Jaka jest tendencja spadkowa na rynku kryptowalut?

Trend - stały i długoterminowy trend zmian cen na dowolnym rynku. Większość charakterystycznych cech i przyczyn trendów na rynku kryptograficznym nie różni się od tradycyjnych instrumentów. Trendy nie zaczynają się i nie kończą od zera, często można określić pewne czynniki, które służą jako katalizator istniejącego trendu lub odgrywają rolę czynnika zatrzymującego jego spowolnienie, zatrzymanie i, w końcu, odwrócenie. Najważniejszą rzeczą jest to, że handlowcy i analitycy prawdopodobnie określą te czynniki, zanim będą mieli przewidywalny wpływ na ruch cen.

Kiedy mówimy o definicji średnioterminowych i długoterminowych trendów na rynku kryptowalut, mówimy teraz o analizie i podejmowaniu decyzji handlowych, a nie po znalezieniu związków przyczynowo-skutkowych już po fakcie. I tutaj warto przejść do pierwszej części artykułu.

Znaki i metody określania tendencji spadkowej

Bez względu na to, jak może to brzmieć oczekiwanie, pierwszą oczywistą oznaką rynku niedźwiedzi jest spadek ceny, ale nie jest to takie proste. Oczywiście muszą być spełnione pewne warunki. Na przykład, podobnie jak w przypadkutrendu zwyżkowego , każdy kolejny szczyt rosnącej ceny powinien być wyższy niż poprzedni, a przy trendzie spadkowym każdy kolejny szczyt spadającej ceny powinien być niższy niż poprzedni. Jest to pierwsza oznaka trendu byka w niezawodności, ale nie pojawia się jako pierwsza.

Ten wykres pokazuje dzienneświece . Staje się jasne, żePotwierdzenie tego stałego ruchu w dół zajmie trochę czasu. Jest to dość powszechne w świecie analizy finansowej, a nie tylko dla kryptowaluty. Jeśli chcemy uzyskać wiarygodne potwierdzenie konkretnego trendu, musimy dać mu trochę czasu na opracowanie pełnego sygnału. Za niewielką część ruchu uzyskujemy większą niezawodność.

Warto zauważyć inny prosty sposób określenia trendu - średnich ruchomych. Analogicznie do definicji trendu zwyżkowego w trendzie spadkowym, zobaczymy stabilny obraz na wykresie, w którym cena aktywów przez większość czasu jest niższa niż średnioterminowe średnie kroczące (MA, średnia ruchoma).

Znak ten można również przypisać jednemu z najstarszych i najbardziej wiarygodnych, dlatego przed oceną obecności lub braku trendu i jego kierunku, warto sprawdzić z odczytami średniej ruchomej.

Porozmawiajmy teraz o towarzyszących i nie tak oczywistych znakach, chociaż tutaj wszystko jest całkiem proste i nie różni się tak bardzo od klasycznych rynków finansowych. Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest tło wiadomości i nastrój tłumu. W rzeczywistości można z całą pewnością stwierdzić, że jest to główny i najbardziej wiarygodny wskaźnik rzeczywistej sytuacji na rynku. A nawet najbardziej nieoczekiwane działania spekulacyjne na terminalu kryptograficznym występują tylko w tych momentach, kiedy oczekiwania większości na rynku osiągają niezbędny szczytwartości, tak zwane „punkty wrzenia”.
Oczywiście nieprzewidziane spekulacje z udziałem dużych ilości są nazywane nieprzewidzianymi przez fakt, że ich bezpośrednie prognozowanie jest w większości niemożliwe. Ale ze względu na fakt, że takie zdarzenia występują z bardzo podobnymi znakami, w większości są wynikiem podejmowania decyzji przez małą grupę „wielorybów”, a czasami nawet jedną osobę.

Tutaj logika jest całkiem prosta. Jeśli zauważysz, że stosunek nabywców do sprzedawców na rynku osiąga wartości krytyczne (2 do 1 lub nawet więcej niż 2,5 do 1), oznacza to, że prawdopodobieństwo spekulacji przy użyciu znacznego wzrostu kapitału. Jest łatwy w użyciu. Bitcoin zyskuje 100% w ciągu dwóch miesięcy, a co druga mówi o tym? Sprzedawaj i ciesz się z tego niesamowitego zysku. Unikaj ogólnego agio - jest to jedna z podstawowych zasad nowych instrumentów handlowych. Nie wpadaj na pierwszy i ostatni samochód.

Charakterystyczne cechy trendów w realiach rynku kryptowalut

W przeciwieństwie do klasycznych instrumentów, gdzie istnieją dobrze ustalone normy, niektóre niepisane zasady i cykle rynkowe, na rynku kryptowalut wszystko dzieje się teraz iw tej chwili. Powstają tylko trendy i początki cykli rynkowych, pojawiają się pierwsze próby regulacji i standardów wzajemnych rozliczeń.

Z całej tej niepewności wynika kilka praw, które odróżniają trendy kryptowaluty od trendów klasycznych.

Po pierwsze, warto zauważyć niższą stabilnośćtrendy w cenie Bitcoin i innych Coin w porównaniu do światowych trendów niektórych par walutowych. Na przykład spójrz na wykres dolara nowozelandzkiego do US NZDUSD.

Od początku kwietnia do końca października obserwujemy praktycznie nieprzerwany ruch, nowozelandzka gospodyni doświadczyła krótkoterminowej recesji, co bardzo wyraźnie wpłynęło na cenę waluty w stosunku do dolara, która zachowuje rolę referencyjnej waluty finansowania. Ale jeśli spojrzymy na okres wykresu bitcoin o tym samym czasie trwania, zobaczymy, że z dość oczywistym kierunkiem trendu, mamy również ruch nie do końca jednolity.

Jaki pożyteczny wniosek można wyciągnąć z tego rozróżnienia? Trendy na rynku kryptowalut, a raczej ich analiza, mogą wytwarzać dużą ilość „szumów”, czyli fałszywych alarmów wskaźników. Większość dużych transakcji sprzedaży i zakupu w szczególności tego samego Bitcoina odbywa się poza giełdami, są to tak zwane transakcje „pozagiełdowe”, ale czasami ogromne ilości przechodzą przez zwykłe wymiany i powodują gwałtowny wzrost, który może nieprawidłowo wpływać na cudze strategia handlowa.

Dlatego konieczne jest zastosowanie kilku prostych technik:

  • Nie zwracaj uwagi na to, co dzieje się w niższych ramach czasowych, świece krótsze niż godzina są niemal całkowitym odzwierciedleniem hałasu rynkowego na rynku kryptograficznym.
  • Większość wskaźników będzie musiała zostać ponownie skonfigurowana i wykonana więcejzaostrzone przez realia rynku kryptowalut. Zmniejsz ich czułość, zwiększając dane wejściowe. Na przykład, dla pasm Bollingera, wybierz okres 2.1 zamiast 2, użyj średnich ruchomych z okresem większym niż 10% (33 zamiast 30 itd.).
  • Zwróć uwagę na objętości. Jeśli ruch cen nie jest obsługiwany przez odpowiednie ilości na nowym poziomie, jest to tylko jeden duży zakup lub sprzedaż, a cena nie utrzyma się na tych nowych poziomach. Weź to pod uwagę przy klasyfikacji ruchów cen w ramach trendu.

Podsumowując, warto zauważyć, że tendencje są często z natury bardzo podobne, niezależnie od tego, o którym rynku mówimy. Ale ze względu na swoją wyjątkowość, cryptorok ma pewne cechy szczególne, które omówiliśmy z tobą w tym artykule. To młody i bardzo plastyczny rynek, w którym każdy nowy element może odgrywać nieoczekiwaną rolę. Aby zarobić, nie musisz być predyktorem. Zaledwie kilka sekund przed pozycją rynkową i bardziej kompletny obraz niż ten, który jest dostępny dla tłumu - to wystarczy.

Masz dobrą ofertę! I pamiętaj, że nie ma złej sytuacji rynkowej, na spadającym rynku możesz zarabiać tyle, ile na rosnącym rynku, dzięki krótkim pozycjom.

TwójAMarkets CFD i Forex Online Broker