Jak utworzyć portfel Cardano (ADA) [instrukcja krok po kroku]

Cardano to innowacyjna platforma przeznaczona do wprowadzenia gospodarki kryptowalut i demokratyzacji obiegu pieniędzy na rynkach wschodzących. Dzięki tej technologii będzie można pracować ze zdecentralizowanymi aplikacjami opartymi na inteligentnych umowach.

O projekcie

Cardano jest pionierem, a dokładniej jednym z pierwszych bloków, zbudowanym w języku programowania Haskell z wysokim poziomem ochrony.

Ten projekt jest zdecentralizowaną platformą, która zapewnia bezpieczną i skalowalną ogólną programowalną cenę transferu.

Założyciel projektu jest jednym z pierwszych twórców drugiej największej kapitalizacji kryptowalutyEthereumCharles Hoskinson. To właśnie w Cardano próbował wdrożyć bardziej innowacyjne pomysły i poprawić błędy z poprzedniego projektu.

Liczba osób chcących spróbować swoich sił na rynku kryptowalut rośnie z każdym dniem. Niektórzy chcą szybko się wzbogacić, inni są zainteresowani nurkowaniem w świecie innowacji. Wszystkich łączy jedno - zainteresowanie obiecującymi kryptowalutami. W tym artykule przyjrzymy się, jak stworzyć portfel kryptowaluty Cardano.

Kryptowaluta Cardanojest stosunkowo nowa, więc zyskuje popularność tylko wśród entuzjastów kryptografii. Nie ma zbyt wielu portfeli zaprojektowanych specjalnie dla Cardano, jednak istnieje wiele wielowalutowych kart kryptograficznych, które można wykorzystać.

Kryptoskopy odpowiednie do przechowywania ADA

Widok Nazwa
Cryptocell na pulpicie Daedalus
Sprzętowa kryptokomórka Ledger Nano S
Online Cryptowalk Exmo

Jak zainstalować portfel Cardano

Do tej pory opracowano tylko jeden portfel kryptograficzny dla Cardano, który nazywa sięDaedalus Wallet . Jest to gruby, oficjalny portfel biurkowy, który pozwala przechowywać i przenosić monety ADA.

Twórcy portfela mają pomysły na stworzenie mobilnej wersji Daedalusa, jednak do tej pory można go pobrać tylko na komputer z systemem Windows i Mac OS. Obsługa Bitcoinów i Ethereum jest również spodziewana wkrótce.

Aby zainstalować portfel Cardano na komputerze, wykonaj następujące kroki:

 1. Przede wszystkim musisz pobrać portfel Cardano - Daedalus. Aby to zrobić, musisz przejść dooficjalnej strony dewelopera .

 1. Następnie kliknij kartę „Pobierz”, w której możesz wybrać wersję, która będzie pasować do Twojego systemu operacyjnego. Pamiętaj, że istnieje obsługa platform 64-bitowych, więc potrzebujesz nowego komputera.

 1. Po pobraniu instalatora otwórz program. Zobaczysz, że można wybrać ścieżkę instalacji, ale ten parametr można pozostawić bez zmian. W naszym przypadku musisz wybrać domyślną ścieżkę i kliknąć „Zainstaluj”.

 1. Program jest instalowany w ciągu jednej minuty i na koniec konieczne będzie kliknięcie przycisku „Zamknij”. Teraz instalacja zostanie zakończona.

 1. A potem na twoimPulpit wyświetla program kryptograficzny Daedalusa. Po pierwszym uruchomieniu musisz wybrać język roboczy. Obecnie istnieje wsparcie dla języków angielskiego i japońskiego (jednak programiści twierdzą, że wkrótce pojawią się inne języki, w tym rosyjski). Po tym musisz kliknąć „Kontynuuj” i przejść do następnej strony.

 1. Kolejnym krokiem jest wyrażenie zgody na warunki umowy w celu dalszego korzystania z programu. Po wyrażeniu zgody kliknij „Kontynuuj”.

 1. W następnym oknie program od programistów Cardano poprosi nowego użytkownika o pomoc w zdiagnozowaniu problemów. Jeśli się zgadzasz, kliknij Kontynuuj, a centralny serwer firmy otrzyma raport o awarii. W przypadku odmowy możesz wybrać opcję „Nie wysyłaj”.

 1. Następnie program zostanie zsynchronizowany z serwerami (jest to dość ważny proces, więc zadbaj o dobry dostęp do Internetu). W zależności od prędkości Internetu synchronizacja będzie trwała. W naszym przypadku zajęło to prawie 3 godziny.

 1. Po zsynchronizowaniu całego łańcucha blokowego Cardano (proces ten może potrwać kilka godzin). Po zakończeniu Daedalus złoży propozycję utworzenia nowego portfela lub przywrócenia starego. W naszym przypadku wybieramy „Utwórz” nowy portfel.

 1. Następnie musisz podać nazwę swojego portfela i utworzyć hasło, aby się zalogować. Musisz także aktywowaćprzełącz obok opcji „Aktywuj, aby utworzyć hasło”. Na koniec kliknij „Utwórz własny portfel”.

 1. Następnym krokiem jest zapisanie frazy do odzyskania. Aby to zrobić, zaznacz zaznaczone pole i kliknij „Kontynuuj”.

 1. Następnie zobaczysz na ekranie frazę odzyskiwania, którą zdecydowanie musisz zapisać i nie stracić dostępu do miejsca przechowywania, ponieważ w przypadku problemów z portfelem, którego potrzebujesz. Może być przechowywany zarówno na komputerze, jak i na wydruku. Następnie musisz kliknąć „Tak, zgadzam się z powyższym”.

 1. Następnie musisz wybrać słowa własnej frazy, aby przywrócić ją w odpowiedniej kolejności, aby ją potwierdzić.

 1. Następnie należy potwierdzić, że zdajesz sobie sprawę, że do pracy z portfelem musisz użyć tylko urządzenia, z którym aplikacja została zainstalowana. Jeśli pracujesz z portfelem na innym komputerze, musisz przejść przez proces odnawiania portfela za pomocą frazy odzyskiwania.

Teraz możesz zakończyć instalację i konfigurację Daedalusa, klikając przycisk „Potwierdź”.

Po zakończeniu instalacji zobaczysz program ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami. Można w nim śledzić saldo, przelewy i całą historię operacji.

Ważne jest, aby pamiętać o ciągłej aktualizacji programu Daedalus. W tej chwili należy to zrobić ręcznie.

Musisz także uzyskać adres własnej karty kryptograficznej.Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Pobierz”, która znajduje się na głównej stronie Daedalusa. Adres można skopiować ręcznie, a także zeskanować za pomocą kodu QR ze smartfona.

Jeśli chcesz otrzymać płatność od innych użytkowników Cardano lub przesłać monety z kryptografu, musisz określić ten adres, ponieważ jest on unikalny dla każdego portfela.

Ponadto nowy adres ADA można wygenerować za pomocą przycisku „Wygeneruj nowy adres”, ale należy najpierw wprowadzić hasło.

Jak odzyskać portfel Cardano ADA

Jednym z najbardziej niezawodnych kryptotografów jest portfel sprzętowyLedger Nano S . Dzięki niemu możesz przechowywać większość istniejącej kryptowaluty, Cardano ADA nie jest wyjątkiem. Spójrzmy na jego przykład, jak odzyskać portfel Cardano.

Proces naprawy Ledger Nano S zależy bezpośrednio od jego instalacji. Pierwsze połączenie jest bardzo szybkie.

 • Najpierw musisz podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB (jest dołączony). Natychmiast zobaczysz powitanie.

Następnie zapali się fraza „Naciśnij oba przyciski, aby zacząć”, tutaj musisz postępować zgodnie z tymi instrukcjami, aby rozpocząć pracę z portfelem.

Następnie Ledger Nano S wyjaśni, czy musisz zostać skonfigurowany jako nowy użytkownik. Naciskając prawy przycisk zgadzasz się.

 • Po drugie, musisz utworzyć hasło, aby wprowadzić, kombinacja może mieć od 4 do 8 cyfr. Upewnij się, że spróbujesz wymyślić komplekspołączenie, ponieważ ten kod będzie pierwszym krokiem do ochrony urządzenia. W przypadku utraty lub kradzieży napastnik nie powinien go rozpoznać. Należy również pamiętać, że jeśli wprowadzisz hasło trzy razy nieprawidłowo, system zostanie zaprogramowany tak, aby automatycznie przywracał ustawienia urządzenia do ustawień fabrycznych.

Kombinację należy wprowadzić bezpośrednio w portfelu sprzętowym, naciskając prawy przycisk (w celu zwiększenia liczby) i lewy przycisk (w celu zmniejszenia liczby), a w celu potwierdzenia wejścia należy przytrzymać dwa przyciski jednocześnie.

 • Następnym etapem jest rekordowa fraza początkowa. Zobaczysz to na ekranie urządzenia. Następnie musisz ponownie przytrzymać dwa przyciski, po czym słowa, które muszą być napisane w tej samej kolejności, zostaną podświetlone. W przypadku utraty lub uszkodzenia portfela, potrzebujesz zwrotu materiału siewnego, aby odzyskać do niego dostęp.

Następnie musisz przejść sprawdzenie systemu, w tym celu musisz wprowadzić słowa początkowe w innej kolejności, w zależności od żądań maszyny. Ponownie, z niewłaściwym zdaniem, musisz nacisnąć jeden przycisk, jeśli wszystko jest w porządku - dwa przyciski są wciśnięte jednocześnie.

 • Ostatnim krokiem jest pobranie aplikacji Menedżer Ledger. Menedżer księgi jest niezbędny do pełnego wykorzystania portfela. Ta aplikacja jest rozszerzeniem przeglądarki internetowej Google Chrome, która umożliwia natychmiastową pracę z kilkoma portfelami kryptograficznymi.

Rozważ teraz samą procedurę odzyskiwania. Już wcześniej pisaliśmy o frazie początkowej, która w naszym przypadku odgrywa bardzo ważną rolęrola.

Aby odzyskać zagubiony lub skradziony sprzętowy kryptograf, potrzebujesz nowego Ledger Nano S lub innego portfela sprzętowego, na przykład Mycelium lub Electrum. Obie opcje obejmują użycie zwrotów CID.

Jeśli używasz innego portfela sprzętowego, na przykład Electrum, musisz wprowadzić 24 słowa odzyskiwania podczas procesu instalacji.

W przypadku zakupu nowego Ledger Nano S podczas pierwszego połączenia należy przytrzymać lewy przycisk. Następnie należy wprowadzić hasło, które nie musi odpowiadać hasłu na pierwszym portfelu sprzętowym. Teraz możesz zacząć przywracać dostęp do portfela.

 1. Musisz wybrać żądaną liczbę słów w frazie (24 słowa).

 1. Następnie wprowadzane są tajne słowa. Musisz użyć przycisków dla każdej litery. Ten proces zajmie trochę czasu. Program portfela sprzętowego jest zaprogramowany w taki sposób, że jeśli wpiszesz dwie lub trzy litery, zaoferuje Ci całe słowo.

Wniosek

Podsumowując, można zauważyć, że kryptowaluta Cardano jest obiecującym zasobem, ale w tej chwili wciąż zyskuje na popularności. W związku z tym nie ma wielu portfeli kryptowaluty, które są odpowiednie do przechowywania i zarządzania transakcjami ADA.

Jeśli wierzysz w ten projekt, możesz użyć portfela Daedalus, który został opracowany bezpośrednio dla Cardano. Proces tworzenia konta nie zajmuje dużo czasu, ale jest koniecznypamiętaj, aby zabezpieczyć swoje fundusze, więc upewnij się, że twoje tajne zwroty i hasła są znane i dostępne tylko dla Ciebie.

Ponadto zaleca się korzystanie z jednego z najpopularniejszych krypto entuzjastów portfela sprzętowego Ledger Nano S. Główną zaletą portfela sprzętowego jest wysoki poziom ochrony. W przypadku utraty lub uszkodzenia tego urządzenia zawsze możesz przywrócić dostęp do swoich zasobów.