Kryptowaluta TRON (TRX) - pełna recenzja

KryptowalutaTRONjest w TOP-100 projektach, prowadząc kapitalizację, a jej platforma jest jednym z największych systemów operacyjnych na świecie opartych nablockchain . TRON obejmuje jeden z najbardziej obiecujących obszarów działalności - przemysł rozrywkowy i ma bardzo mieszaną reputację. Wielu widzi perspektywy kryptowaluty, które mogą zmienić świat, inni uważają, że projekt jest niczym innym, jak sposobem na pozyskanie pieniędzy od łatwowiernych inwestorów. Więc to pokaże tylko szczegółowy przegląd.

Co to jest TRON (TRX)

TRON (TRX) to wewnętrzna kryptowaluta projektu blockchain o tej samej nazwie, która jest zdecentralizowanym środowiskiem open source do tworzenia i hostingu cyfrowych treści rozrywkowych.

Założycielem Tronu jest chiński biznesmen Justin Sun, który znajduje się w pierwszej 30 rankingu Forbesa. W 2017 roku organizacja non-profit TRON Foundation, która obecnie jest właścicielem sieci i zarządza nią, została stworzona przez niego i członków jego zespołu.

Firma rozpoczęła swoją podróż zICO . Pierwotna sprzedaż żetonów zakończyła się 2 września 2017 roku. W rezultacie tokensale zdołał przyciągnąć do projektu około 15 000 współpracy wojskowo-technicznej. Maksymalna emisja kryptowaluty jest ograniczona do 100 miliardów i wszystkie monety zostały natychmiast wydane przez twórców. Pozostała część sprzedaży jest do dyspozycji pierwotnych inwestorów i zarządzającego funduszem.

Sieć została oficjalnie uruchomiona w czerwcu 2018 r. Sieć blockchain Trona ma trzy kluczowe funkcje:

  • Wysoka przepustowośćzdolność do. Sieć ma przepustowość większą niż Ethereum i Bitcoin. Wynik został osiągnięty poprzez poprawę TPS.
  • Skalowalny. Sieć może obsługiwać ogromną liczbę użytkowników dzięki wysoce wydajnej inteligentnej umowie.
  • Dostępność. Osiągnięcie konsensusu w sieci osiąga się dzięki złożonemu mechanizmowi, który zapewnia sprawiedliwość w zakresie podziału wynagrodzenia i bezpieczeństwa użytkowania.

Projekt był wielokrotnie krytykowany. Uważni inwestorzy zauważyli, że częśćbiałej księgizostała skopiowana z innych podobnych projektów. Nieufność wynika również z faktu, że większość monet jest do dyspozycji funduszu. Wielu uważa, że ​​w przyszłości programiści będą mogli zmienić kurs, wykorzystując go we własnym interesie.

Jednocześnie popularność monety i samej platformy stale rośnie. TRX Coin jest notowany codziennie za ponad 58 milionów dolarów i jest to jeden z najlepszych wskaźników na rynku. Zaufanie dodaje i fakt, że zespół projektowy obejmuje twórców chińskiego gigantycznego e-commerce Alibaba.com.

Jaki problem rozwiązuje platformę

Celem projektu Tron jest stworzenie zdecentralizowanego ekosystemu w celu uwzględnienia cyfrowych treści rozrywkowych. Projekt jest rodzajem ogólnoświatowej bezpłatnej sieci rozrywkowej działającej na podstawie rejestru dystrybucji i bez centralnego organu zarządzającego.

Jest to jedna z niewielu prób korzystania z P2P doTwórcy treści i dystrybutorzy mają bezpośredni dostęp do grupy docelowej. W przeciwieństwie do YouTube, iTunes i innych scentralizowanych systemów, które znacznie ograniczają prawa prywatnych producentów treści, tworząc barierę między nimi a użytkownikami, zdecentralizowany system Tron powinien zapewniać łatwe metody dystrybucji.

Jego użytkownicy będą mogli swobodnie publikować, przechowywać i pobierać pliki multimedialne. Producenci treści nadal będą mogli otrzymywać wynagrodzenie za rozwój wydarzeń, ale bezpośrednio od odbiorców zgodnie z ich popularnością. To z kolei pomoże obniżyć koszty wysyłki i dystrybucji.

Kryptowaluta Tron jest również używana do transakcji płatniczych. Dla programistów platforma jest łatwym sposobem promowania własnych aplikacji, gier, muzyki lub plików graficznych. Służy jako analog AppStore i Google Play. Dla użytkowników jest to coś w rodzaju sieci społecznościowej, w której mogą bezpiecznie przeglądać i używać treści.

Również TRON jest wygodny w opracowywaniu inteligentnych umów. Można go łatwo dostosować do wymagań programistów różnych aplikacji. Możesz zamówić inteligentne umowy na platformie TRON od specjalistów z firmysmartcontract.rulub zrób to sam, ale będzie to wymagało podstawowej wiedzy programistycznej.

Współpraca z Ethereum

Niedawno w podcastu CryptoChick dyrektor generalny projektu, Justin Sin, ogłosił możliwość wczesnej współpracy ze słynnym projektemEthereum .Witryny konkurują ze sobą i, zdaniem Siny, współpraca w dowolnych wariantach przyniesie korzyści dla branży kryptowalut na dłuższą metę, ponieważ doprowadzi to do stworzenia lepszego produktu.

W chwili obecnej utworzenie związku między obiektami jest mało prawdopodobne. Vitalik Buterin, dyrektor generalny Ether, jest sarkastyczny co do przyszłości Trona. Justin wręcz przeciwnie, deklaruje, że odczuwa braterskie uczucia i jest przekonany, że oficjalnej współpracy między stronami można się spodziewać w tym roku.

Założenia Justina jak dotąd nikt z zespołu eteru lub tronu nie potwierdził ani nie obalił. Wiadomości o społeczności kryptograficznej również nie potwierdzają pogłosek o szybkiej współpracy.

Jak stworzyć portfel TRON

Początkowo token Tron był oparty na bazie Ethereum z protokołem ERC20. Później kryptowaluta przeszła do własnego algorytmu TRON20, a społeczność kryptograficzna opracowała odpowiednie metody przechowywania i używania tego algorytmu. Dodano Tron do twojego arsenału i wiele znanych już portfeli kryptowaluty.

Twórcy projektu zdecydowanie zalecają stosowanie tylko zalecanych portfeli. Dzisiaj TRON opracował wiele opcji portfeli:

  • portfele sprzętowe:Ledger .
  • Portfele internetowe: BIXIN, Portfel matematyczny, HOO, Buntoy, TronATM.
  • Aplikacje mobilne: VenaPi Wallet, BitKeep Wallet, BiMoney, Banko.
  • wersje desktopowe: TRON Wallet Desktop, TronLink.

Przedstawiono także specjalne rozszerzenie przeglądarki Chrome TronPay. Pełna lista zaufanych usług i programów może byćznaleźć, przechodząc dooficjalnej strony internetowejprojektu. Przed użyciem aplikacji należy najpierw wybrać między FullNode i SolidityNode.

Jak kupić TRON

Kryptowaluta Tron zyskał sławę dawno temu i dziś jest przedmiotem obrotu na prawie wszystkich głównych giełdach. W szczególności żetony są reprezentowane wBinance , BitForex, OKEx, Huobi, Bit-Z, IDAX, DigiFinex i Systemkoin. Pary handlowe TRX obejmują ETH, BTC i USDT.

Pod koniec 2018 r. Obroty handlowe TRX wyniosły ponad 68 miliardów i jest to jeden z najlepszych wskaźników na rynku.

Czy możliwe jest wydobycie TRON

Deweloperzy nie przewidzieligórnictwakryptowalut. Na początku wyprodukowano pełnynumer100 miliardów tokenów. Administracja projektu ogłosiła system dystrybucji żetonów z wyprzedzeniem. Wszystkie emitowane tokeny są rozdzielane w następujący sposób:

  • 40% wszystkich monet zostało sprzedanych jako część ICO w celu przyciągnięcia początkowych inwestycji rozwojowych;
  • 15% żetonów jest przeznaczonych na sprzedaż inwestorom prywatnym i nanotowaniana giełdach;
  • 35% zamrożonych jest na koncie zarządzającego funduszem Tron Foundation.

Ten ostatni często staje się przedmiotem dyskusji. Założyciele projektów twierdzą, że tokeny są zamrożone. Zespół programistów nie może ich używać do osobistych zainteresowań i do manipulowania kursami.

Użytkownicy będą mieli możliwość otrzymania nagród za aktywne korzystanie z platformy: umieszczanie treści, reposts, polubienia i inne działania. Warto wziąć pod uwagę, że płatność nie zostanie obciążona innymi żetonami.

Prognoza na przyszłość

Platforma Tron obejmuje jeden z najbardziej atrakcyjnych sektorów dla inwestycji, w którym obracają się ogromne pieniądze. Tworzenie i dystrybucja treści rozrywkowych to ogromny przemysł streamingu. Obecnie rynek rozrywki online szacowany jest na 1 bilion dolarów, a analitycy przewidują, że do 2022 roku całkowita kapitalizacja sfery wyniesie 2 biliony dolarów.

Nawet jeśli platformie uda się zdobyć tylko 2% rynku, kapitalizacja projektu osiągnie 20 miliardów dolarów, co jest już 20 razy wyższe niż obecne.

Perspektywy projektu są raczej wysoko oceniane przez ekspertów. Pomimo niedawnego uruchomienia projektu udało się już zawrzeć umowy ze znanymi firmami. W styczniu 2018 r. Podpisano umowę z oBike, znaną firmą zajmującą się wymianą rowerów. W przyszłości projekt planuje współpracę z serwisem Baofeng, który ma ponad 200 milionów użytkowników. Jay-Z i Jack White uruchomili własne usługi oparte na Tronie.

Inne usługi, takie jak Steem, dApps, Vevue, TaTaTu i Qtum, są również aktywnie zainteresowane platformą. Biorąc pod uwagę powyższe, możemy założyć, że w ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać się, że Tron zyska coraz większą popularność. Do 2020 r. Przewidywana cena TRX może sięgnąć 20 centów, podczas gdy istnieje szansa na osiągnięcie tego poziomu do końca 2019 roku.

TRON ma ogromny potencjał wzrostu. W globalnejocenie kryptowalutyprzez kapitalizację zajmuje 11 pozycję i istnieje ogromna możliwość, że linia w TOP-10 może zostać pokonanajeszcze w tym roku.