Nicehash (nayshesh) - kompletny przegląd usługi kryptograficznej

Początkujący, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, muszą zawsze szukać basenu i innych niezbędnych usług. Wielu z nich wybierawydobycie w chmurze , ale powinieneś wiedzieć, że dostarczają go nie tylko prywatne firmy. Z pomocą usługi, która zostanie sprawdzona w tym artykule, możesz kupić i sprzedać moc obliczeniową. Wszystkie operacje wykonywane są w Bitcoinach, a usługa obsługuje wszystkie najpopularniejsze algorytmy i górnictwo eteru lub monero. Będzie to o tym, czym jest Nicehash i jak pracować na tej stronie. Dowiemy się również, jak korzystać z ich oprogramowania.

Przegląd i funkcje usługi Nicehash

Nicehashnie jest klasyczną grupą wydobywczą. Platforma ta jest największym na świecie rynkiem wydobywczym kryptowalut. Jest to platforma dla sprzedawców i nabywców mocy obliczeniowej. Interfejs witryny jest dostępny w następujących językach:

  • angielski
  • rosyjski
  • chiński

Język, podobnie jak odpowiednia waluta, jest automatycznie wybierany w zależności od lokalizacji użytkownika i będzie początkowo otwarty w języku rosyjskim. Ustawienia te można jednak zmienić za pomocą odpowiednich kontrolek w witrynie. Walutę można również zmienić w kalkulatorze rentowności, który zostanie omówiony poniżej.

Usługa ma konta na portalach społecznościowych Twitter, Facebook, VKontakte i inne. Są publikowane ważne strony z wiadomościami, na przykład dotyczące prowadzenia prac technicznych, wszelkich innowacji i aktualizacji. Można tam również znaleźć dyskusje użytkownikówopinie lub kontakt z pomocą techniczną, jeśli coś nie działa lub nie uruchamia się.

Usługa rozpoczęła działalność w 2014 r. Firma jest zarejestrowana w Lublanie, stolicy Słowenii. Jesienią 2017 r. Nastąpiła globalna aktualizacja strony. Deweloperzy ulepszyli interfejs użytkownika, dodali pomoc i dodatkowe funkcje.

Ponadto strona oferuje zarobki użytkowników za pośrednictwem programu partnerskiego. Dostęp do niego otwiera się po utworzeniu konta. Konieczne jest poinformowanie informacji pomocy technicznej o zasobach, w których zamierzasz umieścić linki. Administrowanie zasobem może zatwierdzić lub odrzucić ofertę. Jeśli się powiedzie, otrzymasz dostęp do materiałów graficznych, które można opublikować na stronie internetowej lub na blogu. Twoje potencjalne zarobki będą stanowiły około 5% wszystkich środków, które można przyciągnąć przy pomocy zaproszonych użytkowników. Mały bonus zostanie również zapisany raz, co wynosi 0,000005 BTC.

Pod koniec 2017 r. Usługa została zhakowana, skradziono dużą liczbę bitcoinów. O samej firmie powiedział na Twitterze. Wielu użytkowników skarżyło się na przerwy w świadczeniu usług. Ktoś nie otworzył witryny, uniemożliwiając uzyskanie informacji o koncie, a ktoś miał trudności z tym, że Nicehash nie uruchamia się.

Kalkulator rentowności

Możliwe jest obliczenie potencjalnego zysku z inwestycji za pomocą specjalnego kalkulatora. Jest on publikowany na oficjalnej stronie internetowej i wyniki, które zapewniawykorzystywać dane rentowności innych użytkowników z tym samym sprzętem, co oznacza, że ​​są bardzo dokładne. Należy zauważyć, że czasami kalkulator nie działa i połączenie z nim jest przerwane, tak jakby połączenie z Internetem zostało zerwane.

Ten kalkulator górniczy jest bardzo łatwy w użyciu i, w przeciwieństwie do innych podobnych usług, nie wymaga specyfikacji specyfikacji sprzętu. Wszystko, co musisz wiedzieć, to model urządzenia, które będzie używane do wydobywania kryptowaluty. Następnie musisz określić walutę, która odpowiada ci kosztem jednego kilowata energii elektrycznej według stawki. Dane te będą wystarczające do obliczenia potencjalnego zysku na dzień, tydzień, za pomocą kalkulatora do górniczych kart wideo. Wszystkie płatności są dokonywane w bitcoinach, więc konwersja na walutę odbywa się według bieżącej stawki.

Zob. Również:Taryfy energii elektrycznej na Ukrainie .

NiceHash Miner

Opinie użytkowników górników wskazują, że jest to doskonałe rozwiązanie dla początkujących w tej dziedzinie. Pozwala na zaangażowanie w ekstrakcję kryptowaluty bez zrozumienia ogromnej liczby ustawień. Jednak usługa ma swoje wady. Głównym z nich jest brak płatności w dowolnej walucie, z wyjątkiemBitcoin . Wszyscy wiedzą, że ta waluta, choć jest główną, ma kilka wad. Na przykład transakcje są zbyt drogie, a oczekiwanie na ich pełne potwierdzenie w łańcuchu blokującym zajmuje dużo czasu. Ponadto niektórzy użytkownicy chcieliby otrzymać nagrodę wwaluty, którą kupują, ale nie mogą lub nie chcą korzystać z innego oprogramowania.

Główne zalety tego górnika to obsługa wszystkich najpopularniejszychalgorytmów , możliwość pracy naGPUz AMD Radeon lub Nvidia, obsługiwanewydobycie na procesorze(CPU) i inne Program może również samodzielnie zdecydować, czy włączyć podwójne wydobycie, jeśli jest to obecnie opłacalne. Oprogramowanie działa w systemach 32 i 64 bitowych, ale niektóre algorytmy działają tylko w systemach 64-bitowych. Powinieneś upewnić się, że zgodność twojego systemu operacyjnego jest odpowiednia, jeśli planujesz używać tych algorytmów. Jednak nadal nie zaleca się używania Nicehash Miner 32 bit, jeśli nie chcesz widzieć komunikatów, których Nicehash nie widzi na karcie graficznej /procesorze. Im starsza wersja oprogramowania, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie ono takie jak powinno być.

Na githabie znajdziesz pliki źródłowe dziedzictwa górniczego Nicehash. Zalecane są starsze wersje z wersji Nicehash 1.7.5.13 i wyższej. Należy zauważyć, że na podstawie tego oprogramowania stworzono nie jednego wirusa i robota górniczego.

Rynek górnictwa kryptograficznego

Jeśli jesteś zainteresowany możliwościami zakupu, usługa ta jest rodzajem usługiw zakresie chmury obliczeniowej . Różnica polega na tym, że sprzęt nie jest dzierżawiony przez firmę, ale przez zwykłych użytkowników. Na sprzedaż musisz połączyć farmę z naszymi serwerami i przyjąć zamówienie, które najbardziej Ci odpowiada. Możesz sprzedać zarówno moc swojego domowego komputera, jak i moc pełnoprawnegoASIC urządzenia.

Basen górniczy

Jeśli mówimy o tym, jak wybrać pulę w Knyshesh, administracja oferuje listę usług, które są dobrze kompatybilne z tą platformą. Wśród nich są Suprnova.cc, Mining Pool Hub, Hash 2 Coins i inne. Ogólnie rzecz biorąc, obsługiwane są wszystkie pule obsługiwane przez protokół Stratum, więc użytkownik nie może ograniczyć się do zalecanych usług wymienionych powyżej.

Jak kopać na Nicehash

Aby sprzedać moc obliczeniową, należy pobrać i zainstalować powyższego górnika z firmy Naeshesh. Obsługiwane są karty wideo obu producentów, a program jest idealny dla początkujących, ponieważ ustawienie jest automatyczne, a dochód pozostaje taki sam. Nie musisz nawet wybierać algorytmu, ponieważ program zrobi to sam, w oparciu o doświadczenia innych użytkowników tego samego sprzętu. Jednak wiele automatycznych ustawień można w razie potrzeby zmienić ręcznie.

Kryptowaluty dla górnictwa

Witryna oferuje wsparcie dla dużej liczby kryptowalut i współpracuje ze wszystkimi głównymi algorytmami wydobycia. Należy zauważyć, że nie tylko dobrze znane, ale także rzadkie, na przykład WhirpoolX i Keccak są obsługiwane. Wśród popularnych, możemy wymienić Equihash, SHA-256, Scrypt, x11 i CryptoNight. W ten sposób można uzyskać Zcash (ZEC), Ethereum, Monero i wiele innych monet. Nie zapominaj, że w tym przypadku nie są ważne nawet monety, a mianowicie obsługiwane algorytmy, ponieważ pula może być połączona z każdym. Jedynym wymogiem jestwsparcie standardowej warstwy.

Kupowanie mocy na Nicehash

Proces siły nabywczej jest dość prosty i nie powinien powodować trudności. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się i uzupełnić swoje konto o niezbędną kwotę. Wszystkie obliczenia dokonywane są w Bitcoinach, więc uzupełnianie ich innymi walutami jest niemożliwe. Bitcoiny można nabyć w dowolny sposób. Na przykład, możesz użyć dowolnej wymiany lub wymiennika kryptowaluty, a stamtąd możesz przenieść monety na osobisty adres podany przez Nayshash. Przeczytaj nasz szczegółowy materiał o tym, jakjak kupić Bitcoin , a także użyjlisty zweryfikowanych wymian .

Następnie nabywca musi wybrać walutę dla górnictwa i odpowiednią dla niego pulę górniczą. Ponadto cena jest wskazana dla wybranych wolumenów, które będą odpowiadać użytkownikowi i aplikacja zostanie złożona.

Należy pamiętać, że dla każdego algorytmu strona internetowa ma własny rynek. Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni serwer. Wybór zależy od lokalizacji basenu. Serwery znajdują się w USA w Europie, a ich ceny mogą się różnić. Zazwyczaj pule mają również kilka adresów dla różnych kontynentów. Weź to pod uwagę przy wyborze.

Jeśli chodzi o zamówienia, oferuje się kilka rodzajów dla wygody sprzedawców i kupujących.

Standardowe zlecenieimplikuje minimalny koszt płatności, ale jeśli ktoś określi wyższą cenę, jego wykonanie zostanie wstrzymane do momentu zwiększenia kwoty.

Podczas tworzeniastałego zlecenia , cena, po której zostanie wskazane wydobyciekontynuuj, aż zamówienie będzie ważne. W ten sposób możesz po prostu zainwestować więcej pieniędzy i nie tracić czasu na śledzenie bieżącej sytuacji rynkowej, tak jakbyś używał standardowego zamówienia.

Zamówienia na wszystkie algorytmy na stronie mają minimalny koszt 0,005 bitcoinów. Możesz śledzić zamówienie na specjalnej stronie w odpowiedniej sekcji rynku. Interfejs witryny jest dość wygodny, a jego użycie nie powoduje pytań.

Ustawienie górnika Nicehasha

Miner Nicehash, jak wspomniano powyżej, jest jednym z najlepszych rozwiązań dla początkujących. Oznacza to, że jego konfiguracja jest prosta i nie wymaga specjalnej wiedzy. Jest to dobra alternatywa dla aplikacji konsolowych, które wymagają umiejętności linii poleceń.

Najpierw musisz pobrać program. Aby to zrobić, przejdź dooficjalnej strony internetowej . Otwórz uruchomiony plik iw wyświetlonym oknie zaakceptuj warunki korzystania z usługi, wybierz język rosyjski. Program rozpoczyna ładowanie górników dla wszystkich algorytmów. Zaleca się wyłączenie programów antywirusowych, aby nie blokowały ważnych plików.

Po instalacji należy wybrać najbliższy z dostępnych punktów geograficznych. Na przykład wybierz Europę. Teraz system będzie wymagał uruchomienia testu porównawczego w celu oceny sprzętu. Program przetestuje Twoją kartę graficzną i wybierze kryptowalutę, która jest najbardziej odpowiednia do wydobycia i określi złożoność.

W międzyczasie musisz również utworzyć adres w siecibitcoin, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Można to zrobić, instalując portfel lub, na przykład, pobierając go na jednej z giełd kryptowalut. Jego adres musi zostać skopiowany i wklejony do programu górnika Nayshesha. Można to zrobić po zakończeniu sprawdzania urządzenia. Następnie pozostaje tylko podać nazwę pracownika i rozpocząć proces.

Program wyświetla szacowane dzienne zarobki i saldo na dole okna. Pełne statystyki dostępne na stronie. Płatności są dokonywane automatycznie do określonego portfela. Możesz także skonfigurować aplikację autorun, dodając skrót do programu do folderu autorun i włączając automatyczne wyszukiwanie w ustawieniach górnika.

Eksploracja chmury Mining Nicehash

Wielu użytkowników często zastanawia się, czy NiceHash jest usługą wyszukiwania w chmurze. Należy zauważyć, że nadal różni się od tego rodzaju witryn. Różnica polega na tym, że na tej stronie umowy nie są kupowane od przeciętnego scentralizowanego dostawcy, ale od różnych użytkowników. Ponadto istnieje możliwość nabycia dużej ilości pojemności i wykorzystania ich w krótkim czasie. W świecie kryptowaluty czas jest bardzo ważny, ponieważ sytuacja może drastycznie się zmienić w ciągu kilku godzin, nie wspominając już o tym, jak minie rok, kiedy wygasa kontrakt na klasyczne chmury. Ponadto ceny tutaj są elastyczne, a rynek mocy może się naprawdę pochwalić swoją dynamiką. Możesz również łamać umowy w dowolnym momencie, od momentu zapłatyprodukowane w trakcie procesu wydobywczego. Dzięki temu możesz wybrać dowolną pulę, ale firmy zajmujące się wydobyciem w chmurze zazwyczaj nie zapewniają takiej możliwości.

Rentowność NiceHash

Zapoznaj się z kwotami, które możesz uzyskać, pracując w Naishhesh, korzystając z kalkulatora rentowności. Teraz powinniśmy porozmawiać o innych punktach związanych z operacjami finansowymi w ramach pracy z tym projektem.

Komisja ds. Usług

Prowizja pobiera opłatę od kupujących i sprzedających. W ten sposób wypłacane są różne rodzaje usług. Po utworzeniu zamówienia kwota 0,0001 Bitcoin zostanie wypłacona z Twojego konta. Dla sprzedawców systemu stawki są następujące: 2%, jeśli do portfela Nayshesh została wpłacona kwota powyżej 0,001 BTC; 4%, jeśli płatność na zewnętrzny portfel i jego kwota nie przekracza 0,1 BTC; 3%, jeśli portfel jest zewnętrzny, a kwota przekracza 0,1 BTC.

Uzupełnienie rachunku oznacza również prowizję. Jeśli kwota przekracza 0,005 BTC, uzupełnienie będzie bezpłatne. Jeśli kwota jest mniejsza, prowizja wyniesie 0,0005 BTC. Zatem minimalna wypłata to również 0,0005 BTC.

Jeśli chodzi o sposób wypłaty środków, proponuje się stałą kwotę 0,0005 BTC na przeniesienie mniej niż 0,25 BTC. Jeśli transfer jest większy, pobierana jest opłata w wysokości 0,2% kwoty.

Jak wypłacić pieniądze za pomocą NiceHash

Wypłaty należy rozpatrywać osobno. System płatności w usłudze nie oznacza żadnych ukrytych opłat, a użytkownicy dobrze reagują na tę stronę usługi. Wniosekjest dokonywane automatycznie natychmiast po osiągnięciu żądanego progu płatności. Możesz wymieniać zarobione pieniądze za pomocą dowolnej giełdy kryptowalut lub wymiennika, a następnie dokonać wypłaty na kartę. Ponadto możesz korzystać z Bitcoinów w niektórych sklepach internetowych lubpłatnościniektórych usług.

Fundusze są wypłacane do portfeli usługowych raz dziennie. Przelew na konta zewnętrzne odbywa się również raz dziennie lub raz w tygodniu, w zależności od kwoty transakcji.

Analogi i alternatywy dla Nicehash

ProjektyMinergateiKryptexmożna uznać za najbardziej znane alternatywy dla tej usługi. Oferują również użytkownikom prosty sposób pracy z kryptowalutą i łatwą organizację procesów wydobywczych. A jeśli Kryptex jest bardzo minimalistyczny i nie oferuje niczego poza samą aplikacją, to Miner Gate jest już poważnym analogiem z wieloma możliwościami.

Zalety i wady Nicehash

Korzyści Wady
1. Prosty sposób na wydobycie kryptowalut.Użytkownicy nie muszą rozumieć wszystkich zawiłości wydobycia. Ta usługa oferuje uruchomienie programu na komputerze i rozpoczęcie pracy od razu.
2. Możliwość zakupu i sprzedaży.Wszystkie transakcje sprzedaży energii występują między użytkownikami, a projekt działa tylko jako pośrednik między nimi. Dzięki temu rynek może samodzielnie dostosować cenę.
3. Płatność tylko za wynik.W przeciwieństwie do usługgórnictwo w chmurze, nie ma potrzeby zawierania długoterminowej umowy. Kupujący płaci tylko za wyciągniętą walutę.
4. Automatyczne wyznaczanie najbardziej dochodowej kryptowaluty.Dzięki testowi porównawczemu zawsze możesz w pełni wykorzystać swój sprzęt i nie śledzić najnowszych wiadomości ze świata kryptowaluty.
5. Obecność programu partnerskiego.Dodatkowy rodzaj zarobków jest dostępny dla użytkowników, co ma przyciągnąć nowych klientów. Będzie to szczególnie istotne dla aktywnych użytkowników forów i właścicieli promowanych usług.
1. Kwestie bezpieczeństwa.Usługa doświadczyła poważnego włamania, które mocno uderzyło w jej reputację. Użytkownicy powinni zastanowić się, czy kontynuować korzystanie z niego w przyszłości.
2. Niska rentowność.Zarobki w ten sposób będą mniejsze niż wydobycie jednej lub innej kryptowaluty bezpośrednio, ale można to uznać za cenę do zapłaty za łatwość użytkowania.

Wniosek

Należy powiedzieć, że badany projekt jest dobrym przykładem usługi dla początkujących. Jednak bezpieczeństwo korzystania z Nayshesh jest wątpliwe, ponieważ zostało poważnie zhakowane, co znacznie pogorszyło jego reputację. Alternatywą dla usługi byłby lepszy wybór, być może nawet jedna z opcji sugerowanych powyżej. Możemy jednak mieć nadzieję, że nie powtórzy się to w przyszłości, a deweloperzy zwrócą większą uwagę na bezpieczeństwo. W każdym razie ta strona może być polecanaużywaj, ale powinieneś wycofywać środki tak często, jak to możliwe i zapamiętywać wszystkie środki bezpieczeństwa.