posiadacze kont mają możliwość uzupełnienia swojego konta giełdowego w fikcyjnej walucie.

Wpłata i wypłata pieniędzy

Aby zatwierdzićWszelkie transakcje finansowe z kontem muszą przejść do sekcji „Konto”, gdzie prezentowane są opcje wpłat i wypłat środków, informacje o bilansie i historii transakcji.

Na stronie znajduje się szeroka gama instrumentów płatniczych. Możesz uzupełnić konto zapasowe dowolnym tokenem prezentowanym na platformie. Procedura jest wykonywana za pomocą kilku kliknięć. Wymagane:

 1. wybierz żądaną kryptowalutę;
 2. skopiuj wygenerowany adres;
 3. wyślij do niego żądaną ilość kryptowaluty.

Adres podany przez usługę powinien być wykorzystywany wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem. W szczególności, jeśli adres kryptowaluty jest przeznaczony do złożenia depozytu PTS, pozostałe wysłane do niego żetony zostaną bezpowrotnie utracone. Wszystkie środki zbywalne są wyświetlane domyślnie w sekcji „Rachunek transakcji spot”. Jeśli konieczne jest dokonanie przelewu, na przykład na konto futures, konieczne jest dokonanie przelewów między kontami wewnętrznymi.

Aby odblokować opcję wypłaty środków, usługa zażąda zainstalowania hasła administratora, które posłuży jako dodatkowe potwierdzenie zmiany ustawień i transakcji wychodzących. Hasło ustawia się za pomocą następującego algorytmu:

 1. Utwórz hasło. Musi być złożona i inna niż hasło podane podczas rejestracji.
 2. Powtórz hasło w następnym wierszu.
 3. Potwierdzenie działań za pomocą kodu z SMS.

Na dzień z konta wymiany możesz wypłacić kwotę nie większą niż 100 BTC. Dalszy limitmożna zwiększyć przez zwiększenie ilości handlu. Maksymalna możliwa kwota wypłaty miesięcznie wynosi 1000 BTC, gdy osiągnie wolumen obrotu 120 tys. Bitcoinów.

Typy zamówień

Utworzenie natychmiastowych i limitowanych zleceń oczekujących jest dostępne w sekcji handlowej na OKEx. Pierwszą rzeczą, którą musisz wybrać, aby zakończyć transakcję - rodzaj zamówienia.

Obecnie platforma obsługuje następujące typy zamówień:

 • Limit - przedsiębiorca samodzielnie określa koszt kryptowaluty;
 • Rynek - bieżąca wartość rynkowa jest automatycznie ustawiana w zamówieniu;
 • Wyzwalacz - zlecenie zostanie wykonane po tym, jak wartość aktywów osiągnie cenę zatrzymania;
 • Szlak - umożliwia ustawienie ceny zatrzymania, która automatycznie wzrośnie wraz ze wzrostem wartości rynkowej aktywów i pozostanie taka sama, jeśli wartość waluty spadnie.

Jak kupić /sprzedać kryptowalutę Oquex

Po tym, jak przedsiębiorca wybierze rodzaj transakcji, może jedynie ustawić parametr kosztu i określić kwotę kryptowaluty. Po wprowadzeniu parametrów w dolnych wierszach zamówienia pojawi się całkowita wartość transakcji. Jeśli wszystko ci pasuje, musisz potwierdzić swoje działania, klikając odpowiedni przycisk „Kup /Sprzedaj”.

Jak handlować kontraktami terminowymi na stronie OKEx

Przed rozpoczęciem handlu kontraktami terminowymi użytkownicy będą musieli przeczytać i zaakceptować umowę użytkownika. Ponadto, przed zezwoleniem traderowi na obrót kontraktami terminowymi, giełda musiupewnij się, że ma odpowiednie umiejętności.

Jak włączyć transakcje futures OKEx:

 1. W zakładce „Zasady” musisz aktywować opcję odpytywania, klikając przycisk „Rozpocznij quiz”.
 2. Usługa zaoferuje zaliczenie mini testu składającego się z siedmiu pytań. Aby test został uznany za pozytywny, przynajmniej cztery odpowiedzi muszą być poprawne.
 3. Użytkownicy, którzy wypełnili ankietę, powinni zapoznać się i potwierdzić akceptację warunków platformy transakcyjnej.

Transakcje futuressą obsługiwane dla wszystkich głównych kryptowalut. Dostępne na stronie i handlujące z dźwignią, co pozwala na dokonywanie transakcji w kwotach większych niż limit konta.

Każda transakcja terminowa na giełdzie ma datę końcowego wykorzystania wskazaną w tytule. Na przykład BTC0415 mówi, że data wygaśnięcia jest ustawiona na 15 kwietnia.

Ta sama podstawowa zasada handlu transakcjami w handlu kontraktami terminowymi - kupuj taniej, sprzedawaj drożej. Taka transakcja sama w sobie jest umową zawartą między dwoma oferentami, w której podane są wszystkie podstawowe warunki.

Zasady te są wiążące dla obu stron. Spełnienie warunków gwarantuje marża depozytowa. Dla wygody użytkowników na platformie znajduje się specjalny kalkulator, na którym można obliczyć główne parametry transakcji, takie jak planowany zysk /strata, prowizja za transakcję.

Prowizje

Uzupełnienie rachunku wymiany odbywa się całkowicie bezpłatnie, a opłata zawypłaty z konta wymiany zależą bezpośrednio od złożoności samej sieci. Na przykład dla PTS prowizje wynoszą 0,0005-0,02 BTC. Możesz przynieść transmisję ze strony płacąc około 0,01-0,2 ETH, a za lightcoin prowizja waha się w zakresie 0,001-0,2 LTC.

Giełda korzysta z systemu rozdzielania prowizji dla twórców i odbiorców. Zawarcie transakcji w celu zamknięcia zamówienia będzie kosztowało 0,2%, przy limicie - 0,15%.

Handlowcy z dużymi wolumenami obrotu mogą obniżyć koszty prowizji. Minimalna prowizja na platformie wynosi 0,02% i 0,05% w zależności od zamówienia. Parametr dotyczy tych, których miesięczny obrót handlowy przekracza 120 tys. VTS.

Wolumen obrotu

Dzisiaj OKEx Crypto Exchange jest uważana za drugą co do wielkości platformę handlową pod względem dziennego wolumenu obrotu. Ten parametr przekracza wartość 170 tysięcy bitcoinów w ciągu 24 godzin.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Bezpieczeństwo korzystania z platformy osiąga się za pomocą wielu nowoczesnych środków. W szczególności tylko n-ta liczba aktywów wymaganych do szybkich transakcji jest przechowywana poza chłodniami wymiany. Zespół programistów stworzył również offsetową kopię zapasową. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, użytkownicy mogą również włączyć uwierzytelnianie dwuetapowe.

Oficjalne strony we wszystkich sieciach społecznościowych zostały zarejestrowane w celu wsparcia użytkowników. Możesz również skontaktować się z zespołem programistów, wysyłając wiadomość e-mail na oficjalny adres e-mail.

API OKEx

OKEx oferuje potężne możliwościAPI dla różnych potrzeb użytkowników. Istnieją trzy główne kategorie:

 1. konto;
 2. handel;
 3. trendy rynkowe.

Dostęp do interfejsu API i instrukcje dotyczące ich implementacji są dostępne dla wszystkich użytkowników w odpowiedniej sekcji na górnym pasku nawigacyjnym.

Zalety i wady


Świadczenia

Wady

Wygodny interfejs.

Brak wystarczających informacji o bezpieczeństwie w serwisie
.

Brak
obowiązkowej weryfikacji.

W 2017 r. Włamano się do
rachunków na giełdzie. Jak się później okazało, ze względu na
użycie prostych haseł użytkowników i brak uwierzytelniania dwuetapowego
.

Wielojęzyczność i
otwartość na większość krajów świata.Duży dzienny wolumen obrotu
.Różne pary zakupów
.Zdolność do handlu
kontraktami terminowymi i dźwignią finansową.Niskie prowizje i
zdolność do zmniejszenia ich jeszcze bardziej dzięki posiadaniu wewnętrznego tokena.