Kraken

Przegląd Krakena. Zalety i wady

Pomimo faktu, że sfera kryptowaluty jest dość młoda, istnieje już sporo platform do wymiany i handlu monetami. Nowicjuszom często trudno jest wybrać platformę do pracy, która im odpowiada. W tym przeglądzie przyglądamy się popularnej giełdzieKraken , porozmawiajmy o jej mocnych i słabych stronach.

Przegląd wymiany Krakena

Kraken to dość popularna giełda kryptowalut, znana zarówno doświadczonym handlowcom, jak i przybyszom z tej dziedziny. Witryna może pochwalić się znacznym obrotem i reputacją w społeczności kryptowalut. Rozpoczęcie projektu miało miejsce w lipcu 2011 roku.

Założyciel i dyrektor generalny Kraken znany jest jako Jesse Powell. Biuro firmy, której giełda stała się pierwszą, która pojawiła się w terminalu handlowym Bloomberg, znajduje się w mieście San Francisco.

Tylko w ciągu ostatnich kilku lat firma nabyła kilka małych projektów, które świadczyły usługi wymiany lub wymiany usług. To znacznie zwiększyło wpływ firmy i popularność witryny w krajach europejskich.

Funkcjonalność platformy jest całkiem dobra, API jest również obecne. Obsługiwane są wersje zarówno informacji publicznej, jak i licytacji. Interfejs wymiany nie jest tłumaczony i jest dostępny tylko w języku angielskim. Istnieje również możliwość handlu ze smartfona na iOS za pomocą specjalnej aplikacji.

Wymiana nie zużywa zbyt wielepopyt w runecie, sądząc po stosunkowo niewielkiej liczbie recenzji. Jednak w krajach zachodnich giełda zyskała doskonałą reputację ze względu na fakt, że zawsze stara się przestrzegać praw. Do tej pory nie widziano jej w poważnych skandalach. Ponadto platforma nadal działała w tych latach, kiedy konkurenci byli zamykani jeden po drugim po doznaniu ataków hakerów.

Rejestracja i weryfikacja

W przypadku handlu na giełdzie należy zarejestrować się i przejść co najmniej minimalną weryfikację. Proces tworzenia konta jest prosty i polega na zwykłym wprowadzeniu żądanego loginu, hasła o długości co najmniej ośmiu znaków i adresu e-mail. Te ostatnie będą musiały zostać potwierdzone za pomocą linku, który otrzymasz w liście. Po tym będziesz miał dostęp do swojego konta osobistego. Jednak handel nadal nie będzie możliwy.

Deweloperzy dobrze przemyśleli proces weryfikacji i podzielili go na kilka poziomów. W ten sposób każdy użytkownik sam decyduje, ile swoich danych osobowych jest gotowy dostarczyć i otrzymuje odpowiednią liczbę możliwości. Dostępnych jest pięć poziomów:

 • Poziom 0 - brak weryfikacji, przypisany po rejestracji. Wejście i wyjście dowolnej waluty jest zablokowane.
 • Poziom 1 - pozwala uzupełniać portfele kryptowalut, wypłacać z nich środki i handlować na giełdzie. Aby otrzymać, należy podać imię i nazwisko, urodziny, numer telefonu i kraj zamieszkania.
 • Poziom 2 - dodaje wsparcie dla operacji z pustymi walutami, ichwejście i wyjście. Należy potwierdzić adres zamieszkania.
 • Poziom 3 - zwiększa limity wypłaty środków z konta. Wymagane jest podanie indywidualnego numeru podatnika.
 • Poziom 4 - udostępnia maksymalne limity wniosków. Odbieranie odbywa się w trybie ręcznym i w tym celu należy skontaktować się z obsługą techniczną.

Wpłata i wypłata pieniędzy

Kraken osiągnął dystrybucję w wielu krajach ze względu na fakt, że umożliwia handel przy użyciu dużej liczby pustych walut, na przykład dolarów amerykańskich i kanadyjskich, euro, jenów, funtów. Saldo dla każdej waluty jest dostępne w odpowiedniej sekcji konta osobistego.

Jak handlować na Kraken

Kraken oferuje handlowcom wiele różnych walut. Obecne są zarówno popularne monety, jak i niezbyt znaneżetony . Obsługiwanych jest tylko kilkadziesiąt par zakupów.

Możesz przystąpić do handlu natychmiast po otrzymaniu weryfikacji pierwszego poziomu. Handel odbywa się na stronie „Handel”. Oprócz handlu środkami osobistymi dostępna jest również możliwość korzystania z pożyczonych pieniędzy. W tym celu wprowadzono wsparcie dla transakcji z dźwignią. Należy również zauważyć, że wykresy na giełdzie nie są zbyt szczegółowe i mogą wydawać się niezwykłe dla większości początkujących inwestorów. Nie utrudnia to jednak interfejsu i jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od doświadczenia handlowego na giełdzie.

Jeśli handlujesz własnymi środkami, musisz otworzyć pozycję handlową typu „Pozycja handlowa”. Wtedy twoja waluta jest po prostu wymieniana na twojąkup to. Identyfikator takich transakcji zawsze zaczyna się od litery „T”. Jeśli chcesz otworzyć taką transakcję dźwignią, wybierz „Brak”.

Transakcje, gdy handel z dźwignią działa w taki sam sposób jak na Forex. Nie musisz mieć kryptowaluty, którą musisz sprzedać. Wystarczy tylko wybrać parę handlową. Kiedy otwierasz zamówienie w dźwigni, musisz określić rozmiar ramienia.

Prowizje

W Kraken prowizje wynoszą 0,24% kwoty transakcji. Deweloperzy zastanowili się jednak nad zachętą do zwiększenia liczby aktywnych handlowców, a prowizja maleje wraz ze wzrostem wolumenu obrotu.

Wolumen obrotu

Kraken od dawna jest zaliczany do szczytów kryptowaluty pod względem wolumenu obrotu, a jego wydajność jest w przybliżeniu taka sama jak wydajność wymiany Poloniex. Dzienny wolumen przekracza ćwierć miliona dolarów, a najpopularniejsze pary handlowe są następujące:

 • BTC /USD
 • BTC /EUR
 • ETH /USD
 • ETH /EUR
 • LTC /USD
 • LTC /EUR

Bezpieczeństwo i wsparcie

Ta platforma handlowa jest uznawana za bardzo bezpieczną, mimo że jedynym sposobem zabezpieczenia konta jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Należy zauważyć, że jest on używany nie tylko podczas logowania do konta osobistego, ale także podczas wejścia na stronę transakcyjną.

Ważne jest, aby powiedzieć, że Kraken jest pierwszą wymianą bitcoinów, która przeszła audyt kryptograficzny, który udowodnił, że jest dobrze chroniony i nadaje się do bezpiecznego użytkowania.

Usługa wsparcia technicznego platformy działa dobrze, ale w 2017 r. Tak byłoMogą wystąpić pewne trudności w dostępie z powodu nagłego napływu nowych użytkowników. Sytuacja ta miała jednak miejsce w innych platformach transakcyjnych w tym czasie. Jeśli napotkasz jakieś trudności lub coś nie zadziała, możesz skontaktować się z pomocą techniczną, która odpowie Ci, nawet jeśli nie nastąpi to od razu.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Liczba par handlowych.Administracja giełdy stara się pokryć jak najwięcej wartościowych projektów. Nowe monety i żetony są czasami dodawane do wymiany, a użytkownicy otrzymują dobry wybór obiecujących kryptowalut bez nieudanych żetonów.
2. Handel depozytami zabezpieczającymi.Handlowcy mają możliwość wykorzystania dźwigni i znacznego zwiększenia zysków z handlu. Pomimo tego, że podejście to jest dość ryzykowne, jest popularne wśród profesjonalistów. Ta funkcja nie występuje na wszystkich głównych giełdach, co znacznie zwiększa konkurencyjność Krakena.
3. Doświadczenie.Projekt jest jednym z najstarszych na rynku, a zespół dobrze zna wszystkie zawiłości związane z jego pracą. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że w przyszłości wystąpią poważne trudności, które doprowadzą do strat dla przedsiębiorców.
4. Bezpieczeństwo.Przekazany audyt kryptograficzny mówi nam, że projekt jest naprawdę godny zaufania.
5. Elastyczny system weryfikacji.Deweloperzy dają użytkownikom opcję nieodtajnić wszystkie swoje dane osobowe i cenić prywatność. W Kraken nie trzeba od razu podawać wszystkich informacji o sobie i można to robić stopniowo.
1. Obowiązkowa weryfikacja.Pomimo faktu, że weryfikacja była również wskazana w zaletach, podejście do niej powoduje również pewne niezadowolenie, ponieważ jest nadal obowiązkowe. Na przykład, nie otrzymawszy pierwszego poziomu weryfikacji, użytkownik nie otrzyma nawet tak prostych możliwości, jak uzupełnienie konta lub wykonywanie operacji handlowych.
2. Brak tłumaczenia strony internetowej.Wymiana istnieje od dłuższego czasu, ale w tym czasie interfejs nie został przetłumaczony nawet na główne języki świata.

Na tej podstawie możemy stwierdzić, że Kraken jest dobrym i niezawodnym narzędziem do handlu kryptowalutami, które już od roku wykazuje całkiem dobre wyniki. Platforma oferuje ciekawe rozwiązania, które daleko od wszystkich konkurentów mogą się pochwalić. Będzie to doskonała opcja przy wyborze platformy transakcyjnej. Co myślisz o tej usłudze? Czy go użyłeś? Czy masz jakieś trudności w procesie użytkowania? Zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami w komentarzach.