Jak utworzyć portfel bitcoin [recenzja + instrukcja]

Jeśli zdecydujesz się na zakup Bitcoina, prawdopodobnie już wiesz, że najpierw musisz mieć portfel Bitcoin. Do tej pory istnieje kilka opcji „przechowywania”Bitcoin . Możesz je studiować na stronieBitcoin.org . Istnieje rodzaj katalogu popularnych portfeli. Oto część portalu poświęcona portfelom:

Jeśli masz już portfel i szukasz informacji na temat zakupu Bitcoin, użyj tejinstrukcji .

Odmiany portfeli Bitcoin

Istnieją cztery kategorie portfeli Bitcoin:

  • Urządzenia (portfele sprzętowe);
  • Uniwersalny (wieloplatformowy)
  • Komputer;
  • telefon komórkowy;
  • Internet.

Poniżej znajduje się tabela zgodności wszystkich portfeli Bitcoin z różnymi urządzeniami:

Ponieważ w języku rosyjskim nie ma zbyt wielu portfeli, stworzyliśmy przewodniki krok po kroku z zrzutami ekranu, które upraszczają instalację.

Portfele urządzeń lub sprzętu

Pierwsza kategoria to „Urządzenie” lub portfele fizyczne. To jest magazyn materiałów twojego klucza prywatnego. Portfel wygląda jak dysk flash przechowujący plik klucza wallet.dat.

Najpopularniejszy, ale jednocześnie niedrogi i niezawodny portfel sprzętowy -Ledger Nano S . Jego koszt to tylko 59 euro (koszt najtańszego analogu wynosi od 85 euro), obsługuje ponad 1000 kryptowalut i żetonów. Ledger to najbardziej niezawodny sposób przechowywania długoterminowej kryptowaluty, ponieważ jego hakowanie jest niemożliwe - portfel nie jest połączony zInternet. Możesz umieścić taki portfel w kieszeni lub lepiej ukryć go w bezpiecznym miejscu.

Portfele wieloplatformowe

Ta kategoria obejmuje portfele, w których dostępna jest wersja mobilna, komputerowa i internetowa. Najbardziej wygodną i niezawodną opcją jestEO.Finance . Jest to licencjonowany wielowalutowy portfel kryptograficzny, który obsługuje ponad 40 walut i jest dostępny dla wszystkich popularnych platform (Android, iOS, Chrome, Firefox). Dostępna jest również wersja internetowa i wersja dla komputerów MacOS.

Portfel umożliwia przechowywanie, natychmiastową wymianę i zakup kryptowaluty z karty debetowej lub kredytowej w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wypłaty są również dostępne w dowolnym momencie na karcie bankowej lub przelewem bezpośrednim. Fundusze mogą być również przekazywane do dowolnego innego portfela kryptowaluty lub wymiany. Możesz zarejestrować portfel naoficjalnej stronie .

Portfele komputerowe lub stacjonarne

Ta kategoria obejmuje portfele programowe, które należy zainstalować na komputerze. Portfele te są podzielone na pełnoprawne (Bitcoin-Core, Armory) i ubrane (Electrum i Bither). Pierwszy podtyp portfela polega na pobraniu pełnego łańcucha bloków Bitcoin. Electrum i Bither używają częściowej synchronizacji, więc waży tylko kilka megabajtów.

Najbardziej niezawodną opcją jest rdzeń Bitcoin. Ten portfel jest w pełni zsynchronizowany z łańcuchem bloków. Oznacza to, że musisz pobrać cały łańcuch bloków. I to jest stan na 2017 rok -ponad 100 gigabajtów. Jeśli nie jesteś gotowy, aby pobrać taki zestaw danych do komputera, użyj lekkich (jasnych) wersji portfeli.

Całe oprogramowanie jest bezpłatne, pobierasz plik instalacyjny, konfigurujesz ustawienia i czekasz na zakończenie instalacji.

Portfele mobilne

Czwartą kategorią są portfele mobilne. Zwykle są to analogowe wersje desktopów (komputerów), stworzone na oddzielną platformę mobilną. Ze względu na ograniczenia pamięci fizycznej nie mogą załadować wszystkich bloków. Wersja mobilna Bitcoin-Core nazywa się Portfel Bitcoin. Istnieją programy na wszystkie popularne platformy (Android, iOS, Windows Phone, Blackberry). Zgodnie z zasadą pracy przypominają lekkie portfele na PC.

Portfele internetowe (internetowe)

Wreszcie piąta kategoria to portfele internetowe. Są one realizowane na stronach. Oznacza to, że do korzystania z takich portfeli nie trzeba pobierać ani instalować niczego na komputerze. Działają całkowicie online, transakcje pojawiają się dość szybko.

Niezawodny internetowy wymiennik portfeli jest idealny dla początkujących i zaawansowanych użytkownikówMatbiw języku rosyjskim. Usługa istnieje od 2014 roku i wszystkie te lata działają stabilnie i bezawaryjnie. Główną zaletą jest to, że możesz kupić Bitcoin lub użyć go do zapłacenia 1 kliknięciem bezpośrednio w portfelu, bez korzystania z usług innych firm. Nie musisz się już martwić, że Twój komputer się zepsuł lub stracisz smartfona - Twoje bitcoiny będą dostępne z dowolnego urządzenia o każdej porze dnia. Matbizapewnia wysoki poziom ochrony użytkownika przy użyciu uwierzytelniania 3-czynnikowego. Portfel działa bez prowizji i oferuje korzystny kurs Bitcoin dla swoich użytkowników.

Niezależnie od tego, jaki portfel internetowy wybierzesz, nie możesz się martwić, że Twój wallet.dat zostanie uszkodzony z jakiegokolwiek powodu. Należy pamiętać, że obsługa niektórych portfeli jest obciążona prowizją minimalną. Istnieje niewielkie ryzyko związane z witrynami phishingowymi i zawodnością administratorów podobnych projektów. Prawdopodobieństwo włamania do portfela nie jest wykluczone. Dlatego wybierz tylko sprawdzone usługi. Najbardziej znanym zagranicznym serwisem internetowym do przechowywania Bitcoin jestBlockchain.info .

Widzimy, jak różnorodny jest wybór portfeli. Który portfel Bitcoin wybrać? Wszystko zależy od twoich potrzeb, preferencji i stylu życia.

Jak utworzyć portfel bitcoin

Portfele sprzętowe lub sprzętowe

Możesz przechowywać swoje bitcoiny na urządzeniu. Ta opcja nosi nazwę „chłodni” i jest uważana za najbardziej bezpieczną i niezawodną opcję gwarantującą bezpieczeństwo Twoich środków.

Urządzenia te są małymi urządzeniami, podobnymi do pamięci flash USB, często z ekranem dla wygody. System jest chroniony hasłem przed włamaniem. Obecnie najbardziej popularnymi opcjami sąLedger Nano S ,Trezor WalletiKeepKey .

Jak wspomniano powyżej,Ledger Nano Sjest najtańszym urządzeniem. Możesz zamówić bezpłatną dostawę ekspresową.produkt w dowolnym miejscu na świecie i choć oczekujesz, że portfel umieści na nim zakupioną kryptowalutę, możesz zapisać go w jednej z poniższych opcji.

Instalowanie portfela biurkowego

Spróbujmy otworzyć portfel i rozważyć przykład instalacji portfela na komputery stacjonarne. Aby to zrobić, przejdź na stronęBitcoin.org . Najpierw musisz pobrać portfel na komputer (PC- & gt; Windows). Nasz wybór padł na Electrum.

Kliknij przycisk „Odwiedź witrynę”. Natychmiast trafiamy na oficjalną stronę portfela. Przewijając poniżej, znajdujemy napis Pobierz Electrum.

Wybierz opcję portfela:

Po pobraniu uruchom plik exe. Instalacja zajmuje nie więcej niż 1 minutę. Teraz uruchom Electrum. Kliknij tutaj pierwszy akapit:

Następnie program poprosi o nazwanie portfela (wybierz dowolną nazwę) i wybierz typ portfela. Dla początkujących najlepiej pozostać na poziomie standardowym:

Następnie zostaniesz poproszony o utworzenie materiału siewnego (coś takiego jak hasło). Lub użyj istniejącego.

Program wygeneruje dla ciebie rekord, dzięki któremu uzyskasz dostęp do klucza prywatnego w Electrum. Zrzuty ekranu nie będą, ponieważ tego „hasła” nie można nikomu pokazać. Zapisz go w odosobnionym miejscu. Program zaoferuje wprowadzenie wydanego materiału siewnego w celu potwierdzenia:

A potem musisz tylko wybrać hasło:

Zrobione! Teraz możesz zrobić tłumaczenie bitcoinowe. Karta Odbierz zawiera adres do odbioru kryptowaluty i kod QR:

Teraz możesz przejść do wymiennika i uzupełnić portfel Bitcoin (przeczytaj szczegółowy materiał na temat zakupu Bitcoinatutaj ).

Aby wysłać kryptowalutę, przejdź do karty Wyślij. W polu Płać, aby wskazać adres odbiorcy:

Daj nikomu swoje hasła i nasiona. Nie przechowuj ich w wiadomościach e-mail lub innych mediach internetowych.

Portfele mobilne

Rozważ instalację mobilnego portfela na przykładzie aplikacji BRD (przed rebrandingiem można go znaleźć pod nazwą Portfel Chlebowy). Wersje tego portfela są dostępne dla systemów iOS i Android.

Spójrzmy krok po kroku, tworząc portfel na platformie iOS. Instalacja jest tak prosta, jak to możliwe i zajmuje nie więcej niż 2 minuty.

Najpierw musisz pobrać portfel i uruchomić aplikację. W wyświetlonym oknie kliknij „nowy portfel”.

Pojawi się komunikat ze słowami (we wcześniejszej wersji, zwroty), które pomogą przywrócić portfel w przypadku utraty dostępu.

Ze względów bezpieczeństwa nie dodajemy zrzutu ekranu ze słowami. Muszą nagrywać i ukrywać się w bezpiecznym miejscu. Utrata dostępu do nich oznacza utratę dostępu do środków.

Ponadto proponuje się ustawienie kodu PIN w celu uzyskania dostępu do portfela. W wersji iOS można przełączyć portfel na tryb dostępu do linii papilarnych.

Portfel jest gotowy do użycia. Możesz zobaczyć adres natychmiast po wejściu do aplikacji.

Teraz możesz łatwo wysyłać i odbierać bitcoiny na swoje konto. Naszym zdaniem jest to najlepszy bitcoinportfel na urządzenia mobilne, ponieważ jest tak prosty i wygodny, jak to możliwe. Pytanie „jak z niego korzystać” na pewno nie powstanie, ponieważ jest idealne dla początkujących i ma intuicyjny interfejs.

Jak zarejestrować portfel bitcoin (sieć)

Zdobądźmy teraz portfel. Portfel internetowy jest wygodny i niezawodny, a rejestracja jest prosta i szybka. Oto lista usług internetowych oferowanych na Bitcoin.org:

Zatrzymaj swój wybór w BitGo. Nazwa tego portfela jest łatwa do zapamiętania. Po kliknięciu niebieskiej ikony przejdziemy do strony serwisowej pod adresemBitcoin.org , a dopiero potem na stronie internetowejbitgo.com . Tak wygląda strona rejestracji portfela:

Wybierz opcję Osobiste, wprowadź adres e-mail i hasło. Otrzymasz link e-mail z aktywacją. Kliknij na to. Następnie zaloguj się do witryny. Zostaniesz poproszony o wzmocnienie środków ochrony:

Wybierz Google Authenticator i pobierz ten program na swój telefon. Następnie zeskanuj proponowany kod QR Bitgo.

Pozostaje uruchomić KeyCard:

Gratulacje, masz portfel:

Teraz przejdź do pozycji PORTFEL i sprawdź swój adres:

Jest to adres, którego będziesz używać do transakcji.

Zalety i wady różnych typów portfeli

Zaprojektowaliśmy prosty stół, który ułatwi Ci wybór portfela do wyboru:

Typ portfela Korzyści Wady
Pulpit Bezpieczeństwo
Bitcoin jest przechowywany na komputerze PC
Hackowanie hasła jest prawie niemożliwe
Brak mobilności
Nie ma możliwości dokonywania płatności poza domem
Istnieje niebezpieczeństwo włamania, jeśli ziarno nie jest szyfrowane
Uszkodzenie /utrata komputera może prowadzić do utraty pieniędzy
Sprzęt Nie przechowuje danych online
Bezpieczne
Ma atrakcyjny wygląd
Jest to technika - nie można wykluczyć prawdopodobieństwa awarii
Portfel może zostać utracony /uszkodzony, w wyniku czego można stracić pieniądze
Komórka Wygoda
Łatwość użycia
Zawsze pod ręką
Możliwość dokonywania płatności
Portfel jest zawsze online, dlatego istnieje ryzyko kradzieży danych
Jeśli zgubisz telefon, jeśli nie masz kodu PIN, prawdopodobnie kradnie on bitcoiny

Sieć Wygoda
Łatwość użytkowania
Dostępność z dowolnego urządzenia

Przechowuje klucze prywatne online
Niektóre portfele są powiązane z numerem telefonu, a jeśli je zgubisz, możesz stracić wszystkie środki

Nasz obszerny przewodnik po portfelach bitcoin dobiegł końca. Mamy nadzieję, że było to przydatne dla Ciebie i pomogło znaleźć odpowiedzi na wszystkie interesujące pytania dotyczące wyboru i instalacji portfela dla kryptowalut.