Marginalny handel Bitcoinami i Altcoinami dla początkujących

Dla handlowców z ograniczoną ilością kryptokapitalu, to jest bitcoinów i altcoinów, możliwe jest wykorzystanie obrotu marżowego, aby dodać dźwigni do inwestycji. Ta szansa zwiększa możliwości inwestycyjne inwestora bez faktycznego posiadania aktywów, to znaczy używasz aktywów TechnologiiFiatdo „wynajmu” aktywów kryptoaktywnych. Ważne jest, aby pamiętać, że obrót depozytem zabezpieczającym nie jest zalecany dla wszystkich i ma wysokie ryzyko.

Co to jest handel marżami?

Handel depozytami zabezpieczającymi umożliwia przedsiębiorcy otwarcie pozycji zdźwignią finansową . Na przykład otworzyliśmy margines na zakup z dźwignią 1: 3. Oznacza to, że będziemy potrzebować trzy razy mniej środków własnych, aby otworzyć transakcję. Wyobraź sobie, że nasze aktywa bazowe wzrosły o 10%. Nasza pozycja przyniesie nam 30% zysku dzięki dźwigni 1: 3. O zwykłych, nie marginalnych transakcjach można powiedzieć, że handlują z dźwignią 1: 1 (bez pożyczonych środków).

Handel depozytami zabezpieczającymi jest ściśle powiązany z rynkiem kredytowym. Kredytodawcy udzielają pożyczek przedsiębiorcom, aby mogli inwestować w duże kwoty kryptowaluty, a pożyczkodawcy otrzymują odsetki od pożyczek. Na niektórych giełdach, takich jakBitfinex , użytkownicy udzielają pożyczek na rynki marginalne, a na innych giełdach zapewniają je sami. W przypadku handlu za pośrednictwem brokera pożyczkodawcą zapewniającym dźwignię jest sam makler, na przykład międzynarodowa firma finansowaAMarkets zapewnia dźwignię na Bitcoin 1:10 i jednocześnie nie jest narażony na takie zagrożenia, jak ataki hakerów i ryzyka regulacyjne, którym podlegają cryptobirds.

Na przykład, na giełdzie Bitfinex, każdy może pożyczyć swoje Bitcoiny lub Altcoins i uzyskać odsetki od pożyczki. Główną wadą jest to, że monety muszą znajdować się w portfelu wymiany, który jest mniej bezpieczny niż zimny portfel.

Cechy i ryzyko obrotu marżą

Jak wspomniano powyżej, koszt pozycji krańcowej obejmuje zapłatę odsetek od „dzierżawionych” monet, a także opłatę za otwarcie pozycji przy użyciu zwykłej transakcji wymiany. Wraz ze wzrostem możliwości zarabiania dzięki wykorzystaniu dźwigni rośnie i możliwe straty. Jednak maksymalna kwota, którą możemy stracić, to kwota, którą zainwestowaliśmy, aby otworzyć pozycję. Ten poziom nazywa się wartością odsprzedaży. Wartość likwidacyjna to wartość, przy której giełda automatycznie zamyka naszą pozycję, więc nie stracimy pożyczonych pieniędzy, ale tylko nasze własne pieniądze.

Na przykład:Jeśli mówimy o standardowym obrocie z dźwignią 1: 1, wartość rezydualna jest wtedy, gdy pozycja osiągnie zero. W miarę wzrostu dźwigni wartość odsprzedaży zbliża się do naszej ceny zakupu. Na przykład koszt Bitcoin wynosi 1000 USD, kupiliśmy jeden Bitcoin (otworzył pozycję długą) z dźwignią 1: 2. Wartość naszej pozycji wynosi 1000 USD, z wyjątkiemPonadto pożyczyliśmy kolejne 1000 USD. Wartość likwidacyjna naszej pozycji wyniesie nieco ponad 500 dolarów amerykańskich, ponieważ na tym poziomie tracimy dokładnie nasze początkowe 1000 dolarów amerykańskich, plus odsetki i opłaty. Handel depozytami zabezpieczającymi może być również przeciwny rynkowi, możemy także otwierać krótkie pozycje z dźwignią.

Porady dotyczące depozytu zabezpieczającego

Sprawdź zarządzanie ryzykiem. Przy handlu na marginesie szczególnie ważne jest, aby istniały jasne zasady zarządzania ryzykiem, uważaj na nadmierną chciwość. Weź pod uwagę kwotę, którą jesteś skłonny zaryzykować, pamiętając, że może zostać całkowicie utracona. Ustaw jasne poziomy zamknięcia pozycji, uzyskaj zysk i zatrzymaj stratę.

Szczególnie ważny punkt -altcoinsuważany jest za aktywa o nadmiernej zmienności. Obrót depozytami kryptowalut przynajmniej podwaja ryzyko i możliwy dochód. Dlatego spróbuj robić krótkoterminowe pozycje handlowe przy użyciu pożyczonych środków. Ponadto, chociaż dzienne opłaty lub pozycje marży są niskie, w dłuższej perspektywie prowizje mogą być znaczną kwotą.

Weź pod uwagę ekstremalne ruchy.Cryptotradingma czasami ekstremalne wahania, które występują w obu kierunkach (tzw. Cieśniny). Ryzyko w tym przypadku polega na tym, że głębokość wpłynie na naszą wartość odsprzedaży. Może się tak zdarzyć, gdy dźwignia (dźwignia) jest stosunkowo wysoka, więc wartość odsprzedaży jest stosunkowo bliska.W rzeczywistości możesz skorzystać z tych cieśnin i spróbować osiągnąć zyski z udanego odbioru, mając nadzieję, że te cieśniny będą nad nimi przebiegać, pozostawiając ci przyzwoity zysk, a następnie powrót do poprzedniej ceny.

Wymiany, które umożliwiają obrót depozytem zabezpieczającym

Teraz możliwe jest wykorzystanie obrotu marżami na większości giełd, a także na niektórych brokerach. Zalety handlu z wykorzystaniem pożyczonych środków od brokera są oczywiste, a kolejną ważną zaletą jest aspekt bezpieczeństwa. Handlowcy kryptograficzni powinni dążyć do zminimalizowania liczby monet znajdujących się na giełdach. Giełdy są uważane za dobre cele dla hakerów, aw ostatnich latach miało miejsce kilka wymian hakerskich, ostatnim poważnym ciosem dla branży było włamanie się do wymiany Bitfinex w 2016 r., Kiedy skradziono jedną trzecią giełd bitcoin. Handlując z brokerem, możesz być pewien bezpieczeństwa swoich środków dzięki sprawdzonym standardom bezpieczeństwa na przestrzeni lat. Na przykład brokerAMarketsjest regulowany przez Komisję Finansową. Jest to niezależna organizacja, która chroni interesy klientów przez fundusz kompensacyjny w wysokości do 20 000 euro za każde roszczenie handlowe.

I wreszcie

Obrót na marginesie pozwala nam otwierać powiększone pozycje bez konieczności zapewnienia pełnego bezpieczeństwa bitcoin, dzięki czemu możemy zachować mniej monet na rachunku giełdowym. Na przykład, jeśli nasze portfolio składa się z pięciu bitcoinów i chcemy zabezpieczyć się przed ryzykiem jego upadku, to krótkopozycja z dźwignią 10x i będzie odpowiadać 40% naszego portfela bitcoin. Aby otworzyć pozycję, wymagana jest tylko jedna dziesiąta (dźwignia 1:10). Oznacza to, że musimy zachować tylko 0,2 bitcoiny na koncie. Dzięki temu nasze bitcoiny są bezpiecznie przechowywane w zimnych portfelach. Wspomniana powyżej firmaAMarketszapewnia swoim klientom możliwość prowadzenia obrotu marżowego na specjalnym koncie Bitcoin z dźwignią 1:10, co umożliwia im rozpoczęcie handlu kryptowalutami z niższym brokerem kwot i uzyskanie dodatkowego zysku dzięki zwiększonemu wolumenowi obrotu .