Kryptopia

Cryptopia Review. Zalety i wady

Cryptopiato popularna nowozelandzka wymiana kryptowalut. Platforma zyskała poważną popularność w drugiej połowie 2017 r. Dzięki szybkiemu wzrostowi na rynku kryptowalut. Specjalizuje się w niskokosztowych altcoinach i oferuje największy wybór pozycji licytacyjnych w całej branży. Od połowy lutego 2018 r. Wymiana obsługuje prawie 500 kryptowalut.

Nazwa prawna właściciela firmy Cryptopia LTD. Giełda została założona w 2014 roku przez nowozelandzkich przedsiębiorców Adama Clarka i Roba Dawsona, którzy do 2016 roku zarządzali wymianą prawie razem.

W początkowych etapach był to basen górniczy. Wymiana pojawiła się nieco później. Sądząc po opiniach w Internecie, funkcjonalność handlowa na stronie Cryptopia pojawiła się w 2015 roku. A strona cryptopia.co.nz w pełni zaczęła działać w grudniu 2014 r.

Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych i dynamicznych platform w branży. Oprócz możliwości handlu kryptowalutą witryna ma wiele dodatkowych funkcji, w tym tablicę ogłoszeń, forum i tak dalej.

Już w styczniu 2018 r. Łączna liczba klientów Cryptopia przekroczyła 1 400 000. Z powodu poważnego napływu nowych członków, nawet na pewnym etapie rejestracja musiała zostać zawieszona.

Strona Cryptopia.co.nz jest w języku angielskim. Brak innych wersji językowych portalu. Niemniej jednak publiczność wymiany jest motley - jest ich sporoużytkownicy z krajów WNP.

W przypadku młodych projektów i kryptowaluty kryptografia jest prawie najlepszym punktem wyjścia.

Rejestracja i weryfikacja

Rejestracja na tej giełdzie kryptowalut nie ma ograniczeń geograficznych. Aby rozpocząć proces otwierania nowego konta, kliknij podpis Zarejestruj w prawym górnym rogu strony. Następnie pojawi się standardowy formularz:

Musisz podać swoją nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło (dwukrotnie), kod PIN, uzgodnić warunki wymiany i rozwiązać captcha. Aktywacja odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zwracamy uwagę na zasady wyboru hasła: co najmniej 8 znaków, wielkie i małe litery, liczba, co najmniej jeden znak specjalny.

Określony kod PIN jest następnie wykorzystywany do autoryzacji i potwierdzania operacji.

Po zarejestrowaniu na giełdzie wszystkich kont ustalany jest limit 5000 NZDT dziennie dla operacji. Jest to równowartość 5000 NZ $, czyli około 3500 USD. Aby podnieść ten limit do 50 tys. NZDT, należy przejść weryfikację. Oto, czego potrzebujesz:

 • Wypełnij cały formularz profilu (imię, nazwisko, adres itd.);
 • Prześlij zdjęcie swojego dokumentu tożsamości;
 • Prześlij zdjęcie z dokumentem w pobliżu twarzy.

Istnieje trzeci poziom weryfikacji, po którym wymiana podnosi limity. Aby go przekazać, musisz skontaktować się z przedstawicielami Kryptopii.

Użytkownicyzauważ, że procedura weryfikacji na stronie trwa od kilku godzin do kilku tygodni. Czas weryfikacji dokumentów wzrósł pod koniec 2017 r. - na początku 2018 r. Z powodu napływu nowych klientów.

Metody wpłat i wypłat

Cryptopia Exchange nie obsługuje fiat metod deponowania i wypłacania środków. Najbliższe opcje to przelewy za pośrednictwem USDT (Tether) NZED (New Zealand Dollar Tether).

Reszta, wszystkie transfery są kryptowalutą. Aby zdeponować środki na giełdzie, wystarczy przejść do karty Depozyty, wybrać żądaną walutę, wygenerować adres, aby otrzymywać i przekazywać pieniądze z zewnątrz.

Przy wypłatach wszystko działa w podobny sposób.

Sytuacja z prowizjami za przelewy nie jest całkowicie jasna. Na stronie Cryptopia nie ma informacji o ustalonych wartościach prowizji do wypłaty. Użytkownicy dzwonią na wartość 0,001 BTC i 40 USDT (równowartość 40 USD).

Mogą wystąpić opóźnienia w przekazywaniu małych kryptowalut lub monet, w których portfel jest wyłączony /zaktualizowany /nie w pełni zmodyfikowany. Tak więc, przed wypłaceniem pieniędzy, lepiej przenieść je doBitcoinlub innej popularnej krypty. Pod warunkiem, że dla ciebie to nie jest kwestia zasady.

Funkcja Transfer pozwala szybko przesłać kryptowalutę w ramach wymiany.

Handel na giełdzie

Kryptopia według liczby dostępnych kryptowalut i par handlowych jest jednym z liderów wśród wszystkich znanych giełd na rynku. Od początku 2018 r. Platforma obsługuje 479 monet /żetonów. Wśród nich są szczerze egzotyczni: PutinCoin, KushCoin, MarijuanaCoin i inni.

Ponad 80% wszystkich par zgadza się z BTC. Wspierali także pary z USDT, Litectoin, Dogecoin. Co zaskakujące, największe wolumeny handlowe są zwykle obserwowane w parach szybko rosnących i obiecujących altcoinów. Nie w ETH, BTC, LTC lub Dash. Aktualny ekran dziennych wolumenów obrotu i najpopularniejszych par na kryptopii:

Wymiana nadal się rozwija, dlatego dzienne wielkości powinny dalej rosnąć.

Aby licytować w witrynie, przejdź do karty WYMIANA - & gt; Rynki.

Wybierz jedną z wymienionych par lub wprowadź nazwę żądanej kryptowaluty w polu Rynki wyszukiwania w lewym górnym rogu. Pojawi się wykres ze świecznikami i główną funkcją handlową:

Wykres jest skalowany według czasu. Istnieją dwa inne rodzaje grafiki: Orderbook - liczba zamówień na kupno /sprzedaż, Dystrybucja - ilość. W sekcji Ustawienia dostępne są filtry, dodatkowe ustawienia głównego harmonogramu.

Poniżej znajdują się pola dotyczące zakupu /sprzedaży kryptowaluty, okularów do zamówień, listy aktywnych zamówień użytkowników i ich historii. Absolutnie standardowa funkcjonalność dostępna na wszystkich giełdach.

Prowizja handlowa Cryptopia jest taka sama zarówno dla sprzedających, jak i kupujących - 0,2%. Jego rozmiar jest stały i nie zależy od wolumenu obrotu użytkownika.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Witryna Exchange korzysta z certyfikatu SSL, podczas autoryzacji konieczne jest rozwiązanie captcha, podobnie jak w przypadku podejrzanej aktywności konta. Podstawowe narzędzia bezpieczeństwa dla użytkowników:

 • PIN;
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Mogąlink do różnych operacji na giełdzie: autoryzacja, wpłata i wypłata środków, przechylanie, blokowanie. Istnieje funkcja „lista adresów”. Oznacza to, że użytkownik może ograniczyć wypłatę środków na adresy z tej listy.

Kryptopia nie ma historii z DDOS lub atakami hakerów. Jednak niektórzy użytkownicy skarżą się na hakowanie swoich kont. Możliwe, że jest to spowodowane faktem, że wymiana nie wymaga uwierzytelnienia dwuskładnikowego, a kody PIN są łatwo narażone na ataki phishingowe lub wirusy.

Czasami występują skargi związane z usuwaniem monet. Giełda informuje o usunięciu kryptowaluty przez miesiąc lub kilka tygodni. Ale nie wszyscy dokładnie oglądają aktualizacje na stronie. Z tego powodu użytkownicy tracą pieniądze.

Obsługa klientów giełdy odbywa się za pośrednictwem kilku kanałów:

 • System biletów na stronie;
 • Forum tematyczne kryptowaluty;
 • Forum samej giełdy.

Istnieją nawet operatorzy rosyjskojęzyczni. Wskaźnik odpowiedzi na wsparcie znacznie spadł pod koniec 2017 r. Ze względu na wielokrotny wzrost liczby użytkowników. Wiele osób musi czekać na odpowiedzi na bilety przez kilka tygodni lub dłużej. Cryptopia ma konta Twitter, Linkedin, Reddit, Facebook.

Dodatkowe opcje wymiany

Cryptopia to nie tylko platforma handlowa kryptowaluty. Platforma ma wiele dodatkowych funkcji i funkcji, a także jest w pewien sposób społecznością kryptograficzną.

Pierwszym celem Kryptopii jest basen górniczy MineShaft. Wyszedł z trybu offline w sierpniu 2017 r. I od tego czasu wydobycie stało się niedostępne.Przedstawiciele strony nie wymieniają dokładnych informacji na temat możliwej renowacji basenu.

W nagłówku witryny obok giełdy przedmiotów znajduje się link do tablicy ogłoszeń Cryptopia (Marketplace):

Takich jak OLX lub Avito w krypto. Tutaj użytkownicy uruchamiają aukcje, sprzedają kryptowaluty bezpośrednio, sprzedają konta w różnych witrynach, handlują botami i terminalami, e-bookami, ubraniami i wieloma innymi rzeczami. Przydatna i interesująca sekcja.

Następny na liście jest forum - forum platformy forum. Szczegółowy opis F.A.Q dotyczy pracy giełdy i strony internetowej, tematów związanych z handlem, funkcjonalnością strony, sposobu jej wydobywania itd. Użytkownicy tworzą wątki z opisem swoich problemów i skarg, dzielą się wskazówkami z innymi uczestnikami. Istnieje aktywna rosyjskojęzyczna gałąź i karma dla wysokiej jakości komentarzy.

Sekcja CoinInfo zawiera szczegółowe informacje o wszystkich kryptowalutach, statusie portfela, najnowszych aktualizacjach, algorytmie wyszukiwania itd.

Czat i napiwki - podczas pracy w sekcji Exchange dostępny jest czat, który sami przedstawiciele Cryptopii nazywają trollbox. Funkcja Tipping jest w nim dostępna - nagrodą rozmówcy jest kryptowaluta.

Lista usług na karcie Usługi:

 • Wiadomości - kanał informacyjny kryptopii. Informacje o nowych monetach, zmianach w pracy wymiany, usuwaniu kryptowalut, ogłoszeń.
 • Paytopia - lista usług, które można kupić na giełdzie. Na przykład lista nowych kryptowalut kosztuje 5 000 000 DOT (Dotcoin). To około 13 bitcoinów. Inne usługi: urządzenie
 • Kryptopia dla 2FA (35 NZDT),Reklama kryptowaluty w ciągu tygodnia - 100 000 DOT, dodawanie waluty do Tipping - 100 000 DOT i inne możliwości.
 • Nagrody - nagradza użytkowników za wykonywanie „określonych działań we właściwym czasie”.
 • Loto - loteria kryptowaluta.
 • Arbitrage - zakładka do handlu arbitrażowego (w odróżnieniu od kursów na różnych giełdach). Wyświetlane są kursy wymianyBittrexi Bleutrade.

Oddzielnie warto anulować Coin Dotcoin. Jest oparty na technologii kryptowaluty UBIQ z 51% ochroną przed atakiem. Dotcoin to „korporacyjna” wymiana monet. Jak BNB w Binance lub KCS w Kucoin. Kurs zależy od tempa rozwoju platformy. Użytkownicy otrzymują zniżki przy płaceniu DOT na rynku. Oczekuje się, że w przyszłości na platformie pojawi się wiele par handlowych z DOT. Kolejna korporacyjna „Coin” - CEFS. Za jego przechowywanie w portfelu giełdowym użytkownik otrzymuje dywidendy.

h2 & gt; zalety i wady

Wymieniamy główne wady i zalety platformy w formacie tabeli

Zalety Wady
Obsługuje prawie 500 kryptowalut
Wiele obiecujących altcoinów i monet z niskimi tonami
Prosty i intuicyjny interfejs
Forum i czat do komunikacji z innymi użytkownikami
Usługi dodatkowe: przechylanie, tablica ogłoszeń,
Własny sklep (Paytopia)
W przypadku pracy nie jest konieczne przekazywanie weryfikacji
Dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa
Plany rozwoju własnej monety (Dotcoin)
Standardowa prowizja handlowa
Stale aktualizowany kanał informacyjny
Możliwość pracy przez publiczne i prywatne API
Brak interfejsu w języku rosyjskim
Długi czas przetwarzania biletów - zły
komunikat zwrotny od operatorów SP
Odłączenie różnych portfeli
hakowanie kont użytkowników

Wnioski

Cryptopia rozpoczęła się od dwóch entuzjastów kryptografii, którzy w ciągu trzech lat zmienili małą witrynę w dużą platformę z milionem odbiorców. Jest to jedna z najlepszych wymian na handel altcoinami, ulubione miejsce poszukiwaczy tak zwanych „klejnotów”. Przedstawiciele Cryptopii nie byli gotowi na taki napływ nowych klientów pod koniec 2017 r., Więc wystąpiły problemy z obsługą użytkowników. Ale wiele innych giełd spotkało się z tym. Dlatego platforma ma ogromny potencjał, biorąc pod uwagę dodatkowe możliwości i dobrą reputację wśród handlowców /inwestorów.

Podsumuj materiał:

 • Cryptopia - New Zealand Exchange, założona w 2014 roku. Specjalizuje się w altcoinach, obsługując 480 kryptowalut;
 • Weryfikacja nie jest wymagana do pracy z giełdą. Tylko w celu zwiększenia limitów;
 • Giełda nie obsługuje wpłat /wypłat środków za pośrednictwem kart i EPS, a jedynie przelewy kryptowalut. Mogą wystąpić opóźnienia podczas transakcji;
 • Prowizja od transakcji na platformie wynosi 0,2%, a dzienny wolumen obrotu wynosi około 3000 BTC;
 • Strona przedstawia dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa: PIN, 2FA. Strona jest stabilna, usługa wsparcia reaguje powoli;
 • Dostępnych jest wiele dodatkowych funkcji: tablica ogłoszeń, forum, czat itd.

Proszę zostawić opinię na temat wymiany, jeśli masz z nią doświadczenie.