Jak wydobyć bitcoin w domu w 2019 roku

Na początkowych etapach bitcoiny mogły być wybijane przez każdego, wykorzystując jedynie moc obliczeniową procesora stacjonarnego komputera. Konsensus sieci ma jednak mechanizm zapobiegania inflacji wartości monet, co pociąga za sobą stopniowy wzrost złożoności ich wydobycia. W warunkach współczesnej rzeczywistości zdobycie pożądanego bitcoina nie jest takie proste, ale jest to możliwe do momentu wydania ostatniej monety o maksymalnej wartości 21 milionów emisji.

Jak rozpocząć wydobywanie bitcoinów w domu

Zanim zastanowisz się, jak wydobywać bitcoiny, powinieneś zrozumieć, co to znaczy.Górnictwo(z angielskiego mine - mining) - proces utrzymania sieci poprzez sprawdzenie transakcji i dodanie nowych bloków doblockchain . Zadaniem górnika jest losowe wybranie właściwego rozwiązania dla funkcji mieszającej i podpisanie bloku, kończąc w ten sposób wszystkie niepotwierdzone transakcje. Pierwsza osoba, która odnajdzie podpis, otrzymuje nagrodę w postaci właśnie uwolnionej dla niego chwili. Dziś wynosi 12,5 VTS.

Sam proces obliczeń matematycznych jest dość skomplikowany, ponieważ wybrana kombinacja powinna być hashem ze wszystkich poprzednich bloków transakcji już wprowadzonych do łańcucha blockchain, ale dla górników sprowadza się to do wyboru, połączenia i dostosowania sprzętu komputerowego podpis blokowy

Podsumowując, aby rozpocząć wydobywanie bitcoinów, górnik powinien uzyskać obliczeniapojemność i połączyć się z procesem generowania nowych jednostek w sieci.

Czy opłacalne jest wydobywanie bitcoinów w 2019 r.

Twórca BitcoinSatoshi Nakamotozainwestował w konsensus sieci kilka algorytmów zapobiegających inflacji, które również wpływają na rentowność wydobycia monet. Wewnętrzny algorytm działania Bitcoin zapewnia:

Następne zmniejszenie o połowę wynagrodzenia za blok oczekuje górników około maja 2020 r., Podczas gdy praktyka pokazuje, że do tego czasu koszt monety powinien pokryć koszty jej wydobycia, biorąc pod uwagę zmniejszenie nagrody.

Górnik musi koniecznie wziąć pod uwagę część wydatków, a mianowicie koszt energii elektrycznej i sprzętu komputerowego. Bitcoin należy do kategorii kryptowaluty, której wydobycie wymaga znacznej pojemności. Działa na algorytmie PoW, który zakłada, że ​​górnicy o największej mocy obliczeniowej najprawdopodobniej znajdą sygnaturę bloku. Nie jest również wykluczone, że górnik o małych zdolnościach może znaleźć rozwiązanie bloku, ale w warunkach współczesnej rzeczywistości jest bardziej jak fuks, jak znalezienie skarbu, a nie wzór i możliwość stabilnych zarobków.

Czy wydobycie będzie opłacalne w 2019 r.? Wszystko zależy od kosztu kryptowaluty i złożoności sieci. Eksperciprzewidują , że w przyszłościkoszt bitcoinów wzrośnie tylko, ale nie można przewidzieć dokładnej ceny kryptowaluty. Wzrost kosztów nieuchronnie prowadzi do zwiększenia złożoności produkcji.

Zadaniem górnika jest znalezienie efektywnego pod względem kosztów stosunku kosztów do liczby wydobywanych monet, a do tego trzeba wybrać odpowiedni rodzaj wydobycia, obliczyć wady i zalety i być w stanie szybko reagować na zmiany na rynku.

Obecnie górnictwo bitcoinów jest nadal aktualne, ale w dużej mierze zależy od organizacji i mocy sprzętu.

Rodzaje górnictwa

Górnictwo jest klasyfikowane według używanego sprzętu i metody wydobycia. Można go podzielić na trzy główne kategorie:

 • Solo mining- poszukiwanie poprawnego podpisu do bloku przy użyciu mocy obliczeniowej tylko własnego urządzenia. W tym przypadku, gdy blok jest zamknięty, górnik otrzymuje wszystkie nagrody.
 • Górnictwo zbiorowe- w celu zwiększenia prawdopodobieństwa znalezienia bloku górnicy łączą moc swojego wyposażenia we wspólnej puli dla górnictwa, podczas gdy nagroda jest dzielona proporcjonalnie między wszystkich uczestników.
 • Eksploatacja w chmurzejest przeprowadzana zdalnie, na sprzęcie wynajmowanym w ramach usługi specjalnej, a fundusze z nadrukiem są pobierane pomniejszone o prowizję za obsługę usługi.

Każdy sprzęt, który ma moc obliczeniową, może być technicznie wykorzystany do wydobycia, ale nie wszystkie metody okazują się opłacalne, biorąc pod uwagę obecną złożoność sieci Bitcoin.

Jak wydobyć bitcoin na komputerze

Po wydobyciu bitcoinów na komputerach osobistych, podczas gdy na skromnym modelu o małej pojemności rzeczywiście można było uzyskać nawet kilka tysięcy monet dziennie. Należy zauważyć, że 1 bitcoin kosztuje mniej niż jeden dolar. Teraz, gdy jeden bitcoin kosztuje kilka tysięcy dolarów, złożoność sieci jest tak wielka, że ​​przy użyciu tylko mocy jednego komputera prawdopodobieństwo znalezienia poprawnego podpisu dla jednostki zmierza do zera.

Ważne jest, aby zrozumieć, że wydobycie stopniowo zużywa sprzęt i oprócz tego, że prawie nie ma szans na uzyskanie co najmniej jednego bloku i uzyskanie nagrody, wydobycie na komputerze osobistym będzie również nieopłacalne, ponieważ konieczne będzie zapłacenie rachunku za energię elektryczną i możliwe jest zakupienie nowego komputera. Aby uniknąć lekkomyślnego wydawania pieniędzy, zaleca się, aby tę metodę opuścić w przeszłości.

Wydobywanie bitcoinów na karcie graficznej

Powszechną metodą górniczą jestwydobywanie na kartach wideo . W tym przypadku stworzenie farmy kilku procesorów graficznych, United w jednym projekcie. Rentowność zależy od liczby i mocy wszystkich procesorów graficznych.

Farmaz kart wideo może być dołączona do puli zbiorczej lub kryptowaluty w trybie solo. W przypadku wydobywania bitcoinów nadal zaleca się połączenie z pulą, ponieważ jest to najpopularniejsza kryptowaluta, a złożoność jej sieci jest odpowiednia. W górnictwie zbiorowym sieć widzi całą moc górników jakocałka, co znacznie zwiększa szanse na znalezienie bloku. Nie ma znaczenia, który sprzęt podłączony do puli zostanie znaleziony poprawny podpis. Nagroda za znalezienie bloku zostanie podzielona między wszystkich górników zaangażowanych w wydobycie, proporcjonalnie do połączonych zdolności.

Ta metoda pozwala osiągnąć stabilny dochód, ale aby rozpocząć, będziesz potrzebował inwestycji finansowych. W szczególności przyszły górnik będzie musiał zakupić kilka potężnych kart wideo, zazwyczaj od 6 do 8 sztuk, i złożyć farmę na ich podstawie.

Cloud Mining

Eksploracja w chmurze jest idealna dla początkujących użytkowników do wydobywania bitcoinów i innych kryptowalut. Początkujący górnik nie musi zbierać farmy ani rozumieć różnych zawiłości i konfiguracji sprzętu. Wszystkie procesy przejmują usługi, a górnik może wybrać warunki świadczenia usług i zawrzeć umowę na wydobycie online.

Warto również zauważyć, że usługi górnictwa w chmurze umożliwiają rozpoczęcie wydobycia przy minimalnych inwestycjach finansowych i oferują praktycznie pasywny dochód. Kolejną zaletą współpracy z takimi usługami jest optymalizacja produkcji. Profesjonalne usługi mają najnowszy sprzęt, którego praca w trybie całodobowym jest monitorowana przez ekspertów, ponadto wiele centrów danych znajduje się w regionach o niskim koszcie energii elektrycznej, co pozwala uzyskać maksymalny zysk.

Obecnie na rynku istnieje wiele propozycji dotyczących wydobycia chmury bitcoinów, ale bezsporneW tej branży jest dwóch liderów:

 • Hashflareto usługa wyszukiwania w chmurze, która działa płynnie od 2014 r. Firma zawsze postawiła sobie za zadanie uczynić wydobycie prostym i wygodnym dla wszystkich. Usługa ma ponad 2,5 miliona klientów i możliwe jest wyodrębnienie nie tylko bitcoinów, ale także innych popularnych kryptowalut.
 • Genesis Mining- usługa została założona w 2014 r., Ma dobrą reputację i gwarantuje stabilne płatności. Firma specjalizuje się wyłącznie w wydobywaniu Bitcoin i dokładnie podchodzi do optymalizacji procesów.

Wydobywanie bitcoinów na laptopie

Moc nawet topowego modelu laptopa nie wystarcza, aby uzyskać ilość monet, która może pokryć koszty zakupu nowego sprzętu i energii elektrycznej. Ponadto system chłodzenia laptopa nie jest przeznaczony do ciągłego wysokiego obciążenia, co doprowadzi do szybkiej awarii sprzętu.

Eksploracja bitcoinów na Androida

Teraz możesz znaleźć wiele aplikacji, które oferują pobieranie bitcoinów bezpośrednio na smartfon. Z technicznego punktu widzenia jest to możliwe, ponieważ każdy smartfon ma moc obliczeniową, która może być wykorzystana do wydobycia, ale nie wystarczy, aby wydobyć przynajmniej trochę bitcoinów, ale proces ten może doprowadzić do awarii smartfona. Ponadto takie programy mogą ukrywać szkodliwe pliki.

Na komputerze osobistym, laptopie lub smartfonie możesz rozważyć opcje wydobywania mało znanych monet, które mogą późniejrosnąć w cenie i osiągać zyski, ale w celu wydobycia bitcoinów potrzebujesz sprzętu o dużej mocy.

Najbardziej obiecujące sposoby wydobycia

Do tej pory najbardziej odpowiednim sposobem wydobycia Bitcoin jest wydobycie na specjalnie do tego celu zaprojektowanych urządzeniach -górnicy ASIC . Ashiki to urządzenia górnicze, składające się z mikrochipów i wyposażone w potężne wentylatory. Jest to profesjonalny samodzielny sprzęt, który można uruchomić przy minimalnej konfiguracji, podczas gdy można go zainstalować w domu, ale najlepiej w oddzielnym pomieszczeniu.

Koszt górników ASIC waha się w granicach 1000 USD i opłaca się średnio za 5-6 miesięcy produkcji, po czym zaczyna generować stały dochód.

Wydobywanie bitcoinów na farmie z kart wideo jest uważane za równie popularne i skuteczne. Koszt montażu farmy górniczej będzie kosztował w przybliżeniu taki sam koszt asik.

Wejście do produkcji z mniejszym kapitałem początkowym można zawrzeć tylko w umowie z jedną z usług w chmurze. Minimalna wartość umowy waha się od 100 USD rocznie.

Ile możesz zarobić

Rentowność górnictwa zależy od wielu czynników:

 • złożoność sieci;
 • koszty kryptowaluty;
 • zużycie energii przez urządzenia;
 • koszt energii elektrycznej w regionie, w którym prowadzone jest wydobycie.

Podczas wydobywania bitcoinów, gdzie górnik osiąga największe zyski, jest w stanie zaoferować większą liczbę kombinacji, rentownośćwydobycie zależy bezpośrednio od mocy sprzętu.

Średnio sprzęt opłaca się w ciągu 5-6 miesięcy aktywnego wydobycia, a następnie zaczyna przynosić dochód netto, ale należy zauważyć, że z czasem każdy sprzęt ma tendencję do zużywania się, a złożoność sieci stale rośnie. Dlatego też gospodarstwo musi przejść trwałą modernizację, zwiększając wydajność.

W przypadku początkujących zalecaną metodą wydobycia jest nadal wydobywanie chmur. Jego rentowność zależy od zakupionej mocy. Większość usług górniczych w chmurze jest wyposażona w kalkulatory rentowności online, które obliczają rentowność górnictwa dla kontraktu na dzień, miesiąc lub rok, biorąc pod uwagę aktualną złożoność i koszt kryptowaluty.

Zalety i wady górnictwa domowego

Korzyści:

 • zdolność do samodzielnego wydobywania bitcoinów i organizowania stabilnego dochodu pasywnego bez wychodzenia z domu;
 • wymaga minimum inwestycji tymczasowych;
 • Według ekspertów Bitcoin nadal będzie się rozwijał;
 • każdy może uprawiać wydobycie niezależnie od płci, kraju zamieszkania, poziomu wykształcenia i specjalności;
 • można uruchomić górniczą kryptowalutę przy minimalnej inwestycji przy użyciu usług w chmurze.

Wady:

 • wydobycie jest niemożliwe bez inwestycji;
 • niestabilność kursu wymiany i złożoność sieci, co utrudnia obliczenie dokładnego zysku z produkcji;
 • górnik powinien być w stanie szybko reagować na zmiany trendów rynkowych;
 • wysoki poziom hałasu z pracy urządzenia;
 • Wymagana jest podstawowa znajomość kryptowaluty i technologii.

Wnioski

Górnictwo jest jednym z głównych sposobów osiągania zysków z kryptowaluty. Wydobywanie bitcoinów i inne najlepsze kryptowaluty wymagają dużej mocy obliczeniowej. W porównaniu z narodzinami branży kryptowalut, kiedy wydobywanie bitcoinów było tak proste, jak to tylko możliwe, teraz jest to dość pracochłonny proces, który wymaga uwzględnienia wielu parametrów, zakupu i ustawienia specjalnego sprzętu, obliczenia wszystkich kosztów chłodzenia i energii elektrycznej.

Najbardziej optymalne obecnie rozwiązania to wydobywanie na karty wideo i asiki. Organizacja produkcji w tym przypadku będzie wymagać znacznych inwestycji finansowych. Dla nowych użytkowników na rynku kryptowalut, wydobycie w chmurze będzie najlepszą, łatwą i równie dochodową metodą wydobycia. Ta metoda ma niższy próg wejścia i pozwala wyodrębnić Bitcoin i inne kryptowaluty bez specjalnego wysiłku.