Milionerzy i miliarderzy bitcoinów - lista najbogatszych ludzi kryptomirów

Wśród współczesnego pokolenia prawdopodobnie nie ma nikogo, kto by nie słyszał oBitcoinie . Ta kryptowaluta pozwoliła wzbogacić się i stracić duże sumy pieniędzy dla innych, ale dla większości ludzi stało się to tylko powodem do gryzienia łokci. U zarania istnienia Bitcoin kosztował grosza w porównaniu do wartości w latach 2017-2018, więc tylko ci, którzy kiedyś wierzyli w kryptowalutę i kupili przynajmniej kilka bitcoinów, mieli szczęście. Byli jednak tacy, którzy woleli kupić nie dwa lub trzy, ale tysiące na raz, a jak rozumiesz, dzisiaj ci ludzie mogą być zadowoleni z siebie.

W tym artykule opowiemy o milionerach i miliarderach, którzy zarobili fortunę na kryptowalutach.

Satoshi Nakamoto

Błędem byłoby zakładanie listy bogatych ludzi, którzy zbudowali fortunę na Bitcoinach, bez ich twórcy, który oczywiście ma dużą ilość kryptowaluty w swoich aktywach. Satoshi Nakamoto jest pseudonimem osoby, która wynalazła Bitcoin w 2008 roku. Według niektórych informacji Satoshi ma dziś około 1 miliona bitcoinów, a nawet jeśli weźmiemy minimalną stawkę na 2018, to jest to około 6 miliardów dolarów.

Bracia Winklevoss

Tyler i Camer Winklevoss nie są znani z posiadania ponad miliarda dolarów w bitcoinach w swoich aktywach, co stanowi około 1% całkowitej kryptowaluty. Zawodowo zajmują się wiosłowaniem, a nawet zdobywają nagrody na dwóch olimpiadach, ale to nie jest najbardziejgłówne działania w ich życiu. Przede wszystkim słyną z otrzymania 65 000 000 dolarów odszkodowania od samego Marka Zuckerberga, rzekomo za to, że w czasach studenckich skopiował pomysł swojej strony internetowej i stworzył Facebooka.

11 000 000 USD kwoty rekompensaty, którą bracia postanowili zainwestować w zakup Bitcoinów w 2013 r., Kiedy kryptowaluta kosztowała 120 USD za sztukę. Dziś, po imponującym tempie wzrostu, bracia mają do dyspozycji ponad miliard dolarów i najwyraźniej nie będą ich sprzedawać.

W 2015 r. Bracia otworzyli pierwszą w pełni regulowaną giełdę kryptowalut w Nowym JorkuGemini .

Chris Larsen

Ta osoba jest twórcą kryptowalutyRipple , która została uruchomiona w 2012 roku. Zaczęło zyskiwać na popularności tak szybko, jak inne udane kryptowaluty, po wzroście bitcoinów. Obecną fortunę Chrisa Larsena szacuje się na 8 miliardów dolarów, co czyni go najbogatszą osobą zarabiającą na kryptowalutach.

Joseph Lubin

Mniej zamożni, ale to nie jest zdenerwowane Joseph Lubin ma od 1 do 5 miliardów dolarów w swoich aktywach, według różnych źródeł. Zarobił je na kryptowalutyEthereum , którą sam stworzył.

Vitalik Buterin

Rosyjski Kanadyjczyk, który jest również częścią firmyEthereumposiada 500 000 000 USD, które zarabiał nie tylko na tworzenie kryptowaluty, ale także na wiele innych projektów. Jednak większość kapitału została otrzymana właśnie z kryptowaluty.

Changpeng Zhao

Koszt aktywów kryptowaluty szefa giełdyBinance , który uplasował się na pierwszym miejscu pod względem wolumenu obrotu w ciągu zaledwie kilku miesięcy, wynosi około 2 mld USD. Obecnie użytkownicy Binance to ponad 6 milionów ludzi na całym świecie, a przedstawicielstwa firmy znajdują się w trzech krajach.

Matthew Mellon

Jedna z tych osób na naszej liście, która zwiększyła swoje bogactwo kryptowalutą, kupując ją na wczesnym etapie. Matthew został inwestorem wRipple , w wyniku czego zarobił około 1 miliarda dolarów, ale warto zauważyć, że wcześniej był multimiliarderem, ponieważ był spadkobiercą udanego biznesu bankowego.

Matthew Roszak

Jeden ze współzałożycieli Bloq dowiedział się o bitcoinach na samym początku swojej podróży - w 2011 roku. Wczesne inwestycje przyniosły mu zysk w wysokości 1 mld USD w przeliczeniu na dolary amerykańskie. Sam Rossac twierdzi, że to on pomógł kupić pierwsze Bitcoiny samemu Billowi Clintonowi i Richardowi Bransonowi.

Anthony Di Iorio

Trzeci założyciel Ethereum również sporządził naszą listę. Anthony jest również założycielem Decentral i Jaxx, ale główny zysk pochodzi z inwestycji w Ethereum. Strategia Di Iorio polega na inwestowaniu w kryptowalutę na wczesnym etapie i osiągnięciu szczytowej wartości. Obecnie jego majątek szacuje się na 1 mld USD.

Den Larimer

Ta osoba ma jednak przeszłość programisty w Departamencie Obrony USApaństwo nic mu nie dało, ale fakt, że brał udział w tworzeniu trzech platform blockchain, z których najpopularniejsza toEOS.IO . Dzisiaj, według różnych źródeł, ma do dyspozycji inną kryptowalutę o łącznej wartości 700 milionów dolarów.

Wniosek

Wszyscy wyżej wymienieni biznesmeni spełnili marzenia większości ludzi - udało im się zdobyć ogromną fortunę na kryptowalutę, kupując ją we właściwym czasie. Większość uzna te pieniądze za łatwe, jednak za wszystkimi inwestycjami trwa długa praca analityczna, dlatego nie każdy będzie w stanie powtórzyć swoją drogę.

Materiał został przygotowany przy wsparciu stronyru.casinoglobal.info .