Kryptowaluta EOS - pełna recenzja

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą. Jest także prekursorem technologii blockchain , na podstawie której uruchomiono już ogromną liczbę alternatywnych kryptowalut. To prawda, że ​​tylko nieliczni stali się popularni i niezawodni. Dziesięć najpopularniejszych kryptowalut obejmuje EOS. Projekt ten ma na celu permanentną zmianę technologii dokonywania transakcji w systemie kryptowaluty.

Co to jest EOS?

W maju 2017 r. Dan Larimer ogłosił wydanie projektu EOS na konferencji Consensus. W momencie ogłoszenia twórca miał już za sobą dwie udane platformy kryptowalutowe: wymianęBitShares , otwartą w 2014 r., Oraz sieć społecznościowąSteemit , która działa od 2016 r. I ma własną kryptowalutę zaprojektowany, aby nagradzać aktywność użytkowników. Oba opracowane projekty mają imponujący wskaźnik transakcji w systemie i dobrą reputację, co ma pozytywny wpływ na reputację nowego projektu.

Według samego Dana oba poprzednie projekty pomogły mu zdobyć wiedzę i zdecydować się na wdrożenie bardziej złożonego projektu na blockchain, a mianowicie stworzenie oprogramowania, za pomocą którego programiści mogą szybko uruchamiać złożone zdecentralizowane projekty, aplikacje, sieci społecznościowe i wymiany.

Szybkość transakcji w systemie powinna być zapewniona na poziomie 1000–6000 operacji na sekundę, aw przyszłości planowane jest zwiększenie szybkości transakcji do miliona cyfr na sekundę. Ponadtoplanuje się całkowite usunięcie opłat za ich wdrożenie.

EOS jest własnością Block.one zarejestrowanego na Kajmanach. Zespół programistów składa się z 50 osób. Pod jej pomysłem stworzenia systemu operacyjnego na blockchain przeprowadziłaICO , po czym narodziła się kryptowaluta EOS o tej samej nazwie, ze sprzedażą tokenów, z których zbierane są inwestycje od krypto-entuzjalistów do rzeczywistej realizacji.

Sprzedaż kryptowalut rozpoczęła się 26 czerwca 2017 r. Planuje się wyemitować 1 miliard tokenów, z czego 100 milionów jest zarezerwowanych dla firmy i nie podlega sprzedaży.

Pomimo faktu, że projekt systemowy nadal działa w trybie testowym, zakup tokenów EOS jest aktywny. Przez cały czas sprzedaży firmy udało się pozyskać ponad 2 mld USD, a kapitalizacja waluty wyprzedziła Litecoin.

Czy możliwe jest wydobycie EOS?

Obecniekryptowaluta EOSnie jest sprzedawana przez firmę i nie jest wydobywana. Ostateczna dystrybucja tokenów EOS zakończyła się 1 czerwca 2018 roku. Do tego dnia nie było możliwe otrzymywanie żetonów w tradycyjny sposób przez górnictwo. Ale górnicy mieli okazję wymienić wyekstrahowane Ethereum na kryptografie EOS, stając się członkiem ICO. Aby to zrobić, Ethereum wydobyte przy użyciu standardowego wydobycia należy wysłać na aukcję, po zakończeniu której każdy uczestnik otrzyma żetony EOS. Adres giełdy był reprezentowanyna oficjalnej stronie internetowej projektu EOS .

System transakcyjny oznaczał, że każdy uczestnik, który przedłożył Ethereum, otrzyma proporcjonalnie obliczony udział inwestycyjny EOS.Koszt monet dla każdego nabywcy został obliczony na podstawie stosunku liczby sprzedanych monet do liczby oferentów i całkowitej kwoty wysłanych inwestycji. Licytacja była przeprowadzana w odstępach 23 godzin. Według twórców podejście to naśladuje produkcję, ale nie zapewnia nieuczciwych korzyści dużym inwestorom.

Jak więc uzyskać EOS?

Odpowiedź jest prosta - po prostu kup żetony na giełdzie. Przed zakupem powinieneś przygotować miejsce do przechowywania kryptowaluty i jej dalszego wykorzystania, jeśli nie chcesz, aby tokeny były przechowywane w portfelu wymiany. Oficjalny portfel kryptowaluty EOS nie został opracowany. Firma opracowała jedynie portmonetkę z wierszem poleceń, którą można uzyskać za pomocą oprogramowania EOSIO, ale nie ma do niej interfejsu graficznego, ale istnieją zasoby innych firm, które ją opracowały. Jednak Block.one nie wspierał żadnego z projektów i oferuje użytkownikom niezależne odkrywanie rynku i wybór indywidualnie odpowiedniej metody. Firma nie planuje również wydania portfela sprzętowego.

System EOS korzysta z protokołu ERC-20. Umożliwia to przechowywanie tej kryptowaluty w uniwersalnych portfelach obsługujących ten standard, takich jak MyEtherWallet, Exodus lub hardwareLedger Nano S .

Twórcy planowali dodać EOS do handlu na giełdach kryptowalut po zakończeniu ICO. Ale plany się zmieniły, a dwa miesiące po starcie token ten został swobodnie sprzedany na giełdach kryptowalut. Po zakończeniu oferty na ICOŻetony projektu mogą znajdować się tylko na giełdach, w których są pary handlowe z EOS.

Najpopularniejsze:

 • Kraken;
 • Bittrex;
 • Bithumb;
 • Zmiana kształtu;
 • HitBTC;
 • Bitfinex;
 • Binance;
 • Exrates;
 • KuCoin.

Zobacz pełną listę wymiantutaj .

Bitfinex i Bittrex to pierwsze giełdy kryptowalut, które wspierały projekt i dodały go do swojego systemu EOS. Stanowią one około 60% całkowitego obrotu tej kryptowaluty. Bitfinex różni się również tym, że dodał parę handlową EOS-USD.

Praktycznie na wszystkich giełdach przedsiębiorstwa mogą kupować monety za Ethereum lub Bitcoin.

Jak i dlaczego EOS uderzył w kryptowalutę TOP-5?

Firma obiecuje zainwestować lwią część żetonów uzyskanych ze sprzedaży żetonów w dalszy rozwój projektu, co gwarantuje utrzymanie i wzrost kapitalizacji wewnętrznej kryptowaluty.

Głównym konkurentem EOS jestplatforma Ethereum . Aby porównać rentowność, warto wyjaśnić, że stopa transakcji konkurenta wynosi tylko 20 operacji na sekundę, a użytkownicy są obciążani prowizją w wysokości 0,075 USD za operację.

EOS jest atrakcyjny dla inwestorów. Opracowano innowacyjny system przyciągania kapitału zewnętrznego: potencjalne możliwości systemu są rozdzielane między wszystkich użytkowników sieci zgodnie z liczbą dostępnych tokenów EOS. Jeśli więc użytkownik ma n% żetonów, ma on automatycznie prawo do dysponowania odpowiednim n-tym procentem zasobu, odkrywając w ten sposób ogromną ilośćmożliwości zarobków. Posiadacze żetonów otrzymują również następujące bonusy:

 • możesz pobierać opłaty za transakcje w systemie;
 • zapewnienie dostępu do urządzeń do przechowywania danych na blockchain;
 • wpływ na zarządzanie systemem;
 • dostęp do aplikacji opracowanych w systemie i ich użytkowników;
 • dywidendy z EOS;
 • airdropy - dystrybucja kryptowalut istniejących w systemie.

Krytyka EOS

Oprócz wszystkich zalet EOS otrzymał tytuł jednej z najbardziej kontrowersyjnych kryptowalut. Z jednej strony projekt ma na celu wprowadzenie pozytywnych zmian w rozwoju technologii blockchain i wprowadzenie ich na nowy poziom. Z drugiej strony wielu ekspertów i krytyków nie chce kupować żetonów projektu, który jest w powijakach. Wielu uważa projekt HYIP, a także oskarża o oszustwa.

Pomimo obietnicy zainwestowania wpływów ze sprzedaży żetonów EOS w rozwój projektu EOSIO, oficjalnie otrzymany zysk stanowi własność Block.one, którą może rozporządzać według własnego uznania.

Multicoin Capital Investment Fund obliczył, że w ciągu roku sprzedaż żetonów w małych partiach deweloperom przyciągnęła do projektu ponad 2 miliardy dolarów. Zdaniem ekspertów otrzymana kwota jest tak duża, że ​​zespół deweloperski może stracić zainteresowanie projektem, bez którego waluta ta nie będzie mogła funkcjonować i rozwijać się niezależnie.

Zgodnie z ideą Dana Larimera platforma powinna działać na podstawie algorytmu przekazanego dowodu udziału DPoS, na którymoperacje sprawdzania nagrody w systemie będą przeprowadzane tylko 21 uczestników (tzw. producenci jednostek EOS). Właściciele żetonów muszą niezależnie wybierać weryfikatory transakcji za pomocą głosowania portfelowego. To zmniejszenie liczby uczestników powinno zwiększyć szybkość transakcji do milionowej wartości na sekundę. Jednocześnie Larimer jest przekonany, że korzystne dla uczestników systemu będzie głosowanie tylko na najbardziej zasłużonych kandydatów, przy zachowaniu szybkości i decentralizacji na wysokim poziomie. Ale główna cecha projektu jest również jego najbardziej wrażliwym punktem, otwierającym bogactwo możliwości oszustwa.

Zatem według twórcy Ethereum, Vitalik Buterin, wpływ każdego użytkownika na wynik głosowania jest znikomy, co może prowadzić do tego, że większość z nich nie weźmie w nim udziału. Nagroda za posiadanie węzła (węzła) wynosi 5% rocznie inflacji, co stanowi około 400 mln USD rocznie, a kwota ta może być pretekstem do wojny gospodarczej między tymi, którzy chcą ją wykorzystać. Przekupywanie wyborców również nie jest wykluczone, w którym atakujący mogą przejąć większość węzłów i rozpocząć atak na system.

System głosowania portfelowego ma prawo istnieć na blockchain, ale nikt nie gwarantuje, że użytkownicy będą głosować uczciwie. Taki system zawsze wiąże się z ogromnym ryzykiem politycznym i ekonomicznym, zmniejszając decentralizację wszystkich aplikacji opracowanych w ramach projektu.

Warto również zwrócić uwagę na toProgramiści poinformowali, że nie będą ponosić odpowiedzialności za obietnice złożone uczestnikom projektu i aplikacjom opracowanym w systemie, ponieważ przyszły wynik projektu nie zależy tylko od ich działań. Sam Larimer ma dwa projekty, których tworzenie i promocja był już zaangażowany, ale później opuścił stanowisko dyrektora generalnego, po czym projekty straciły grunt.

Prognoza na przyszłość

Przy sporządzaniu prognozy dla kryptowaluty EOS warto wziąć pod uwagę fakt, że nie są to tylko tokeny. Za EOS stoi wymagający projekt mający na celu wyeliminowanie wad z technologii blockchain i stworzenie platformy unikalnej pod względem szybkości transakcji i rozwoju projektu. Z rozwoju projektu bezpośrednio zależy kapitalizacja i sama kryptowaluta.

Na początku sprzedaży żetonów EOS ich cena wynosiła 1 USD za sztukę. Na początku 2018 r. Stawka tokena wyniosła 14,59 USD, a całkowita kapitalizacja waluty zajęła wiodącą pozycję w rankingu.

W okresie od 2018 r. Do 2020 r. Eksperci przewidują wzrost waluty do 25–50 USD za sztukę, a jeśli platforma odniesie sukces i popyt, koszty tylko wzrosną. Jedynym problemem jest to, że nikt nie wie, jak skutecznie projekt będzie funkcjonował i jak dobrze zostaną wdrożone pomysły.

Wnioski

Pod wpływem krytyki projekt nadal generował imponujące nakłady inwestycyjne, a koszt kryptowaluty wciąż rośnie. Sama firma w kwietniu 2018 r. Wyprzedziła 17 miliardów dolarów w kapitalizacji SpaceX, co pośrednio potwierdza zaufanie inwestorów do projektu, więcgdy jedna firma wprowadza statki w kosmos, a druga właśnie wydała wersję beta projektu kryptograficznego.

Ogromną zaletą i jednocześnie wadą jest to, że EOS jest wewnętrzną kryptowalutą systemu, której rozwój jest całkowicie związany z intensywnością rozwoju platformy. Jednak nawet twórcy nie przewidują, jak szybko będzie ewoluować.

Ponadto firma ma już konkurentów o wspólnej linii rozwoju:Ethereum ,Tezos ,Aeternity ,Quantumi Tauchain Dalsza popularność EOS zależy również od ich tempa rozwoju.

Sam pomysł projektu jest innowacyjny. Jeśli zostanie wdrożony zgodnie z deklarowanymi obietnicami, projekt może stać się zupełnie nowym etapem w rozwoju blockchain i przynieść perspektywy inwestorom firmy oraz posiadaczom tokenów w postaci imponujących dochodów. Ale czy warto postawić na projekt, który dopiero zaczyna być wdrażany, a nie zapewnia gwarancji? Każdy musi sam zdecydować.

Chociaż projekt nabiera rozpędu, a zakup żetonów może przynieść zysk nawet przy różnicy kursu, musisz być przygotowany na to, że aktywa będą musiały zostać szybko opróżnione, jeśli reputacja platformy zacznie spadać, a także projekt może pozostać całkowicie opuszczony koszt żetonów EOS będzie zerowy.