Jak utworzyć Portfel Gotówkowy Bitcoin [recenzja + instrukcja]

Zdecentralizowana kryptowalutaBitcoin Cashjest widelcem najpopularniejszej kryptowaluty, która pojawiła się po rozdzieleniu łańcucha bloków Bitcoin, co spowodowane było niewystarczającym rozmiarem bloku. Rozmiar bloku Bitcoin Cache wynosi 8 MB, czyli cztery razy więcej niż Bitcoin i pozwala na przeprowadzenie szybkich transakcji o ulepszonej próbce z dodatkową ochroną. W szczególności uwzględniono funkcję podpisywania wartości wejściowej dla zwiększonej ochrony portfeli.

Jak wybrać portfel gotówkowy Bitcoin

Portfel kryptowaluty służy do przechowywania i używania monet. Oblicza bieżące saldo, pozwala akceptować i realizować transakcje, ale głównym zadaniem systemu jest ukrycie klucza prywatnego użytkownika, zapewniając ochronę funduszy. Zaraz po podziale sieci, główne firmy, które zapewniają dostęp do kryptowalut, zadeklarowały chęć wsparcia widelca i dodały portfel do Bitcoin Cash do swoich systemów.

Oficjalna strona internetowa Bitcoin Cash zawiera informacje, które można utworzyć portfel do przechowywania tej waluty przy użyciu 27 różnych systemów.

Wszystkie z nich można podzielić na cztery kategorie:

Rodzaje portfeli Funkcje
Sprzęt
Przeznaczony do „zimnego” przechowywania kryptowaluty. Są to urządzenia, które mogą przechowywać pieniądze przez nieograniczony czas bez dostępu do sieci lub komputera. Są to
Ledger, Trezor i KeepKey.
Desktop
Zaproponuj instalację oprogramowaniabezpieczne na komputerze. Nadaje się do bezpiecznego przechowywania dużych ilości. Systemy obsługujące widelec do przechowywania: Electron Cash, Exodus, Jaxx.
Komórka Zapewnienie dostępu do kryptowaluty za pomocą aplikacji mobilnej. Są wygodne i łatwe w użyciu. Na przykład
Portfel gotówkowy Bitcoin, Portfel Stash, Mobi, Edge, BitPay, Coinomi, Portfel jednostek.
Przeglądarka
Usługi online, które zapewniają indywidualny adres do przechowywania tokena i zapewniają jego bezpieczeństwo. Są to: CoinBase, BTC.com, WebMoney, Przestrzeń na monety, Melis, StrongCoin, Portfel Copay Guarda.

W oddzielnej kolumnie można zidentyfikować portfele „papierowe”, które można utworzyć za pomocą usługCashadressiWalletGenerator . Taki portfel jest generowanym kodem QR adresu portfela, który czyta, że ​​inni użytkownicy mogą dokonywać na nim transakcji.

Wybierając najlepszy portfel dla siebie, należy skupić się na głównych zadaniach, które są od niego wymagane. W przypadku przechowywania dużych oszczędności lepiej jest zwrócić uwagę na opcje sprzętu lub pulpitu, a także na szybki dostęp, odpowiednie usługi online i wersje mobilne.

Możesz także utworzyć portfel na gotówkę Bitcoin nagiełdach , gdzie jest przedmiotem obrotu. Jednak należy rozumieć, że jeśli nie masz klucza prywatnego, aby uzyskać dostęp do portfela, jesteś właścicielem waluty tylko formalnie. Ta metoda nadaje się głównie do handlu.

Jak utworzyć portfel gotówkowy Bitcoin

Każdy typ portfela kryptowaluty ma indywidualną procedurę tworzenia, ale jest podobny do podobnych systemów.

Portfele przeglądarki nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania. Aby się zarejestrować, przejdź do witryny serwisu, zarejestruj się i utwórz adres osobisty.

Na przykład, aby zarejestrować sięBTC.com , potrzebujesz:

  1. otwieraoficjalną stronę internetową serwisu ;
  2. przejdź do zakładki „Portfel”;
  3. Wprowadź swój adres e-mail i potwierdź hasło.

Po tych działaniach system zaproponuje zapisanie pliku PDF, który zapewnia prywatne informacje o portfelu internetowym Gotówka Bitcoin, mająca na celu przywrócenie dostępu. W ustawieniach konta możesz włączyć uwierzytelnianie dwuetapowe, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

W większości przypadków rejestracja portfela internetowego zajmuje kilka minut i wymaga potwierdzenia tylko za pośrednictwem poczty e-mail lub SMS.

Rejestracja w systemie pamięci masowej może potrwać nieco dłużej, ponieważ wymaga instalacji oprogramowania na komputerze.

Exodusto wygodny wielowalutowy portfel biurkowy dostępny we wszystkich systemach operacyjnych. Aby zainstalować oprogramowanie, przejdź dooficjalnej strony internetowejsystemu, kliknij przycisk „Downloand” w prawym górnym rogu strony. Pobieranie i instalowanie aplikacji zajmuje około 1-2 minut, po czym możesz korzystać ze wszystkich funkcji usługi. Aby wyświetlić adres portfela, przejdź do niego i kliknij „Odbierz”.

Innym popularnym portfelem desktopowym jestJaxx . Pozwala przechowywać 20 różnychrodzaje kryptowaluty, w tym gotówka Bitcoin. Aby zainstalować oficjalny portfel, odwiedź sekcję „Downloands”. Strona będzie zawierać sześć aplikacji dla różnych systemów operacyjnych. Następnie wybierz odpowiedni system operacyjny urządzenia i kontynuuj pobieranie.

Po pobraniu i zainstalowaniu programu, poproś o akceptację warunków użytkowania. Wewnątrz systemu automatycznie tworzone są portfele dla przesyłanych monet. Aby znaleźć adres portfela, należy kliknąć żądaną walutę w górnym panelu witryny, a następnie otworzy się strona z adresem. Na oficjalnej stronie internetowej Jaxx możesz także zainstalować mobilne wersje portfela na Androida i iOS.

Portfele mobilnej kryptowaluty powinny być instalowane z oficjalnych stron firm lub oficjalnych sklepów Google Play i Appstore. Ich instalacja zajmuje kilka minut i przypomina portfele na pulpicie. Po instalacji wymagane jest potwierdzenie numeru telefonu, w niektórych przypadkach kod graficzny lub kod PIN do dalszego bezpiecznego dostępu.

Opcje chłodni Bitcoin Cash

Sprzętowe urządzenia pamięci masowej umożliwiają ochronę zgromadzonych kryptowalut przed atakami hakerów i hackami, zapobiegają zapisywaniu danych przy użyciu trojanów i wirusów, co czyni je najbardziej niezawodną metodą przechowywania.

Trezor Wallet- kompaktowy portfel, szerokość urządzenia 30 mm, wysokość - 60 mm. Waga urządzenia wynosi 12 g. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i chroniona przed wilgocią. Urządzenie jest wyposażoneProcesor 120 MHz i wyświetlacz. Łączy się z komputerem za pomocą połączenia USB i jest obsługiwany w systemach operacyjnych Windows, Linux i macOS. Aby aktywować urządzenie, podłącz je do komputera, zainstaluj program Trezor Bridge i wpisz hasło (SEED) o długości 24 słów.

KeepKeyto zimny portfel wyprodukowany w Ameryce. Urządzenie jest wyposażone w ekran o przekątnej 3,12 cala, dzięki czemu jest bardzo wygodny w użyciu. Klucz bezpieczeństwa zawiera 12 losowo wygenerowanych słów, a wszystkie wychodzące transakcje są potwierdzane. KeepKey zapewnia możliwość tworzenia wielu kont i odzyskiwania utraconej kryptowaluty za pomocą kodu SEED.

Ledger- portfel sprzętowy o wadze 16 gramów. Jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi, ale do pracy koniecznie trzeba użyć przeglądarki Google Chrome. Urządzenie umożliwia dwuetapową autoryzację FIDO U2, która niezawodnie chroni klucz prywatny podczas transakcji na kontach giełd i innych platform. Po trzech błędnych wpisach kodu PIN urządzenie automatycznie powraca do ustawień fabrycznych, co uniemożliwia intruzom oszczędności, a znajomość kodu SEED może łatwo przywrócić dostęp.

Jak odzyskać portfel gotówkowy Bitcoin

Przed rozpoczęciem rejestracji portfela powinieneś podjąć środki ostrożności w przypadku utraty dostępu. Loga, hasła i klucze powinny być przechowywane w plikach na komputerze lub archiwizowane w celu przechowywania. Jeśli z jakiegoś powodu straciłeś dostęp do swojegoportfel, pomogą go przywrócić.

Każdy system portfela oferuje własne opcje odzyskiwania. Możesz przywrócić dostęp do monet na portfelu sprzętowym za pomocą frazy kluczowej SEED. Dlatego jego właściwe przechowywanie jest niezwykle ważne. Pakiet urządzeń często zawiera specjalną kartę, na której proponuje się napisać słowa, ale ze względów bezpieczeństwa najlepiej tego nie robić. Frazę kluczową zaleca się przechowywać w kilku odręcznych kopiach, nie wskazujących na przynależność do łańcucha bloków.

Jeśli korzystałeś z lokalnego portfela, a następnie podczas pobierania na komputer PC, przechowywany jest plik wallet.dat, który zawiera wszystkie informacje niezbędne do odzyskania. Jeśli zgubisz ten plik, nie będzie można przywrócić dostępu. Dlatego zaleca się wykonanie kopii zapasowej na dysku flash lub innym urządzeniu, aby w przypadku formatowania dysku twardego nie trwale usunąć plik. Jeśli plik jest zapisany na komputerze, który uległ awarii, możesz go znaleźć za pomocą specjalnych narzędzi.

Usługi online umożliwiają przywrócenie dostępu do portfela za pomocą poczty elektronicznej lub numerów telefonów powiązanych z kontem. Dlatego podczas rejestracji pamiętaj o podaniu własnych i ważnych danych. Jeśli zmienisz numer lub stracisz dostęp do poczty, powinieneś dokonać odpowiednich zmian na swoim koncie osobistym, ponieważ bez nich przywrócenie będzie niemożliwe.

Wnioski

Jak widać, pamięć podręczna Bitcoin ma wiele sposobów przechowywania, z których każdy ma swoje zalety ifunkcje. Portfele mobilne i przeglądarkowe są łatwe do tworzenia i używania, a pulpit jest lepiej chroniony przed atakami hakerów. Portfele sprzętowe - najbardziej niezawodna metoda przechowywania kryptowaluty, ale wymaga zakupu kosztów finansowych. Niezależnie od wybranej opcji zawsze powinieneś pamiętać, że jeśli utracisz dane określone podczas tworzenia danych, trudno będzie przywrócić dostęp do Twoich oszczędności, dlatego ważne jest, aby być odpowiedzialnym za tworzenie portfela.