Jak zarabiać na kryptowalutach w 2019 roku bez inwestycji

Kryptowaluty stały się jednym z najbardziej znanych trendów ubiegłego roku i nadal przyciągają uwagę zarówno zwykłych entuzjastów, jak i tych, którzy chcą na tym zarabiać. Oczywiście ci, którym udało się kupić Bitcoin za kilka dolarów, otrzymali teraz ogromny zysk. Ale wciąż są tacy, którzy wierzą, że zarabianie pieniędzy na kryptowalutach jest nadal realne. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak początkujący może to zrobić od zera, nie przyciągając poważnych inwestycji lub odwrotnie, inwestując pieniądze w ten biznes i rozumiejąc wszystkie zagrożenia.

Strategie zarobków w kryptowalutach

Jeśli zdecydujesz się zarabiać pieniądze w tym obszarze, pierwszą rzeczą, którą należy zacząć, jest radzenie sobie z podstawowymi pojęciami i historią. Musisz przynajmniej powierzchownie zrozumieć, jak działablockchain , co kryje się zaprocesem wydobyciai jak kształtują się ceny na tym rynku. Teraz ta branża nie obejmuje już wielu sposobów szybkiego zarabiania pieniędzy dla początkującego i wymaga większego zanurzenia się w temacie, studiowania wielu aspektów i dużej ilości informacji. Musisz zrozumieć, czym jest kryptowalutai jak na niej zarabiać.

Jeśli niedawno dowiedziałeś się o kryptowalutach, to stronaDollar Collapsebędzie dobrym sposobem na zapoznanie się z tymi walutami. Zawiera listę wszystkich używanych monet z możliwością ich sortowania według wartości, wolumenu obrotu i kapitalizacji. Dla każdego projektu dostępny jest także wygodny interaktywny harmonogram, który pomoże Ci nauczyć się kursu w wybranym momencie.czasu. Ponadto wskazuje szybkość kryptowaluty na różnych giełdach, a także dość wiarygodną prognozę na najbliższe lata.

BitcoinTalkto kolejne miejsce, które pomoże ci dowiedzieć się, jak teraz zarabiać pieniądze. Ten zasób jest najpopularniejszym forum o projektach blockchain w Internecie. To tam można znaleźć szczegółowe informacje o walutach, na przykład o ich cechach technicznych lub mapie drogowej z ogłoszeniami o aktualizacjach. Zdecydowana większość nowych projektów musi stworzyć temat dotyczący nadchodzącego wydania na forum, aby otrzymywać opinie od potencjalnych użytkowników. Dzięki wielu dyskusjom cała prawda o oszustwie prędzej czy później wychodzi na jaw.

Przydatne będzie również zapoznanie się z literaturą lub przewodnikami dotyczącymi gospodarki, w szczególności handlu na giełdzie. Konieczne jest znalezienie źródła, w którym wszystko to zostanie opisane prostymi słowami. Możesz zacząć od samouczków wideo na YouTube.

Zarobki na kryptowalutach z załącznikami

Waluty cyfrowe, takie jak prawdziwe, umożliwiają zarabianie dzięki różnym manipulacjom. Poniżej wyjaśnimy, jak zarabiać na kryptowalutach przy użyciu różnych schematów. Lista schematów jest podzielona na dwie kategorie: te, które wymagają inwestycji i te, które nie wymagają inwestycji. Zacznijmy od pierwszego.

Górnictwo

Górnictwo to wydobywanie monet za pomocą wyspecjalizowanego algorytmu szyfrowania przy użyciu zasobów Twojego sprzętu. Może to byćprocesor karty graficznej , lubASIC . Od liczby urządzeń i ich mocyzależy od wysokości zarobków. Możesz zacząć na dowolnym komputerze, który masz w domu, ale ostatnio przestał być opłacalny.

Korzyści

Możliwość korzystania ze sprzętu. Jeśli masz już jakąkolwiek moc obliczeniową, której nie używasz nigdzie, dobrym rozwiązaniem byłoby użycie ich w górnictwie. Może nie być tak opłacalne jak rok lub dwa lata temu, ale nadal pozwala odzyskać energię elektryczną i zarobić dodatkowy grosz.

Wady

 1. Koszt urządzeń górniczych. Wydobywanie walut za pomocą kart wideo w 2019 r. Już traci na znaczeniu, ustępując ASIK. Są to wysokowydajne, drogie urządzenia, które są przeznaczone bardziej do górnictwa przemysłowego i nie nadają się zbyt dobrze do instalacji w mieszkaniu.
 2. Zwrot z inwestycji. Zwrot jest bardzo zróżnicowany w zależności od konkretnego sprzętu, ale może również ulec zmianie w dowolnym kierunku ze względu na niestabilność kursu wymiany. Trudno przewidzieć sytuację na tak młodym rynku, co sprawia, że ​​takie inwestycje są dość ryzykowne.
 3. Potrzeba pewnej wiedzy na temat sprzętu i oprogramowania. Konserwacja gospodarstwa polega nie tylko na składaniu i ustawianiu, ale także na przeprowadzaniu konserwacji zapobiegawczej. Właściciel będzie musiał okresowo nie tylko kopać w dławnicy, zmieniać pastę termiczną i usuwać kurz, ale także dostroić programy.
 4. Potrzeba aktualizacji. Producenci urządzeń górniczych nieustannie próbują się prześcignąć i wypuszczają coraz więcejpotężne rozwiązania, które znacznie zwiększają złożoność sieci kryptowalut. Tak więc nawet ASIK zaczynają być przestarzałe. Jeśli właściciel gospodarstwa chce pozostać w branży, często będzie musiał wydawać pieniądze na modernizację żelazka.

Cloud Mining

Eksploracja w chmurzejest nowszą wersją poprzedniego. Zamiast kupować i umieszczać sprzęt u siebie, wynajmujesz moc obliczeniową w Internecie od innych użytkowników lub firm. Tak więc minimalna inwestycja jest znacznie niższa i nie ma potrzeby martwić się o stan sprzętu. Jednak wszystkie ryzyka nie zależą od ciebie, ale od dostawców usług w chmurze. Ogólnie jest to całkiem niezłe zarobki bierne na kryptowalutach, ale są pewne funkcje, które należy zrozumieć przed rozpoczęciem pracy.

Korzyści

 1. Niskie minimalne inwestycje. Kontrakty z dostawcami zazwyczaj zaczynają się od stu dolarów, a tysiące nie są konieczne. Na giełdzie PowerHash można kupować mniejsze ilości od innych użytkowników, ale jest mało prawdopodobne, że przyniesie to namacalne zyski i można je wykorzystać do zapoznania się z nimi.
 2. Stosunkowo szybki zwrot kosztów. Jeśli wybrana usługa nadal działa stabilnie, możesz odzyskać inwestycję w ciągu sześciu miesięcy. W przybliżeniu tyle samo, a nawet więcej, będziesz musiał odzyskać zakup sprzętu do tradycyjnego górnictwa.
 3. Nie wymaga głębokiej wiedzy technicznej. Podczas wydobyciakryptowaluta w chmurze nie będzie potrzeby wprowadzania żadnych ustawień, z wyjątkiem najbardziej minimalnych. Konserwacja urządzeń spada również na barki firmy, która jest ich właścicielem.
 4. Różnorodność taryf. Elastyczne umowy pozwalają nie tylko inwestować tyle pieniędzy, ile chcesz, ale także znaleźć interesujące Cię algorytmy i monety.
 5. Zdolność do wydobywania kilku różnych walut jednocześnie. Jeśli w przypadku gospodarstwa domowego można uruchomić tylko jedno wystąpienie górnika, to dowolną liczbę można wprowadzić do górnika umów.

Wady

 1. Dostępność dodatkowych opłat. Wiele umów obejmuje również koszty energii elektrycznej i konserwacji. Z tego powodu płace realne mogą być mniejsze niż to, co pojawia się w kalkulatorze.
 2. Zamrożenie zainwestowanych pieniędzy. Kupując umowę, przekazujesz swoje pieniądze firmie, która świadczy usługi. Nie ma gwarancji, że nic jej się nie stanie lub że będzie rządzona przez oszustów, którzy chcą tylko zdobyć pieniądze.

Handel kryptowalutą na giełdzie

Ta metoda jest odpowiednia dla osób mających doświadczenie w handlu forex lub posiadających wiedzę z zakresu ekonomii. Jednak uczenie się handlu nagiełdzie papierów wartościowychjest możliwe dla początkujących. W tym trybie online jest wiele samouczków wideo na temat prawidłowej analizy harmonogramu kursu. Najważniejsze jest kupowanie waluty tak tanio, jak to możliwe, i sprzedawanie jak najdroższych. Aby kontrolowaćtransakcje i zysk, możesz użyć specjalnych aplikacji na smartfonie, na przykład BlockFolio.

Korzyści

 1. Dowolny kapitał startowy. Sam określasz kwotę, którą jesteś skłonny zainwestować w handel. Jedyna rzecz, która go ogranicza - kwota minimalnej transakcji na wybranej platformie transakcyjnej. Jednak niektóre z nich pozwalają na rozpoczęcie od kilku dolarów.
 2. Dobre perspektywy. Społeczność kryptowalut dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak wartość konkretnej monety może się czasami zmieniać dosłownie w ciągu jednego dnia. Duże projekty są również bardzo dobre do długoterminowego przechowywania w portfelu inwestycyjnym.
 3. Dowolny kapitał startowy. Sam określasz kwotę, którą jesteś skłonny zainwestować w handel. Jedyna rzecz, która go ogranicza - kwota minimalnej transakcji na wybranej platformie transakcyjnej. Jednak niektóre z nich pozwalają na rozpoczęcie od kilku dolarów.
 4. Dobre perspektywy. Społeczność kryptowalut dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak wartość konkretnej monety może się czasami zmieniać dosłownie w ciągu jednego dnia. Duże projekty są również bardzo dobre do długoterminowego przechowywania w portfelu inwestycyjnym.

Wady

 1. Brak niektórych kryptowalut na niektórych giełdach. Jeśli kryptowaluta bitcoin jest obecna na wszystkich platformach transakcyjnych, inne waluty mogą nie być dostępne na całym świecie, a zyski z łatwości lub jota będą wymagały rejestracji na innych giełdach.
 2. Duże prowizje. W tym kierunku napotkasz prowizje i podczas transferu Fiata dokryptowaluta oraz podczas operacji handlowych i podczas wycofywania pieniędzy z giełdy. Prowizje różnią się i zależą od wybranej platformy. Na większych parkietach prowizje są zazwyczaj wyższe.
 3. Wysokie ryzyko. Użytkownicy kryptowalut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że szybkość może się łatwo zmienić w krótkim czasie. To sprawia, że ​​handel na giełdzie jest dość ryzykowny.
 4. Zajmuje dużo czasu. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, będziesz musiał stale sprawdzać harmonogram kursu, jeśli chcesz osiągnąć rezultaty. Ze względu na ciągłe zmiany wartości, będziesz musiał natychmiast sprzedać i kupić monety dla zysku.

Zakup i przechowywanie monet

Magazyn kryptowaluty nazywany jest równieżhodling(„hodl” - slang z angielskiego. Hold - hold). Metoda jest dość prosta i można ją nazwać uproszczoną wersją poprzedniej - zamiast stale handlować, po prostu zdobywasz obiecującą, twoim zdaniem, walutę i zapominasz o niej, dopóki nie zobaczysz wiadomości o gwałtownym wzroście jej ceny. Nie zapominaj, że kiedyś można było kupić Bitcoin za jedyny dolar.

Korzyści

 1. Każda cena wejścia. Ty sam możesz wybrać kwotę, którą początkowo chcesz zrobić, i zacząć od minimalnej inwestycji. W przyszłości możesz w razie potrzeby sprzedać część oszczędności i wycofać się do Fiata lub odwrotnie, zainwestować jeszcze więcej w projekt.
 2. Zdolność do inwestowania pieniędzy w kilka walut jednocześnie. Nie jesteś w żaden sposób ograniczony do jednej monety i możesz inwestowaćpieniądze w ilości kryptowaluty, którą chcesz.

> Wady

 1. Metoda wymaga cierpliwości. Możesz mieć sytuacje, w których wydaje się, że teraz jest czas na sprzedaż kryptowaluty i czerpanie zysków, choć wszystkie inne czynniki sugerują inaczej.
 2. Nigdy nie wiadomo, kiedy iść do Fiata. Nawet jeśli byłbyś w stanie długo czekać, nie oznacza to, że następnego dnia wartość monety nie będzie jeszcze wyższa.

Kryptowaluta handlu krzyżowego

Wymiana kryptowalut, jak wiemy, jest wiele dziesiątków. Handel nimi odbywa się w czasie rzeczywistym, a każda platforma ma inną liczbę aktywnych użytkowników. Oznacza to, że kurs dla nich nie zawsze jest taki sam i możesz zarabiać na różnicy. Po zajęciu się handlem zrozumiesz, jak zarabiać na różnicach w kursach wymiany.

Korzyści

 1. Zdolność do zarobienia dobrych pieniędzy dzięki dużym inwestycjom Ta metoda obejmuje szybkie wynagrodzenie tylko wtedy, gdy jesteś skłonny zainwestować znaczną kwotę pieniędzy.

Wady

 1. Konieczne jest zainwestowanie dużo pieniędzy. Ta metoda nie jest odpowiednia dla tych, którzy nie są gotowi rozstać się z dużą ilością pieniędzy.
 2. Rejestracja i weryfikacja na kilku wymianach jednocześnie. Niektóre platformy mają zbyt złożony i niekompletny system weryfikacji tożsamości, którego przejście zajmuje dużo czasu i nie zawsze kończy się pomyślnie.
 3. Złożoność samego systemu. Tak się wydajeproste, ale ma wiele pułapek. Na przykład, nie możesz mieć czasu na sprzedaż krypty po okazyjnej cenie, jeśli transakcja zostanie opóźniona na jednym z etapów. Może się to zdarzyć z powodu problemów z dużym obciążeniem na samej giełdzie lub w sieci monet.

Analogie funduszy wspólnego inwestowania i zarządzania zaufaniem

W dziedzinie kryptowaluty istnieją również projekty przypominające fundusze inwestycyjne. Rejestrujesz się na stronie internetowejfunduszu kryptowalut , a na swoim koncie możesz wybrać agenta, który będzie zarządzał twoimi pieniędzmi i inwestował je w krypcie. Możesz zapoznać się z jego portfolio i statystykami rentowności.

Korzyści

 1. Dochód gwarantowany. Takie usługi zazwyczaj obiecują minimalne odsetki, które otrzymasz, jeśli pracujesz z ich agentami.
 2. Mała ilość wpisów. Możesz zacząć inwestować w takie witryny za pomocą naprawdę małych pieniędzy, na przykład 10 USD.
 3. Możliwość wycofania odsetek co tydzień. Nie będziesz musiał czekać na wygaśnięcie kontraktu, aby zarabiać, ponieważ można to zrobić często raz w tygodniu.

Wady

 1. Stosunkowo niskie dochody. Jest mało prawdopodobne, że zainteresowanie, które można uzyskać w ten sposób, zaskoczy cię, ale nadal jest to dobry pasywny dochód.
 2. Kara za wcześniejsze wyjście. Jeśli nagle zdecydujesz się wypłacić swoje pieniądze przed wygaśnięciem umowy, musisz zapłacić coś w rodzaju kary.

Zarobki na kryptowalutach bez inwestycji

Tworzenie własnej kryptowaluty

Należy natychmiast zauważyć, że możesz zarabiać na swojej krypto-walucie bez inwestycji tylko wtedy, gdy zrobisz wszystkowłasnymi rękamii nie przyciągniesz zewnętrznych programistów za opłatą. Jednak nawet utworzenie ICO na podstawie Ethereum będzie wymagało zapłaty za transakcję z inteligentną umową. Niech to kosztuje tylko kilka groszy.

Korzyści

 1. Możliwy jest bardzo duży zysk. Jeśli twoja kryptowaluta naprawdę może przynieść coś nowego w branży, ludzie chętnie w nią inwestują i możesz zarobić dobre pieniądze.
 2. Unikalne doświadczenie. Stworzenie projektu pozwoli ci rozwinąć umiejętności w zakresie kryptowaluty i tworzenia oprogramowania dla nich.

Wady

 1. Złożoność rozwoju. Jeśli mówimy o tworzeniu unikalnego produktu, nie będzie to możliwe dla wszystkich.
 2. Konwencjonalna metoda bezpłatna. Oczywiście tworzenie waluty jest bezpłatne, ale do rozwoju projektu nadal potrzebujesz pieniędzy przynajmniej na reklamę.

Udział w Airdrop i kampaniach Bounty

Airdrop jest używany przez projekty, które chcą rozdawać żetony użytkownikom za darmo, a kampania Bounty oferuje użytkownikowi pomoc w opracowywaniu projektu w zamian za tokeny. Dla początkujących będzie to doskonała okazja, aby zdobyć prawdziwe pieniądze z branży blockchain. Jeśli myślisz o tym, jak możesz zarabiać na kryptowalutach bez ryzyka, tota metodajest jedną z najbardziej odpowiednich.

Korzyści

 1. Całkowity brak inwestycji. Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy nie są gotowi zainwestować żadnych pieniędzy i po prostu szukają zarobków w Internecie, co jest związane z kryptą.

Wady

 1. Udział w kampaniach Bounty wymaga pewnej wiedzy. Zazwyczaj takie projekty są gotowe zapłacić tym, którzy mogą tłumaczyć teksty lub w jakikolwiek sposób pomagać w planach technicznych i informacyjnych.
 2. Żetony o niskich kosztach z Airdrop. Tokeny, które były dystrybuowane bezpłatnie, nie wyróżniają się wysokimi kosztami i nie zawsze stają się popularne w branży.

Wniosek

Na podstawie powyższego możemy stwierdzić, że przemysł ten nadal przynosi zyski, ale wymaga zrozumienia pewnych rzeczy. Oczywiście ten artykuł nie pozwoli ci zrozumieć, jak zarobić milion na kryptowalutę, ale każda z opisanych metod będzie dobrym początkiem w osiągnięciu tego celu. Mamy nadzieję, że ten materiał pomógł Ci usystematyzować twoją wiedzę na ten temat i dowiedzieć się czegoś nowego.