Livecoin

LiveCoin Review. Zalety i wady

Livecointo popularna wymiana kryptowalut, jedna z platform profilowych altcoin. Na tej stronie dostępnych jest ponad 300 kryptowalut.

Główną publicznością Livecoin są rosyjskojęzyczni handlowcy. Wymiana została stworzona przez brytyjską firmę Delta E-Commerce, a sam portal jest hostowany na serwerze w USA.

Strona internetowa Livkoin jest tłumaczona na 9 różnych języków: rosyjski, angielski, chiński, portugalski i inne. Już na głównej stronie portalu wymieniono niektóre zalety platformy: prosty interfejs, korzystne warunki. Te chwile musimy jeszcze wyjaśnić.

Jeśli jesteś początkujący, obejrzyj film instruktażowy lub przejdź do sekcji „Rozpoczęcie pracy”.

Domena Livecoin.net została zarejestrowana w marcu 2014 r., A sama wymiana rozpoczęła się rok później. Przedstawiciele platformy na forach tematycznych zaprosili handlowców i inwestorów do wzięcia udziału w prywatnym podglądzie. Jest to etap testowania funkcjonalności, który obejmował identyfikację błędów i wad silnika. Każdy uczestnik prywatnego podglądu otrzymał na swoje konto 100 $ z możliwością wypłaty.

Pełne uruchomienie Livekoin datowane jest na kwiecień 2015 r. Początkowo giełda oferowała tylko 9 kryptowalut. Z biegiem czasu liczba stanowisk wzrosła, a LiveCoin zajmował niszę niskokosztową na rynku WNP. Twórcy innych kryptowalut zauważyli, że umieszczenie nowej monety /tokena na giełdzie pod koniec 2017 r. Kosztowało 4 BTC.

Rejestracja i weryfikacja

Rejestracja w Livecoin.net jest otwarta dla mieszkańców większości krajów. Sam proces jest standardem. Kliknij czerwony przycisk „Otwórz konto handlowe” w prawej górnej części witryny. Pojawi się typowy formularz rejestracyjny:

Wymiana prosi użytkownika o ustawienie wystarczająco silnego hasła: 12 znaków, obecność co najmniej jednego numeru i liter z dużymi i małymi literami. Po wypełnieniu wszystkich danych otrzymasz wiadomość e-mail na podany adres e-mail z linkiem do aktywacji konta.

Weryfikacja Livecoin jest opcjonalna. Jest to konieczne tylko do realizacji transakcji Fiata, a raczej przelewów bankowych, a także w przypadku utraty dostępu do konta (utrata hasła, uwierzytelnienia itp.).

Podczas sprawdzania odzyskiwania przez użytkownika wymagane jest wykonanie dwóch zdjęć w różnych miejscach, trzymając arkusz z nazwą giełdy i bieżącą datą. Dokładne informacje dotyczące drugiego rodzaju weryfikacji tożsamości Livecoin nie zapewnia. Najprawdopodobniej kopia paszportu lub numeru TIN jest wymagana od użytkownika, a także nowy dokument potwierdzający jego rejestrację.

Wpłata i wypłata środków, prowizje Livecoin

Oprócz depozytów kryptowaluty strona obsługuje transakcje za pomocą EPS i kart.

Lista metod wpłat:

 • Payeer: USD, EUR - 5% prowizji, RUR - 3%;
 • Perfect Money - 2%;
 • Kapitalista (przy wsparciu WebMoney, Yandex Money i tak dalej) - 0%;
 • AdvCash - 10%;
 • QIWI - EUR, USD - 10%, RUB - 10%.

Opcje wypłaty:

 • Payeer - 2% + prowizja od systemu;
 • PerfectMoney - 6%;
 • Kapitalista - EUR /USD - 2%, RUR - 3%;
 • QIWI - EUR /USD - 3%, RUR - 4%;
 • AdvCash - 1% RUR, USD /EUR - 2%;
 • Visa /Mastercard - USD /EUR - 3%, RUR - 5% + 50 RUR.

Minimalna kwota środków na wypłatę wynosi 10 dolarów /euro lub 100 rubli. Prowizje od wypłaty popularnych kryptowalut: 0,001 BTC, 0,2 LTC, 2 doge, 0,01 ETH.

W przypadku transferów w Fiacie opóźnienia nie przekraczają dwóch dni. Czasami zawieszają się transakcje kryptowaluty. Wynika to z częstego odłączania portfeli na LiveCoin. Jak tylko portfel zostanie włączony, kryptowaluta zostanie obciążona na konto klienta. Wymiana zmienia od czasu do czasu opłaty za portfele płatności elektronicznych. Istnieją rozłączenia metod płatności - najczęściej Payeer i Perfect Money.

Pod koniec 2017 r. LiveCoin zaprzestał przyjmowania przelewów bankowych, zgodnie z informacją w sekcji wiadomości.

Handel kryptowalutami na LiveCoin

Livecoin jest jednym z liderów na całym rynku kryptowalut pod względem liczby obsługiwanych Altcoins. W 2017 roku co tydzień dodawano do aukcji kilkanaście nowych monet i żetonów. W tym samym czasie platforma oferuje pary handlowe z kilkoma fiat walutami jednocześnie: dolar, rubel, euro. Ponad 20% altcoinów jest sparowanych z dolarem. Nie ma sensu wymieniać wszystkich obsługiwanych kryptowalut - jest ich zbyt wiele.

Zauważamy, że ponad połowa 100 najlepszych CoinMarketCap jest przedmiotem obrotu na giełdzie. Są prawie wszyscy „weterani” rynku kryptograficznego: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Ethereum, Ripple, DASH, Monero, Emercoin, Peercoin, Nxt. Jest wiele żetonów i monet z górą. Platforma jest więc odpowiednia dla miłośników aktywów o niskim kapitale.

Aby wyświetlić dostępne pary, przejdź do podsekcji Przegląd.Rynek (Handel - & gt; Przegląd rynku).

Operacje zakupu i sprzedaży kryptowaluty są dostępne w sekcji Handel. Oto interfejs sekcji handlowej:

Po lewej stronie znajduje się lista dostępnych par. Dla użytkowników dostępne wyszukiwanie i ulubione funkcje. Po lewej stronie znajduje się wykres. Świeczniki można przełączyć na głębokość rynkową. Wykres jest tymczasowo skalowany. Panele sprzedaży i zakupu są standardowe. Kliknij „przejdź do zamówienia ograniczonego”, aby pracować z bieżącą ceną lub wprowadź swój kurs w komórce. Poniżej znajdują się okulary zamówień, lista zamówień użytkownika i historia handlu.

Prowizja od transakcji na giełdzie LIVECOIN zależy bezpośrednio od wolumenu obrotu użytkowników w ciągu 30 dni. Platforma jest powiązana z dolarem w tej kwestii:

 • 0 - 100 000 USD - 0,18%;
 • 100 001 - 200 000 USD - 0,16%;
 • 200 001 - 400 000 USD - 0,14%;
 • 400 001 - 600 000 USD - 0,12%;
 • 600 001 - 800 000 USD - 0,10%;
 • 801 000 - 1 000 000 $ - 0,08%;
 • 1 000 001 - 1 500 000 $ - 0,06%;
 • 1 500 001 - 2 000 000% - 0,04%;
 • 2 000 0001 - ∞ - 0,02%.

Wielkość obrotu

Dzienne obroty na platformie od początku 2018 r. Wahają się między 3000 a 5000 BTC. W dolarach LIVECOIN nie przekracza 100 milionów USD. Największą aktywność obserwuje się w następujących parach:

 • BTC /USD;
 • ETH /BTC;
 • XMR /BTC;
 • LTC /BTC;
 • DASH /BTC.

Ostatnio dodane monety i żetony z dobrym marketingiem często znajdują się w pierwszej dziesiątce.

Gra LiveCoin

Oprócz możliwości handlu kryptowalutą, LiveCoin Exchange oferuje klientom grę na kursie Bitcoin. To jest odmianatorba z kryptowalutą. Strona akceptuje zakłady na przyszły kurs Bitcoin. Każda runda trwa zwykle 7 dni. Minimalna stawka użytkownika wynosi 0,001 BTC. Wysokość wynagrodzenia gracza zależy od szans. Jest obliczany przy użyciu następującego wzoru:

Suma zwycięskich zakładów użytkownika /łączna kwota zakładów.

10% prowizji, którą wymiana bierze na siebie. Oznacza to, że jeśli gracze oddadzą łącznie 10 BTC, wtedy 1 BTC z puli bierze Livecoin. Jak opłacalne jest granie w taką grę, to osądzanie ciebie.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Livecoin Exchange oferuje użytkownikom szereg mechanizmów i narzędzi zaprojektowanych w celu ochrony ich kont i pieniędzy. Pod tym względem platforma wyprzedza wielu swoich konkurentów na rynku. Oto lista różnych opcji i funkcji:

 • Długość sesji - użytkownik może ustawić czas życia opcji „zapamiętaj mnie”. Po upływie określonego okresu następuje automatyczne rejestrowanie. Zakres sesji: 30 minut - 48 godzin.
 • Kod PIN - służy do logowania na konto i potwierdzania przelewów na pierwszym poziomie bezpieczeństwa.
 • 2FA - uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest wymagane dla wszystkich kont o kapitalizacji przekraczającej 100 USD (drugi poziom bezpieczeństwa). Służy do autoryzacji, potwierdzania transakcji i zmiany ustawień zabezpieczeń.
 • Unikalne powitanie - chroni użytkownika przed witrynami phishingowymi, które są przebrane za Livecoin.
 • Lista dozwolonych adresów IP - adresy IP, z których można korzystać z konta Livecoin.
 • Lista ostatnich sesji z określonym adresem IPi czas autoryzacji.

Zwróć uwagę na kilka funkcji bezpieczeństwa. Jeśli zapomniałeś kodu PIN i chcesz go zresetować po raz trzeci, giełda pobierze opłatę w wysokości 0,01 BTC. Przy zmianie kodu PIN lub uwierzytelniającego możliwość wypłaty środków jest zablokowana na 10 dni, podczas zmiany hasła lub wiadomości e-mail - na 48 godzin. Exchange zabrania pracy z wielu kont jednocześnie.

Livecoin.net był wielokrotnie poddawany atakowi DDOS. Czasami użytkownicy mają problemy z autoryzacją. Podczas rozwiązywania adresów IP sprawdź ustawienia sieci (statyczne, dynamiczne).

Aby skontaktować się z obsługą klienta, użyj systemu biletowego na stronie internetowej lub adres e-mail[email protected]Ponadto przedstawiciele Livecoin aktywnie odpowiadają na prośby użytkowników na tematycznych forach kryptowalut. Przetwarzanie biletów trwa od kilku godzin do kilku dni, w zależności od sekcji pytania /roszczenia, obciążenia operatorów wsparcia.

W sekcji „Wiadomości” publikowane są zmiany w pracy giełdy: dodawanie nowych par, usuwanie kryptowalut, wyłączanie portfeli, zmiana prowizji od płatności i tak dalej. Livecoin zastrzega sobie prawo do zablokowania klienta z zastrzeżeniem naruszenia umowy użytkownika.

Zalety i wady

Wymieniamy główne wady i zalety wymiany kryptowaluty Livecoin:

Zalety Wady
Dostępność rosyjskojęzycznej wersji strony i usługi wsparcia w języku rosyjskim;
Ogromny wybór kryptowaluty(około 400) z ciągłym dodawaniem nowych pozycji;
System powiadomień na stronie, dzięki któremu użytkownicy nie przegapią ważnych wiadomości i zmian w pracy Livecoin;
Prosty i intuicyjny interfejs;
Umiarkowane prowizje, które są zmniejszane w zależności od obrotu handlowego przedsiębiorcy;
Godna płynność w kilkudziesięciu parach;
Istnieją pary z dolarem, rublem i euro;
Duży wybór metod płatności z Fiatem;
Weryfikacja na giełdzie nie jest konieczna, nawet pod warunkiem wycofania karty lub systemu płatności;
Dostępność gry bukmacherskiej z zakładami na kurs Bitcoin;
Otwórz interfejs API, który umożliwia handel zautomatyzowanym oprogramowaniem;
Dodatkowe narzędzia do ochrony konta przed hakowaniem;
Program skierowań z wkładami do 50% prowizji od handlu przyciągniętego użytkownika.
Wyłączanie portfeli kryptowaluty;
Opóźnienia w deponowaniu i wypłacaniu środków zarówno w Fiacie, jak iw kryptowalutach;
W przypadku powtarzającej się utraty kodu PIN za przywrócenie należy uiścić opłatę (0,1 BTC);
Wysoka prowizja przy wycofywaniu poszczególnych kryptowalut;
Opóźnienia w przetwarzaniu biletów klientów.

Wymiana nie ma poważnych niedociągnięć. Wyłączanie portfeli jest normalnym zjawiskiem, ponieważ obsługiwanych jest 400 kryptowalut. Pozostałe wady są typowe dla większości giełd.

Wnioski

Livecoin jest jedną z najlepszych giełd inwestowania /handlu Altcoins. Platforma oferuje prawie 400 kryptowalut i prawie 1000 par handlowych. Prezentowane są żetony i kointy o różnym kalibrze - ze starych szkolnych wideł Bitcoindo najnowszych tokenów ICO. Sama wymiana jest łatwa w obsłudze, lojalna wobec klientów, stale dodająca nowe monety i powiadamiająca użytkowników o wszystkich ważnych zmianach. A do pracy z Livecoin nawet nie trzeba przechodzić weryfikacji.

LiveCoin stopniowo zwiększa swoją objętość i wychodzi poza rynek WNP. Do tej pory na giełdzie prezentowana jest tylko podstawowa funkcjonalność + torba. Jeśli na platformie pojawi się obrót zabezpieczający, znacząco zwiększy to wolumen obrotu. Opłaty za wymianę, które zwykle powstają w wyniku oszustwa transakcyjnego.

Podsumowując naszą recenzję:

 • Livecoin to popularna wymiana z ogromnym wyborem kryptowalut. Działa na rynku od 2015 r. I jest zorientowany na odbiorców rosyjskojęzycznych;
 • Aby pracować z Livecoin, nie jest konieczne przekazywanie osobistej identyfikacji - jest to konieczne tylko przy przywracaniu dostępu do konta;
 • Giełda obsługuje metody płatności za pomocą fiat waluty: kapitalistyczny, AdvCash, Payeer i inne systemy;
 • Około 400 kryptowalut jest dostępnych do handlu. Interfejs handlowy jest standardowy, a prowizje są niższe niż prowizji wielu konkurentów;
 • Livecoin ma grę loteryjną online z możliwością obstawiania kursu Bitcoin;
 • Dostępne są różne narzędzia do ochrony konta: 2FA, dozwolone IP, wyjątkowe powitanie.

Proszę podać informację zwrotną na temat swoich doświadczeń z Livecoin!