Jak wybrać usługę powiadomienia push dla witryny

Powiadomienia push - wydajna metoda tworzenia własnej bazy subskrybentów. Pozwalają one terminowo informować klientów o nowościach, ofertach promocyjnych, przydatnych informacjach lub po prostu przyciągnąć uwagę. Dziś jest to jeden z najskuteczniejszych środków komunikacji z użytkownikami, pozwalający znacznie zwiększyć liczbę wizyt w witrynie.

Co to jest usługa push

Początkowo powiadomienia push oznaczały wiadomości w „kurtynie” z różnych aplikacji na smartfonach. Teraz powiadomienia push są aktywnie wykorzystywane na różnych stronach internetowych jako narzędzie marketingowe i są krótkimi wyskakującymi komunikatami w przeglądarce, których zadaniem jest zwrócenie użytkownika na stronę. Warto zauważyć, że rozwiązując ten problem, wiadomości push są godne współzawodnictwa z reklamą kontekstową lub innym rodzajem korespondencji, a według statystyk są podpisywane trzy razy częściej niż biuletyny e-mailowe.

Specjalne usługi push pomagają w organizacji pracy. Takie platformy stanowią gotowe rozwiązanie marketingowe, dzięki czemu można uruchamiać biuletyn na swojej stronie internetowej przy minimalnym wysiłku i czasie.

Jakie funkcje powinny mieć dobrą usługę push?

Każda usługa oferuje własne warunki współpracy. Wiele z nich ma również wbudowane dodatkowe funkcje, które pomagają właścicielowi witryny skonfigurować powiadomienia zgodnie z ich bazą klientów i śledzić skuteczność ich pracy. Dobra usługa wysyłkowaPowiadomienia push dla witryny muszą spełniać następujące kryteria:

 • Kolekcja subskrybentów.Większość usług działa na limitach abonentów, czyli w ramach każdego planu taryfowego ustalana jest pewna maksymalna liczba abonentów. Dostępne limity powinny odpowiadać przybliżonej widowni zasobu.
 • Planowanie wysyłek.Właściciel witryny powinien mieć dostęp do elastycznych ustawień powiadomień, być w stanie wybrać częstotliwość dystrybucji, projektowania i czasu wyświetlania. W przypadku nieprawidłowej konfiguracji powiadomienia mogą stać się zbyt uciążliwe i wywołać wypisanie się.
 • Analiza.Usługa powinna udostępniać zaawansowane statystyki i widoki dystrybucji, które będą odzwierciedlać, jak poprawnie skonfigurowano powiadomienia, jakie informacje są najbardziej interesujące dla użytkowników. Dane te pomogą wyeliminować niedociągnięcia w czasie i zwiększyć poziom konwersji w przyszłości.
 • Funkcjonalne.Dobra usługa push powinna wspierać pracę ze wszystkimi przeglądarkami i systemami operacyjnymi, zapewniając tym samym lepsze przechwytywanie odbiorców.

Jak wykonywać powiadomienia push na stronie

Łączenie powiadomień wypychanych za pośrednictwem usług specjalnych z reguły nie trwa dłużej niż 10 minut i odbywa się w kilku prostych krokach:

 1. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w usłudze i aktywacja konta.
 2. Po rejestracji musisz dodać profil witryny do panelu sterowania usługi.
 3. Powiadomienia projektowe i teksty naW razie potrzeby możesz dodać własne ikony lub łącza.
 4. Ostatnim krokiem jest integracja usługi z witryną. Na stronach witryny należy dodać wygenerowany przez system kod usługi.

Oczywiście są to tylko główne punkty, a właściciel zasobu będzie musiał również wybrać, co, kiedy i komu zostanie wysłany. Aby to zrobić, należy wybrać cel aktywności użytkowników w witrynie na podstawie jej statystyk, sporządzić przybliżony plan powiadomień i tekst, który przyciągnie uwagę.

TOP-10 najlepszych usług powiadomień push

Gravitec

Gravitecto rosyjskojęzyczna usługa wielokanałowa, która współpracuje ze wszystkimi przeglądarkami, a także popularnymi komunikatorami, biuletynami SMS i e-mail. Jako usługa dodatkowa oferuje:

 • segmentacja subskrybentów według regionów, zainteresowania i zachowanie na stronie;
 • zaawansowane statystyki widoków i przejść z możliwością sortowania według filtrów;
 • możliwość ustawienia dokładnego czasu dystrybucji.

Wśród klientów usługi znajduje się wiele znanych firm, które ufają przesyłaniu im powiadomień. Usługa działa na czterech planach taryfowych, z których jeden można podłączyć bezpłatnie. Limit darmowego planu taryfowego wynosi 1000 abonentów, a dla maksymalnej taryfy nie ma ograniczeń co do liczby abonentów, ale za każde 1000 osób będziesz musiał zapłacić 4 USD miesięcznie.

eSputnik

UsługaeSputnikjest przeznaczony przede wszystkim do marketingu za pośrednictwem biuletynue-maile. Powiadomienia Push Web są jednym z trzech możliwych sposobów oferowanych przez usługę do komunikacji z klientami.

Usługa oferuje skonfigurowanie powiadomień wraz z biuletynem do wiadomości e-mail, a także umożliwia skonfigurowanie wysyłania powiadomień do określonych użytkowników w zależności od ich działań na stronie.

Wyjątkowość usługi polega na tym, że pozwala ona tworzyć jasne scenariusze wysyłania wiadomości za pomocą trzech kanałów jednocześnie. Na przykład, jeśli klient nie odpowiedział na powiadomienie push, informacja zostanie wysłana na pocztę, a jeśli nie ma tam odpowiedzi, zostanie odebrana wiadomość SMS lub w innej wersji, o którą zapyta właściciel zasobu.

Wagonik

Boxcarto platforma do wysyłania powiadomień wypychanych na urządzenia mobilne obsługujące wszystkie systemy. W trybie wolnym do listy mailingowej można podłączyć maksymalnie 100 subskrybentów, ale ich maksymalna liczba jest nieograniczona. Dalszy koszt zależy od liczby powiadomień na minutę. Koszt maksymalnego planu taryfowego wynosi 200 euro, ale platforma zapewnia, że ​​poradzi sobie z każdym obciążeniem i niezależnie od liczby abonentów, otrzyma powiadomienie w odpowiednim czasie. Ponadto usługa zapewnia również szczegółową analizę użytkowników z możliwością śledzenia w czasie rzeczywistym.

Push4site

Push4siteto rosyjska usługa wysyłania powiadomień, która obsługuje przeglądarki Google Chrome, Safari, Firefox Opera i urządzenia mobilne naAndroid Pierwsze 30 dni współpracy są dostępne bezpłatnie, a do dalszej współpracy opracowano trzy plany taryfowe dla witryn komercyjnych i osobistych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oddzielnie możesz uzgodnić współpracę przy dużych projektach.

Nawet w najprostszej taryfie dostępna jest nieograniczona liczba wiadomości dla przeglądarek i smartfonów, z możliwością tworzenia spersonalizowanych projektów powiadomień i analiz śledzenia w czasie rzeczywistym.

Pushwoosh

Pushwooshto usługa z nieograniczoną liczbą powiadomień, wspierająca pracę z Google Chrome, Firefox, Wordpress. W ciągu dwóch tygodni możesz korzystać z usług usługi bez płacenia, aw przyszłości będziesz musiał połączyć przynajmniej minimalną taryfę, która kosztuje 49,95 USD. Plan taryfowy obejmuje nieograniczoną liczbę powiadomień, możliwość testowania wersji beta, kanałów RSS i tworzenia dynamicznych treści.

Amazon SNS

Amazon SNSumożliwia wysyłanie powiadomień w dowolnym miejscu, w tym wiadomości SMS i e-mail. Serwis gwarantuje nieprzerwaną pracę i bezpieczeństwo. Usługa przeznaczona jest dla użytkownika angielskiego i nie ma możliwości wysyłania powiadomień cyrylicą. Bezpłatny plan obejmuje 1000 e-maili, 100 wiadomości SMS, 100 000 wiadomości HTTP /s. Po osiągnięciu limitu będziesz musiał zapłacić za ilość wiadomości. Tak więc za 0,75 centa możesz wysłać 100 wiadomości SMS, za 2 dolary możesz otrzymać 100 000 e-maili i za0,6 mln USD powiadomienia HTTP /s.

Pushover

Początkowo usługa pushPushoverzostała zaprojektowana do wysyłania powiadomień na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, ale ostatnio obsługuje także powiadomienia push z Chrome, Firefox, Safari, Mac OS X.

Usługa jest w pełni anglojęzyczna i jest przeznaczona przede wszystkim dla osób biegle programujących. Faktem jest, że Pushover nie dostarcza gotowych skryptów dla powiadomień, a właściciel zasobu musi je zarejestrować. Z drugiej strony usługa zapewnia szczegółowe instrukcje, a samodzielne tworzenie pozwala na stworzenie produktu końcowego, biorąc pod uwagę wszystkie cechy zasobu.

Bezpłatne korzystanie z usługi jest dostępne w ciągu tygodnia. W przyszłości, dla każdego systemu podłączonego do listy, będziesz musiał zapłacić około 5 USD miesięcznie.

Prowl

Prowlto jedna z najłatwiej dostosowywalnych usług zaprojektowanych specjalnie dla urządzeń z systemem iOS. Dzięki niemu możesz łączyć powiadomienia push na stronie i globalnym systemie dystrybucji, który wyświetla komunikaty z dowolnych programów. Usługa ma elastyczny system konfiguracji. Może ustawić cichy zegar, stworzyć dowolny projekt lub zautomatyzować uruchamianie powiadomień na warunkach.

Większość dodatkowych funkcji usługi jest wliczona w taryfę za darmo, a koszt taryfy wynosi 4 USD.

Wnioski

E-maile typu push mają wiele zalet w porównaniu z innymi metodami komunikacji. Pozwalają ci przekazywać informacjejak najszybciej użytkownicy. Ich zaletą jest dobra odpowiedź.

E-maile „push” sprawdziły się zarówno na stronach informacyjnych, jak i na stronach komercyjnych. Wystarczy zintegrować je z witryną, uwzględniając potrzeby odbiorców, zwiększając tym samym jej frekwencję i ułatwiając pracę z usługą dla użytkowników.