Localbitcoins

Przegląd LocalBitcoins. Zalety i wady

Kryptowaluty pojawiły się stosunkowo niedawno i nadal nie można ich nazwać metodą ich nabycia lub sprzedaży, która jest odpowiednia dla wszystkich użytkowników. Najczęstszym jest korzystanie z giełd lub automatycznych wymienników. Nawiasem mówiąc, przebieg tego ostatniego jest często zbyt zawyżony.

Dzisiaj rozważymy prawdopodobnie najbardziej nietypową platformę transakcyjną, która nazywa sięLocalBitcoins . Nie można nawet powiedzieć, czy projekt ma jakąkolwiek alternatywę. Ten przegląd opisuje proces kupowania i sprzedawania bitcoinów, rodzaj usługi, zalety i wady korzystania z niej.

Przegląd LocalBitcoins

Lokalne Bitcoiny zostały założone w Finlandii w 2012 roku. Projekt ma na celu zjednoczenie ludzi i gospodarki w miejscach, w których zwykły system bankowy nie może być używany do kupowania kryptowaluty. W ten sposób użytkownicy otrzymują przynajmniej pewne gwarancje, że ich aktywa kryptowaluty są poza kontrolą państwa. Na przykład podatek nie wie, czy sprzedajesz swoje bitcoiny za gotówkę. Takie podejście pozwala zachować anonimowość i zminimalizować ryzyko utraty kapitału.

Domena witryny Lokalne Bitcoiny została zarejestrowana w czerwcu 2012 r. Dyrektorem generalnym firmy jest Nikolaus Kangas. Ze względu na swoją wyjątkowość strona wielokrotnie pojawia się w mediach.

Projekt koncentruje się na świeciedystrybucja i handel mogą występować w różnych fikcyjnych walutach w setkach krajów na całym świecie, Ukraina jest również wspierana. Oficjalna strona internetowa jest tłumaczona i dostępna w języku rosyjskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim i chińskim. Wygodne interfejsy API są dostępne dla programistów napisanych w języku programowania Python.

Jak działają LocalBitcoins

Zasada działania lokali Bitcoin polega na tym, że użytkownicy składają wnioski o zakup i sprzedażBitcoin , wskazując kurs wymiany, metodę płatności oraz minimalne /maksymalne kwoty transakcji. Inni użytkownicy wybierają odpowiednie zamówienia i potwierdzają transakcję.

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia system ratingowy, możliwość dodawania informacji zwrotnych na temat uczestników i wdrażania mechanizmu Escrow. Możesz również wysłać spór do arbitrażu w celu rozwiązania sytuacji konfliktowej. Dla początkujących, nawiasem mówiąc, nie można przeprowadzać transakcji za duże pieniądze, a maksymalna kwota jest ograniczona. Kilka udanych płatności pomoże zwiększyć limit transakcji.

Należy pamiętać, że transfer kryptowaluty na adres portfela kupującego powinien być dokonany dopiero po dokonaniu płatności, ponieważ użytkownik może nagle wycofać się z transakcji i przypisać sobie monetę. Kryptowaluta jest pozbawiona możliwości anulowania płatności, a Bitcoiny można przekazać dopiero po otrzymaniu Fiata, czy to w gotówce, czy przelewem bankowym.

Rejestracja i weryfikacja

Proces rejestracji jest prosty i nie różni się od tworzenia konta w innej prostej witrynie. Określwystarczy zalogować się, aby zalogować się na stronie, mieć adres e-mail i hasło. Skrzynka pocztowa będzie musiała potwierdzić. Natychmiast po rejestracji otrzymasz własny Portfel Bitcoin, ale nie otrzymasz od niego prywatnego klucza. Zawarcie niektórych transakcji będzie wymagało potwierdzenia tożsamości.

Kupowanie Bitcoin

Zakup kryptowaluty Bitcoin dla localbitcoin składa się z czterech etapów. Ta instrukcja opisuje szczegółowo ten proces.

Pierwszy etap

Zaloguj się na swoje konto i otwórz stronę główną. W polu wyszukiwania wprowadź żądaną liczbę monet do kupienia, swój kraj, walutę i środki płatności. Wykonaj wyszukiwanie, a system wyświetli listę wszystkich handlowców, którzy pasują do wyświetlonych opcji wyboru.

Drugi etap

Z wyświetlonej listy wybierz ofertę, która najbardziej Ci odpowiada. Warto wybrać nie tylko na podstawie kosztów. Powinieneś również wziąć pod uwagę reputację przedsiębiorcy i liczbę transakcji przez niego przeprowadzonych. Ponadto witryna wyświetla nawet wskaźnik szybkości reakcji sprzedawcy. Najszybsze, które są odpowiedzialne za 5 minut lub mniej, mają zielony wskaźnik. Jeśli średni czas reakcji wynosi do pół godziny, wskaźnik jest żółty. Jeśli jeszcze dłużej, to czerwony. Po wybraniu odpowiedniej oferty kliknij „Kup”.

Trzeci etap

Jeśli otworzysz stronę jakiejś oferty na rynku, zobaczysz tam wszystkie szczegółowe informacje. Przeczytaj go przed złożeniem wniosku o transakcję i poszukaj innej oferty, jeśli to Tycoś nie pasuje. Jeśli wszystko ci pasuje, wprowadź żądaną kwotę zakupu i zgłoś żądanie transakcji. Teraz możesz omówić ze sprzedawcą wszystkie warunki. Usługa zamrozi kwotę na jego koncie i da czas na jej spłatę.

Czwarty etap

Po wysłaniu wymaganej kwoty do użytkownika należy kliknąć przycisk „Zapłaciłem”. Twoja płatność zostanie zweryfikowana, a następnie przedsiębiorca wyśle ​​bitcoiny na twoje konto i pojawią się w portfelu na stronie. Po tym transakcja zostanie uznana za zakończoną.

Jak sprzedawać bitcoiny

Proces sprzedaży bitcoinów odpowiada procesowi zakupu. Wszystkie etapy sprzedaży są podobne.

Pierwszy etap

Otwórz stronę główną i kliknij zakładkę „szybka sprzedaż”. Wypełnij formularz wyszukiwania, aby znaleźć odpowiednich nabywców.

Drugi etap

Znajdź ofertę, która Ci odpowiada i kliknij „Sprzedaj”. Nie zapomnij zwrócić uwagi na ocenę sprzedającego i jego wskaźnik odpowiedzi na stronie.

Trzeci etap

Przeczytaj wszystkie warunki oferty. Jeśli coś ci nie odpowiada, lepiej poszukać czegoś innego. Jeśli zgadzasz się ze wszystkim, wprowadź ilość kryptowaluty, którą chcesz sprzedać, i wyślij żądanie transakcji.

Czwarty etap

W trakcie omawiania transakcji przedsiębiorca poprosi o przesłanie mu szczegółów płatności. Należy powiedzieć, że po utworzeniu wniosku o transakcję, kiedy oczekuje się wysłania środków, twoje monety zostaną zdeponowane, czyli zamrożone. Po otrzymaniu pieniędzy od kupującego musisz to potwierdzić.fakt i przenieść do jego portfeli bitcoinów. Teraz transakcja zostanie uznana za zakończoną.

Jak wypłacić pieniądze z lokalnych bitcoinów

Wypłata Bitcoin następuje w zakładce „Portfel”. Odpowiedni przycisk jest zawsze na górze strony. Pokazuje kwotę na koncie i prowizję za wypłatę. W chwili pisania jest to 0.00005 BTC. Minimalna wypłata wynosi 0,0001 BTC.

Wprowadź adres portfela, w którym środki zostaną otrzymane i kwotę. Możliwe jest również określenie dodatkowych informacji, które będą wyświetlane na liście transakcji. Następnie kliknij „Kontynuuj”, aby dokonać wypłaty.

Komisja

Należy zauważyć, że lokalna prowizja Bitcoins nie pobiera prowizji od klientów. Ponadto usługa nie jest zaangażowana w przetwarzanie transakcji z walutami fiatnnymi, ponieważ proces ten odbywa się bezpośrednio między sprzedającym a kupującym.

Sprzedawcy otrzymują prowizję w wysokości 1% każdej sprzedaży. Jest automatycznie dodawany do kwoty przelewanej na konto depozytowe. Sprzedawcy czasami zawierają tę prowizję na kursie wskazanym w transakcji.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twórcy usług udostępnili różne systemy ratingowe, aby zapobiec oszustwom w ramach procesu handlowego. Różne wskaźniki pokazują, ile danych osobowych użytkownik ujawnił o sobie, ile przeprowadził transakcji, ile z nich zakończyło się sukcesem oraz ile pozytywnych i negatywnych opinii otrzymał.

Przy zakupie lub sprzedaży bitcoinów lepiej jest wybraćhandlowcy oznaczeni zielonymi wskaźnikami. Wskazują one co następuje:

  • Dokonano wystarczającej liczby zakupów i /lub sprzedaży
  • Otrzymało wiele dobrych recenzji
  • Preferuje wspólne środki płatności
  • Pracują z usługą od dawna
  • Mają znaczne obroty handlowe i zyski

Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników, używane jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, captcha, aby potwierdzić, że nie jesteś robotem. Każdy depozyt w momencie transakcji jest zablokowany. Utrzymywanie kryptowalut na stronie nigdy też nie powodowało poważnych trudności dla użytkowników, a zeszłoroczne fałszywe wiadomości o hakowaniu nie podważały wiary użytkowników w wiarygodność LocalBitcoins.

Należy zauważyć, że Rosja ma problemy z localbitcoin, ponieważ została zablokowana przez Roskomnadzor. Usługa zapewniała lustro dla użytkowników LocalBitcoins.net, dzięki czemu nie mieliby oni żadnych pytań o to, jak zalogować się do strony zakazanej w ich kraju.

Usługa pomocy technicznej działa dobrze, chociaż wskaźnik odpowiedzi w niektórych przypadkach sięga trzech dni. Istnieje również forum dostępne dla wszystkich użytkowników.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Handel gotówką.Właśnie to sprawia, że ​​platforma jest wyjątkowa iw przeciwieństwie do innych sposobów handlu. Oferty są dostępne w wielu miastach. Wśród nich można znaleźć zarówno stolicę (Kijów, Moskwa, Mińsk), jak i inne miasta.
2. Obsługa wielu opcji płatności. Dla handlowców, którzy chcą handlować online, istnieje wsparcie dla różnych usług płatniczych, a sami handlowcy sami wybierają to, z czym chcą pracować podczas tworzenia aplikacji.
3. Wielkość transakcji.Obrót walutowy na platformie jest naprawdę całkiem dobry. Dowodem na to jest maksymalna ilość zakupów i sprzedaży od najlepszych handlowców.
4. Program skierowań.Wszyscy uczestnicy mają możliwość przyciągnięcia nowych użytkowników i zarobienia 20% dochodów z transakcji.
5. Obecność lustra.Deweloperzy zajmują się również świadczeniem usług we wszystkich krajach i stworzyli dodatkowe sposoby wejścia do usługi dla mieszkańców krajów, w których jest zablokowany.
1. Płatność przez inne kryptowaluty.Usługa nie obsługuje innych popularnych kryptowalut, na przykład pamięci podręcznej Bitcoin. Może to zainteresować, a nawet przyciągnąć wielu nowych handlowców, jak to ma miejsce w przypadku ethereum.
2. Brak oficjalnego wsparcia dla urządzeń mobilnych.Witryna platformy działa oczywiście również na telefonach, ale wielu użytkowników preferuje tę aplikację. Oficjalnych klientów brakuje w App Store i Play Market, ale można tam znaleźć rozwiązania innych firm.

LocalBitcoins to całkowicie unikalny sposób handlukryptowalutą . Niektórzy nie mogą używać systemu bankowego do kupowania bitcoinów z różnych powodów, niekoniecznie karnych. Tacy użytkownicy preferują tę usługę i tworzą tam dobry wolumen obrotu. Pomimo braku wsparcia dla wielu kryptowalut i niektórychNiuanse procesu handlu, lokalne lobby można polecić zarówno doświadczonym handlowcom, jak i początkującym, którzy jeszcze nie wiedzą, jak zarabiać pieniądze. Czy próbowałeś sprzedać lub kupić kryptowalutę za gotówkę na tej stronie? Czy miałeś jakieś doświadczenie w handlu kartami bankowymi? Zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami na platformie handlowej w komentarzach.