Jaka jest różnica między brokerem kryptograficznym a kryptograficznym?

Jeśli spojrzysz na dyskusje na wielu forach poświęconych handlowi walutami cyfrowymi, stanie się jasne, że wielu ich uczestników nie widzi różnicy między giełdami kryptograficznymi a brokerami. Ta różnica jest bardzo duża.

Po pierwsze, w przeciwieństwie do giełd kryptograficznych, z których większość powstała rok lub dwa lata temu, wiele firm maklerskich ma długą historię. A jeśli broker, taki jak na przykładNordFX , ma dziesięcioletnie doświadczenie na rynkach finansowych i ponad milion kont otwartych przez klientów z prawie stu krajów, daje to pewne gwarancje jego wiarygodności i mówi o jego zasłużonym pozytywnym reputacja.

Muszę powiedzieć, że przez wiele lat pracy maklerzy zdołali udoskonalić swoje metody radzenia sobie z hakerami. Tak więc regularnie słyszymy o hakowaniu kryptowalut i malwersacji z portfeli ich klientów, ale do tej pory nie było żadnych informacji na temat czegoś takiego w odniesieniu do brokerów. Mimo że ich obroty wynoszą miliardy i dziesiątki miliardów dolarów miesięcznie, jest mnóstwo ludzi, którzy chcą z nich korzystać.

Do 2017 r. Firmy maklerskie specjalizowały się głównie w handlu walutami na rynku Forex, transakcjach z metalami szlachetnymi, akcjami i kontraktami terminowymi. Ale gwałtowny wzrost kryptowaluty w zeszłym roku zmusił ich do zwrócenia uwagi na ten rynek, do którego wcześniej należeli, powiedzmy prawdę, z pewną pogardą.

Po przybyciu do branży kryptograficznej, brokerzy przywieźli ze sobą własny arsenał handlowy, który ze względu na swoje możliwości, należy zauważyć, znacznie przewyższa ten, któryzapewnić wymianę. Odnotowujemy tylko trzy podstawowe punkty. To jest: - możliwość zarabiania zarówno na wzroście, jak i upadku kryptowaluty, - możliwość korzystania z dużej dźwigni sięgającej 1: 1000, - oraz umiejętność korzystania z ogromnego zestawu narzędzi do analizy technicznej i handlu algorytmicznego (handel automatyczny).

A teraz zajmiemy się każdym z tych punktów nieco bardziej szczegółowo.

CFD lub jak zarabiać na załamaniu rynku

Jak zarabiać na wzroście kryptowaluty, wydaje się, że wszyscy rozumieją - kupili bilę w cenie 10 000 USD, a następnie sprzedali po 20 000 USD i włożyli do kieszeni 10 tysięcy zysków.

Ale jak zarabiać na spadającym rynku? Teoretycznie, aby coś sprzedać, musisz coś mieć. Oznacza to, że aby sprzedać bitcoin, musisz go najpierw kupić. I tu osoba idzie na giełdę, kupuje bitcoin za 20 000 dolarów, a następnie, po upadku, w panice sprzedaje ją za 10 000 USD i ... otrzymuje stratę w wysokości 10 tys.

Ale to tylko wtedy, gdy handluje na giełdzie. W przypadku brokera, zamiast utraty, w przypadku krachu na rynku może okazać się poważnym plusem. A wszystko to dzięki CFD - CFD (ang. Contract For Difference).

Podobnie jak wiele innych rzeczy w świecie finansów, kontrakty CFD zostały wynalezione w Anglii około ćwierć wieku temu. Początkowo były to transakcje zakupu /sprzedaży akcji, ale bez rejestracji praw własności do nich, co umożliwiło uniknięcie płacenia ceł.

Jest oczywiste, że taki „ekonomiczny” sposób handlu szybko stał się bardzo popularny, ponieważ pozwolił uzyskać całkiem przyzwoity zysk w krótkim czasie. Wkrótce, oprócz akcji, stały się CFDdo włączenia do innych aktywów - walut, metali szlachetnych i towarów. W ubiegłym roku, dzięki pośrednikom, kryptowaluta również zaczęła pojawiać się jako takie aktywa. Jednocześnie, jak wspomniano powyżej, rzeczywisty transfer monet od sprzedającego do kupującego nie występuje. To pozwala zarabiać na spadku cen.

Wyjaśnijmy: kontrakt na różnicę cen jest nieco podobny do zakładu, który zawiera się z brokerem, czy cena tego samego bitcoina wzrośnie czy spadnie. W tym przypadku sam wybierasz czas rozpoczęcia zakładu, czyli czas otwarcia transakcji i czas jej zamknięcia. I tylko jego objętość zależy od ciebie i jak długo będzie trwać - minuta, rok lub dłużej.

A jeśli w chwili, gdy cena Bitcoina osiągnie 20 000 USD, zdecydujesz, że jest to pułap, a następnie spadnie, możesz otworzyć transakcję CFD, aby ją sprzedać, zamykając ją na poziomie 10 000 USD, nie będziesz miał straty, 50% zysku. Ale to nie wszystko, ponieważ dzięki dźwigni 1: 1000 zysk nie może wynosić 50, ale 50 000%!

Dźwignia finansowa: korzyści i ryzyko

Dla tych, którzy nie wiedzą (a jest ich sporo), wyjaśnijmy: dźwignia finansowa to kwota funduszy pożyczkowych, które broker automatycznie przekazuje przedsiębiorcy do zawierania transakcji na rynku bez żadnych zabezpieczeń.

W ostatnich miesiącach wielu brokerów, przerażonych dużą zmiennością, zaczęło zmniejszać dźwignię z 1: 100 do 1: 3, a nawet ją porzucić. W tym czasie firma brokerskaNordFXdosłownie zrewolucjonizowała handel kryptograficzny, zapewniającjej klienci wykorzystują dokładnie 1000 razy (!) przekraczając własne fundusze. Zatem, mając na koncie tylko 100 USD, przedsiębiorca może zawierać transakcje kupna /sprzedaży kryptowaluty lub innych instrumentów finansowych za kwotę 1000 razy większą niż fundusze własne, czyli 100 000 USD!

W przypadku sukcesu zysk przedsiębiorcy wzrośnie proporcjonalnie do barku. Ale i straty w przypadku awarii. Właśnie to podzieliło kupców na dwa obozy. Według pierwszego, wysoka dźwignia prowadzi do nieuniknionej utraty depozytu, zgodnie z drugim, jest doskonałym narzędziem handlowym, które umożliwia nie tylko zwiększenie zysków, ale wręcz przeciwnie, poważne ograniczenie ryzyka handlowego.

Powinno być zrozumiałe, że ramię jest tylko opcją, premią, której możesz użyć całkowicie, pół, ćwierć, jedną dziesiątą lub wcale. Sama wartość dźwigni sama w sobie nie wpływa na poziom ryzyka. Ryzyko jest kontrolowane przez samego przedsiębiorcę, otwierając pozycję określonego wolumenu.

To jest jak prowadzenie samochodu. Teoretycznie, siedząc w nim na podwórku, możesz w ciągu kilku sekund rozproszyć swojego stalowego konia do 100 lub 150 km /h. Ale odwracasz głowę i ostrożnie ruszasz, oceniając możliwe zagrożenia. A kiedy jest to konieczne i pozwala na to sytuacja na drodze, możesz utopić pedał przyspieszenia na podłodze.

Podajmy bardzo prosty przykład praktyczny:

Załóżmy, że przeznaczyłeś 1000 USD na handel na giełdzie. Przy obecnej cenie 10 000 USD za te pieniądze, bezdźwignia, możesz kupić 0,1 bitcoina. (W rzeczywistości oczywiście należy wziąć pod uwagę prowizję pośrednika finansowego). U tego samego brokera, z dźwignią 1: 1000, kupienie 0.1 BTC wystarczy dla ciebie ... tylko jeden dolar! I zostawiłeś w rezerwie 999 $ swojego tysiąca na wypadek, gdybyś popełnił błąd, a cena była przeciwko tobie. W takim przypadku, mając tak imponującą rezerwę i wykorzystując metodę uśredniania nieopłacalnych pozycji i kupowania większej ilości monet po lepszej cenie, istnieje wiele razy większe prawdopodobieństwo wycofania się z wypłaty z zyskiem, niż zresetowanie depozytu. Oznacza to, że im większa dźwignia, tym więcej masz wolnych środków. Im więcej dostępnych środków, tym więcej możliwości minimalizacji i dywersyfikacji ryzyka oraz zwiększenia rentowności handlu. Możesz to zrobić przy użyciu kilku strategii transakcyjnych jednocześnie, a także ryzyk zabezpieczających, wypełniając portfel inwestycyjny nie tylko różnymi kryptowalutami - ethereum, riple, lightcoin itp., Ale także zwykłymi walutami, takimi jak dolar, euro lub jen, oraz metale - złoto lub srebro. Przypominamy, że w zależności od sytuacji możesz otwierać transakcje zarówno na zakup, jak i na sprzedaż. A nawet w przypadku zakupu i sprzedaży w tym samym czasie, aby następnie zamknąć utracone pozycje i opuścić zyski.

Powtarzamy więc: ramię jest tylko narzędziem, a jak go używać, zależy wyłącznie od samego przedsiębiorcy, jego umiejętności i ... apetytu finansowego (innymi słowy, chciwości).

MetaTrader 4: wiele zalet, dużych i różnych

Nieco wyżej rozmawialiśmy o strategiach handlowych i umiejętnościach zawodowych przedsiębiorcy. A tutaj trzeba powiedzieć, że wielu brokerów, takich jak NordFX, oferuje do handlu najpopularniejszą platformę MT4 na świecie (MetaTrader 4).

Dlaczego stała się tak popularna? Tak, ponieważ dzięki swojej prostocie i wygodzie platforma ta zapewnia przedsiębiorcy doskonałe możliwości analizy technicznej w postaci ogromnej liczby wskaźników i narzędzi graficznych. Z jego pomocą możesz również kopiować transakcje bardziej doświadczonych handlowców i specjalistów rynku. Ponadto napisano wiele algorytmów transakcyjnych dla MT4, na podstawie których stworzono tysiące doradców robotów, które umożliwiają handel w trybie w pełni automatycznym, nie tracąc czasu, energii i nerwów na wielogodzinne czuwanie przy monitorach komputerowych.

Być może wszystkie powyższe wydają się nieco trudne dla tych, którzy są przyzwyczajeni do kupowania Bitcoinów i Alt-Coins na podstawie ich wysokości. Uważamy jednak, że zarówno kontrakty CFD, dźwignia 1: 1000, zabezpieczenie przed ryzykiem, analiza techniczna i handel algorytmiczny znacznie poszerzą Twoje możliwości. A jeśli nie wierzysz, wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć konto handlowe u brokera i sprawdzić to wszystko samodzielnie. Co więcej, w NordFX procedura ta zajmuje tylko kilka minut i możesz uzupełniać swoje konto i wypłacać zyski nie tylko w dolarach, ale także w bitcoinach i eterach.