Jak uzupełnić portfel Bitcoin - przegląd sposobów

W ostatnich latach pieniądze cyfrowe są ściśle związane z codziennym życiem człowieka. Od dawna są akceptowane jako płatności za towary i usługi w Internecie, aw niektórych krajach aktywnie praktykowane są bitcoiny i transakcje offline. W związku z tym każdy, kto chce nadążyć z duchem czasu, powinien być świadomy sposobów uzupełnienia portfela Bitcoin.

Sposoby uzupełnienia portfela bitcoin

Kryptowalutysą dość łatwe w użyciu. Aby w pełni wykorzystać je w obliczeniach, wystarczy po prostu posiadaćpublicznyiklucz prywatnyportfela oraz n-tą sumę kryptowalut na koncie.Możesz utworzyć portfel Bitcoinw zaledwie kilka minut. Główna trudność polega na tym, że aby zakończyć transakcje, Bitcoin początkowo musi zostać zakupiony i zaksięgowany na Twoim koncie.

Ze względu na ogromną popularność kryptowaluty wiele nowoczesnych instytucji finansowych opracowało wygodne programy i usługi do uzupełniania portfeli. Do tej pory utworzono pięć głównych sposobów przekazywania pieniędzy na konta użytkowników. Można to zrobić poprzez:

  • giełdy kryptowalut ;
  • usługi wymiany;
  • systemy płatności;
  • bankomat kryptowaluty.

Każda metoda ma swoje zalety i wady.

Wymienniki

Wymienniki internetowe - najprostszy i najszybszy sposób na uzupełnienie portfela Twojego lub kogoś innego. Usługi wymiany działają z różnymi systemami płatności i są gotowe do wymiany środków z nich na bitcoiny. Aby wymieniać się częściejcała rejestracja nie jest wymagana, wystarczy podać szczegóły płatności, kwotę i dokonać płatności.

Sprawdzone wymienniki kryptowalut

Coinmama Cardbit Changelly Indacoin
Prowizje Medium Medium Niski Medium
min. depozyt Brak Brak Brak Nie
Język rosyjski Jest Nie Jest Jest
Wsparcie walutowe BTC ETH
XRP LTC
(8+ walut)
BTC BTC ETH i
130+ Coin
Monety BTC i 200+
Monety
Visa /MasterCard Tak Tak Tak Tak
Waluta wejściowa USD USD USD USD EUR
RUB BTC
Go Go Jump Go

Takie platformy różnią się kursem wymiany, prowizjami i parami wymiany, ale procedura wymiany jest prawie taka sama dla wszystkich. Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie wymiennika równoważna kwota kryptowaluty jest przekazywana na adres podany przez użytkownika.

Wadą usług jest niski fundusz wymiany. Duże kwoty zazwyczaj należy zamówić z wyprzedzeniem. Kurs wymiany również nie różni się rentownością i może natychmiast zostać uwzględnionyopłaty prowizyjne.

Indacoin

Indacointo wygodna platforma wymiany kryptowalut, która pojawiła się w 2014 r. Usługa umożliwia ludziom z całego świata kupowanie Bitcoinów i innych kryptowalut za pomocą kart kredytowych.

Nie musisz nawet rejestrować się na zakup, ale zarejestrowani klienci mogą oczekiwać zniżki na prowizję za wymianę. Kryptowaluty można kupić w serwisie tylko za dolary i euro. Płacąc kartą otwartą w innej walucie, pieniądze zostaną automatycznie przeliczone.

W przypadku nowych klientów ustalane są limity, które zostaną usunięte po aktywnym korzystaniu z usługi. Więc pierwszy zakup nie może przekroczyć 200 USD. Później limit zostaje zwiększony do 500 i 2000 USD, ale w sumie za miesiąc nie można wydać więcej niż 10 000 USD.

Coinmama

SerwisCoinmamabył jednym z pierwszych, którzy sprzedali kryptowalutę dla Fiata. Rozpoczęła swoją pracę w 2013 r. I od tego czasu z pewnością zajmuje wiodącą pozycję na rynku.

Stawka bitcoin w usłudze zależy od aktualnego stanu rynku, z uwzględnieniem prowizji, która wynosi 5,5%. Dodatkowe opłaty nie są wstrzymywane.

Usługa oferuje sprzedaż pakietów kryptowalut. Koszt minimalnego pakietu to 100 USD, maksymalny - 3000 USD. Za te pieniądze klient otrzymuje równoważną kwotę kryptowaluty. Jego zawartość w pakietach jest regularnie aktualizowana zgodnie z kursem. Możesz także dokonać zakupu za nie ustaloną kwotę, ale nie powinna ona mieścić się w zakresie minimum imaksymalna paczka.

Płatność za zakupy jest możliwa w dolarach i euro z kart debetowych lub kredytowych. Aby dokonać zakupu, należy zarejestrować się, podając adres e-mail, nazwę i kraj zamieszkania. Handel odbywa się 24/7.

Changelly

Changellydziała od 2015 r. I zajmuje się między sobą wymianą zasobów cyfrowych, a także oferuje sprzedaż kryptowaluty dla Fiata. Możesz kupić bitcoin w tej usłudze bez rejestracji na kwotę od 50 do 20000 dolarów. W tym celu przejdź do odpowiedniej sekcji witryny, określ kwotę zakupu w dolarach lub euro, na podstawie której kwota zakupionej kryptowaluty zostanie natychmiast odzwierciedlona, ​​wprowadź adres portfela Bitcoin i dokonaj płatności.

Funkcjonalność usługi umożliwia uzupełnianie portfela bitcoin za pomocą karty Visa lub MasterCard. Prowizja za transakcję wynosi 5%. Zakupiony bitcoin zostanie zaksięgowany na koncie w ciągu 10-30 minut.

Paxful

Paxfulto kolejna popularna usługa wymiany, która działa od 2015 roku. Różni się od konkurencji szeroką gamą metod płatności. Usługa akceptuje płatności z 300 systemów płatności iw większości walut krajowych. Opcje wymiany zależą od wybranej metody płatności. Tak więc niektóre sposoby obejmują obowiązkową rejestrację, inne - są możliwe bez niego. Od wybranej metody płatności zależy również czas zakupu. Przeniesienie do portfela klienta może zostać przeprowadzone natychmiast lub może potrwać do trzech dni.

Bestchange

Usługa nie jest wymiennikiem w tradycyjnym znaczeniu, aleznacznie upraszcza wymianę. Bestchange stale monitoruje wszystkie usługi wymiany i wyświetla na swoich stronach informacje o swoich limitach i prowizjach. Przydatna jest również możliwość odebrania usługi wymiany w kierunku. Aby kupić Bitcoin w kolumnie „Kup”, musisz wybrać PTS w kolumnie „Oddaj go” - walutę lub system płatności, który jest wygodny do zapłaty za zakup. Następnie usługa wyda wszystkie kantory, które świadczą takie usługi, oraz krótki opis ich limitów i prowizji.

Wymiana

Możesz przelać pieniądze na portfel bitcoin poprzez giełdy kryptowalut, które zostały stworzone specjalnie w tym celu. Aby pracować z giełdą, trzeba przejść procedurę rejestracji. Z reguły nie jest to zbyt skomplikowane i polega na podaniu adresu e-mail i hasła. Po rejestracji musisz uzupełnić swoje konto osobiste na giełdzie dowolną dogodną metodą, a następnie wymienić fundusze na Bitcoin.

Wymiany oferują Bitcoin po uczciwej stawce rynkowej. Możesz również złożyć zamówienie zakupu według własnej ceny, która zostanie zamknięta, gdy tylko znajdziesz kogoś, kto będzie chciał sprzedać Bitcoin po tej stawce lub dopóki stawka nie będzie zgodna z ustalonymi parametrami.

Sprawdzone giełdy kryptowalut

Binance CEX.io BitMart Livecoin
Prowizje Niski Medium Średnia Medium
min. depozyt 1 BNB 0 Nie Brak
rosyjski Jest Jest Jest Jest
Interfejs Medium Prosty Średnia Proste
Visa /MasterCard Nie Tak Brak Nie
Waluta wejściowa Kryptowaluta USD
RUB GBP
Kryptowaluta USD
RUB
Go Jump Jump Jump

Po zakupie, jeśli to konieczne, będziesz musiał wysłać Bitcoin z portfela do osobistego portfela kryptowaluty.

Główną zaletą tej metody jest szeroki zakres zakupów. W przeciwieństwie do wymienników, gdzie można ustawić duże limity dla minimalnej ilości i maksymalnej ilości niewystarczającej dla niektórych użytkowników. Giełdy pozwalają na zawieranie transakcji od kilku dolarów, a kończąc na praktycznie nieograniczonych kwotach. Dla transakcji w dużych ilościach użytkownik może wymagać weryfikacji, czyli potwierdzenia tożsamości.

CEX.IO

CEX.IOto angielska giełda działająca od 2013 roku. Tutaj możesz kupić Bitcoin za dolary lub euro z prowizją od 0 do 0,25%. Maksymalna dzienna kwota transakcji wynosi 1000 USD. Limit jest usuwany po przejściu weryfikacji, której wymaga usługaprzedstawić dowód tożsamości.

Możesz uzupełnić swoje konto na giełdzie w rublach, hrywnach, dolarach i euro, używając kart płatniczych, przelewów bankowych lub kryptowalut.

EXMO

EXMOto wymiana kryptowalut, wygodna dla użytkowników rosyjskojęzycznych, gdzie można kupić Bitcoin w transakcji handlowej lub dokonać natychmiastowej wymiany. Prowizja handlowa strony wynosi tylko 0,2%. Tutaj możesz uzupełnić swój portfel na giełdzie za pomocą systemów płatności i walut popularnych w krajach WNP.

Możesz wpłacić środki do portfela kryptowaluty przez giełdę w ciągu kilku minut. Aby to zrobić, musisz się zarejestrować, wpłacić wymaganą kwotę na konto osobiste na platformie, a następnie kupić bitcoin w sekcji „Wymiana” po bieżącej stopie lub złożyć zlecenie handlowe.

Livecoin

RynekLivecoindziała od 2013 roku i stał się popularny wśród użytkowników z krajów WNP dzięki wsparciu rosyjskojęzycznego interfejsu i wygodnych systemów płatności połączonych z usługą.

Prowizja handlowa platformy waha się od 0,02% do 0,18% kwoty transakcji. Dodatkowa prowizja będzie musiała zapłacić za ukończenie, aw niektórych przypadkach może osiągnąć 10%.

LocalBitcoins

ProjektLocalBitcoinszostał założony w Finlandii w 2012 r. I jest rodzajem tablicy ogłoszeń, która umożliwia kupującym i sprzedającym kryptowalutę bezpośrednią interakcję, za pośrednictwem gwaranta, którego działa wymiana.

Użytkownicy zamieszczają ogłoszenia z ofertamisprzedaż, osobiście wybierając kurs wymiany i sposób płatności.

Możesz uzupełniać swój portfel Bitcoin za pośrednictwem usługi bez opłat. Opłaty prowizyjne dotyczą wyłącznie sprzedawców, a kupujący będą musieli zapłacić tylko prowizję za system płatności, za pośrednictwem którego zostanie dokonana płatność.

Binance

Binanceto dość młoda giełda, która pojawiła się dopiero w 2017 r., Ale w żaden sposób nie ustępuje weteranom rynku. Możesz kupić Bitcoin tutaj bez weryfikacji użytkownika, jeśli kwota transakcji nie przekracza limitu ustalonego dla potwierdzonych użytkowników. Z innych giełd Binans wyróżnia się niskimi opłatami. Prowizja wynosi tylko 0,1% i przy aktywnym korzystaniu z wymiany można ją zredukować do zera.

Bitcoin można kupić tutajtylko dla innej kryptowaluty , strona nie obsługuje fiat money, ale jednocześnie użytkownicy nie są obciążani opłatą za deponowanie i wypłacanie kryptowaluty, z wyjątkiem płatności blockchain za wysyłkę.

Systemy płatności (pieniądz elektroniczny)

Uzupełnienie portfela Bitcoin sprowadza się do zakupu kryptowaluty. Aby zaoszczędzić na tym i uczynić proces tak wygodnym, jak to możliwe, należy preferować metody, które umożliwiają dokonywanie płatności w wygodnym systemie płatności.

Jak uzupełnić portfel Bitcoin przez Kiwi

Bezpośrednie uzupełnianie portfela Bitcoin poprzez QIWI nie zostało jeszcze opracowane, ale jeśli musisz zapłacić za zakup środkami tego systemu płatności, potrzebujeszwybierz usługi wymiany obsługujące takie pary handlowe.

Aby szybko wyszukać wymienniki z taką funkcją, przydatne będzie monitorowanie z Bestchange (w kolumnie „I will give” musisz wprowadzić Kiwi). Wszystkie wymienniki umieszczone w serwisie są sprawdzane i są uważane za bezpieczne.

Możesz również ustawić pożądany kierunek wymiany przy zakupie za pośrednictwem LocalBitcoins. Aby to zrobić, musisz umieścić reklamę z kursem, kwotą, metodą płatności priorytetowej i poczekać na odpowiedź sprzedającego.

Jak uzupełnić portfel Bitcoin poprzez WebMoney

WebMoney to system płatności, który pozwala na uruchomienie portfela bitcoin i uzupełnienie go natychmiast za pomocą funkcjonalnej usługi. Aby to zrobić, musisz zarejestrować się w systemie lub otworzyć portfel Bitcoin na istniejącym koncie. Możesz go uzupełnić natychmiast za pomocą wymiany usług między portfelami.

Sporo wymienników zapewnia również usługę uzupełniania portfela bitcoin przy płatności za pośrednictwem webmoney. Nie zapominaj o bezpośredniej sprzedaży na giełdach kryptowalut, które również wspierają uzupełnianie poprzez ten system płatności.

Jak uzupełnić portfel Bitcoin za pomocą Yandex Money

Możesz przelać pieniądze do portfela kryptowaluty za pośrednictwem Yandex.Money poprzez wymienniki, wymiany lub transakcję bezpośrednią. System płatności Yandex.Money jest obsługiwany przez EXMO. Aby uzupełnić portfel tą metodą, musisz początkowo uzupełnić swoje konto na giełdzie przelewem z Yandex.Money, a następnie dokończyć zakup i uzupełnienie.

Przedstawił tę płatnośćwymienniki systemowe i internetowe.

Czy możliwe jest uzupełnienie portfela Bitcoin przez PayPal

System płatności PayPal jest obsługiwany przez wiele giełd kryptowalut, wymiennik Paxful i kilka innych zasobów. Uzupełnianie portfela przez PayPal nie jest trudne, wystarczy wybrać usługi, które obsługują takie funkcje.

Karty płatnicze VISA /Master Card

Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy sposób na zakup Bitcoin i jest przeznaczony dla prawie wszystkich usług związanych ze sprzedażą i wymianą kryptowalut. Możesz płacić za Bitcoiny kartami kredytowymi za pomocą usługiCEX.IOlub za pośrednictwem internetowych biur wymiany, określając tę ​​metodę płatności w warunkach transakcji.

Jak uzupełnić portfel Bitcoin przez Sberbank

Możesz przelać pieniądze na portfel bitcoin z kont otwartych w Sberbanku za pośrednictwem dowolnej usługi obsługującej płatność kartą kredytową. Ponadto istnieją wymienniki, które zapewniają wymianę w danym kierunku. Wybór wyspecjalizowanej usługi w tym kierunku pozwala zaoszczędzić na przeliczaniu walut.

Jak uzupełnić portfel Bitcoin przez Privat24

Płatności za pośrednictwem Privat24 są bardzo popularne na Ukrainie. Ta metoda płatności dotyczy większości usług zaangażowanych w wymianę. Dlatego wystarczy wybrać sprawdzoną usługę lub prywatnego sprzedawcę i zawrzeć umowę w określonym kierunku.

Terminale (ATM)

Niestety, ta metoda uzupełniania portfela bitcoinów nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich.ATM kryptowaluty można znaleźć głównie w dużych miastach. Ukraina ostatnio aktywnie wdraża tę funkcję w zwykłym iBOX. Praca z bankomatem kryptowaluty niewiele różni się od zwykłej. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Środki zostaną przelane na konto w ciągu kilku minut.

Jak uzupełnić portfel Bitcoin bez prowizji

Jak widzimy, istnieje wystarczająca ilość sposobów na uzupełnienie portfela Bitcoin, a zadanie dla użytkownika polega głównie na wyborze opłacalnego sposobu przy minimalnych opłatach. Oczywiście każdy płaci za swoje usługi, więc nie ma zbyt wielu możliwości uzupełnienia bez prowizji.

Sprzedaż towarów i usług dla Bitcoin

Wchodząc do portfela bitcoin, nie są naliczane prowizje, dlatego korzystne jest używanie go jako warunku zapłaty za świadczone usługi lub sprzedane towary. W takim przypadku klient musi jedynie podać publiczny adres swojego portfela i poczekać, aż monety pojawią się na koncie.

Ta metoda będzie przydatna dla tych, którzy od dawna zajmują się sprzedażą płatności za pośrednictwem elektronicznych systemów płatności.

Kupowanie Bitcoinów od przyjaciela

Bezpośredni transfer między właścicielami portfeli bitcoin to świetny sposób na uzupełnienie portfela bez prowizji. Trudność tej metody polega na tym, że nie wszyscy w środowisku mają przyjaciół, którzy mają odpowiednią ilość Bitcoinów w magazynie. Jeśli taki przyjaciel nie został znaleziony, możesz wyszukać sprzedawcę na forach tematycznych i forach dyskusyjnych. Ta metodajest to wygodne zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego, ponieważ eliminuje konieczność płacenia za usługi osób trzecich. Istnieje wiele reklam tego rodzaju, ale nie należy zapominać o ryzyku związanym z oszustami.

Wniosek

Która z powyższych metod wyboru zależy przede wszystkim od kryteriów zakupu. Niektóre usługi uzupełniania środków gwarantują szybki transfer środków do portfela kryptowaluty, ale przy dużej prowizji inni pobierają niewielką opłatę, ale nie gwarantują natychmiastowego przepływu gotówki do portfela.