Jak zostać handlowcem kryptowaluty od podstaw - instrukcje krok po kroku

Handel na giełdach kryptowalut staje się coraz bardziej popularny, ponieważ aktywa cyfrowe są nadal klasyfikowane jako „nowe i niezbadane” instrumenty. Jeśli w Australii już ponad 70% populacji ma pojęcie o tym, czym jest kryptowaluta, to ponad połowa populacji słyszała o tym tylko zdalnie.

Odkrywając nowe możliwości generowania dochodów, nowi dealerzy kryptowalut pogrążają się w handlu bez zrozumienia szczegółów. Rezultat tego podejścia jest taki sam - przepalają się, rozczarowani kryptowalutą jako mechanizmem zysku. I często stają się ofiarą oszustów.

Oczywiście podstawowa zasada handlu może zostać zredukowana do banalnego: „Kupuj taniej, sprzedawaj drożej”, ale pytanie brzmi, jak dowiedzieć się, kiedy spada koszt kryptowaluty i kiedy rośnie. Konieczne będzie nauczenie się podstaw handlu, ponieważ jedna z głównych zasad inwestora mówi: „Nie idź tam, czego nie rozumiesz”. A handel kryptowalutami do pewnego stopnia można nazwać inwestycjami w krótkim okresie.

Aby zostać handlowcem kryptowalut, konieczne jest:

 • Wybierz giełdę, której będziesz używać do handlu.
 • Wybierz pary kryptowalut, które zamierzasz handlować.
 • Aby przeanalizować wybraną kryptowalutę, zbadać wykresy wzrostu i spadku ich wartości, a także zbadać aktualną sytuację na rynku.
 • Zajrzyj do narzędzi handlowych i strategii, aby zwiększyć wydajność.handel.

Rozważ te szczegóły bardziej szczegółowo.

Wybór giełdy kryptowalut do obrotu

Analogicznie do giełd, handel kryptowalutami odbywa się na wyspecjalizowanych platformach - giełdach kryptowalut. Według Coinmarketcap.com istnieje 227 platform handlu kryptowalutami, ale w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 • niezawodność wymiany kryptowalut;
 • łatwość interfejsu;
 • potrzeba weryfikacji;
 • obsługa języka rosyjskiego;
 • cechy depozytu i wypłaty środków;
 • obsługiwane pary kryptowalut.

Wybór wymiany kryptowaluty może być nawet w pewnym sensie nazywany indywidualnym, ponieważ wszystko zależy od tego, jak wygodny jest interfejs i jak pracujesz osobiście.

Na przykład giełda kryptowalutBinancezajmuje pierwsze miejsce w rankingu Coinmarketcap dziennych wolumenów obrotu. Interfejs jest tłumaczony na język rosyjski, a tłumaczenie jest dobrze wykonane, a wymiana nie wymaga weryfikacji, jeśli nie planujesz handlu dużymi ilościami. Dla początkujących, dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że jest łatwe do zarejestrowania, a ponad 200 par walutowych jest oferowanych do handlu.

Oczywiście istnieją również wady na tle zalet.Pieniądze Fiatanie wspierają wymiany, więc musisz je uzupełniać za pośrednictwem innych kont kryptowalutowych lub wymienników. Ktoś taki może przestraszyć się.

Dla tych, którzy chcą, aby wszystko było całkowicie proste, jestWymieńExmo , założony przez zespół programistów z byłych krajów WNP, a zarejestrowana siedziba firmy jest zarejestrowana w Londynie. Interfejs jest w języku rosyjskim, rejestracja nie jest trudna, a przy niewielkiej ilości weryfikacji licytacji nie jest wymagana. Ponadto wymiana kryptowaluty działa z pieniędzmi fiat i możesz uzupełniać swoje konto za pomocą popularnych systemów płatności Webmoney, QIWI itp. Wśród niedociągnięć można wyróżnić jedynie wsparcie niewielkiej liczby kryptowalut, dlatego giełda znajduje się poza ratingiem TOP-50 pod względem wolumenu obrotu.

! Ważne jest również, abyś odwiedził stronę wymiany kryptowaluty, a nie fałszywe strony, których interfejs jest zaprojektowany jako kopia popularnej wymiany kryptowalut!

Wybór par kryptowalut do obrotu

Wracając do strony Coinmarketcap.com, dzisiaj istnieje ponad 2000 kryptowalut, więc jasne jest, że wszystkie z nich nie będą używane w handlu. Konieczne jest wybranie najbardziej obiecujących par. Istnieje wiele tajemnic.

 1. Początkujący powinni wybrać pary, które obejmują kryptowalutę i walutę fiat lub steylcoin (steyblecocks są kryptowalutami, których wartość jest obsługiwana przez fiat, metale szlachetne itp.). W związku z tym stawka waluty fiat lub steyblecoin jest mniej lub bardziej stabilna, więc łatwiej jest przeprowadzić analizę. Popularne opcje dla początkujących to BTC /USD, ETH /USDT itp.

 1. Ponadto para walut musi być aktywnie przedmiotem obrotu na rynku, aby przedsiębiorca mógł dokonać natychmiastowej transakcjikup lub sprzedaj transakcję bez utraty czasu.
 2. Znaczenie posiadania dużej ilości podaży i popytu tłumaczy się również odpornością na wysokie stawki. Główni gracze nie mają poważnego wpływu na koszt kryptowaluty, która jest aktywnie sprzedawana na rynku, co nie oznacza o tych altcoinach, których propozycje są o rząd wielkości mniejsze.

Ponadto pamiętaj, że handel jest zawsze ryzykiem, jak każdy rodzaj inwestycji, dlatego zaleca się rozpoczęcie od małych kwot.

Badanie sytuacji na rynku i wykresy kryptowaluty

Oczywiście nie jest możliwe dokładne przewidzenie, kiedy konkretna kryptowaluta spada, a kiedy rośnie, nie zadziała, ale konieczne jest zbadanie ogólnej dynamiki rynku, aby dowiedzieć się, które zdarzenia mogą prowadzić do spadku lub odwrotnie, wzrostu kryptowalut.

Pierwsza kategoria obejmuje wszelkiego rodzaju prawne zakazy i ograniczenia, krach na giełdzie, a także spadekstopy bitcoinów , za którą ciągną się inne kryptowaluty. Wzrost kosztów może być spowodowany, przeciwnie, zatwierdzeniem legislacyjnym, różnymi umowami, aktualizacjami platform itp. Dlatego handlowcy muszą być świadomi wiadomości kryptowaluty, a lepiej byłoby, gdyby oprócz źródeł rosyjskojęzycznych przeglądali również język angielski.

Wykresy zmian wartości poszczególnych kryptowalut mogą być związane z pewnymi zdarzeniami, które same wiedzą, w jakich przypadkach powinniśmy się spodziewać spadku, aw których - wzrostu.

Taka praca nie gwarantuje 100 procent.Sukces, jednak wiedza w branży i umiejętność prowadzenia analiz są bardzo ważne dla przedsiębiorcy. Ponadto istnieją różne strategie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych handlowców.

Na początkowych etapach zaleca się zakup kryptowaluty w momencie zbliżania się do wartości minimalnych lub na początku niskiego wzrostu, gdy koszt jest znacznie niższy niż średnia. Sprzedaż odbywa się, gdy kurs zbliża się do wartości maksymalnych, ale jeśli zaobserwuje się aktywny wzrost, istnieje prawdopodobieństwo przekroczenia maksymalnych limitów.

Należy zauważyć, że średnio handlowcy zarabiają około 100% zysków miesięcznie, ale dla początkujących liczba ta często nie przekracza 50%.

Zalety handlu jako narzędzia inwestycyjnego

Obrót jako inwestycja w krótkim okresie jest korzystny z punktu widzenia ewentualnego zysku w każdej transakcji - czy to spadku, czy wzrostu wartości. Jednak na wczesnym etapie istnieje duże prawdopodobieństwo utraty pieniędzy, dlatego zaleca się studiowanie w małych ilościach. Ważne jest również, aby rozwijać się zawodowo, a mianowicie czytać specjalistyczną literaturę, słuchać opinii ekspertów, poznawać różne strategie, ponieważ możesz odnieść sukces tylko wtedy, gdy masz profesjonalne podejście. Amatorzy bardzo szybko tracą pieniądze i są sfrustrowani.

Źródło:BlackBall