Jak zostać górnikiem bitcoinów, eterów i innych kryptowalut

Pojawienie się kryptowaluty dało ludzkości nowy rodzaj zarobków -górnictwo . Od wielu lat jest najczęściej dyskutowanym tematem. Od czasu pojawienia się kryptowaluty mechanizm ich ekstrakcji bardzo się zmienił. Jeśli wcześniej możliwe było rozpoczęcie „wydobywania” z komputera osobistego, teraz trzeba będzie trochę wysiłku, aby dołączyć do grona górników.

Czego potrzebujesz, aby zostać górnikiem

Zadaniem górników jest utrzymanie funkcjonowania sieci kryptowalut i weryfikacja transakcji użytkowników. Aby to zrobić, za pomocą sprzętu komputerowego musisz rozwiązać matematyczne funkcje skrótu. Innymi słowy, górnictwo można opisać jako proces monetyzacji mocy obliczeniowej technologii.

Początkowo sieci kryptowalut miały znacznie mniejszą złożoność, dlatego górnictwo można było uruchomić na dowolnym komputerze PC. Jednak wraz ze wzrostem popularności kryptowaluty, złożoność wzrosła, więc teraz do wydobycia trzeba będzie stworzyć własnąfarmę górnicząo dużej mocy, która jest związana z inwestycjami kapitałowymi. Jeśli mówimy o wydobyciu takiej kryptowaluty jakoBitcoin , to potrzebne są ogromne pojemności, a zatem inwestycje, ale na rynku jest ponad 1000 cyfrowych zasobów, więc można rozpocząć wydobycie niewielkimi ilościami.

Wybierając górnictwo jako główną działalność dla siebie, warto zapoznać się z podstawami wiedzy otechnologii blockchaini zawiłościach rynku kryptowalut. To pomoże ci w artykułach z naszej sekcji.„Newbies” w górnym menu.

Rentowność i zwrot w gospodarstwie są bezpośrednio związane ze zdolnością górnika do kontrolowania procesu wydobycia i zapewnienia optymalnych warunków monetyzacji zdolności produkcyjnych.

Wskazówki dla początkującego górnika

Przemysł kryptowalutowy nabiera tempa, więc trudno go nazwać stałym i jasnymi zasadami. Wybierając wydobycie jako zarobki, inwestor powinien zrozumieć, że ten rodzaj działalności wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego ważne jest, aby móc prawidłowo manewrować na rynku kryptowalut.

Najważniejsze, co początkujący górnik powinien znać i podjąć przed przystąpieniem do wydobycia:

 • Złożoność wydobycia zawsze rośnie.Wraz ze wzrostem popytu stale rośnie złożoność górnych kryptowalut. Doświadczeni górnicy zalecają natychmiastowe zebranie farmy górniczej z rezerwą mocy i przeznaczenie części dochodu na modernizację i zwiększenie wydajności.
 • Konieczne jest monitorowanie sytuacji na rynku.Rentowność kryptowaluty górniczej zależy od wielu czynników, z których głównym jest złożoność sieci iszybkość kryptowaluty . Górnik nie może wpływać na te czynniki, ale może wybierać spośród różnych monet tylko tych, które są korzystne dla górnictwa i mają perspektywy wzrostu wartości. Zaleca się, aby zatrzymać wybór kilku aktywów cyfrowych zawartych w TOP-10 według kapitalizacji.
 • Optymalizacja produkcji.Dla użytkowników sam proces wydobycia sprowadza się do podłączenia sprzętu do wydobycia za pomocą specjalnegoOprogramowanie, ale rentowność procesu zależy również od tego, jak dobrze górnik może go zorganizować. Tutaj konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych obliczeń w oparciu o koszt sprzętu, energii elektrycznej, zadbanie o optymalną lokalizację gospodarstwa i jego ochronę przed przegrzaniem i uszkodzeniem.
 • Bezpieczeństwo.Niezwykle ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo funduszy, które są atramentowane. Aby to zrobić, musisz wcześniej przygotować niezawodne portfele kryptowaluty (zalecamy portfel sprzętowyLedger Nano , z którego z powodzeniem korzystamy od ponad roku), wybierz programy i usługi górnicze, które mają dobrą reputację i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jaki rodzaj wydobycia wybrać

Wybór rodzaju górnictwa zależy przede wszystkim od początkowego budżetu początkującego górnika. Istnieje kilka odmian, które oznaczają różne inwestycje kapitałowe:

 • Eksploracja w chmurze .Ta opcja jest odpowiednia przede wszystkim dla tych, którzy chcą zrozumieć proces wydobycia, ale nie są jeszcze gotowi do materialnego inwestowania. Produkcja w tym przypadku nie wymaga wysiłku i dogłębnej znajomości branży, a początkowe inwestycje są ograniczone do kilkuset dolarów.
 • Gospodarstwo kopalniane z kart wideo .W przeciwieństwie do poprzedniej metody, w której cała organizacja górnicza jest przejęta przez służbę górniczą w chmurze, tutaj trzeba zagłębić się w drobniejsze punkty zarabiania, samodzielnie zebrać gospodarstwo i zorganizować wydobycie monet, co wymaga dodatkowych badań. Próg inwestycjiTa sprawa zaczyna się od 1000 USD.
 • Mining na Asiki .Urządzenia Asic wyróżniają się wysoką wydajnością i łatwą konfiguracją. Są to złożone urządzenia gotowe do produkcji pewnej kryptowaluty, które muszą być podłączone tylko do Internetu i zasilania. Specjalna wiedza w zakresie organizacji procesu w tym przypadku nie jest wymagana od górnika, ale wydobycie na Asiki wymaga dużej inwestycji.
 • Górnictwo na CPU .Obecnie wykorzystanie procesorów do produkcji najlepszych kryptowalut nie ma znaczenia, ale jeśli są dostępne, można zwrócić uwagę na wydobycie nowych kryptowalut z perspektywami wzrostu.

Zestaw startowy do rozpoczęcia wydobycia

Nowoczesne wydobycie wymaga dużej mocy obliczeniowej, dlatego jedną z najbardziej optymalnych opcji jest stworzenie gospodarstwa górniczego z kilku kart wideo. Na rzecz tej metody popyt na technologię na rynku wtórnym i zdolność do wyodrębniania kryptowalut pracujących na różnych algorytmach.

Gdy farma jest już gotowa do pracy, powinieneś wybrać kryptowalutę dla górnictwa i, w zależności od swojego wyboru, wybierz odpowiednie oprogramowanie. Tak więc oprócz informatyki górnik będzie również potrzebował:

 • wybierzpulę do produkcji ;
 • wybierz odpowiednieoprogramowanie ;
 • , aby uzyskaćportfel kryptowaluty .

Należy zauważyć, że gospodarstwa górnicze wytwarzają dużo hałasu i ciepła, więc początkujący górnik powinien się tym zająćlokalizacja twojej farmy. Optymalne opcje obejmują zakwaterowanie w obszarach niemieszkalnych, na przykład w pustym pokoju, garażu lub na balkonie.

Ile możesz zarobić

Aby zdobyć pierwsze monety, musisz spędzić kilka godzin, ale rzeczywiste zarobki zaczynają się od momentu, w którym sprzęt się opłacił. Okres zwrotu sprzętu zależy od wielu czynników:

 • koszt sprzętu;
 • moc obliczeniowa sprzętu;
 • dzienne zwroty z gospodarstw rolnych;
 • koszty kryptowaluty;
 • koszt energii elektrycznej i jej koszty;
 • rosnąca złożoność sieci kryptowalut.

Aby obliczyć zysk netto górnika, konieczne jest odjęcie od monet uzyskanych kosztów energii elektrycznej i sprzętu. Średni okres zwrotu gospodarstwa waha się od 9 do 12 miesięcy, podczas gdy tendencje do wzrostu /spadku wartości monet i wzrostu złożoności sieci powinny być brane pod uwagę.

Często zdarza się, że przy znacznym wzroście stopy inwestycji w sprzęt opłaca się znacznie szybciej, a górnik osiąga zysk netto przez kilka miesięcy. Zdarza się jednak, że złożoność wzrasta tak bardzo, że wydobycie staje się nieopłacalne, aw tym przypadku górnik powinien albo zwiększyć moc, albo przełączyć się na wydobycie innego zasobu.

Najprostszym sposobem obliczenia rentowności wydobycia jest naszkalkulator górniczy kryptowaluty . Kalkulator oparty na całkowitej zdolności mieszania oblicza dzienne, miesięczne i roczne zwroty.farma, biorąc pod uwagę obecny koszt kryptowaluty i przybliżony wzrost złożoności.

Zalety i wady górnictwa jako rodzaj zarobków

Korzyści:

 • dochód pasywny;
 • nie wymaga dodatkowego wykształcenia i pogłębionej wiedzy;
 • zyski z wydobycia mogą się wielokrotnie zwiększać wraz z szybkim wzrostem wartości wydobywanej kryptowaluty;
 • obiecujący i pożądany rodzaj działalności;
 • Dochód z wydobycia nie podlega opodatkowaniu.

Wady:

 • wymagana początkowa inwestycja;
 • Zaleca się, aby górnik nauczył się podstaw wydobycia przed rozpoczęciem wydobycia;
 • poziom dochodu zależy bezpośrednio od zdolności górnika do organizowania wydobycia;
 • istnieje ryzyko wypalenia w przypadku upadku kursu;
 • z czasem technologia komputerowa zużywa się, więc wydobycie wymaga stałego wzrostu mocy;
 • Górnik musi cały czas być na bieżąco z wiadomościami, aby móc prawidłowo określić perspektywę wydobycia jednego lub drugiego kryptomonetu.

Wnioski

Mimo pozornej prostoty górnictwo nadal wymaga przygotowania i właściwej organizacji górnictwa. Ci, którzy decydują się na wydobycie zasobów cyfrowych, powinni być przygotowani na to, że aby rozpocząć wydobycie, konieczne będzie posiadanie kapitału początkowego i przynajmniej niewielka znajomość cech technologii.

Nie zapominaj, że przyszłość kryptowalut nie jest jeszcze w pełni zdefiniowana, więc górnik musi być zawsze czujny naszybko reagować na zmiany na rynku.