Jak znaleźć adres Bitcoin - kompletny przewodnik

Adres Bitcoin to unikalny numer, który jest używany do wysyłania i odbierania bitcoinów. Możesz dokonać porównania z adresem e-mail lub adresem pocztowym, tylko podasz adres bitcoin osobie, która chce przesłać cibitcoiny do ciebie .

Adres lub identyfikator bitcoin to numer konta, który zaczyna się od jednego lub trzech i zawiera 27–34 znaków łacińskich (z wyjątkiem 0, O, I). Liczba zawiera litery i cyfry wielkich i małych liter. Dla wygody zamiast długiego numeru można użyć kodu QR. Ten identyfikator jest całkowicie anonimowy, niemożliwe jest śledzenie na nim właściciela konta.

Przykład adresu Bitcoin:

Adres Bitcoin jest wykorzystywany do otrzymywania płatności i transferu środków. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i anonimowość płatności, jeden użytkownik może utworzyć dowolną liczbę adresów. Podczas dokonywania nowej transakcji często tworzony jest nowy adres (dzieje się to automatycznie).

Podczas wykonywania operacji zaleca się, aby nie wpisywać adresu ręcznie, ale aby go skopiować. Należy pamiętać, że wpisując ręcznie, sprawa jest brana pod uwagę, dlatego w przypadku błędu bitcoiny mogą dotrzeć do niewłaściwej osoby lub transakcja nie zadziała. Ta ostatnia jest wykonywana automatycznie, jeśli identyfikator zawiera znaki sumy kontrolnej sumy kontrolnej.

Gdzie mogę uzyskać adres bitcoin?

Aby otrzymywać płatności i wysyłać środki, będziesz potrzebować adresu bitcoin. Odbiór adresu poprzedza rejestracjaportfela bitcoin . Aby wygenerować adres bitcoin w portfelu,używany jest specjalny klucz prywatny. Ten proces odbywa się automatycznie.

Klucz prywatny to długi ciąg cyfr i liter, który jest hasłem do portfela. Ten numer umożliwia wysyłanie bitcoinów do innych osób. Każdy, kto zna twój klucz prywatny, może kontrolować twoje bitcoiny. Jednak pomimo faktu, że adres bitcoin jest generowany za pomocą klucza prywatnego, nie ma sposobu na znalezienie jego numeru za pomocą adresu bitcoin.

Jak znaleźć adres portfela bitcoin

Wszystkie twoje adresy Bitcoin są przechowywane w portfelu Bitcoin. Gdzie dokładnie ich szukać zależy od typu portfela. Często możesz sprawdzić swój adres Bitcoin na następujące sposoby:

  • Wyświetl ustawienia & gt; Adresy Niektóre portfele automatycznie tworzą nowy adres za każdym razem, gdy potrzebujesz otrzymać środki. Aby uzyskać kontrolę, przejdź do „Zarządzanie adresami” po prawej stronie konta. Tam możesz zobaczyć wszystkie adresy utworzone na tym koncie.

  • Przejdź do sekcji „Portfel-saldo”, kliknij przycisk „Dodaj środki” w linii „BTC dla Bitcoin”. Poniżej znajduje się napis „Adres portfela do uzupełnienia salda”, sam adres oraz przycisk „Kopiuj adres” Jest to wygodne, jeśli chcesz podać komuś swój adres, aby uzyskać bitcoin.

Zmieniono adres Bitcoin. Co robić

Jak wspomniano powyżej, niektóre portfele mogą automatycznie zmieniać adres dla każdej nowej transakcji. Adres portfela zmienia się ze względów bezpieczeństwa i zapewnia anonimowość transakcji. Nic wielkiegodzieje się, gdy środki są wysyłane na stary adres - docierają do adresata. W razie potrzeby w ustawieniach można wyłączyć funkcję zmiany adresu i uzyskać adres „wieczny”. Najważniejsze jest, aby nie popełnić błędu w adresie, ponieważ transakcjesą nieodwracalne .

Adres i portfel - to samo?

Nie Adres jest kluczem publicznym, który jest używany do realizacji transakcji. Portfel to zestaw ukrytych kluczy, z których każdy odpowiada konkretnemu adresowi. W istocie jest to „wiązka kluczy”, tylko w sensie kryptograficznym.

Portfel przechowuje wszystkie wygenerowane adresy, na które możesz otrzymywać i wysyłać kryptowaluty.

Najczęściej format portfela jest plikiem tekstowym na dysku, ale może się różnić w różnych typach portfeli i mieć dodatkowe funkcje, takie jak szyfrowanie i oznaczanie adresów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat samej struktury kryptowaluty, przeczytaj nasz przewodnik poczym jest Bitcoin.