Kobiety i kryptowaluta: jak to jest być kryptą?

Kryptowaluta to kobieta pracująca w dziedzinie kryptowaluty, bitcoinów i łańcuchów blokowych. Może być założycielką firmy, współzałożycielką lub pracownikiem blockchainu firmy lub angażować się wwydobycie ,handel ,inwestowaniei wiele innych. Na początku 2018 r. Nastąpił boom na kryptowaluty, w związku z czym wiele osób mogło nagle stać się bogatych, wiele projektów zaczęło się rozwijać, branża przyciągała coraz więcej ludzi i stała się naprawdę prestiżowa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i dowiedzieć się, jak na nich zarabiać, zostaw prośbę obezpłatny kurs podstawowy Bitcoin .

Specjalnie dla ProstoCoin, współzałożycielkiIOSTSamantha Vang opowiedziała o tym, jak to jest być kobietą w krypcie kosmicznej.

„Niech przemysł kryptograficzny będzie uważany za męski romans, nie powinno to przeszkadzać kobietom w próbowaniu swoich sił”.

„Być dwa razy silniejszym i lepiej przygotowanym niż mężczyźni”. Oto jedna z wskazówek, które Samantha Wang, odnosząca sukcesy przedsiębiorczyni i współzałożycielkaIOST , daje kobietom otwartą platformę blockchain dla aplikacji przemysłowych.

Mówi o celach platformy, jak ona, jako kobieta, nauczyła się poruszać w przestrzeni kryptograficznej, jak krypto-milionerzy zapraszają ją na spotkania na swoich jachtach i jak chińska platforma WeChat łączy kobiety w tej branży .

Samantha została wprowadzona do Bitcoin w 2013 r. Przez przyjaciół Jimmy Chun i Ray Xiao, a Samantha udało się zainwestować niewielką kwotę. Jednak, jak sama się przyznaje,w momencie, gdy nie była świadoma prawdziwego potencjałułańcucha blokowegolub walut cyfrowych.

Po ukończeniu uniwersytetu specjalizującego się w dziennikarstwie radiowym i telewizyjnym, uświadomiła sobie swoją pasję do pisania jako dziennikarz w Hongkongu. Później spotkała się ponownie z Jimmy'm i Rayem, aby stać się jednym z założycieli platformy IOST, uruchomionej w styczniu 2018 r.

Według Samanthy, postanowiła pomóc w znalezieniu IOST, ponieważ wierzy, że świat wciąż musi zobaczyć platformę blockchain, która jest wystarczająco skalowalna, aby mogła być używana w rzeczywistym świecie. Uważa, że ​​blockchain ma ogromny potencjał, ale nie można go wykazać, dopóki główne problemy nie zostaną rozwiązane.

Ponadto Samantha podaje przykład: „Ethereum ma niską przepustowość (TPS) i obsługuje tylko najbardziej podstawowe funkcje, a zdecentralizowane aplikacje (dApps) są na nim bardzo wolne, a transakcje zajmują dużo czasu.”

Jednak projekt IOST może mieć na to wpływ, proponując podstawową architekturę dla przyszłych dostawców usług cyfrowych. Samantha mówi dalej, że ich mechanizm konsensusu „Dowód wiarygodności” przewyższa mechanizm „Dowodu Stawka”, umożliwiając od siedmiu do ośmiu tysięcy transakcji na sekundę.

Wang mówi, że jest to pięćset razy szybciej niż w Ethereum, a jednocześnie pozostaje zdecentralizowane i bezpieczne.

Pomimo faktu, że projekt IOST został uruchomiony zaledwie kilka miesięcy temu, już zajął pozycję w 60 najlepszych kryptowalutach według CoinMarketCap. W projekcie 6biura na całym świecie, w tym w Moskwie, liczni partnerzy, w tym inwestorzy venture capital, a także jest notowana na pięciu największych internetowych giełdach ratingowych - CEX.IO, Binance, Huobi, OKEx i Bitfinex.

Często będąc jedyną kobietą w pokoju na imprezach blockchain w Chinach, Wang wyjaśnia, że ​​na takich imprezach z reguły na 100 odwiedzających przypada około ośmiu kobiet.

Samanta podzieliła się z nami tym, że po takich wydarzeniach była wielokrotnie zapraszana na swoje jachty przez krypto milionerów. „Zazwyczaj mówię„ nie ”- dodaje -„ szczerze mówiąc, głodni pieniędzy faceci ze świata kryptograficznego nie są dokładnie moim typem ”.

Radzi kobietom w krypto, by były dwa razy silniejsze i lepiej przygotowane niż mężczyźni. Samantha uważa również, że ważne jest, aby kobieta pracowała ciężej, aby wzbudzić pewność siebie, nawet jeśli jej nie ma, znaleźć odpowiednich sojuszników i pracować w zespołach, w których mężczyźni rozumieją wartość kobiet.

„Powinniśmy traktować kobiety z należytym szacunkiem podczas wydarzeń kryptowaluty /blockchain, a także w zarządach iw innych sytuacjach zawodowych”, dodaje. W rozumieniu Samanthy oznacza to, że nie należy dyskutować, nie przerywać i nie rozmawiać z nimi, a także unikać uścisków dłoni i kontaktu wzrokowego. „Jeśli warunki są równe, wszyscy możemy pokazać, co możemy zrobić”.

Na przykład Van cytuje jedną z tych kobiet, Citin He Yi, współzałożycielkę kryptowaluty Binance, która jest szanowana i ceniona za swoje osiągnięcia.

Sitin He i

Jednym ze sposobów, w jaki Chiny poszerzają możliwości kobiet w dziedzinie kryptografii, jest WeChat, chińska aplikacja opracowana przez Tencent, która działa jako komunikator i sieć społecznościowa, a także dokonuje płatności mobilnych. Twitter i YouTube są zakazane w kraju, więc jest to chiński odpowiednik WhatsApp, w którym ludzie mogą komunikować się online. Według Wanga, każdy indywidualny projekt blockchain może mieć 50 lub więcej grup w WeChat z 300-500 uczestników każdy.

Jedna z ulubionych grup Samanthy WeChat nazywa się Panie Blockchain. „Ta społeczność odgrywa ogromną rolę w zapewnieniu wzrostu szans chińskim kobietom w kryptosferze, a także pomaga im zjednoczyć się, ponieważ daje nam możliwość dyskusji na temat projektów, dzielenia się wiedzą i wzajemnego zachęcania. przestrzeń, a ta sieć ma naprawdę niesamowite możliwości. ”

W przypadku Samanthy, technologia blockchain ma potencjał, aby stać się rewolucyjna, ale tylko wtedy, gdy zostanie wykorzystana. Jeśli nie da się przekonać zwykłych ludzi, by z niego korzystali, to pozostanie czymś niezrozumiałym i nie rozprzestrzeni się wystarczająco szeroko. Podczas upadku rynku szum wokół hazardu jest naprawdę ekscytujący, ale „niesprawiedliwie przyćmiewa przełomy technologiczne, które największe umysły tego świata tworzą za kulisami”

.

„Technologia blockchain nie sprawi, że staniesz się milionerem z dnia na dzień - a kryptowaluta jest dokładnie tym, co jest z nią teraz powiązane (choć czasamito się zdarza) - pozwala uzyskać długoterminowe korzyści i oferuje możliwość zmiany przestarzałych systemów, ”dodaje Samantha.

Jednym z zadań, przed którymi stoi Wang, jest przekonanie mediów i opinii publicznej, że blockchain to coś więcej niż tylko etap przejściowy. Kolejną trudnością, którą próbuje przezwyciężyć, jest przekonanie ludzi w Chinach, że decentralizacja jest dobra.

„Ten proces edukacyjny może zająć lata, ale gra jest tego warta” - dodaje.