Mikser Bitcoin - zasada działania, popularne usługi [+ tabela]

Anonimowość i decentralizacja to kluczowa różnica między kryptowalutą a pieniądzem fiat. Warto jednak wyjaśnić, że wszystkie dane na temat ukończonych transakcji są nadal przechowywane i odzwierciedlane w rejestrze bloków register, który umożliwia śledzenie ścieżki każdej jednostki do ostatecznej lokalizacji jej pamięci. W związku z tym usługi i programy mające na celu śledzenie operacji wewnątrz systemu były ostatnio aktywnie rozwijane.

Co to jest mikser bitcoin?

Pośrednia anonimowośćBitcoinwprowadziła w błąd wielu użytkowników. Często niektórzy uczestnicy systemu używają blockchaina do akceptowania nielegalnych płatności lub uchylania się od płacenia podatków. Nawet jeśli wszystkie otrzymane transakcje są całkowicie legalne, warto zastanowić się nad anonimowością transakcji, ponieważ posiadając podstawową wiedzę na temat technologii blockchain, każdy użytkownik może śledzić dane transferu, znaleźć bieżące saldo i zobaczyć, gdzie są przechowywane oraz w jaki sposób środki są wypłacane, co czyni użytkowników podatnymi na oszustów organy regulacyjne. W celu zmylenia śladów transakcji wykorzystano wiele technik i opracowano specjalne usługi - miksery Bitcoin.

Mikser Bitcoin (mikser Bitcoin) - usługa anonimizacji, która komplikuje lub uniemożliwia śledzenie transakcji w blockchain, dzieląc transakcje na małe kwoty i wielokrotne przemieszczanie między różnymi adresami.

W ten sposób użytkownicy mogą wprowadzać monety miksera przypisane do jednej transakcji i wyświetlać zupełnie inne monetytransakcje pomiędzy żetonami będą ogromną ilością, która przerwie połączenie identyfikacji z każdym z uczestników.

Typy mikserów

Wszystkie usługi anonimizacji transakcji są podzielone zgodnie z zasadą działania na dwa typy.

  1. Scentralizowane miksery Bitcoin to pierwsza generacja usług, w której poziom anonimowości zależy od całkowitej liczby użytkowników, a bezpieczeństwo użytkowania zależy całkowicie od profesjonalizmu i rzetelności twórców usług.
  2. Miksery bitcoinowe typu peer-to-peer to ulepszony model scentralizowanych usług, w których anonimizacja jest przeprowadzana bez pośredniej współpracy programistów.

Zasada działania miksera bitcoin

Korzystając zscentralizowanychmikserów bitcoinowych, anonimizację środków uzyskuje się przez mieszanie wszystkich transakcji otrzymanych od użytkowników. Użytkownik wysyła więc swoje środki do usługi, płaci ustaloną prowizję i otrzymuje dokładnie taką samą kwotę, ale tylko w innych monetach.

Podczas miksowania wszystkie fundusze są dzielone na małe części, a następnie losowo wysyłane do usługi tworzą portfele. Taka operacja może być powtarzana dziesiątki razy, a dopiero potem monety są wysyłane na adres uczestnika wskazanego do odbioru. Usługa musi być niezawodna i technicznie chroniona, ponieważ taka metoda mieszania wiąże się z ryzykiem kradzieży wysłanych środków przez twórców platformy, a niewystarczające bezpieczeństwo techniczne możestać się podstawą ataków hakerów i hacków. Ponadto nikt nie daje gwarancji, że usługa nie prowadzi ewidencji transakcji.

Miksery peeringowezostały opracowane jako alternatywa dla niedoskonałego modelu scentralizowanych mikserów bitcoinowych. Bitcoin Tambler w tym przypadku służy jako platforma, na której użytkownicy, którzy chcą anonimizować środki, mogą wchodzić w interakcje bez pośrednika. Aby to zrobić, kilku użytkowników łączy się w grupę peeringową i tworzy transakcję, która przechodzi przez kilka etapów, zanim trafi do miejsca docelowego od jednego użytkownika do drugiego. Żaden z uczestników transakcji nie zna żadnych danych o innych użytkownikach i etapach miksowania, a brak udziału usługi w miksie eliminuje możliwość kradzieży środków uczestników. Anonimowe transakcje są wypłacane losowo za losową liczbę monet, które są dodawane do kwoty koniecznej do zapłaty.

Jaka jest potrzeba korzystania z miksera?

Wszyscy słyszeli o anonimowości Bitcoinów, ale niewiele osób wie, że jest to praktycznie mit. Ponieważ programiści mieli zupełnie inne znaczenie niż ta koncepcja nowoczesnych posiadaczy tokenów, którzy uważają, że wszystkie ich transakcje w sieci nie są identyfikowane. Anonimowość Bitcoin to brak konieczności wprowadzania danych osobowych i brak kontroli systemu nad transakcjami i ich celem. Ale sam blockchain jest bazą danych, która przechowuje historię wszystkichpopełnione transakcje. Oczywiście w rejestrze blockchain nie ma danych osobowych uczestników transakcji, aadresportfela Bitcoin nie jest spersonalizowany.

Na pierwszy rzut oka wygląda to dość bezpiecznie i anonimowo, ponieważ blockchain nie zawiera żadnych osobistych informacji o posiadaczach monet. Warto jednak raz powiązać dane z dowolną transakcją, na przykład zapłacić za dostawę do domu towarów lub wypłacić środki na kartę, ponieważ wszystkie transakcje w systemie mogą zostać spersonalizowane przez organy śledzenia. To już daje możliwość śledzenia sposobu zarabiania, deponowania i wypłacania środków, a także wszystkich zleceń płatności i akumulacji każdego posiadacza Bitcoin, z dowodem przynależności do konkretnej osoby.

Fala aresztowań elementów przestępczych, które przyjęły płatność w bitcoinach, jest tego dowodem. Warto zauważyć, że w polu widzenia organów ścigania spadają głównie transakcje za dość duże kwoty. Nawet jeśli użytkownik nie popełni nielegalnych działań, nikt nie gwarantuje, że wykonane transakcje nie będą dziwne dla usług specjalnych.

Jak korzystać z miksera bitcoin

Podczas łączenia się z mikserem bitcoin zaleca się korzystanie z połączenia za pośrednictwem serwerów proxy. Niektóre usługi mają wbudowane połączenie za pośrednictwem Tora. Następnie przejdź na oficjalną stronę wybranej usługi i przejdź przez łatwą rejestrację nowych użytkowników.

Każda usługaoferuje indywidualne metody interakcji, ale w większości przypadków konieczne jest wpłacenie środków na konto na swoim koncie, wymieszanie i wycofanie anonimowych monet w preferowany sposób. Adres portfela bitcoin generowany wewnątrz systemu jest często dostępny tylko przez 24 godziny. W przypadku niektórych usług istnieją minimalne transakcje i dodatkowe warunki współpracy.

Ważnymi punktami w korzystaniu z mikserów bitcoinowych jest list gwarancyjny wskazujący adres portfela i specjalny kod, który jest wydawany przez serwis podczas uczestniczenia w miksowaniu. List należy pobrać lub skopiować. Podczas wypłacania środków usługa wymaga podania jej jako dowodu. Jeśli list zostanie utracony, środki zostaną również bezpowrotnie utracone.

Szybkość usług zależy od kwoty przelewu i liczby wymaganych potwierdzeń. Aby skomplikować śledzenie, użytkownicy mogą również otrzymywać oczekujące transakcje.

Aby zwiększyć poufność, oprócz miksowania wewnątrz służb można zastosować inne techniki:

  • Wypłata środków z usługi po długim okresie czasu.
  • Podziel depozyt na kilka części.
  • Podziel wypłaty na kilka oddzielnych części z wycofaniem do różnych portfeli.

Jak wybrać najlepszy mikser bitcoin?

Jeśli zdecydujesz się zrobić kolejny krok w kierunku anonimowości w świecie kryptowaluty, wybór miksera bitcoin powinien zwrócić uwagę na usługi oferowane przez usługę,ustalone opłaty, bezpieczeństwo, wsparcie techniczne i reputacja usługi.

Bitcoin Mixer Funkcje
Blender.io
Blender.io ma wiele bitcoinów w rezerwie, pozwala szybko mieszać, bez konieczności czekania, aż inni użytkownicy wyślą swoje monety.
Usługa korzysta z „kodu mieszania”, który eliminuje możliwość zdobywania własnych monet. Gdy wysyłasz swoje bitcoiny, docierają do końca łańcucha zapasowego, a podobna ilość „czystych” monet od początku łańcucha jest wysyłana do twojego portfela. Prowizja serwisowa jest jedną z najniższych na rynku - od 0,5% do 2,5% za operację, plus 0,0001 za każdy adres docelowy.
BitMix.Biz
BitMix.Bizto całkowicie anonimowa usługa do natychmiastowego mieszania bitcoinów. Usługa nie zbiera ani nie przechowuje żadnych danych osobowych, a dane transakcji są całkowicie usuwane po otrzymaniu przez użytkownika czystych monet.
Mieszanie następuje automatycznie. Minimalna kwota przyjęta do mieszania wynosi 0,007 BTC, maksymalna to 1000 BTC. Usługa pobiera prowizję od 0,4 do 4%, którą można ustawić ręcznie podczas miksowania. Prowizja za każdy adres docelowy wynosi 0,0005 BTC. Obecnie dostępna jest mieszanka Bitcoin i Lightcoin, planuje się również dodanie Ethereum. Usługa jest również dostępna za pośrednictwem TOR: bitmixbizymuphkc.onion.
BestMixer.IO
Bitcoin Mixerdla 100% anonimowych transakcji zapewnia trzy rodzaje miksów.Prowizje stanowią tylko 1% kwoty transakcji. Istnieje osobisty system rabatowy. Minimalna kwota do połączenia to 0,001 BTC. Oprócz bitcoinów istnieje możliwość mieszania takich kryptowalut, jak Litecoin, Ethereum i Bitcoin Cash. Wsparcie dla użytkowników jest dostępne 24/7.
Mixcoins
W pełni zautomatyzowana usługa spełniająca wszystkie kryteria anonimowości.
Podczas mieszania monety użytkownika są przekazywane do funduszu rezerwowego miksera, a użytkownik otrzymuje czyste monety z giełd. Zapewnia to anonimowe otrzymywanie absolutnie czystych monet bez historii. Mixcoin nie zbiera ani nie przechowuje danych o zachowaniach użytkowników, a informacje o transakcjach i prośby o pomoc techniczną są usuwane w ciągu 7 dni. Dozwolone jest mieszanie ilości od 0,5 do 5 VTS. Prowizja mieszania wynosi 3%.
CryptoMixer
Nie mniej popularna usługa, która umożliwia natychmiastowe łączenie żetonów ze względu na dużą liczbę uczestników.
Posiada również funkcję odroczonej transakcji. Adresy wewnętrzne są dostępne tylko 24 godziny, a dalsze płatności na nie są ignorowane. Po upływie tego czasu wszystkie dane transakcji użytkownika są usuwane. Minimalna kwota transakcji wynosi 0,001 BTC. Jeśli na adres usługi została wysłana kwota mniejsza niż minimalna, usługa akceptuje ją jako darowiznę na cele charytatywne w rozwoju anonimowości Bitcoin.
Bitcoin Blender
Usługa zautomatyczna weryfikacja wykluczenia wprowadzonych znaków kryptograficznych na wyjściu. Prowizja serwisowa wynosi 2%. Minimalna ilość do miksowania to 0,01 BTC.
PrivCoin
Mikser stworzony przez specjalistów ds. Bezpieczeństwa komputerowego. Użytkownicy mają możliwość nie tylko miksowania bitcoinów, ale także otrzymania ekwiwalentu płatności w altcoinach. Zapewnia wybór między natychmiastową mieszanką a odroczoną transakcją. Minimalna kwota mieszania Bitcoin wynosi 0,005 BTC, reszta to darowizny.
Bitcoin Mixer
W pełni zautomatyzowana usługa. Za swoje usługi usługa pobiera opłatę w wysokości 2-5% kwoty transakcji. Użytkownik może samodzielnie wybrać prowizję. Im wyższy wynik, tym szybciej transakcja zostanie zmieszana. Usługa przechowuje informacje o oczekujących transakcjach przez trzy dni, wszystkie pozostałe dane są usuwane w ciągu 24 godzin.
SmartMix
Stosunkowo nowy mikser bitcoinowy. Logi systemowe są przechowywane przez 7 dni w celu ochrony praw użytkowników i zapewnienia wsparcia technicznego przez dłuższy czas. W celu pokrycia opłat za wymianę i utrzymanie pracy, serwis pobiera opłatę prowizyjną w wysokości 0,002 VTK + 1% kwoty transakcji.
TumbleBit
Usługa peeringowa, która łączy kilka technologii anonimizacji, w których setki są zaangażowane w miksowanieużytkownicy, którzy zapewniają wysoką poufność transakcji. Dodatkowo możliwe jest mieszanie monet między własnymi portfelami, przerywając połączenie między transakcjami.

Wnioski

Anonimowość Bitcoin kończy się, gdy użytkownik po dokonaniu transakcji skojarzył swój adres portfela z danymi osobowymi. Dlatego, aby zapewnić wystarczającą poufność i pomieszać ślady transakcji, należy korzystać z dodatkowych usług. Wybór powinien być dokonany na korzyść sprawdzonych platform, ponieważ istnieje możliwość nieuczciwych działań na rzecz deweloperów.

Innym ryzykiem, z jakim borykają się miksery bitcoinowe, jest niewystarczające mieszanie monet. Istnieje możliwość, że w przypadku niewystarczającego mieszania transakcja może nadal być częściowo lub całkowicie śledzona. W tym przypadku użytkownicy dodatkowo ryzykują posiadanie na swoim koncie nie tylko prawnie zdobytych żetonów, ale także monet otrzymanych za nielegalne działania. Na przykład zaangażowany w wypłatę handlu narkotykami. Dodatkowo możesz się zabezpieczyć, wpłacając i wypłacając środki poprzez usługi z różnymi przedziałami czasowymi i losowymi kwotami.