Jaka jest lista kryptowalut i żetonów na giełdzie

Zanim kryptowaluty i żetony staną się dostępne do handlu, muszą przejść przez długi proces analizy. Dopiero po kilku etapach selekcji będą mogli wejść na giełdę, która jest głównym narzędziem do obrotu aktywami cyfrowymi. Na giełdzie kryptowalut, a także na giełdzie, proces ten nazywany jestlistą . Wraz z dodaniem kryptowaluty do parkietów handlowych ich trendy rozwojowe ulegają znacznym zmianom.

Jaka jest lista kryptowalut i żetonów

Lista (z angielskiej. Lista - lista) - procedura dodawania monet cyfrowych do list dostępnych narzędzi na parkietach. Po dodaniu do listy aktywów stają się dostępne do sprzedaży i zakupu, należy do ofert.

Rynek kryptowalut rozwija się aktywnie, a tysiące nowych monet wydawanych jest rocznie. Wysoki poziom konkurencji stawia bardziej twórców pytanie o popularyzację ich monet. Dodanie do wykazu nagiełdachjest jednym z głównych czynników rozpoznawania kryptowalut. Istnieje również wyraźny związek między sukcesem składnika aktywów a liczbą platform transakcyjnych, do których został dodany.

Jak notuje się na giełdzie

Inicjatorami aukcji są z reguły twórcy monety. Zdarza się, że platformy handlowe mogą przejąć inicjatywę i dodać dodatkowy atut, jeśli moneta jest już poszukiwana przez przedsiębiorców.

Jak dodać kryptowalutę do giełdy? Metody mogą się różnić w zależności od wybranej witryny i jej popularności. Każda platforma handlowa ustala własne zasady iwymagania dotyczące dodawania składnika aktywów. Niektóre giełdy mają raczej wysoki poziom, inne są bardziej lojalne wobec nowych kryptowalut.

Aby dodać do wymiany, emitent musi przejść przez kilka etapów:

 • Wypełnij kwestionariusz, w którym musisz określić podstawowe informacje o projekcie: data utworzenia: strona na Github; Biała księga; możliwość wydobycia, emisji itp.
 • Na podstawie uzyskanych danych platforma obrotu przeanalizuje rentowność i płynność aktywów.
 • Po przeprowadzeniu analizy specjalna komisja zdecyduje, czy dodać kryptowalutę do listy.
 • Jeśli decyzja jest pozytywna, emitent i platforma obrotu zawierają umowę.

Najważniejszą rzeczą, na którą zwraca uwagę kryptowaluta, jest użyteczność, funkcjonalność i wartość monety. Kolejnym najważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo, ponieważ w przypadku pęknięcia sieci kryptowaluty wymiana ucierpi. Zwróć uwagę na reputację i profesjonalizm programistów.

Czasami strony prowadzą konkursy i ankiety wśród handlowców. Oferenci są zaproszeni do głosowania na monety z listy. Zwycięska kryptowaluta zostanie dodana do listy.

Jaki jest koszt aukcji

Notowanie jest zasadniczo procedurą płatną, ale są wyjątki. Koszt włączenia monety do paska aukcji i wpisu zależy głównie od popularności parkietu. Małe platformy handlowe najczęściej zawierają nowe obiecujące kryptowaluty na listach za darmo, a duże platformy handlowe wymagają pieniędzy na analizę, a kwoty mogą byćdziesiątki, a nawet setki tysięcy dolarów.

Wszystko jest czysto indywidualne. Na przykład dobrze znana giełdaPoloniexw swoim przewodniku stwierdza, że ​​monety są dodawane do listy za darmo.Binancepobiera prowizję, ale przesyła ją na cele charytatywne i finansowanie nowych projektów.

Według dochodzeń dziennikarzy Business Insider, minimalny koszt dodania zasobów cyfrowych na giełdzie wynosi około 50 000 USD i może osiągnąć miliony wartości.

Zdarzały się przypadki, gdy administracja wymiany spotkała się z łapówkami. W szczególności zarząd Coinnest Exchange wziął 890 tysięcy dolarów za dodanie kryptowaluty S-coin do listy.

Dlaczego cena kryptowaluty wzrasta po dodaniu do giełdy

Głównym kryterium wartości każdej waluty jest jej powszechność. Jeślifiat moneyma przynajmniej wyimaginowane wsparcie ze złotem i powiązanie z gospodarką, popularność jest jedynym decydującym czynnikiem dla kryptowaluty. Im więcej osób korzysta z aktywów, tym większa będzie ich wartość.

Informacja, że ​​każda nowa kryptowaluta zostanie dodana do najwyższej platformy, już znacznie zwiększa zainteresowanie nią. W trakcie takiej kampanii PR o kryptowalutach dowie się ogromna liczba handlowców, a dodanie samego tokena jest sygnałem do zakupu.

Wzrost popytu na składnik aktywów nieuchronnie prowadzi do wzrostu jego wartości. Średnio po dodaniu koszt kryptowaluty wzrasta o 25-30%. Jest to tak zwany „efekt akcji”, któryosiągnięty dzięki popularyzacji. Należy zauważyć, że efekt ten ma często charakter krótkoterminowy i po pośpiechu wartość monety zaczyna stopniowo spadać.

Czasami występuje również sytuacja odwrotna, gdy natychmiast po wejściu na listę wartość monet zaczyna gwałtownie spadać. Z reguły dotyczy to monet uruchamianych jako częśćICO . Inwestorzy, którzy zainwestowali w tokensale, starają się czerpać zyski i aktywnie sprzedawać aktywa na giełdach.

Jak zainwestować w to

Doświadczeni inwestorzy nauczyli się zarabiać na dowolnych wydarzeniach na rynku kryptowalut, a notowania nie są wyjątkiem. System zarobków jest dość prosty:

 • raport informacyjny jest monitorowany pod kątem obecności odpowiednich linii informacyjnych;
 • znalezienie informacji o nadchodzącym dodatku, inwestor kupuje składnik aktywów przed wejściem na giełdę;
 • po dodaniu do listy zapasów monety „łączą się”.

Najważniejszą rzeczą jest wybór właściwego punktu wyjścia z rynku. Z reguły moneta ma zwiększone zainteresowanie, a zatem koszt jest utrzymywany przez kilka dni lub tydzień, a następnie stopniowo maleje. Zaleca się, aby początkujący inwestorzy sprzedawali monety bez zatrzymywania się, a dzięki doświadczeniu w korygowaniu wartości śledzenia, można czekać na najwyższą cenę.

Pomimo prostoty metoda ta wiąże się również z kilkoma zagrożeniami:

 • Wiadomości mogą być fałszywe. W takich okolicznościach inwestor przejdzie w minus. Aby temu zapobiec, zaleca się używanieTylko zweryfikowane źródła wiadomości, takie jak oficjalne wymiany i strony programistów. Każdy kanał informacyjny musi być sprawdzony.
 • Niewłaściwy wybór zasobu cyfrowego. Jak wspomniano wcześniej, dodanie do aukcji nie zawsze ma pozytywny wpływ na wartość monety. Wzrost może nie być tak ostry, jak oczekiwano. Zaleca się zwracanie uwagi na nienajlepsze, ale obiecujące monety.
 • Niewłaściwy wybór wymiany. Rentowność takich inwestycji zależy bezpośrednio od ich popularności. Dodawanie do małych usług może nie wywoływać znaczącego rezonansu, ale wejście na listę dużych usług jest prawie zawsze poruszeniem.

Zalety i wady notowania

Deweloperzy nie bez powodu wkładają tyle wysiłku, aby dostać się do aukcji na giełdach. Dodanie tokena do aukcji ma kilka zalet dla programisty:

 • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej;
 • ułatwienie dalszego rozwoju projektu;
 • rosnące zaufanie do aktywów i deweloperów;
 • wzrost kapitalizacji;
 • rozszerzenia społeczności;
 • zwiększenie sfery wpływów.

Dla inwestorów dodanie do aukcji jest gwarancją i okazją do zarobienia pieniędzy. Niezawodność takich monet jest weryfikowana przez ekspertów. Dużą zaletą dla inwestorów jest wzrost płynności. Ci, którzy zainwestowali w aktywa, trzymając tokensail, mogą teraz mieć pewność, że będą mogli sprzedawać monety i czerpać zyski.

Wady dodania do aukcjimożna przypisać złożonej procedurze i konieczności uiszczenia opłaty za analizę. Ponadto, po wejściu na giełdę, kryptowaluta przyciąga szczególną uwagę i od tego momentu każda zmiana w polityce projektu natychmiast wpłynie na wartość monet.

Co to jest delisting?

Wprowadzenie nowej kryptowaluty na liście aktywów handlowych na giełdzie nie gwarantuje stałej obecności w niej. Na parkietach jest procedura odwrotna - delisting. Inicjatorem tego może być zarówno sama usługa, jak i deweloperzy, jeśli projekt zostanie zatrzymany. Z reguły delisting występuje w jednym z następujących przypadków:

 • moneta przestała być zgodna z zasadami platformy handlowej;
 • przez długi czas koszt kryptowaluty nie wzrósł;
 • hakowanie blockchain kryptowaluty;
 • programiści nie promują projektu;
 • zmiany w prawodawstwie;
 • skargi użytkowników;
 • Aktywa mają niski popyt wśród handlowców.

Wnioski

Dodanie do aukcji jest kluczowym momentem w określeniu przyszłej wartości kryptowaluty. Jeśli deweloperzy byli w stanie osiągnąć lokowanie aktywów na głównych giełdach, możemy liczyć na wzrost wartości i popularności. Od tego momentu kryptowaluta przechodzi do swobodnego pływania, a jej dalsza wartość będzie zależała od podaży i popytu, a także będzie odzwierciedlać wszystkie działania deweloperów. Dla inwestorów tokeny aukcyjne są dodatkowymgwarancje i możliwość zarabiania.