Okcoin

OKcoin Review. Zalety i wady

Okcointo chińska giełda kryptowalut, która specjalizuje się w handluBitcoin .

OKCoin na tym etapie wydaje się być platformą średniej klasy, która nie ma największych wolumenów na rynku. Formalnie jest tak - na początku 2018 r. Dzienne obroty OkCoin nie są nawet uwzględniane w 50 największych giełdach. Ale w okresie od 2014 do 2017 roku był jednym z największych na całym rynku.

Wymiana została ustanowiona na podstawie OkCoinOkexjest liderem CoinMarketCap w codziennym handlu kryptowalutami. Obie marki (Okcoin i Okex) są częścią grupy spółek OKB Technology Company Limited. Inne marki grupy to OkLink, Bafang, Jixianyuan. W rzeczywistości OKEX to międzynarodowy oddział OkCoin. I jak pokazuje praktyka, nawet bardziej udany niż ich „rodzic”.

Giełda Okcoin rozpoczęła swoją działalność w 2013 r. W Pekinie. Aby uruchomić witrynę, zebrano około 10 milionów inwestycji. Wśród głównych inwestorów odnotowano kilka znanych firm venture. Początkowy projekt kapitałowy otrzymał od VenturesLab, którego główną twarzą jest Tim Draper. Ta osoba kiedyś zainwestowała duże sumy w takie projekty jak Tesla, Baidu, Hotmail. Około 10 milionów kolejnych inwestycji otrzymano na początku 2014 r. Od Ceyuan i LongLing Capital.

Chiński przedsiębiorca Star Xu, który wcześniej pracował dla Yahoo i Alibaba, założył firmę. Technicy Okcoin, liczący około 120 pracowników, mają doświadczenie w dużych firmach, takich jak Huawei, Alibaba,Tencent.

Jeśli mówimy ściśle o wymianie Okcoin, to koncentruje się ona głównie na chińskich klientach. Używając różnych nazw prawnych, założyciele zarejestrowali wymiany w strefach domen .COM i .CN. Witryny te mają podobny wygląd i funkcjonalność. Różnią się one w używanej fiat walucie. Na COM - dolarach, na CN - yuan. Na obu stronach dostępne są 3 wersje językowe: angielska, chińska, Hong Kong.

Przez lata Okcoin był zaangażowany w spór z Rogerem Vere nad własnością domeny bitcoin.com. Kilkakrotnie firma pozywała użytkowników oskarżając ją o kradzież funduszy. Pod koniec 2017 r. Giełda zawiesiła swoją pracę na pewien czas po awarii silnika. Przez długi czas w OkCoin wycofanie było niedostępne. W wyniku takich awarii i rosnącej popularności firmy Okex znacznie spadły wolumeny na giełdzie.

Rejestracja i weryfikacja

Istnieją dwa sposoby otwarcia konta na Okcoin.com:

 • Poprzez numer telefonu;
 • Przez e-mail.

Aby rozpocząć rejestrację, wystarczy kliknąć niebieski przycisk Zarejestruj się w prawym górnym rogu układu portalu.

Następnie zobaczysz przed sobą formularz rejestracyjny, który zakłada otwarcie nowego konta za pomocą numeru telefonu i powiadomienia SMS. Jednak wiadomości nie zawsze są wysyłane, dlatego zaleca się użycie drugiej opcji.

Aby zarejestrować się za pomocą poczty e-mail, kliknij link Zarejestruj się przez e-mail po prawej stronie formularza.

Rejestracja jest absolutnie standardowa: wpisz e-mail,hasło i wyrażam zgodę na warunki wymiany. Użytkownicy mogą jednocześnie korzystać z Okcoin.com i Okcoin.cn.

Aby przeprowadzić transakcje finansowe na platformie, musisz przejść weryfikację. Ma w sumie dwa poziomy:

Poziom 1- musisz potwierdzić numer telefonu komórkowego oraz swoją tożsamość, udostępniając wymianę kopii paszportu.

Poziom 2- potwierdzenie wiadomości e-mail, a także wypełnienie wszystkich danych paszportowych. Weryfikacja drugiego poziomu jest możliwa tylko, jeśli minął 1 poziom.

W zależności od poziomu weryfikacji, na konto nałożone są pewne ograniczenia. Bez weryfikacji depozyt jest zamknięty dla użytkownika. Poniżej przedstawiono warunki pracy z wymianą dla wszystkich poziomów użytkowników:

Metody wpłat i wypłat

Total Okcoin Exchange obsługuje kilka metod wpłat i wypłat środków:

 • Przelew bankowy (USD);
 • Litecoin;
 • Ethereum;
 • Bitcoin.

Limity wejściowe i wyjściowe przedstawiono w powyższej tabeli. Zwracamy uwagę, że przy wchodzeniu i wycofywaniu Fiata prowizja wynosi 0,1% lub co najmniej 15 USD (przy wypłacie). Przy transakcjach kryptowalutowych nie ma żadnych dodatkowych opłat.

Handel kryptowalutami

Okcoin Exchange oferuje swoim klientom opcję spot spot w sekcji Trade. Dostępne są następujące kryptowaluty:

 • Ethereum;
 • Bitcoin;
 • Bitcoin Cash;
 • Ethereum Classic;
 • Litecoin.

Aby wyświetlić bieżące wykresy, przejdź do sekcji Wykresy.

Harmonogram można ustawić na „tymczasowy”skala, zmień format ze świecznika na liniowy lub wysoki-niski. Dostępne zaawansowane ustawienia wskaźnika i narzędzia do śledzenia trendów i wzorców (Fibonacciego, równoległych linii) w narzędziach.

Poniżej znajduje się standardowy interfejs kupna /sprzedaży. Dostępne są zlecenia limitowe i rynkowe. Jeszcze niższe są okulary z zamówieniami.

Handel depozytami zabezpieczającymi jest obsługiwany na Okcoin. Maksymalna wielkość pożyczki wynosi 500 000 dolarów, a dzienna stawka wynosi 0,1%.

Na Okcoin powiązana marka OKEX i jej usługi są aktywnie reklamowane: handel Altcoin, handel kontraktami terminowymi na kryptowaluty. Okcoin twierdzi, że jako pierwszy wprowadza na rynek kryptograficzne kontrakty terminowe.

Wolumen obrotuna międzynarodowej giełdzie Okcoin od 1 lutego 2018 r. Wynosi tylko 2 miliony dolarów. Oraz dane Parsit CoinMarketCap tylko dla trzech par handlowych: BTC /USD, ETH /USD, LTC /USD. Wcześniej wymiana była stale w pierwszej dziesiątce pod względem dziennego obrotu. Obrót na dzień osiągnął 15-20 tysięcy bitcoinów. Gwałtowny spadek wolumenów spowodowany bardzo niestabilną wymianą w 2017 r. Według jednej z wersji Okcoin aktywnie wykorzystywał boty do oszukiwania wskaźników handlowych. Miejsce to było kiedyś jedną z największych giełd w okupowanym Okex.

Prowizje od obrotu giełdowego wcześniej bezpośrednio zależały od miesięcznych wolumenów podmiotów gospodarczych. Okcoin ma teraz pojedynczy wskaźnik dla wszystkich użytkowników dla wszystkich operacji -0,20% .

Bezpieczeństwo i wsparcie

Okcoin Exchange korzysta z własnego silnika i zapewnia użytkownikom wysoki poziomniezawodność. Wiadomo, że w 2015 r. Platforma została zaatakowana przez hakerów. Ponadto użytkownicy często oskarżali OkCoin o kradzież ich funduszy, ponieważ oszuści uzyskali dostęp do swoich kont. Teraz na giełdzie istnieje kilka mechanizmów ochrony rachunków:

 • Weryfikacja SMS - służy do wypłaty środków i zmiany ustawień konta;
 • Dwuskładnikowe uwierzytelnianie (WeChat, Google) - może być używane jako alternatywa dla weryfikacji SMS;
 • Hasło użytkownika - dodatkowe hasło do operacji na koncie;
 • Kod antyphishingowy - użytkownik może ustawić specjalny kod, który gwarantuje bezpieczeństwo danych konta.

Na koncie osobistym znajduje się historia logowania na koncie.

Istnieją dwa główne kanały komunikacji z obsługą klienta:

 • Karta opinii na koncie na stronie. Tam możesz utworzyć bilet na określony temat. Problem polega na tym, że tytuły sekcji biletu są napisane po chińsku;
 • E-mail[e-mail chroniony]

Ponadto giełda Okcoin International jest prezentowana w takich kanałach społecznych, jak Telegram, Reddit, Twitter, Facebook.

Zalety i wady

Wymieniamy główne plusy i minusy międzynarodowej wymiany Okcoin w formacie tabeli.

Zalety Minusy
+ Działa na rynku od 2013 r. - przez długi czas zajmował pierwsze miejsce pod względem wolumenu obrotu;
+ Prosty i intuicyjny interfejs;
+ Dostępność transakcji z depozytem zabezpieczającym z dźwignią finansową;
+ Dodatkowe narzędzia ochrony i bezpieczeństwa: Weryfikacja SMS, 2FA, hasła użytkownika;
+ Wykresy z dodatkowymi narzędziami i markerami;
+ Małe prowizje za deponowanie i wypłacanie środków oraz odpowiednią prowizję od transakcji.
- Brak rosyjskojęzycznej wersji strony i rosyjskojęzycznych operatorów usług wsparcia;
- Minimalna liczba dostępnych kryptowalut;
- Wkład i produkcja funduszy lub poszczególnych metod są często niedostępne;
- W recenzjach Okcoin użytkownicy narzekają na regularne opóźnienia przy wypłacie środków;
- Występują problemy z wysyłaniem kodów SMS;
- Aby pracować z OkCoin, konieczne jest przekazanie weryfikacji, ujawnienie danych osobowych;
- W przeszłości zdarzały się przypadki nieuprawnionego dostępu do funduszy użytkowników;
-Małe obroty handlowe, które spadły dziesięciokrotnie w 2018 r.

Jest oczywiste, że na tym etapie OkCoin nie znajduje się wśród najlepszych giełd, ponieważ wady nadpisują zalety.

Wnioski

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2013 r. I do połowy 2017 r. Okcoin został uznany za jeden z największych na świecie. Konsekwentnie plasowała się w pierwszej dziesiątce pod względem dziennego obrotu, a czasem w pierwszej trójce. Wraz z Huobi, Okcoin od kilku lat zachowuje status największej chińskiej giełdy kryptowalut. Jednak niestabilna sytuacja w Chinach związana z regulacją kryptowaluty, problemy w pracy OkCoin oraz stopniowe przenoszenie nacisku OKB Technology Company Limited na markę zależną OKEX wykonały swoją pracę.

Okcoin nie planuje jednak na stałe wycofać się z rynku. Na początku 2018 r. Okazało się, że wymiana dotarłaumowy z koreańską firmą NHH Entertainment dotyczące stworzenia nowej platformy handlowej w Korei Południowej. Prezes OkCoin Chris Lee ogłosił chęć wejścia marki na rynek globalny.

Przedstawmy więc wnioski z naszego przeglądu za pomocą tez:

 • OkCoin to renomowana chińska giełda działająca na rynku od 2013 r. Do zespołu OkCoin należy ponad 100 inżynierów, a platforma jest prowadzona przez doświadczonych przedsiębiorców. Największa giełda Okex jest spółką zależną OkCoin;
 • Rejestracja na giełdzie jest możliwa pod numerem telefonu i e-mailem. Druga opcja jest preferowana ze względu na problemy z wysyłaniem kodów SMS. Weryfikacja na stronie jest obowiązkowa;
 • Wśród dostępnych opcji wpłat /wypłat jest przelew bankowy;
 • Na giełdzie jest tylko 5 transakcji, dzienne wolumeny są skromne, a prowizja handlowa dla przyjmującego i producenta jest taka sama - 0,2%;
 • Dodatkowe narzędzia do ochrony konta w OkCoin: 2FA, weryfikacja SMS, hasła użytkownika;
 • W przyszłości OkCoin planuje uruchomić giełdę w Korei Południowej, a także wejść na rynek globalny.